زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 1402

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

بعضی از داوطلبان کنکور به دلایل مختلف از جمله موقعیت مکانی یا مجاز نشدن در دوره های روزانه و شبانه به تحصیل در دانشگاه های آزاد فکر می کنند. بعد از برگزاری کنکور سراسری و انتشار کارنامه اولیه کنکورداوطلبان دانشگاه آزاد باید به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بپردازند. سپس با اعلام زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد، متقاضیان دانشگاه های آزاد اقدام به انتخاب 100 کد رشته محل می کنند. مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد را یک هفته تا ده روز به داوطلبان اعلام می کنند. از آن جایی که همه داوطلبان در زمان تعیین شده موفق به ثبت فرم انتخاب رشته خود نمی شوند معمولا این زمان را تمدید نیز خواهند کرد. اما پیشنهاد می کنم فرم انتخاب رشته خود را در زمان مجاز اولیه اعلام شده توسط سازمان سنجش به ثبت نهایی برسانید.

شما قبل از چینش اولویت ها و اقدام به تحصیل در دانشگاه های آزاد باید به بررسی ضوابط، مقررات و هزینه های دانشگاه های آزاد بپردازید. داشتن اطلاعات کامل و معتبر در مورد دانشگاه آزاد و رشته های ارائه شونده در این دانشگاه ها موجب می شود با اطمینان خاطر بیشتری انتخاب رشته کنید. همچنین با تکمیل اطلاعات خود در مورد دانشگاه های آزاد به هدف خود نزدیک تر خواهید شد. شما می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و از مشاوره انتخاب رشته این مرکز بهره مند شوید.

 

زمان و مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

زمان و اطلاعیه های مربوط به پذیرش در دانشگاه های آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد اسلامی منتشر می شود. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سابقه تحصیلی از روز سه شنبه 31 مرداد ماه شروع شده و تا روز شنبه 11 شهریور ادامه خواهد داشت. داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد هستند باید اقدام به خرید کارت اعتباری کنند. لازم به ذکر است انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت مجزا از انتخاب رشته با آزمون سراسری انجام می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زمان و مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون

در سال گذشته زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا بیست و هشتم مرداد ماه بود که به درخواست داوطلبان تا 6 شهریور ماه تمدید شد. مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد با کنکور 1402 نیز پیش بینی شده به همین صورت انجام گیرد. به دلیل اینکه همه داوطلبان در زمان اولیه موفق به انتخاب رشته نمی شوند این زمان توسط سازمان سنجش تمدید می گردد. اما لطفا در زمان اعلام شده اولیه انتخاب رشته خود را ثبت نهایی کنید. در این صورت می توانید در زمان تمدید مهلت انتخاب رشته به ویرایش نهایی فرم خود بپردازید.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 1402

درست است که کنکور سراسری و دانشگاه آزاد با هم ادغام شده اند اما همچنان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری به صورت مجزا از یکدیگر منتشر می شوند. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به تفکیک گروه آزمایشی نمی باشد اما از لحاظ با آزمون و بدون آزمون به دو دفترچه جداگانه دسته بندی شده است. دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد حاوی اطلاعات مفیدی از جمله قوانین و ضوابط انتخاب رشته، جنسیت های مورد پذیرش، نوع پذیرش و… می باشد. توجه داشته باشید که برای ادامه تحصیل در چهار رشته پر طرفدار پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد باید هنگام انتخاب رشته سراسری اقدام کنید. زیرا چند سالی می شود که انتخاب این رشته ها از انتخاب رشته دانشگاه آزاد جدا شده است.

 

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی

اگر شما نیز جزء شمار قابل توجه متقاضیان دانشگاه آزاد اسلامی هستید، قبل از اقدام به ادامه تحصیل در این دانشگاه ها باید اطلاعات کاملی در مورد دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشید. دانشگاه های آزاد اسلامی از سال 1361 شروع به ارائه رشته های مختلفی کردند و تا کنون شمار زیادی فارغ التحصیل داشته اند. حدود 134 واحد از دانشگاه های آزاد اسلامی در نقاط مختلف کشور مشغول به ارائه رشته های مختلف هستند. دانشگاه های آزاد اسلامی تقریبا در همه شهرهای کشور وجود دارند. به همین دلیل شما اگر علاقه مند به تحصیل در محلی نزدیک به محل زندگی خود هستید می توانید به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی فکر کنید. دانشگاه های آزاد اسلامی اکثر رشته ها را ارائه می دهند اما با توجه به شمار متقاضیان و ظرفیت، ممکن است برخی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی فقط به ارائه برخی رشته ها بپردازند. داوطلبان برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند بر اساس سوابق تحصیلی نیز در این دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. اما برای تحصیل در مقاطع بالاتر، دانشجو باید در آزمون شرکت کند یا استعداد درخشان باشد.

 

شهریه و هزینه های پرداختی دانشگاه آزاد اسلامی

از آنجایی که دانشگاه های آزاد اسلامی مانند دانشگاه های دولتی نیستند، حتما باید در مورد هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها تحقیق کنید. داوطلبان پیش از شروع هر ترم باید نسبت به پرداخت شهریه ترم اقدام کنند. معمولا اطلاع از شهریه ثابت کار سختی نیست اما از آنجایی که شهریه متغیر وابسه به تعداد واحدهای عملی و تئوری است نمی توانید به مبلغ معینی برسید. محصلان دانشگاه های آزاد می توانند شهریه هر ترم را قسط بندی کنند و به صورت ماهانه پرداخت کنند.

روش اولویت بندی انتخاب ها

شما با اولویت بندی صحیح انتخاب های خود می توانید شانس قبولی خود را افزایش دهید. قبل از چینش فرم انتخاب رشته باید اولویت های خود را در سه دسته خوش بینانه، منطقی و بدبینانه تقسیم بندی کنید. در ابتدا انتخاب هایی را که جزء اولویت های خوش بینانه شما هستند قرار دهید و پس از آن منطقی و در نهایت اولویت های بدبینانه را بچینید. شما می توانید با مقایسه رتبه خود و رتبه آخرین قبولی های دانشگاه آزاد به دسته بندی اولویت های خود بپردازید. پس از چینش اولویت های خود باید با کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد وارد سامانه شوید و فرم الکترونیک خود را تکمیل کنید. چند هفته پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید مجددا وارد سامانه شوید تا از اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد انتخاب رشته نیز مطلع شوید.

مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سخنی از مشاوران آویژه

شما باید با سنجیدن شرایط مختلف از جمله شرایط مالی، وضعیت آینده شغلی رشته مد نظرتان و خیلی از فاکتورهای دیگر تصمیم به انتخاب رشته دانشگاه آزاد بگیرید. شما با استفاده از کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه ملاک انتخاب رشته شما ثبت شده است، می توانید اقدام به انتخاب رشته کنید. گاهی اوقات میزان علاقه و استعداد شما به رشته مد نظرتان ارزش تقبل هزینه ها را دارد. بهتر است بدانید بعضی از دانشگاه های آزاد نیز از اعتبار خوبی برخوردارند و اساتیدی که در این دانشگاه ها تدریس می کنند از سطح عملی و قدرت انتقال بالایی برخوردارند. شما با کسب اطلاعات بیشتر و معتبرتر در مورد رشته های دانشگاه آزاد می توانید انتخاب رشته ای هوشمندانه را برای خود رقم بزنید. در همین راستا می توانید به گفت و گو با مشاوران مرکز آویژه و خواندن مقاله های بیشتر در مورد دانشگاه آزاد اسلامی در سایت آویژه بپردازید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید