راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی

راه های گرفتن معافیت پزشکی

راه های معافیت پزشکی یکی از آسان ترین روش ها و مراحل معافیت می باشد که مشمولین می توانند از طریق آن ها کارت معافیت خود را بگیرند . اما اطلاعات مفید راه های معافیت پزشکی را از طریق مشاوره معافیت پزشکی می توان به آسانی بدست آورد . کافی است مشمولین برای گرفتن معافیت پزشکی سربازی با مشاوره معافیت مشورت کنند . اما اول از هرچیز مشمولین باید بدانند که برای گرفتن انواع معافیت ها به ویژه گرفتن معافیت پزشکی سربازی داشتن اطلاعات کافی و مشاوره نظام وظیفه بسیار ضروری و مهم است .

اگر بخواهیم به طور کلی در مورد راه های معافیت پزشکی صحبت کنیم . باید بگوییم معافیت پزشکی نیز مانند سایر معافیت ها به سه دسته ی زیر تقسیم می شود .

  • معافیت موقت : معافیت موقت به معافیت هایی گفته می شود که مشمول به دلیل مشکل یا بیماری به طور موقت معاف می شود .
  • معافیت دائم : معافیت دائم معافیتی است ک مشمول به طور کلی از رفتن به خدمت سربازی معاف شده و کارت معافیت خود را می گیرد .
 • معافیت خدمات رزمی : به معافیتی گفته می شود که مشمول به دلیل مشکلات جسمی نمی تواند در دوزه خدمت خود خدمات رزمی و سنگین را انجام دهد . به همین دلیل این افراد می توانند از معافیت خدمات رزمی استفاده کرده و از انجام کارهای سنگین معاف خواهند شد .

مشمولینی که علاقه مند هستند از معافیت های پزشکی استفاده کنند بنا بر شرایط جسمی و روحی آن ها کمیسیون شورای پزشکی تصمیم نهایی در مورد آن ها را خواهد گرفت . در واقع بسته به شرایطشان یکی از این معافیت ها به آن ها تعلق می گیرد .


بیشتر بخوانید:  شرایط معافیت پزشکی و استخدام


راه های گرفتن معافیت پزشکی

راه های گرفتن معافیت پزشکی و گرفتن اطلاعات در زمینه معافیت پزشکی برای رسیدن به یک هدف مشترک آن هم یعنی معافیت است . یکی از راه های گرفتن معافیت پزشکی همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم گرفتن معافیت موقت می باشد .

بر اساس ماده ۴۰ قانون معافیت پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی آن دسته از مشمولینی که مبتلا به بیماری هستند و به طور موقت نمی توانند خدمت سربازی را بگذرانند بر اساس نظر شورای پزشکی تا یک سال معافیت موقت می گیرند . اگر هم چنان در شذوع سال دوم نیز بیماری ادامه پیدا کند معافیت موقت به قوت خود باقی خواهد ماند .اما اگر طول درمان بیماری در سال سوم نیز تمام نشود مشمول می تواند برای گرفتن معافیت دائم خود اقدام کند و معاف شود .

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که معافیت های کفالت و پزشکی بری دوران صلح صادر می شوند . یعنی در مواقع جنگ یا بسیج همگانی ، مشمولین موظف هستند به خدمت سربازی بروند . یعنی به خدمت احضار خواهند شد . پس مهم ترین راه های گرفتن معافیت پزشکی این است که مشمولین ماده قانون هایی که از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا وضع شده و اجرا می شود را بشناسند و با دقت مدارک پزشکی خود را آماده کرده و مراحل معافیت خود را طی کنند .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه  راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش و راه معافیت پزشکی

روش و راه معافیت پزشکی برای مشمولینی که قصد دارند از این نوع معافیت استفاده کنند کمی پیچیده است . یکی از اولین روش و راه معافیت پزشکی شناخت انواع بیماری هایی است که مشمولین می توانند از طریق آن ها برای معافیت خود اقدام کنند . ما در این جا لیستی از این بیماری ها را به خوانندگان ارائه خواهیم کرد .

 1. بیماری های داخلی مغز و اعصاب
 2. بیماری های مرتبط با جراحی مغز و اعصاب
 3. بیماری های عمومی
 4. بیماری های پوستی و بافت های زیر پوستی
 5. بیماری های غدد مترشحه
 6. بیماری های خون و آنکولوژی
 7. بیماری های قلب و عروق
 8. بیماری های مرتبط با فک . دهان و دندان
 9. بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
 10. بیماری های ریوی و قفسه صدری
 11. بیماری های دستگاه گوارش و جراحی های عمومی
 12. بیماری های اسکلت و استخوان
 13. بیماری های اعصاب و روان
 14. بیماری های عفونی
 15. بیماری های چشم و بینایی
 16. بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
 17. بیماری های مرتبط با گوش و حلق و بینی و جراحی عمومی

  بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی


راه های معافیت پزشکی سربازی

راه های معافیت پزشکی سربازی و مراحلی که مشمولین باید بگذرانند در ادامه مقاله آمده است . اما قبل از کسب اطلاعات مشمولین می توانند برای سریع تر انجام شدن کارها و اطمینان از نوع بیماری خود به پزشک مراجعه کرده و مدارک پزشکی خود را آماده کنند . تا در صورت نیاز از آن ها استفاده کنند .  بعد از کسب اطلاعات ، از مهم ترین راه های گرقتن معافیت پزشکی  گذراندن مراحل دریافت معافیت می باشد .

 1. اولین مرحله اقدام برای معافیت ثبت درخواست معافیت پزشکی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ می باشد .
 2. دومین مرحله دریافت معرفی نامه برای معاینات پزشکی است که به مشمولین داده شده و باید به بیمارستان های ذکر شده در معرفی نامه مراجعه کنند .
 3. سومین مرحله حاضر شدن در کمیسیون شورای پزشکی است . در این مرحله رای نهایی شورای پزشکی صادر شده و مشمولین می توانند معافیت خود را بر اساس رای شورا بگیرند .

  بیشتر بخوانید: جزئیات معافیت پزشکی خدمت سربازی


راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی

راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی

راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی را از طریق مرکز مشاوره معافیت پزشکی بیشتر بشناسید . این مرکز تمام خدمات مرتبط با معافیت های پزشکی و راه  معافیت پزشکی  را در اختیار مشمولین قرار می دهد . فقط کافیست در هر ساعت از شبانه روز با مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژّه تماس بگیرید . مشاورین متخصص ما پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود .


بیشتر بخوانید: انواع بیماری های معافیت پزشکی خدمت سربازی


قوانین معافیت پزشکی

بر اساس ماده ۳۹ قوانین خدمت نظام وظیفه عمومی مشمولین از نظر سلامت روحی و جسمی در چهار گروه طبقه بندی می شوند . یکی از راه های معافیت پزشکی این است که ببینیم در کدام  گروه قرار خواهید گرفت . ما در این جا به این گروه ها اشاره کرده ایم :

 • گروهی که از سلامت کامل بهره مند می باشند و باید به خدمت سربازی بروند و ۲۱ ماه را خدمت کنند .
 • گروهی که به دلیل بیماری و نقص عضو معاف از خدمات رزمی شده و کارهای سخت را انجام نخواند داد .
 • گروهی که به دلیل عدم رشد و مشکلات سلامتی به طور موقت از سربازی معاف می شوند .
 • گروهی که مشکلشان جدی است و بر اساس تصمیم و رای نهایی کمیسیون شورای پزشکی از معافیت کامل استفاده خواهند کرد و معافیت دائم می گیرند .

مشمولین عزیز باید این نکته را در نظر داشته باشند که شیوه طبقه بندی مشمولین در گروه بیماری ها بر اساس راه معافیت پزشکی از طریق مقاطع تحصیلی صورت می گیرد . یعنی شیوه ی معاینه و ضوابط نوع معافیت بر اساس میزان تحصیلات و آخرین مدرکی است که مشمولین گرفته اند .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی


قوانین معافیت پزشکی

مشاوره معافیت

شاید برای افراد زیادی این سوالات پیش بیاید که چگونه مشمولین می توانند برای معافیت خود اقدام کرده و به خدمت سربازی نروند ؟همانطور که می دانید هر فرد ذکور ایرانی زمانی که سن ۱۸ سالگی خود را پشت سر می گذارد و وارد سن ۱۹ سالگی می شود موظف است برای خدمت سربازی خود تعیین نکلیف کرده و مراحل اعزام به خدمت خود را انجام دهد . اما رفتن به خدمت سربازی یعنی ۲۱ ماه مداوم خدمت کردن برای سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ، برای بسیاری از مشمولین کاری بس دشوار به نظر می آید .

مرکز مشاوره نظام وظیفه مشمولین را در همه ی زمینه های مرتبط با انواع معافیت ها به ویژه معافیت پزشکی خدمت سربازی راهنمایی خواهد کرد تا آن ها بتواند به سرعت مدارک معافیت خدمت خود را آماده کرده و کارت معافیت خود را بگیرند . اما باید دانست مدت زمان معافیت پزشکی سربازی چه زمانی می باشد . یا اینکه مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی خدمت سربازی کدام است . برای کسب اطلاعات بیشتر همین الان با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: چگونه معافیت پزشکی بگیریم ؟


 راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه  راه های معافیت پزشکی خدمت سربازی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

دوشنبه

1400/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید