معرفی و ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور زیر مجموعه بخش مدیریت و خدمات اجتماعی است . رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور یکی از شاخه های علوم پزشکی میباشد که سازماندهی آن صرف رفع نیازهای دارویی جامعه است . رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور رشته ای شبیه به داروسازی است که تحصیل در آن به مراتب آسان تر از داروسازی است چون تحصیل در رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور است . مشاغل رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور میتوان متصدی امور دارویی در انبار دارو مرکزی و یا داروخانه های بخش دولتی و شرکت پخش و توزیع دارو را نام برد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور است . برای ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور متقاضی تنها با ارائه مدارک سوابق تحصیلی میتواند موفق به تحصیل در این رشته شود . زمان ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور در دو نیمترم پاییز و زمستان است . برای ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور در ترم پاییز باید در مردادماه اقدام کرد . برای ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور در ترم زمستان باید در دیماه اقدام نمایید . این رشته در دانشگاه_علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تدریس میشود .

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور بسیار ساده است . از مهمترین شرایط ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور پرداخت شهریه دانشگاه در مهلت مقرر است . شرایط ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور تنها ارائه سوابق تحصیلی مثل مدرک دیپلم با حدنساب معدل در مهلت ارائه شده توسط سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی میباشد . برای اطلاع کامل از شرایط ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور به سایت دانشگاه سر بزنید و یا به آدرس الکترونیکی سازمان سنجش مراجعه کرده تا از جزئیات مطلع شوید .


بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی

شهریه رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور از سایر دانشگاه ها در کشور کمتر است . همه علاقمندان تحصیل در رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور ، برای تحصیل در این دانشگاه باید شهریه بپردازند . شهریه رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور نیز مثل سایر رشته ها به واحدهای برداشته شده دانشجو بستگی دارد . در هر سال میزان شهریه رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور برای ورودیان جدید تغییر میکند اما میزان شهریه رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور برای یک ورودی خاص تا پایان تحصیلات ثابت است البته میزان شهریه متغیر همان طور که گفته شد بستگی به واحدهای دانشجو دارد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


رشته دارویاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته دارویاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور با رشته داروسازی و حتی رشته شیمی دارویی مرتبط است و واحد های مشترک دارد . رشته دارویاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور با هدف رفع نیازهای دارویی کشور طراحی شده است . فارغ التحصیلان رشته دارویاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور برای کمک به سیستم دارویی در کشور تربیت شده اند و در زمینه ساخت دارو فعالیت میکنند . برای تحصیل رشته دارویاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور علاقه شرط اول است و افراد با انگیزه همیشه موفق تر از سایر افراد هستند .


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


نکات مهمی که متقاضیان رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور درباره این رشته باید بدانند

در رشته داروسازی ما شاهد پیوند علم شیمی به علوم زیست شناختی هستیم برای ساخت یک دارو شیمی و زیست به هم پیوند میخورند تا در جهت کمک به سلامت انسان ، دام و گیاه پیش بروند . رشته دارویاری نیز بخشی از پیوند شیمی به زیست است که موجب خلق داروهایی برای طول عمر بخشیدن به انسان میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید و به پاسخ هرگونه سوال خود اعم از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور دست پیدا کنید .


بیشتر بخوانید: کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


روش پذیرش دانشجو در رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی یزد


مدارک لازم برای ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


مدارک لازم برای ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته دارویاری دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته دارویاری علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته دارویاری دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته دارویاری علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 32 نظر:
 1. سلام خسته نباشيد من يه ترم رشته داروياري خوندم ولي بعد يه مشكلي پيش اومد نتونستم ادامه بدم ميخواستم بپرسم اين رشته داروياري هست بيام ادامه بدم

 2. سلام من مدرک کاردانی دارویاری دارم از دانشگاه علمی کاربردی زیر نظر علوم پزشکی. میخواستم ببینم کارشناسی این رشته اومده؟ اگر بله، کرج هم هست کارشناسی رشته دارویاری؟!

 3. سلام خسته نباشید من رشته مدیریت خانواده خواندم تو هنرستان میتونم برم رشته دارو یاری آیا این رشته تو استان گیلان میتونم انتخاب کنم معدل باید چند باشه

 4. سلام رشته دارویاری در کدام دانشگاه علمی کاربردی وجود داره

 5. سلام کدام دانشگاه علمی کاربردی اراک رشته دارویاری داره برای سال 1401

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به مرکزی که انتخاب میکنید دارد.

   1. قبلا دانشگاه هلال احمر برگذار می کرد ولی مثل اینکه جمعش کردن

 6. سلام وقت بخیر، کارشناسی دارویاری فعال هست یا خیر؟ در کدام استان؟

 7. سلام وقت به خير من ميتونم با مدرك داروياري خارج از كشور كار كنم و آيا قابل ترجمه هست ؟

  1. سلام. اینکه مدرک خود را از کدام ارگان یا موسسه دریافت کرده باشید میزان اعتبار و قابلیت ترجمه آن را مشخص میکند اگر مدرک شما معتبر باشد میتوانید در هر جایی با آن کار کنید.

  1. رشته دارویاری در دانشگاه علمی کاربردی تحت عنوان كارداني حرفه ای خدمات سلامت داروياری در دو مركز آموزش علمی كاربردی شركت خدمات بهداشتی و درماني خاتم الانبياء و مركز آموزش علمی كاربردی شركت گروه پزشكی ابن سينا استان تهران ارائه می شود و ظرفیت پذیرش آن 150 نفر است

  1. رشته دارویاری در دانشگاه علمی کاربردی تحت عنوان كارداني حرفه ای خدمات سلامت داروياری در دو مركز آموزش علمی كاربردی شركت خدمات بهداشتی و درماني خاتم الانبياء و مركز آموزش علمی كاربردی شركت گروه پزشكی ابن سينا استان تهران ارائه می شود و ظرفیت پذیرش آن 150 نفر است

 8. سلام آیا نمره معدل برا ثبت نام دراین رشته در نظر گرفته میشه؟معدل چندبه بالا

 9. سلام میخوام رشته دارویاری دانشگاه علمی کاربردی بخوانم سال ۱۴۰۰ کدوم دانشگاه استان فارس این رشته رو داره

  1. سلام رشته ی مورد نظر شما در استان فارس موجود نمیباشد.

 10. سلام امسال رشته کاردانی دارویاری میشه بدون کنکور رفت یعنی درسال ۹۹ وکی باید ثبت نام کنم در دانشگاه؟

  1. سلام باید منتظر باشید تا دفترچه رشته های بدون آزمون بهمن ماه منتشر شود

 11. سلام خسته نباشید ببخشید از رشته دارویاری میشه بعداز کارشناسی ارشد به داروسازی رفت؟؟

 12. سلام ببخشید با این مدرک میتونیم تو ترکیه یا خارج کار کنیم و برای گرفتن مدرک چند سال باید دانشگاه بریم

  1. سلام
   بله زیرا دانشگاه های علمی کاربردی اغلب مهارت محور هستند و دانشجویان مهارت های لازم برای حضور در محیط کار را کسب میکنند. تحصیل در دانشگه های علمی کاربردی به دو شکل ترمی و پودمانی است و مدت آن با توجه به واحدهایی که در هر ترم میگذرانید متفاوت است.

   1. سلام
    آیا برای رشته های اعلام شده که بدون کنکور میباشند بصورت مجازی کلاسها برگزار می گردد یا اینکه حضوری است؟
    برای کسانیکه شیفتی می باشند به چه شکل تحصیل در این رشته ها وجود دارد ؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید