دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ همانند سال ها گذشته با وجود ادغام دو کنکور دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی، به شکل جداگانه از دفترچه دانشگاه سراسری، منتشر می شود. اطلاعیه انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ بر روی درگاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور در دسترس عموم مردم قرار می گیرد. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ تقریبا یک هفته بعد از منتشر شدن دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ در دسترس قرار می گیرد.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ تمامی رشته ها دانشگاه آزاد را در بر نمی گیرد. رشته هایی که در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ ذکر نمی شوند رشته ها بدون آزمون هستد. رشته هایی که در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ مطرح می شوند رشته ها با آزمون هستند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ۱۴۰۰شامل مقدمه، تعاریف، جدول ضریب تاثیر سوابق تحصیلی، مقررات وظیفه عمومی متقاضیان و انواع تسهیلات اعطایی به دانشجویان و سایر مقررات طول تحصیل است.

همچنین دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ۱۴۰۰ شامل جداول کد رشته شهرها استان ها مختلف به ترتیب حروف الفبا است. در دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ۱۴۰۰ کد رشته شهر ها به دو شکل تمام وقت و پاره وقت قید شده است. متقاضیان می بایست پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور آزاد ۱۴۰۰ و مطالعه کامل قوانین و مقررات و همچنین تعاریف قید شده در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ دیدی کلی از شرایط انتخاب رشته، ثبت نام در دانشگاه آزاد و مقررات طول تحصیل به دست آورند. در جداول پیوست در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ واحد های دانشگاهی هر استان به همراه کد آن واحد دانشگاهی قید شده است.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ تقریبا در ۸۰ صفحه منتشر می شود. متقاضیان باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ را از طریق درگاه اینترنتی سازمان سنجش بارگیری نمایند.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد


داوطلبان مجاز به انتخاب رشته پس از مطالعه بخش های ابتدایی دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ که بیشتر به تعاریف مختلف و مقررات ثبت نام اختصاص دارد، میبایست جداول کد رشته شهر ها مختلف را بررسی نمایند. در این جداول هر استان به صورت جداگانه قید گردیده است. در مقابل نام هر استان واحدها دانشگاهی آن استان به همراه کد واحد مذکور قید گردیده است. هر واحد دانشگاهی معمولا در چند رشته دانشجو می پذیرد که در جداول پیوست عنوان رشته و کد رشته ذکر شده است. ضمن اینکه در همین جداول در ستون سمت چپ جنسیت پذیرفته شدگان با کلمات (زن – مرد) و یا هردو مشخص گردیده است.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ از رسانه ها ملی و محلی در زمان اعلام شده انتشار میابد.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ شامل رشته هایی است که داوطلبان فقط با شرکت در کنکور می توانند نسبت به انتخاب آنها اقدام نمایند. این رشته ها اکثرا شامل رشته های با متقاضیان بیشتر از جمله رشته ها پزشکی، پیرا پزشکی، فنی مهندسی، هنر و زبانها خارجه است. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به انتخاب رشته ها و دانشگاه ها مورد نظر به ترتیب اولویت ها خود نمایند.

لازم به ذکر است که مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ به مدت ده روز پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ است. هرچند که این مهلت قابل تمدید است.

دانشگاه آزاد اسلامی

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ متعاقب اطلاعیه سازمان سنجش بر روی درگاه اینترنتی این سازمان به صورت نسخه الکترونیکی پی دی اف منتشر خواهد شد. متقاضیان پس از فراخوانی تارنما سازمان سنجش و آموزش کشور و انتقال به صفحه اینترنتی اطلاعیه انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ می توانند نسبت به دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ اقدام نمایند.

هرچند که معمولا در ساعات اولیه انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ به دلیل مراجعه بیش از حد کاربران و عدم وجود پهنای باند کافی کاربرانی که از سرعت اینترنت مناسب برخوردار نیستند موفق به دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ نمی شوند و می بایست در روزها آتی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ را دانلود نمایند. لازم به ذکر است پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته سایر سایت ها شامل سایتها مشاوره تحصیلی نیز لینک دانلود دفترچه را بر روی سایت خود قرار می دهند.

<< دانلود دفترچه انتخاب رشته آزاد صرفا بر اساس سوابق تحصیلی >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کارشناسی پیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کارشناسی ناپیوسته ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کاردانی پیوسته (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

<< دفترچه انتخاب رشته دوره کاردانی ناپیوسته (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) >>

راهنمای انتخاب رشته

راهنمای انتخاب رشته به منظور تسهیل انتخاب مناسب ترین رشته و دانشگاه برای متقاضیان به صورت دفترچه منتشر می شود. با مطالعه راهنمای انتخاب رشته متقاضیان ضمن اطلاع کامل از تمامی دانشگاه هایی که اقدام به پذیرش دانشجو در رشته مورد نظر آنها می کنند، می توانند انتخاب بهتر و آگاهانه تری داشته باشند.

ضمن آن که برای داوطلبانی که علاقه مند به رشته خاصی هستند که دانشگاه محل زندگی آنها در آن رشته پذیرش ندارد، می توانند با مطالعه دفترچه از لیست تمامی دانشگاه هایی که در آن رشته پذیرش دارند مطلع شوند. از این جهت عدالت بیشتری برای همه متقاضیان در سراسر کشور برقرار می شود. همچنین مراکز مشاوره نیز با توجه به بهره بردن از کارشناسان خبره و با تجربه و آگاهی کامل از شرایط پذیرش دانشگاه ها و رتبه ها مورد نیاز برای قبولی در هر رشته و دانشگاه بخصوص می توانند بعنوان راهنمای انتخاب رشته مورد استفاده قرار گیرند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته

مشاوره انتخاب رشته در طول سالیان اخیر کمک شایان توجهی به داوطلبان ورود به دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی کرده است. چرا که یک مشاوره انتخاب رشته صحیح و اصولی درنهایت می تواند منجر به قرار گرفتن یک شخص در مسیر درست شود.

انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهمترین مراحل زندگی هر فرد است چرا که فرد با انتخاب رشته تحصیلی تا حدود زیادی آینده شغلی خود را نیز انتخاب می نماید.

شغل هر شخص بخش مهمی از زندگی وی است. در واقع هر شخص با انتخاب شغل خود شان اجتماعی، میزان درآمد، مقبولیت در بین مردم و … انتخاب می نماید. پس می بایست در مرحله انتخاب رشته تحصیلی با بهره گیری از مشاورین مجرب، بهترین رشته را انتخاب کرد. خوشبختانه در حال حاضر در تمامی شهرها کشور مراکز مشاوره انتخاب رشته بصورت مراجعه حضوری، تماس تلفنی، فضای مجازی و … در دسترس همگان است.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد. برای تهیه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کافی است که شما به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دفترچه مذکور را دانلود نمایید. در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد تمامی جزئیات مربوط به ثبت نام این دانشگاه موجود است و برای اطلاع یافتن از لیست رشته ها و دانشگاه های موجود در سراسر کشور تنها مطالعه این دفترچه کافی است.

بطور کل می توان گفت که دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل جدول زیر خواهد بود:

شرایط عمومی ثبت نام و همچنین شرایط اختصاصی مربوط به هر دانشگاه
نحوه ثبت نام و زمان ثبت نام در هر مقطع تحصیلی
جدول ضریب تاثیر اعمال سوابق تحصیلی (معدل کتبی مدرک دیپلم) با توجه به نوع دیپلم و گروه آزمایشی
قوانین و تذکرات مهم
کد رشته های دارای ظرفیت در تمامی دانشگاه ها

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزادکه با توجه به مطالب گفته شده هر ساله بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد مهلت و زمان ثبت نام و انتخاب رشته هم قید شده است. مهم است بدانید که ثبت نام و یا انتخاب رشته یک زمان مختص به خود دارد که خارج از این چارچوب و زمان دیگر امکان انجام آن وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: دانلود دفترچه انتخاب رشته ریاضی ۹۹


در زمان اعلام نتایج و رتبه های کنکور زمان دقیق انتخاب رشته نیز اعلام خواهد شد. برای انجام دادن انتخاب رشته امر اساسی این است که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده باشید و اگر مجاز نشده باشید به هیچ وجه امکان ثبت نام و انتخاب رشته نخواهید داشت و تنها امکان تحصیل بدون کنکور برای شما موجود است که با صرف هزینه همراه است و در مهلت زمانی مختص به خود و در چند دانشگاه انجام می پذیرد.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم بی شباهت به انتخاب رشته دانشگاه سراسری نیست اما در جزئیات تفاوت های عمده ای دارد.

متقاضیان انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید بدانند که کنکور دانشگاه آزاد و سراسری با هم ادغام شده اند و متقاضیان و داوطلبان این دو دانشگاه تا مرحله انتخاب رشته با همدیگر همراه هستند. دفترچه هر دو دانشگاه یکی است و در سایت سازمان سنجش موجود است. البته دفترچه ثبت نام این دانشگاه ها اندکی پیش از ثبت نام دانشگاه بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مطالعه این دفترچه بسیار ضروری است. تمام اطلاعات مرتبط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دفترچه ثبت نام قید شده است. چند مرحله برای ثبت نام در دانشگاه آزاد وجود دارد و حائز اهمیت است که در مطالب زیر به جزئیات آنها و جزئیات انتخاب رشته دانشگاه آزاد اشاره می کنیم.

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد

همه داوطلبانی که در کنکور سراسری برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز شده اند می توانند نسبت به ثبت نام این دانشگاه اقدام به عمل آورند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد پس از قبولی در کنکور امکان پذیر است و تنها با مطالعه دفترچه و کشف علاقه و استعداد و انتخاب صد رشته تحصیلی متناسب با همان گروه آزمایشی که در آن کنکور داده اند انجام می گیرد.

اگر متقاضی در دو گروه آزمایشی کنکور داده است می تواند به ازای هر گروه آزمایشی در ۱۰۰ رشته انتخاب رشته نماید و در هر کدام که قبول شد و به آن علاقه داشت انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به عمل آورده و در آن تحصیل کند. برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت https://azmoon.iau.ac.ir/ مراجعه کنید و کد دسترسی تهیه شده از قبل را در ان وارد کنید و سپس میتوانید با انتخاب صد رشته تحصیلی انتخاب رشته دانشگاه آزاد را به پایان برسانید.

مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه  در طی سالیان متمادی با تکیه بر دانش اساتید مجرب و خبره روانشناسی و مشاوره در این امر یاری بخش داوطلبان گرامی است. مرکز مشاوره آویژه با به کارگیری فناوریها نوین راه ها ارتباطی متعددی طبق نیاز متقاضیان مشاوره را در اختیار آنان قرار می دهد. این مرکز با انواع خدمات مشاوره ای در هر ساعتی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. شما داوطلبان می توانید با مراجعه به سایت مرکز مشاوره آویژه از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید.

همچنین مشاوران با تجربه و خبره همه روزه از طریق تماسها تلفنی مشاوره ها لازم را به مشاوره گیرندگان عزیز ارائه می دهند. در این روش ها مراجعین با صرف کمترین هزینه و کمترین انرژی به راحتی به راه حلی درست و منطقی دست میابند. یکی از مسائل مهم که والدین و فرزندان با آن روبرو هستند، پروسه کنکور و امر انتخاب رشته است.

مرکز مشاوره آویژه در این حیطه نیز با مشاورین کاربلد در خدمت شما عزیزان هستند. و شما می توانید از تجربیات و تخصص مشاورین مرکز مشاوره آویژه به نحو احسن استفاده نمایید. کارشناسان این مرکز میتوانند به هر سوال داوطلبان کنکور دانشگاه ها آزاد و سراسری در مورد انتخاب رشته و دفترچه انتخاب رشته پاسخ درست بدهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید.

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری به شما هم میهنان عزیز ارائه می دهد.

سوالات متداول

چرا انتخاب رشته تحصیلی باید توسط متخصص انجام شود؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

انتخاب رشته تحصیلی امری بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباهی می تواند آینده فرد را تحت تاثیر قرار دهد و داوطلب را از رسیدن به خواسته هایش بازدارد.

چگونه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنیم؟

هر داوطلب باید طوری انتخاب رشته کند که هم رشته، مورد علاقه وی باشد و هم اینکه آینده شغلی وی را تضمین کند تا نتیجه زحمات خود و هزینه هایی که در طی سال های پیش از کنکور و پیش رو را ببیند.

استفاده از دانشجویان برتر دانشگاه ها برای مشاوره انتخاب رشته چه مزایای دارد؟

در مشاوره انتخاب رشته معمولاً دانشجویان نخبه، بهتر از سایر افراد می توانند به داوطلبان کنکور کمک کنند. چرا که آنها با جدیدترین وضعیت رشته های تحصیلی، مطالب روز، بازار کار و موقعیت های شغلی بیشتر درگیر هستند و شناخت مناسبی نسبت به رتبه ها و سایر مشخصات رشته ها دارند.

مراحل یک انتخاب رشته صحیح و علمی چیست؟

قبل از هر مسئله ای می بایست علاقه داوطلب و تیپ شخصیتی وی مشخص شود. سپس با استفاده از تست هوش هیجانی، میزان آمادگی فرد برای تحصیل در رشته مورد نظر بررسی شود. در نهایت با یک تحلیل روانشناختی و با کمک کامپیوتر یک مشاوره صحیح تحصیلی کارگشا خواهد بود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/1/3

جمعه

1402/1/4

شنبه

1402/1/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید