معرفی و ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور زیر مجموعه بخش کشاورزی در این دانشگاه است . در رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور مسائل داشت ، کاشت ، برداشت و نیز مسائل پس از برداشت و سایر مطالب مرتبط با باغبانی مورد بررسی قرار میگیرد . هدف رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور تربیت و پرورش افراد ماهر و متخصصی است که میتوانند مجری واحدهای تولیدی کشاورزی و باغبانی باشند و در هر نهاد مربوط به این ارگان خدمت رسانی کنند . رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور در این دانشگاه با 140 واحد ارائه ای در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو میپذیرد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مراکز این دانشگاه در سراسر کشور امکان پذیر است . مهم است که بدانید ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور نیز بدون کنکور و آزمون انجام میگیرد و تنها نیازمند ارائه برخی مدارک از سوی متقاضی است . ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور در گرایش مختلف : کاردانی تولید مرکبات ، قارچ های خوراکی ، تولید و پرورش نهال ، تولید و فراوری خرما و …امکان پذیر است . ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور دو بار در سال انجام میگیرد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور دارا بودن مدرک دیپلم رشته های مرتبط و یا رشته های نظری تجربی و ریاضی میباشد . ازمهمترین شرایط ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور پرداخت هزینه تحصیل است ، ازآنجا که این دانشگاه کنکور ندارد برای ادامه تحصیل دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند . از دیگر شرایط ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور دارا بودن شرایط عمومی ادامه تحصیل در نظام آموزش عالی است . شرایط ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور در سایت دانشگاه مندرج گردیده است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی

شهریه رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور در سالهای اخیر افزایش چشمگیری داشته اما کماکان از شهریه همین رشته در سایر دانشگاه های غیردولتی بسیار کمتر است . شهریه رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور هر ساله ده الی 15 درصد رشد قیمت دارد . مقدار شهریه رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور با توجه به واحد های برداشته شده توسط دانشجو در ترم ها متفاوت است که همان شهریه متغیر است . برای اطلاع دقیق از شهریه رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه نمایید و یا میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


رشته باغبانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته باغبانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور هرساله در دو نیمترم مهرماه و بهمن ماه دانشجو میپذیرد . این دانشگاه باهدف تربیت دانشجویان علاقمند و رشد دهنده چرخه کشاورزی در رشته باغبانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور جذب دانشجو میکند . رشته باغبانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور است و تنها با پرداخت هزینه و دارا بودن مدارک مندرج در سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی امکان پذیر میباشد . رشته باغبانی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور از مهمترین بخش های این دانشگاه در چرخه باغبانی و کشاورزی و حتی صنعت است .


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


نکات مهمی که داوطلبان رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور باید در مورد مقاطع تحصیلی بدانند

رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد شامل گرایشهای متنوعی است اما دانشگاه علمی کاربردی در سالهای اخیر در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نمیپذیرد و تنها در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب میکند . شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر از رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور و همچنین ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید و از اطلاعات سودمند و کامل مشاورین ما درخصوص رشته ها و گرایش های مورد علاقه خود در دانشگاه های سراسر کشور بهرمند شوید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی


روش پذیرش دانشجو در رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


راهنمای انتخاب رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته باغبانی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته باغبانی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته باغبانی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته باغبانی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید