لیست رشته های دکتری پیام نور

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلبان بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلبان و علاقه مندان خاص خود را دارد.

اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد باید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی می کند به این معنی که حضور در کلاس های درس این دانشگاه اجباری نیست.

همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی باعث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد اما داوطلبان تمام مقاطع با سوالات زیادی مواجه هستند.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

در اینجا سعی می کنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی در مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد.

این گروه ها به شرح زیر است:

 • گروه آزمایشی علوم انسانی
 • گروه آزمایشی علوم پایه
 • گروه آزمایشی فنی و مهندسی
 • گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
 • گروه آزمایشی زبان
 • گروه آزمایشی دامپزشکی
 • گروه آزمایشی هنر

در ادامه سعی می کنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را در مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلبان عزیز می توانید با استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را درباره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.


بیشتر بخوانید: رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند


لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه لیست رشته های دکتری پیام نور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلبان سوال برانگیز است. همانطور که می دانید دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری به دو شکل با آزمون و یا بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

لازمه ی قبولی در رشته های با آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت در کنکور دکتری میباشد؛ در اینجا ما به بررسی رشته های با آزمون این دانشگاه برای هر یک از گروه های آزمایشی می پردازیم.

در گروه علوم انسانی رشته هایی همچون زبان و ادبیات فارسی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی و… در این لیست قرار دارند.

رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… است.

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است.

در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند. رشته هایی که در لیست گروه آزمایشی زبان های خارجه قرار دارد شامل زبان شناسی همگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و… است.

نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که هر دانشگاهی تنها تعدادی از این رشته ها را ارائه می دهد که معمولا ظرفیت پذیرش در آن ها نیز پایین است. همچنین در هر سال ممکن است تعدادی از این رشته ها خذف شوند یا رشته های دیگری به این لیست اضافه شود.

گاهی نیز برخی واحد های پیام نور در هیچ یک از رشته های تحصیلی مقطع دکتری دانشجو نمی گیرند.

لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: میزان شهریه پیام نور چگونه است


لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلبان قرار دارد. قبل از هر چیز باید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو می گیرد، در این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار می شود که داوطلبان باید نمره ی قبولی را در این آزمون کسب کنند.

اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟

رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، تاریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… در گروه علوم انسانی قرار دارند.

رشته های شیمی، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور است. در گروه مهندسی نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع قرار گرفته است.

درباره ی قبولی در این رشته های بدون کنکور دکتری پیام نور نکته ی قابل توجهی وجود دارد، که داوطلبان می توانند با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز در این رشته ها ادامه تحصیل دهند.

ولی لازمه ی آن دریافت نمره قبولی در آزمون فراگیر دکتری است. سازمان سنجش و آموزش منابعی را که داوطلبان برای هر یک از رشته ها ی دکتری پیام نور باید مطالعه کنند، اعلام می کند.


بیشتر بخوانید: نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود


لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که در اینجا به بررسی آن می پردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور در هر استان و شهرستان واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلبان به این دانشگاه ها را افزایش داده است.

ولی هر کدام از این دانشگاه ها در مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه می دهند، به طور مثال دانشگاه پیام نور تهران دانشگاهی است که رشته های علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، مدیریت دولتی، الهیات، شیمی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، سیاست و توسعه کشاورزی، زبان و ادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی و… را در مقطع دکتری ارائه می دهد.

در حالی که دانشگاه پیام نور مرکز مشهد تنها رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی و… را ارائه می دهد. بنابراین لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر متفاوت است.


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور


لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های با آزمون و بدون آزمون ارائه می شوند که داوطلبان می توانند در نهایت با توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

باید توجه داشته باشید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت است. برخی از رشته هایی که در لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است:

فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…


بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه پیام نور


لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به  رشته های مهندسی و فنی است. این لیست توسط دانشگاه ها و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه می شود.

این سازمان نیز این لیست را در اختیار داوطلبان قرار می دهد. ما نیز در اینجا سعی کرده ایم به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور در رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و…است.

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور

سوالات متداول

لیست رشته های دکتری علوم انسانی دانشگاه پیام نور کدام است؟

فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی و … در این لیست قرار دارند.

برخی از رشته های با آزمون دکتری پیام نور کدامند؟

برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است. در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.

لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟

رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… است.

لیست رشته های دکتری پیام نور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه لیست رشته های دکتری پیام نور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 37 نظر:
 1. با سلام و وقت بخیر ایا دانشگاه پیام نور بدون کنکور در مقطع دکتری یا فراگیر پذیرش دارد زمان ها ان کی میباشد اگه ثبت نام باشد و دوم اینکه در کدام استان ها رشته حقوق خصوصی یا حقوق بین الملل دایر هست تهران هست ولی اینجانب ساکن اردبیل می باشم به دلیل کارمند بودن و غیره نمی توانم تهران برم اگه اردبیل یا تبریز دایر هست دکترا اعلام فرمایید با تشکر

  1. با سلام بهتر است تماس بگیرید تا در تمامی حیطه ها به درستی راهنمایی شوید .

 2. سلام وقت بخیر.
  من میخام دکترای مشاوره از طریق فراگیر پیام نور شرکت کنم.آیا ابن مورد داره؟واگه داره درکدوم شهرها هست ؟

  1. سلام
   دفترچه دکتری بدون کنکور در سایت قرار میگیرد و شرایط ویژه دارد دانلود نمایید.

 3. سلام
  بنده سال ۱۳۸۵ در مقطع دکتری رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری قبول شده و پس از پاس کردن واحدها و امتحان جامع و تصویب پرو پوزال پایان نامه بدلایل پزشکی نتونستم درسم رو به پایان بروسونم. امسال در کنکور دکتری شرکت کرده و با رتبه ۵۸ تراز نمره ۴۲۲۱ را احراز نموده ام. لطفا بفرمایید در صورت قبولی در آن دانشگاه می تونم با احتساب سابقه تحصیلی در همان رشته ادامه تحصیل بدم؟

 4. سلام
  من دانشجوی دکتری رشته جغرافیا و برنامه ریزی دانشگاه پیام نور ورودی سال ۱۳۸۵ بودم و بعداز طی واحدها نظری و قبولی در آزمون جامع و تصویب پروپوزال بدلایل پزشکی نتونستم ادامه تحصیل بدم. امسال در کنکور دکتری شرکت کرده و با رتبه ۵۸ تراز ۴۲۲۱ را احرازنموده ام. علیهذا من می تونم در صورت قبولی با احتساب سابقه قبلی بخش باقی مانده
  تحصیلم رو ادامه بدم. اگه راهنمایی کنین ممنون می شم

 5. سلام و ارادت. من هم لیسانس و هم ارشدمو از سراسری گرفتم و جز استعدادهای درخشان بودم. میخاستم بدونم آیادانشگاهای پیام نور تهران رشته جغرافیا و برنامه ریزی داره برای شرکت؟ حالا چه با آزمون و چه بی آزمون فرقی نداره و آیا رزومه تو قبولی من تاثیری داره؟

  1. سلام دوست عزیز
   رزومه در قبولی فرقی ندارد.میتوانید در مقاطع مختلف شرکت کنید .بامشاورین تماس بگیرید

 6. سلام و ارادت. من هم لیسانس و هم ارشدمو از سراسری گرفتم و جز استعدادهای درخشان بودم. میخاستم بدونم آیادانشگاهای پیام نور تهران رشته جغرافیا و برنامه ریزی داره برای شرکت ؟ و آیا رزومه تو قبولی من تاثیری داره؟

  1. سلام دوست عزیز
   رزومه در قبولی فرقی ندارد.میتوانید در مقاطع مختلف شرکت کنید .بامشاورین تماس بگیرید

 7. سلام من کنکور ارشد فراگیر قبول شدم منتها سهمیه ۵ درصدیم تایید نشد و با سهمیه ازاد قبول شدم و الان متوجه شدم اگر با سهمیه اقدام کرده بودم ۳۰ درصد تخفیف شهریه شاملم میشد الان راهی هست که بتونم از این مزایا بهرمند شم؟

 8. سلام من پزشک هستم اگر بخواهم دکتری روانشناسی بالینی بخوانم امکان پذیر است چطور در امتحان شرکت کنم

 9. با سلام
  آیا در شیوه پژوهش محور دکتری پیام نور نیازی به شرکت در کلاس نیست. اگر اینطوره چطوری باید نمره بگیری. یه خرده بیشتر توضیح بدید.🤔🤔🤔 ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در دانشگاه پیام نور سبک تحصیلی صرفا بر اساس آموزش خود خوان و از راه دور میباشد

 10. سلام.
  درمدیریت بازرگانی مقطع دوکتورا کدام گرایشات در دانشگاه پیام نور شهر تهران قابل تدریس است.

 11. سلام
  من لیسانس و فوق لیسانسم در رشته های علوم طبیعیه
  میخواستم یه رشته از رشته های علوم انسانی بخونم. آیا امکانش هست؟
  ازمونش چه تاریخیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بدون کنکور اقدام کنید.و یا برای ثبت نام سراسری از سایت سنجش سریع تر اقدام کنید

 12. سلام
  من میخواستم دکتری بدون کنکور فنی مهندسی بخونم
  چه زمانی ثبت نام دانشگاه پیام نور شروع میشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   پیام نور دکتری بدون کنکور ندارد.فقط از پردیس های خودگردان اقدام کنید

 13. سلام خسته نباشید من دکتری ایمنی صنعتی می خواستم بخونم آیا دانشگاه پیام نور این رشته مقطع دکتری پذیرش داره ممنون

 14. من ارشد مدیریت امور شهری دانشگاه پیام نور دارم ، میخوام دکتری بدون آزمون پیام نور رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری شرکت نمایم ، امکان داره؟

 15. سلام وقت بخیر
  من در لیست رشته های دکتری گروه هنر دیدم ولی رشته معماری ندیدم در یک سایت در حد یک خط دیدم ولی سندیتی که این مطلب رو تایید کنه ندیدم و برام هنوز مبهم هست دکتری معماری پیامنور داره؟؟ از کدام سایت میتونم ثبت نام کنم و پیگیر باشم.

 16. سلام من لیسانس روانشناسی بالینی هستم وارشدعلوم تربیتی.میتونم دکترای روانشناسی بالینی بخونم یانه؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1400/5/11

سه شنبه

1400/5/12

چهارشنبه

1400/5/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید