آخرین رتبه های قبولی رشته طراحی صنعتی در دانشگاه های سراسری

قبولی در رشته طراحی صنعتی

با تلفیق علم، خلاقیت، صنعت و هنر می توانیم به رشته طراحی صنعتی برسیم. متخصصان رشته طراحی صنعتی همواره در پی تولید محصولاتی طبق سلیقه و نیاز خریداران آن محصول هستند. این رشته بین گروه های هنر و ریاضی فیزیک شناور است و داوطلبان هر دو گروه پس از بررسی کارنامه اولیه کنکور سراسری و مجاز شدن به انتخاب رشته، توانایی ادامه تحصیل در این رشته را دارند. شما برای ادامه تحصیل در این رشته حتما باید اطلاعاتی در مورد رشته طراحی صنعتی و زمینه های مورد نیاز این رشته داشته باشید. اگر به طراحی، خلق و ابداع کردن اشیاء علاقه دارید یا دارای روحیه ای جستجوگر و اصلاح طلب هستید این رشته می تواند مناسب شما باشد. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با برگزاری تست های شخصیت شناسی در راستای کشف توانایی ها و استعدادهای شما می کوشند. در ادامه این مقاله مشاوران آویژه با استفاده از اطلاعات معتبر لیست جامعی از آخرین رتبه های پذیرفته شدگان رشته طراحی صنعتی در دانشگاه های سراسری تهیه کرده اند. شما با اطلاع از آخرین رتبه های پذیرفته شدگان می توانید فرم انتخاب رشته خود را به معقول ترین حالت ممکن بچینید و منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری بمانید.

لیست آخرین رتبه های پذیرفته شدگان کنکور سراسری

ارائه اطلاعاتی مانند درصدهای کسب شده توسط پذیرفته شدگان سال های گذشته ممکن است برای داوطلبان 1402 گمراه کننده باشد. زیرا شرایط کنکور 1402 نسبت به کنکور های سال های گذشته متفاوت است. مثلا شما در کنکور 1402 با حذف دروس عمومی و زیر گروه ها رو به رو شدید، همچنین سازمان سنجش در سال 1402 تصمیم گرفت کنکور سراسری را در دو نوبت برگزار کند. تغییرات ذکر شده باعث شد، آخرین رتبه پذیرفته شدگان رشته طراحی صنعتی تنها منبع مناسب برای پیش بینی انتخاب رشته کنکور سراسری برای شیفتگان طراحی صنعتی محسوب شود. به همین منظور لیستی از آخرین رتبه پذیرفته شدگان دانشگاه های برتر رشته طراحی صنعتی را برای شما تهیه کردیم. این لیست به دلیل اهمیت سهمیه مناطق در قالب سه جدول آورده شده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست آخرین رتبه پذیرفته شدگان دارای سهمیه منطقه یک در رشته طراحی صنعتی

افراد مشمول سهمیه منطقه یک همان کسانی هستند که از امکانات آموزشی عالی در دوران متوسطه دوم خود بهره مند بوده اند. اگر شما نیز جزء افراد دارای سهمیه منطقه یک هستید، حتما دیپلم خود را در کلان شهرهای ایران گرفته اید. پس می توانید با استفاده از اطلاعات جدول زیر پس از دانلود دفترچه انتخاب رشته هنر اولویت بندی منطقی در فرم انتخاب رشته خود داشته باشید.

 

دانشگاه و محل قبولیرتبه کشوریرتبه در سهمیهمحل سکونتدوره
دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران4726تهرانروزانه
دانشگاه هنراصفهان2051901تهرانروزانه

 

لیست آخرین رتبه پذیرفته شدگان دارای سهمیه منطقه دو در رشته طراحی صنعتی

جدول زیر به منظور افزایش اطلاعات کسانی که از امکانات آموزشی متوسطی برخوردار بوده اند، طراحی شده است. این افراد معمولا در شهرهای بزرگ دوران متوسطه دوم خود را گذرانده اند. شما داوطلبین مشمول سهمیه منطقه دو می توانید از اطلاعات مندرج در جدول زیر برای انتخاب رشته سراسری بهره مند شوید.

 

دانشگاه و محل قبولیرتبه کشوریرتبه در سهمیهمحل سکونتدوره
دانشگاه تهران15360آبادهروزانه
دانشگاه الزهرا(س )-تهران762323رفسنجانروزانه
دانشگاه هنر تهران608250تهرانروزانه
دانشگاه بوعلي سينا-همدان638269همدانروزانه
دانشگاه هنراصفهان1006429سمنانروزانه
دانشگاه هنراسلامي تبريز1413603بابلروزانه
دانشگاه سمنان18464515شهریارشبانه

 

لیست آخرین رتبه پذیرفته شدگان دارای سهمیه منطقه سه در رشته طراحی صنعتی

افرادی که دوران متوسطه دوم خود را در مناطق محروم گذرانده اند یا خارج از کشور تحصیل کرده اند از این سهمیه برخوردار هستند. همچنین اگر فردی دارای معلولیت جسمی یا حرکتی باشد، مشکل جدی بینایی و شنوایی داشته باشد، سهمیه منطقه سه شامل حالش می شود. جدول زیر برای کمک به داوطلبان دارای سهمیه منطقه سه تهیه شده است.

 

دانشگاه و محل قبولیرتبه کشوریرتبه در سهمیهمحل سکونتدوره
دانشگاه تهران232دهگلانروزانه
دانشگاه علم وصنعت ايران -تهران4370760اسلام شهرشبانه
دانشگاه الزهرا(س )-تهران80992ماه شهرروزانه
دانشگاه هنر تهران1137134اردبیلروزانه
دانشگاه بوعلي سينا-همدان68751400ازناروزانه
دانشگاه هنراصفهان2565373شهر بابکروزانه
دانشگاه هنراسلامي تبريز5275968تبریزروزانه

 

همه چیز درباره طراحان صنعت

طراحان صنعت نقش مهمی در رفاه و تسهیل زندگی مردم دارند. این افراد با کاستن از زمختی ابزار صنعتی شمار خریداران ابزار آلات مختلف را افزایش می دهند. طراحان صنعتی موفق دارای چشمانی تیزبین، ذهنی خلاق و دستانی ماهر هستند. همچنین این طراحان به آموختن درس های دانشگاهی بسنده نمی کنند. این افراد همواره به دنبال بروز کردن اطلاعات و افزایش مهارت خود هستند. همچنین یک طراح خوب برای بهبود کیفیت محصولات نیازمند به اطلاع از جزئیات ساختار مواد گوناگون مثل پلیمرها، فلزات، چوب و … است. یک طراح صنعتی توانا امکان پذیرفتن مسئولیت های متنوعی را در آینده شغلی خود دارد. زیرا مهارت آن تشابه خاصی با رشته های مهندسی مثل کامپیوتر، صنایع، مواد یا مدیریت بازاریابی، فروش و نقشه کشی را دارد.

شرایط پذیرش رشته طراحی صنعتی

ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی از ریاضی و هنر امکان پذیر است. شما با شرکت در هر یک از کنکورهای گروه ریاضی و هنر می توانید به ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی فکر کنید. لازم به ذکر است رشته طراحی صنعتی پذیرش بدون کنکور نیز دارد. برخی از دانشگاه های غیر انتفاعی، آزاد و علمی کاربردی امکان ادامه تحصیل در مقاطع مختلف رشته طراحی صنعتی را بر اساس سوابق تحصیلی فراهم آورده اند. برای پذیرش در رشته طراحی صنعتی علاوه بر شرکت در کنکور باید در آزمون عملی نیز شرکت کنید.

آزمون عملی رشته طراحی صنعتی

کسب موفقیت در آزمون عملی رشته طراحی صنعتی نقش چشم گیری در پذیرش داوطلبان این رشته دارد. حدود شصت درصد قبولی شما مربوط به کسب رتبه ممتاز در کنکور است و چهل درصد باقی مانده آن وابسته به موفقیت در آزمون عملی می باشد. باید بدانید که این آزمون عملی دارای دو قسمت مجزا تئوری و عملی می باشد.

قسمت تئوری آزمون عملی رشته طراحی صنعتی

شما برای موفقیت در بخش تئوری آزمون عملی باید تسلط کافی بر مسائل شناختی داشته باشید. مثلا تا به حال به بسته بندی مواد مختلف توجه کرده اید؟ از زمانی که جابه جایی اشیا مطرح شد بشر درگیر بسته بندی شد. بخش گسترده ای از دانش شناختی مورد نیاز در کنکور عملی از مشاهده محیط اطراف خودمان به دست می آید. همچنین با داشتن اطلاعات کافی در مورد ابزار آلات صنعتی و جزئیات مربوط به ساختار و کاربردهای آن می توانید پاسخگو به سوالات این بخش باشید.

قسمت عملی آزمون عملی رشته طراحی صنعتی

در بخش عملی آزمون ممکن است قلم و کاغذ یا مواد لازم برای آماده سازی طرح اولیه یک وسیله ابداعی را در اختیار شما قرار دهند. سپس از شما بخواهند طرح مقدماتی یک شیء با ویژگی های منحصر به فرد را پدید بیاورید و در مورد اجزای سازنده آن توضیحات تکمیلی را ارئه دهید. در نهایت طرح شما را با در نظر گرفتن ملاک های متفاوتی مثل نوع رنگ گذاری، خلاقیت و ایده پردازی مورد سنجش قرار می دهند.

شرایط مهاجرت رشته طراحی صنعتی و بازار کار آن

رشته طراحی صنعتی برای مهاجرت نیز رشته مناسبی است. زیرا کالج ها و دانشگاه های گوناگونی در کشورهایی مثل ترکیه، کانادا، ایتالیا و آلمان ارائه دهنده این رشته هستند. امکاناتی که در این کشورها وجود دارند، امکان ادامه تحصیل را برای علاقه مندان این رشته پدید آورده اند. کسب مهارت در رشته طراحی صنعتی می تواند آینده شغلی درخشانی را برای افراد متخصص در این رشته پدید آورد. طراحان صنعتی می توانند در مراکز و شرکت های خصوصی و دولتی مختلفی اعم از کارخانه ها، دفاتر تبلیغاتی، شرکت های طراحی دکوراسیون و … اشتغال پیدا کنند. پس باید ذهنیت خوبی نسبت به درآمد طراحی صنعتی داشته باشیم و با اطمینان بگوییم بازار کار رشته طراحی صنعتی خوب است.

گرایش های مختلف رشته طراحی صنعتی

از آن جایی که طراحی صنعتی رشته ای گسترده محسوب می شود گرایش های مختلفی را نیز دارد. شما با دانستن جزئیات مربوط به هر کدام از گرایش ها که مهم ترین آن ها را در ادامه مشاهده می کنید، می توانید انتخاب های عاقلانه تری برای انتخاب رشته کنکور ریاضی سراسری داشته باشید.

طراحی داخلی و خارجی

طراحی خودرو

طراحی بسته بندی های مختلف

طراحی مارک یا نشان

طراحی محصول

مدلسازي کامپيوتري

رتبه های قبولی در رشته طراحی صنعتی دانشگاه سراسری

سخنی از مشاوران آویژه

معمولا ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی در راستا انتخاب رشته هنر می باشد. اما ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی از ریاضی نیز ممکن است. باید متذکر این موضوع شویم که تحصیل در رشته طراحی صنعتی فقط به کسب موفقیت در کنکور هنر یا ریاضی خلاصه نمی شود. شما برای ادامه تحصیل در این رشته باید ویژگی های شخصیتی خود را جزء به جزء آنالیز کنید. اگر شما فردی خلاق، طراح، با دقت، تحلیل گر و محقق باشید شانس موفقیت بیشتری در این رشته خواهید داشت. همچنین داشتن اطلاعات کامل و معتبر در مورد این رشته راه موفقیت را برای شما هموار خواهد کرد.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آخرین رتبه های قبولی رشته طراحی صنعتی در دانشگاه های سراسری

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/9/17

شنبه

1402/9/18

یکشنبه

1402/9/19

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید