دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹

دفترچه انتخاب رشته کنکور

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری توسط سازمان سنجش و آموزش کشور بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است . داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند میتوانند با مراجعه به این سایت دفترچه انتخاب رشته ۹۹ را دانلود نمایند . هر داوطلب میتواند بعد از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته ۹۹ و بررسی همه جانبه نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید . دفترچه انتخاب رشته ۹۹ از چند قسمت تشکیل شده است . در بخش اول دفترچه انتخاب رشته ۹۹  توضیحاتی درباره شرایط و ضوابط انتخاب رشته و پذیرش دانشجو آورده شده است . در بخش دیگر دفترچه انتخاب رشته ۹۹ جدولهایی برای توضیح آمار پذیرش دانشگاهها و رشته ها تحصیلی ارائه شده است ، داوطلبان باید کد رشته و دانشگاه انتخابی خود را انتخاب نمایند  و به ترتیب اولویت تا حداکثر ۱۵۰ کد رشته را وارد نماید .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ برای داوطلبان این دوره از کنکور سراسری ، از طریق وب سایت سازمان سنجش و آموزش منتشر میشود . سه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ برای هر یک از رشته ها علوم تجربی ، علوم انسانی و ریاضی به شکل مجزا منتشر میشود . این در حالیست که دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ برای داوطلبان رشته های هنر و زبانها خارجه به شکل مشترک ارائه میشود . داوطلب براساس رشته امتحانی خود دفترچه مربوطه را تهیه میکند . مطالعه دقیق و جز به جز دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ برای تمامی داوطلبان امری لازم و ضروری میباشد چرا که این دفترچه انتخاب رشته ۹۹  حاوی  تمامی اطلاعاتی است که داوطلبان برای انتخاب دانشگاه ها و رشته ها مورد نظر خود باید بدانند . از جمله این اطلاعات میتوان به امکانات رفاهی دانشگاه ها ، ظرقیت پذیرش رشته و … اشاره کرد .

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته تجربی کنکور سراسری


دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ توضیحاتی جامع در خصوص  اعمال سهمیه ها از جمله سهمیه مناطق ، سهمیه جانبازان ، سهمیه ایثار گران و دیگر سهمیه ها ارائه داده است . دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ همچنین حاوی لیست کلیه دانشگاهها اعم از دانشگاه های غیر انتفاعی ، دولتی ، فرهنگیان  و … میباشد . متقاضیان پذیرش در دانشگاهها در همه گروه ها آزمایشی با بررسی کلیه جداول ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹  میتوانند از نحوه پذیرش هر رشته در هر دانشگاه مطلع شود . در انتها دفترچه انتخاب رشته ۹۹  جدولی تعبیه شده که داوطلب میتواند آن مجموعه کد رشته محلهایی را که انتخاب کرده است و مایل به ادامه تحصیل در آنها میباشد تا حداکثر ۱۵۰ کد رشته محل وارد نماید . این کدها درواقع نشان دهنده رشته و دانشگاهی خاص میباشد که داوطلبان باید در وارد کردن آنها نهایت دقت را داشته باشند .


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته انسانی کنکور سراسری


دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ مانند سنوات گذشته علیرغم ادغام کنکور سراسری و آزاد ،  برای داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد به شکل مجزا ارائه میشود . اکثریت رشته هایی که دانشگاه آزاد در آنها دانشجو میپذیرد به شکل بدون آزمون میباشند و نیازی به ثبت نام و شرکت در هیچ آزمونی ندارند ، متقضیانی که میخواهند در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد شرکت نمایند باید در کنکور سراسری ۹۹ شرکت کرده باشند . لذا در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۹ تنها آن دسته از رشته ها ارائه میشود که پذیرش با آزمون دارند. از جمله این رشته ها میتوان رشته ها گروه پزشکی و پیرا پزشکی مانند داروسازی ، دندانپزشکی ، دامپزشکی ، علوم آزمایشگاهی ، مامایی و … را نام برد . از آنجایی که تعداد متقضیان این رشته ها بسیار زیاد است لذا انتخاب رشته درست در این مرحله حائز اهمیت است .


بیشتر بخوانید: چگونگی چینش رشته محل ها در انتخاب رشته کنکور سراسری


دفترچه انتخاب رشته دانشگاه سراسری ۹۹

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه سراسری ۹۹ زمانی بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار میگیرد که مراحل اجرا کنکور سراسری و اعلام نتایج ابتدایی آزمون طی شده باشد . دفترچه انتخاب رشته دانشگاه سراسری ۹۹ صرفا برای متقاضیان ورود به دانشگاه ها سراسری مورد نیاز است و داوطلبانی که تمایل به ورود به دانشگاه آزاد را دارند نمیتوانند از این دفترچه انتخاب رشته ۹۹  استفاده نمایند . همانطور که در پاراگراف ها قبل اشاره شد این مرحله ، مرحله ای سرنوشت ساز میباشد که هر فرد باید با بینش و درک همه جانبه از علایق شخصی ، شرایط دانشگاه ها و آینده شغلی هر رشته ، بهترین گزینه ها ممکن را انتخاب نماید . در این مرحله مشاوره تحصیلی چه به صورت حضوری و چه به شکل تلفنی میتواند بسیار کمک کننده باشد . زیرا با مشاوره تحصیلی میتوان از تجربیات افراد متخصص در این زمینه بهره برد .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد


سایر موارد مربوط به انتخاب رشته کنکور

 • دفترچه انتخاب رشته تجربی
 • دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری
 • دفترچه انتخاب رشته ریاضی
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • دفترچه انتخاب رشته هنر
 • دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
 • دفترچه انتخاب رشته انسانی
 • دفترچه کنکور سراسری
 • پیوست های دفترچه انتخاب رشته
 • نتایج کنکور ارشد
 • دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • دفترچه کارشناسی ارشد
 • دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد
 • آزمون کارشناسی ارشد
 • نتایج انتخاب رشته ارشد

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور


مشاوره انتخاب رشته

کنکور سراسری به دلیل اهمیتی که در تعیین موقعیت اجتماعی ،شغلی و به طور کلی آینده هر فرد دارد یکی از مسائل مهم روز برای والدین و فرزندان میباشد . داوطلبانی که گاه تا بیش از یک سال برای شرکت در کنکور تلاش میکنند با اعلام نتایج اولیه و رتبه با موضوع جدیدی به نام انتخاب رشته روبرو میشوند . به دلیل همین حساسیت ها  یکی از دغدغه ها متقضیان ورود به دانشگاه ها انتخاب رشته درست میباشد . چه بسا بسیاری از داوطلبان بوده اند که با رتبه های خوب به دلیل عدم آگاهی نتوانسته اند به رشته دلخواه خود دست یابند . لذا مراکز مشاوره تحصیلی سعی میکنند از نگرانیها داوطلبان بکاهند و تجربیات چندین ساله خود را در قالب خدمات گوناگون ارائه دهند . درواقع داوطلبان با مراجعه به مشاورین و ارائه نتایج اولیه کنکور خود میتوانند از خدمات این مراکز و  مشاورین با تجربه استفاده کنند .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته پرستاری در کنکور سراسری


انتخاب رشته سازمان سنجش

سازمان سنجش و آموزش کشور همزمان با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری دفترچه انتخاب رشته را از طریق سایت خود منتشر میکند . همچنین سازمان سنجش و آموزش بعد از انتشار دفترچه مهلتی را برای انتخاب رشته تعین میکند . در این زمان تنها داوطلبان مجاز به انتخاب رشته میتوانند نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند . برای این کار متقاضیان بعد از استخراج کد رشته محلها مورد نظر خود و با پر کردن فرمهای مربوطه انتخاب رشته خود را به انجام برسانند . بعد از تایید نهایی اطلاعات وارد شده یک کد ۱۵ رقمی در اختیار داوطلب قرار میگیرد که بعدا میتواند در صورت لزوم از طریق این کد نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نماید . داوطلبان گرامی این نکته مهم را باید مورد توجه قراردهند که تنها یک بار میتوانند انتخاب رشته نمایند به همین خاطر این کار باید با دقت و حوصله زیاد انجام گیرد .


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل چه نکاتی می شود ؟


راهنمای انتخاب رشته

داوطلبان میتوانند از راه ها مختلف برای کسب راهنمایی در حوزه انتخاب رشته استفاده کنند . یکی از این راه ها انتخاب رشته مجازی میباشد . در این روش داوطلب میتواند با مراجعه به سایتها مراکز مشاوره تحصیلی و استفاده از نرم افزار انتخاب رشته مجازی ، به شکل آنلاین انتخاب رشته کند . به این صورت که داوطلب اطلاعات کارنامه خود را وارد میکند و نرم افزار رشته هایی که در سالها گذشته بااین رتبه قبول میشده است را بررسی میکند . روش دیگر دریافت مشاوره به صورت مشاوره تلفنی است . در این روش میتوان با مشاورین مجرب تماس گرفت و از تجربیات آنها در این حوزه استفاده کرد . راه دیگربرای دریافت مشاوره استفاده از مشاوره ها حضوری میباشد که روشی رایج تر برای دریافت مشاوره انتخاب رشته میباشد . اکثر مراکز مشاوره بستری را فراهم آورده اند که داوطلبان از مشاوره حضوری استفاده نمایند .

مرکز مشاوره آویژه یکی از مراکز پیشرو در امر مشاوره تحصیلی میباشد شما عزیزان میتوانید با مراجعه به سایت مرکز مشاوره آویژه و یا از طریق شماره تلفن ها مرکز با مشاورین با تجربه ما ارتباط برقرار نمایید . و از خدمات این مرکز برای بهبود روند انتخاب رشته خود استفاده نمایید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره تحصیلی آویژه
برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید

در این راستا مرکز مشاوره تحصیلی آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1401/11/18

چهارشنبه

1401/11/19

پنجشنبه

1401/11/20

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید