صفر تا صد رشته دندانپزشکی و بازار کار دندان پزشکی

بررسی صفر تا صد رشته دندانپزشکی و بازار کار آن

یکی از رشته های بسیار پرطرفدار در دانشگاه، رشته دندانپزشکی است. این فیلد تحصیلی از رشته های گروه آزمایشی علوم تجربی بوده و رقابت بالایی برای قبولی و پذیرش در این رشته حاکم است.

از آنجایی که معمولا بسیاری از داوطلبان کنکور تجربی، به تحصیل در این رشته فکر می کنند، ما در این مقاله سعی داریم تا صفر تا صد رشته دندانپزشکی و بازار کار آن را بررسی کنیم.

اگر داوطلب کنکور تجربی هستید، با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید و این مقاله را تا به انتها بخوانید تا با رشته دندانپزشکی به صورت کامل آشنا شوید.

معرفی رشته دندانپزشکی

دندانپزشکی، یک علم تخصصی برای حفظ سلامت دهان و دندان است.

در واقع وظیفه یک دندانپزشک این است که بیماری های مربوط به دهان و دندان را تشخیص داده و درمان کند. پس با توجه به حساسیت سلامت دهان و دندان، افرادی که در رشته دندانپزشکی تحصیل می کنند، باید از دانش، هوش و ذکاوت بسیار بالایی برخوردار باشند.

محصلان این رشته باید از نظر کارهای فیزیکی و عملی نیز مهارت لازم را داشته باشند؛ زیرا آنها باید تمام چیزهایی که به صورت تئوری آموزش دیده اند، باید در عمل انجام دهند. با توجه به این که دندان پزشکی یک رشته سخت است، بنابراین داوطلبان سخت کوش، باهوش و توانا می توانند در آن پذیرفته شوند.

نکته دیگری که در مورد این رشته باید بدانید، این است که دندانپزشکی یکی از 11 رشته ای است که دارای طرح اجباری می باشد و فارغ‌التحصیلان باید طرح اجباری را بگذرانند.

پونزاین رشته یک دوره تحصیلی 6 ساله دارد و به دو مقطع زمانی تقسیم می‌شود، که بشرح زیر است:

دوره 2 ساله: علوم پایه

دوره 4 ساله: دوره تخصصی همراه با کارآموزی

رشته دندانپزشکی مناسب چه کسانی است؟

رشته دندانپزشکی (Dentistry)، یکی از شاخه های پرطرفدار پزشکی است که در سطح عمومی شامل بررسی، تشخیص، پیشگیری و درمان مشکلات و بیماری های دهان و دندان می‌شود و نیاز به مهارت و توانایی های فردی خاصی نیز دارد.

دندانپزشکی در پایه دکترای حرفه‌ای قرار دارد و زیرگروه ۱ رشته تجربی در کنکور سراسری است.

کار در حوزه دندانپزشکی، مانند تمامی حرفه ها، نیازمند ویژگی های شخصیتی و توانایی های خاص خود خواهد بود که سبب موفقیت بیشتر فرد است.

پونزاز جمله این توانایی ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

علاقه به پیشرفت و توانایی مطالعه منظم

حس زیبایی شناسی، ذوق و سلیقه

توانایی حل مسئله و خلاقیت

توجه به جزئیات

صبر و تحمل

سرعت عمل

معرفی رشته دندانپزشکی

طول دوره دندانپزشکی در ایران

طول دوره دندانپزشکی حدودا شش سال است و درس های آن در سه بخش عمومی، پایه و اختصاصی برنامه ریزی شده است، که از لحاظ نحوه تعلیم و تدریس، به درس های نظری، عملی نظری و عملی تقسیم می شود.

پونزاین دوره شامل دو مرحله است:

دوره علوم پایه

این مرحله دو سال اول دوران تحصیل دندان پزشکی را تشکیل می دهد. در این مرحله دانشجویان درس های نظری و عملی علوم پایه و عمومی را در دانشگاه (کلاس و آزمایشگاه)‌ می گذرانند.

کارآموزی

در این مرحله دانشجویان درس های تخصصی را در دانشگاه (کلاس و بخش های کلینیکی) فرا می‌گیرند و به منظور برخورداری از کارایی آموزشی – درمانی بیشتر، این دوره تحصیلی را در بخش های کلینیکی دانشکده و بیمارستان های وابسته به ارایه خدمات بهداشتی و درمانی می پردازند. لازم به ذکر است که گذراندن درس های پایه برای ورود به دوره کلینیکی (مرحله دوم) ضروری است. نظام آموزشی مطابق آیین نامه مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است و هر واحد درس نظری ۱۷ ساعت و هر واحد درس عملی ۳۴ ساعت است. کل واحدهای درسی این دوره ۲۰۳ واحد است.

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی

پذیرش رشته دندان پزشکی به صورت ناحیه‌ ای و بومی است. همه این ناحیه ها در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش درج می‌ شوند، اما با یک مثال بیشتر متوجه خواهید شد.

شما سه استان یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان را اگر در نظر بگیرید، این سه استان و شهرهای آن در یک ناحیه محسوب می‌ شوند.

در حال حاضر ظرفیتی که به رشته های دارای پذیرش ناحیه‌ ای بومی اختصاص می‌ یابد، به صورتی است که بعنوان مثال اگر دانشگاهی ظرفیتی معادل جذب 60 دانشجو داشته باشد، 30 نفر دختر خواهد بود و 30 نفر پسر، فقط 60 درصد از آن ناحیه پذیرفته خواهند شد و 40 درصد بقیه از آن ناحیه نخواهند بود. در واقع 36 نفر از 60 نفر بومی آن ناحیه و 24 نفر باقی مانده از نواحی دیگر خواهند بود.

پذیرش بدون کنکور دندان پزشکی

در سال های اخیر در ایران، پذیرش در رشته دندان پزشکی صرفا بر اساس شرکت در کنکور سراسری بوده و چنانچه داوطلبی موفق به کسب رتبه زیر 2000 باشد، شانس قبولی در این رشته را خواهد داشت.

تعدادی از دانشگاه های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران وجود دارند که می توان 72 واحد درسی از رشته دندانپزشکی را در آنها، به صورت بدون کنکور گذراند و بعد از اتمام 72 واحد، می‌ توانند درخواست انتقالی به ایران را داشته باشند و اگر کسی خواستار انتقالی نباشد، می‌ تواند تمام واحدهای درسی خود را آنجا بگذراند.

جهت آگاهی از پذیرش بدون کنکور این رشته در موعد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، آزاد و پیام نور با مشاوران آویژه ارتباط بگیرید.

پذیرش بدون کنکور دندان پزشکی

ظرفیت رشته دندانپزشکی در سال 1402

در سال گذشته، ظرفیت پذیرش گروه علوم تجربی در دوره روزانه دانشگاه‌ های دولتی در کل 35 هزار و 342 نفر بوده است و ظرفیت دوره نوبت دوم نیز 2 هزار و 384 نفر اعلام شده بود.

از آن جایی که هر ساله بخش عمده‌ ای از ظرفیت ها به رشته ها و دانشگاه های علوم پزشکی اختصاص می‌ یابد، اما همیشه ظرفیت رشته دندانپزشکی به مراتب کمتر از ظرفیت رشته پزشکی است.

به این صورت که ظرفیت کل رشته دندانپزشکی سال 1402 در مجموع دانشگاه های علوم پزشکی و واحدهای دانشگاه آزاد، در دوره های روزانه، شهریه پرداز، سهمیه بومی، آزاد تمام وقت و پردیس خودگردان آزاد، به تعداد 1 هزار و 518 نفر بوده است، که از میان، تعداد 1 هزار و 41 نفر ظرفیت دوره روزانه و 276 نفر ظرفیت دوره بین‌ الملل یا همان شهریه پرداز اعلام شده بوده است.

بر اساس آخرین آمار، در مجموع 37 دانشگاه دولتی و 19 پردیس دانشگاهی از طریق کنکور سراسری در رشته دندان پزشکی اقدام به پذیرش دانشجو می‌ کنند.

درصد های قبولی داوطلبان رشته دندان پزشکی

هر داوطلب کنکور، قبل از آزمون و انتخاب رشته لازم است در مورد آخرین رتبه قبولی دندانپزشکی روزانه اطلاعات کافی را کسب کند.

با توجه به این که پروسه انتخاب رشته یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین مراحل کنکور به شمار می‌رود، بهتر است حداقل میانگین درصد لازم برای قبولی هر رشته مورد نظرمان را بدانیم. کارنامه های قبولی سال گذشته چون نزدیک ترین آزمون نسبت به هر سال هستند، می‌توانند مبنا دقیق تری برای تحلیل وضعیت داوطلبان باشند.

همان‌طور که می دانید، پذیرش در کنکور سراسری بر اساس رتبه در سهمیه داوطلبان انجام می‌گیرد. طبق آماری که از کارنامه‌های سال گذشته به دست آورده‌ایم،

در هر سه منطقه، داوطلبان با کسب درصدهایی که در جدول زیر لیست شده اند، موفق به قبولی در رشته دندانپزشکی شده بودند.

پونزمیانگین درصدهای به دست آمده از این کارنامه ها به شرح زیر می ‎‌باشد:

دروس کنکورمیزاندرصد
ادبیات50 درصد
ریاضی50 درصد
عربی60 درصد
زیست70 درصد
زبان50 درصد
فیزیک65 درصد
شیمی55 درصد

شهریه رشته دندانپزشکی چقدر است؟

شهریه رشته دندانپزشکی چقدر است؟

همانطور که می دانید، تحصیل دانشجویان در دوره‌های روزانه دانشگاه های سراسر کشور رایگان است؛ اما در سایر دوره‌ها با پرداخت شهریه همراه خواهد بود.

در این دوره‌ها، در بدو دوره ابتدا باید مبلغ 8 میلیون و 500 هزار تومان علی‌الحساب به حساب دانشگاه مقصد واریز کنید، تا ثبت نام شما تکمیل شود.

سپس بعد از آن، در طی هر ترم بنا به نوع دروس هر ترم (نظری، عملی، پایه، اختصاصی و شهریه ثابت) تعیین می‌شود، که آن ترم چه میزان پرداختی خواهید داشت. برای ورود به ترم های بعدی، شما می بایست هر ترم با دانشگاه تسویه حساب کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شهریه یک ترم 18 واحدی بر اساس سال 1402 در دانشگاه بین‌الملل

شهریه دانشگاه های پردیس خودگردان (بین‌الملل) و ظرفیت مازاد، معمولا به دو گروه شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم می شود.

شهریه کلیه واحدهای پردیس خودگردان رشته پزشکی و رشته دندانپزشکی، به غیر از سه دانشگاه مستقر در تهران، برای یک ترم تحصیلی مبلغی معادل بیش از 12 میلیون 500 تا 16 میلیون و 500 هزار تومان بوده است.

گفتنی است شهریه کلیه دانشگاه های پردیس و ظرفیت مازاد هر سال بین 10 تا 15 درصد افزایش می یابد. شهریه سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و دانشگاه ایران حداکثر 12 درصد بیشتر از مبلغ فوق است.

شهریه یک ترم 18 واحدی بر اساس سال 1402 در دانشگاه آزاد اسلامی

شهریه دانشگاه های آزاد نیز شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است، که شهریه ثابت بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می‌شود و تا پایان اتمام هر دوره در سنوات مجاز، بدون افزایش خواهد بود.

شهریه متغیر نیز با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو تعیین می‌شود و در طول دوره تحصیل دانشجو افزایش می یابد.

میزان شهریه دانشگاه آزاد از طریق هیئت امنا تعیین می‌شود و معمولا هر ساله 10 الی 15 درصد افزایش می‌یابد. البته در این دانشگاه در صورت داشتن شرایط خاص مانند برخورداری از سهمیه ایثارگران و جانبازان، تخفیف شهریه چشم گیری را شاهد خواهید بود.

آخرین شهریه رشته دندانپزشکی سال 1402 دانشگاه آزاد

 • حدود شهریه ثابت در هر نیم‌سال: 11 میلیون و 600 هزار تومان
 • حدود شهریه متغیر برای هر واحد درسی: 118 هزار تومان

در سال جدید نحوه محاسبه میزان شهریه دانشگاه آزاد تغییر کرده است. در رشته‌های پزشکی نظیر دندان پزشکی، دسته بندی های خاص ایجاد شده است که معیار محاسبه شهریه است. شهریه گروه های فرعی آن بر اساس سیاست های وزارت بهداشت و حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تعیین می شود.

واحدهای درسی رشته دندانپزشکی

گرایش های رشته دندانپزشکی در دانشگاه

پس از اتمام دوره عمومی دندانپزشکی، تخصص های مختلفی برای متمرکز شدن بر روی مشکلات خاص دهان، دندان و بیماری های مرتبط با آن‌ها وجود دارند.

پونزرشته های تخصصی دندانپزشکی عبارتند از:

ارتودنسی (Orthodontics)

پدودنتیست (Pedodontist): دندانپزشکی اطفال

تشخیص بیماری های دهان

دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

پریودنتیست (Periodontist): جراحی لثه

اندودنتیکس (Endodontics): درمان ریشه

جراحی دهان، فک و صورت

رادیولوژی دهان، فک و صورت

پاتولوژیست دهان و دندان: آسیب شناسی دهان، فک و صورت

پروستودنتیست (Prosthodontist): پروتزهای دندانی و ایمپلنت

دوره های درسی رشته دندانپزشکی

طبق چارت اعلامی برای این رشته، داوطلبان در دو سال اول درس های پایه پزشکی را می گذرانند که این دروس عبارتند از فیزیولوژی عمومی، آناتومی عمومی، باکتری شناسی، بیوشیمی، ژنتیک و… .

بعد از گذراندن این دو سال، دانشجویان باید در امتحان جامع علوم پایه شرکت کنند پس از آن، دانشجو وارد دوره تخصصی خواهد شد.

در این دوره، دانشجو باید درس های اختصاصی، شامل دروس جراحی، پریودانتیکس، اندودانتیکس، پاتولوژی دهان، ترمیمی، پروتزهای دندانی و… را بگذراند.

دروس دندان پزشکی

در ادامه دروسی را آورده ایم، که در هر دوره از دندانپزشکی گذرانده می شود.

علوم پایه

پونزدانشجویان دندان پزشکی 43 واحد دروس علوم پایه را می خوانند که این دروس عبارتند از:

 • فیزیک پزشکی
 • میکروب شناسی
 • ایمنی شناسی
 • فیزیولوژی
 • بیوشیمی
 • تشریح
 • بافت شناسی انسانی
 • جنین شناسی
 • ژنتیک انسانی
 • روانشناسی عمومی
 • آسیب شناسی عمومی

دروس اختصاصی

 • کالبدشناسی و مرفولوژی دندان
 • ارتودنسی
 • اندودنتیکس
 • فارماکولوژی
 • دندان پزشکی مجتمعی
 • زبان خارجی اختصاصی
 • دندان پزشکی کودکان
 • رادیولوژی دهان
 • بهداشت دهان و تغذیه
 • جنین و بافت شناسی فک و دهان
 • بیماری های دهان و تشخیص
 • بیولوژی دهان
 • آسیب شناسی دهان
 • پریودنتولوژی
 • دندان‌پزشکی ترمیمی (پروتز متحرک پارسیل، پروتز ثابت، پروتز کامل)
 • جراحی دهان و فک و صورت
 • گوش و حلق و بینی
 • نظام پزشکی و طب قانونی
 • بهداشت عمومی و اکولوژی
 • بهداشت محیط زیست
 • بیماریهای روانی
 • بیماریهای درونی

در پایان سال 4، دانشجویان موضوع پایان نامه خود را مشخص کرده و با تایید استاد راهنما شروع به تحقیق بر روی آن می کنند.

مقایسه رشته پزشکی و دندانپزشکی

مقایسه رشته پزشکی و دندانپزشکی

رشته های دندانپزشکی و پزشکی، هر دو رشته هایی با موقعیت اجتماعی بالا و بازار کار خوب هستند. برای پذیرش در این رشته ها، داوطلبان باید تلاش بسیاری کنند و توانایی های زیادی داشته باشند. اما در این میان تفاوت هایی نیز میان این دو رشته وجود دارد.

پونزتفاوت های رشته پزشکی با دندانپزشکی:

دوره تحصیل در رشته پزشکی 8 سال و در رشته دندانپزشکی 6 سال است.

در رشته پزشکی شیفت های اجباری وجود دارد؛ اما در رشته دندانپزشکی این طور نیست.

در رشته دندانپزشکی با مدرک دکتری عمومی نیز می توانید درآمد بالایی داشته باشید؛ اما در رشته پزشکی برای کسب درآمد بالا باید به سراغ تخصص بروید. البته به راحتی نمی توان در مورد درآمد این رشته ها نظر داد.

در رشته پزشکی افراد با مرگ و میر و آلودگی های مربوط به خون، سوختگی و… در ارتباط هستند؛ اما در رشته دندانپزشکی افراد با این موارد ارتباط کمتری دارند.

فشارها و آسیب های جسمانی در رشته دندانپزشکی بیشتر است.

هزینه اولیه برای راه اندازی مطب دندانپزشکی بالاتر است.

چه کسانی می توانند از طرح اجباری رشته دندانپزشکی معاف شوند؟

چه کسانی می توانند از طرح اجباری رشته دندانپزشکی معاف شوند؟

پونزفارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی باید 18 ماه طرح اجباری را بگذرانند؛ مگر اینکه دارای شرایط زیر باشند:

کسانی که بعد از تحصیل بلافاصله به خدمت سربازی اعزام شوند.

خانواده شهدا، آزادگان و خانواده آنها، فرزند جانبازان بالای 50 درصد، همسر جانبازان بالای 70 درصد

فارغ التحصیلان خارج از کشور

تک فرزندان

کسانی که بیماری خاصی دارند و مورد تایید شورای عالی پزشکی است.

خانم هایی که همسرشان فوت کرده است و سرپرست خانواده هستند.

افرادی که مدال طلای المپیاد دانشجویی دارند.

10 نفر اول کنکور سراسری در رشته تجربی

رتبه 1 تا 3 آزمون جامع علوم پایه

دارندگان مدال طلای المپیاد دانش آموزی

خانم های متأهل فارغ التحصیل قبل از اول آذر 1380

حقوق طرح دندانپزشکی 1402

طرح اجبار دندان پزشکان 18 ماه طول می کشد و باید در مناطقی که وزارت بهداشت تعیین کرده است، آن را بگذرانند. حقوقی که طی آن به دندان پزشکان تعلق می گیرد نسبت به دانشجویان پزشکی کمتر است و در بازه 5 الی 13 میلیون تومان قرار دارد.

درآمد رشته دندانپزشکی

دندان پزشکان با توجه به شرایط کاری و محل کار درآمدهای متفاوتی دارند. در کل طبق قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند و به عنوان مثال دندان پزشکی که در کلینیک کار می کند، علاوه بر یک حقوق ثابت، به ازای مداوای هر بیمار درصدی نیز به او تعلق می گیرد.

دندان پزشکی در تخصص های بالا بسیار پردرآمد است. به عنوان مثال فوق تخصص جراح فک و صورت دارای درآمدی بین الی 2 میلیارد تومان در سال است.

بازار کار رشته دندانپزشکی

طی سالیان اخیر پذیرش در رشته دندانپزشکی نسبت به جمعیت شرکت کنندگان افزایش یافته، ولی با این حال در برخی از شهرستان های کشور شاهد کمبود دندانپزشک هستیم.

دندانپزشکان امکان کار در دانشکده دندانپزشکی، مراکز دولتی و بیمارستان ها، کلینیک متعلق به یک دندانپزشک دیگر با اجاره یونیت یا در صورت داشتن شرایط لازم، امکان تأسیس مطب خصوصی را دارند.

معمولا در کلینیک ها دندانپزشک یک حقوق ثابت دارند و علاوه بر آن به ازای هر بیمار، درصدی هم به عنوان حق العمل دریافت می‌کند که بستگی به توافق و قرارداد بین مالک کلینیک و دندانپزشک دارد.

افرادی که برای خود مطب شخصی دارند، با توجه به موقعیت مطب، تجربه و بازاریابی، می توانند درآمد داشته باشند. افرادی هم که در کلینیک ها مشغول به کار هستند، معمولا حقوق ثابتی داشته و البته ممکن است درصدی بابت حق عمل دریافت کنند.

چه کسانی می توانند از طرح اجباری رشته دندانپزشکی معاف شوند؟

ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی

طی ۸ سال گذشته، تعداد دانشکده های دندانپزشکی از ۱۵ دانشکده در کل کشور، به حدود ۳۷ دانشکده دندانپزشکی دولتی، ۱۹ پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد افزایش پیدا کرده و این یعنی در طول حدود ۸ سال اخیر، تعداد دانشکده های دندانپزشکی سه تا چهار برابر شده است.

باید به این مورد اشاره کنیم که هر ساله در ایران حدود ۱۲ هزار دندانپزشک در دانشگاه ها پذیرش می شوند.

سخن آخر

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پردرآمد و پرطرفدار است که افراد زیادی داوطلب تحصیل در این رشته هستند. پذیرش در این رشته تنها از طریق کنکور تجربی امکان پذیر است و داوطلبان برای قبولی باید در یک رقابت نفس گیر از سد رقبای بسیاری بگذرند.

ما در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی صفر تا صد رشته دندانپزشکی شما را با شرایط تحصیل و کار در این رشته آشنا کنیم. در صورتی که در مورد رشته دندانپزشکی یا سایر رشته های دانشگاهی به اطلاعات دقیق تر یا مشاوره بیشتری نیاز داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در آویژه در ارتباط باشید.

برای بهره مندی از خدمات تخصصی مشاوره تحصیلی آویژه، با شماره 9099071985 تماس بگیرید.

سوالات متداول

علامت سوالتخصص های رشته دندانپزشکی کدامند؟

از تخصص های مهم دندانپزشکی می توان به پاتولوژیست دهان و دندان، اندودنتیست، ترمیمی و زیبایی، تشخیص بیماری دهان و دندان، پریودنتیست، جراحی فک دهان و صورت، پروتزهای دندانی، دندانپزشکی اطفال، ارتودنسی، رادیولوژی فک و صورت اشاره کرد.

علامت سوالآیا در ایران امکان تحصیل در دوره تخصصی وجود دارد؟

بله؛ در ایران در حال حاضر امکان تحصیل تا دوره فوق تخصص رشته دندانپزشکی وجود دارد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

صفر تا صد رشته دندانپزشکی و بازار کار دندان پزشکی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 64 نظر:
 1. با سلام من فارغ التحصیل ارشد مهندسی صنایع هستم و الان میخوام کنکور تجربی شرکت کنم .
  در سهمیه 25% با چه ترازی میتونم دندان پزشکی آزاد بیارم

  1. سلام جزایری هستم.تا رتبه 3000 امکان قبولی در دندانپزشکی دانشگاه های ازاد را دارد

 2. سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم هزینه های دوران دانشجویی در دندان پزشکی دانشگاه دولتی خیلی زیاده ؟من شنیدم هر ترم برای وسایل و تجهیزات باید هزینه زیادی کرد میشه حدودش رو بگید 😢
  و اینکه لپ تاپ لازمه حتما؟

  1. سلام وقت بخیر فردی هستم رشته پزشکی هزینه ای در طول تحصیل ندارد و الزام به خرید لپ تاپ شما ندارید

  1. نمی توان رتبه خاصی را عنوان کرد. بستگی به شهر، سال ورودی، خودگردان یا عادی بودن و …. دارد.

  1. سلام.بله شما با هر دیپلمی میتوانید کنکور تجربی بدهید و در صورت قبولی در رشته دندانپزشکی درس بخوانید.

 3. سلام من رشتم گیاهانه میخوام برم دندان پزشکی چیکار کنم

 4. سلام من رشته ام تجربي نیست ولی علاقه دارم به دندانپزشکی میتونم کنکورشو بدم یا نه باید رشته ات حتما تجربي باشه ؟

  1. سلام مانعی ندارد میتوانید در کنکور شرکت بکنید

 5. سلام وقت بخیر
  شما در اینجا نوشتین که فشار و آسیب جسمانی دندانپزشکی بیشتر از پزشکیه یه کم بیشتر توضیح بدین لطفا

 6. سلام من توی ریاضی مقداری ضعیفم و بقیه درس هام همه اوکیه و ضعفی درون ندارم و وقت زیادی هم میتونم درس بخونم و حفظیاتم هم بالایه ایا میتونم رشته دندانپزشکی بردام

 7. سلام من ریاضیم مقداری ضعیفه میتونم ب نظرتون رشته دندانپزشکی بردام بقیه درسام همه اوکیه و ضعیف نیستم از این نظر

 8. لطفا شرایط تحصیل اتباع در دانگشاه پردیس هم بگین و شهریه رشته دندان برای اتباع

  1. سلام شهریه رشته دندان پزشکی دانشگاه پردیس از ۲۰ ملبون تا ۵۰ میلیون است و اتباع مجاز اجازه تحصیل در همه دانشگاه ها را دارند

 9. سلام، رشته دندانپزشکی ترم تابستانه دارد؟ میشه زودتر تموم کرد؟

 10. سلام خسته نباشید.
  ببخشید من در آزمون تیزهوشان ششم به هفتم شرکت نکردم.
  اگر در نهم به دهم شرکت کنم،شانسم بیشتر میشه یا خیر؟

  و اینکه من ۲ از ۱۰ بیناییم ضعیفه.ایا مشکل ایجاد میکنه؟

 11. سلام
  من قراره دندون پزشک شم 🙂🥼🦷
  میخواستم ببینم برای قبولی رتبه دقیقا باید زیر چند هزار باشه که به صورت حتمی بتونیم توی این رشته تحصیل کنیم؟

  1. سلام با رتبه زیر ۶ هزار در دانشگاه های آزاد سانش قبولی خواهید داشت.

 12. سلام من مشکل کمشنوایی دارم این مشکلی ایجاد نمیکنه برای تحصیل توی این رشته?

 13. تدریس در دانشگاه به چه صورت هست در این رشته؟
  من ۲۹ سالمه و میخوام شروع کنم و علاقه مند به تدریس هم هستم در دانشگاه. آیا محدودیت سنی وجود داره؟

 14. من دانشجو دندان ورودی 1401 ازاد تبریز هستم
  شهریه ثابت ما 18600000هستش
  خیلی بیشتر از مبلغی ک شما اشاره کردین

 15. باسلام من میخواستم رشته دندانپزشکی قبول شم
  میخواستم بدونم داشتن دندون خرگوشی مانعه دندونپزشک شدن میشه؟چون ممکنه بره تو چشم بیمار باتشکر

 16. سلام من میخوام رشته دندون پزشکی قبول شم فقط از طریق کنکور میشه این رشته رو انتخاب کرد یا از طریق دانشگاه آزاد بدون کنکورم میشه؟

  1. هم سخته،خیلی ها بخاطر اینکه رتبه نمیارن دوباره میشینن میخونن
   چون تقاضا برای تجربی داره کم میشه و بیشتر دانش آموزان به رشته های فنی میرن

 17. باسلام. آیا تو این سال در دانشگاه ما میتونیم فوق تخصص بشیم و اینکه چقدر رتبه نیاز است در کنکور که از رشته دندانپزشکی قبولشیم؟؟ ممنون از شما.

  1. سلام وقت بخیر
   برای اطلاعات کامل تر در زمینه ی مورد شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 18. سلام
  من یک چشمم مادر زادی خیلی ضعیفه ینی ۲ از ۱۰ هست، عینک و لنز هم نمیخوره و خدمت سربازی رو هم معاف شدم ولی چشم دیگم خداروشکر سالم هست و بیناییش ۱۰ از ۱۰ هست. آیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی اشکالی ایجاد میکند؟ یا رد میشم برای معاینه؟
  با سپاس

 19. سلام
  من یک چشمم مادر زادی خیلی ضعیفه ینی ۲ از ۱۰ هست، عینک و لنز هم نمیخوره و خدمت سربازی رو هم معاف شدم ولی چشم دیگم خداروشکر سالم هست و بیناییش ۱۰ از ۱۰ هست. آیا برای تحصیل در رشته دندانپزشکی اشکالی ایجاد میکند؟ یا رد میشم برای معاینه؟
  با سپاس

  1. سلام وقت بخیر
   به این مورد بستگی دارد که به مرور چشم شما زمان ضعیف تر شود یا خیر.

 20. دیگه اینقدر مطب دندانپزشکی زیاد شده که اونها هم شدن مثل پزشک‌های عمومی مطب‌های بدون مریض

  1. والا تنها جایی که همیشه پر مشتری دندونپزشکیه…چون کم هست …الان یکی دندونپرشکی وا کنه پس فرداش پر شده

 21. سلام.ببخشید میشه سن بازنشستگی دندانپزشک‌ها رو بگید؟

 22. آیا برای شرکت در آزمون تجربی حتما باید دیپلم تجربی داشت ؟ من با دیپلم ریاضی میتونم تو آزمون تجربی شرکت کنم ؟

  1. من خواهرم با دیپلم ریاضی کنکور تجربی داد به احتمال زیاد برعکسشم میشه

  2. فعلا که این امکان هست و بدون دیپلم تجربی میتونین کنکور تجربی بدین،ولی هرروز یه خوابی میبینن معلوم نیست

 23. با سلام
  آیت داشتن دندان خراب مانع از تحصیل در رشته دندانپزشکی میشود؟متاسفانه من در کودکی ۸تا از دندونام دچار پوسیدگی شد آیا با این شرایط میتونم دندانپزشکی بخونم یا رد می شم توسط معاینه؟
  باتشکر

   1. سلام من ۵ ماه دیگه وقت دارم برا کنکور اگه از الان شروع کنم امید قبولی هست؟؟

    1. سلام در صورتی که با برنامه ریزی درس بخوانید امکان قبولی دارید برای برنامه ریزی درست درسی با مشاورین آویژه تماس بگیرید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید