معرفی و ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور در گروه رشته های صنعت قرار می گیرد و در لیست گرایش های مهم و پرمخاطب دانشگاه علمی کاربردی است . داوطلبان می‌توانند بدون انتخاب رشته کنکور و تنها با ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در رشته صنایع سرامیک که از گرایش های بسیار خوب مهندسی مواد است ، مشغول به تحصیل شوند . رشته صنایع سرامیک در دو مقطع کاردانی صنایع سرامیک خط تولید و کارشناسی صنایع سرامیک خط تولید . که هر یک از این دوره ها شامل یک بخش آموزش در مرکز اجرایی و بخش دیگر در محیط کار و به صورت واحدهای عملی‌ می‌ باشد ارائه میشود . برای شناخت و اطلاعات کافی در مورد این رشته می توانید از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه یک مشاوره تحصیلی جامع را کسب کنید


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور مانند سایر رشته ها در ابتدا به صورت اینترنتی می باشد . پس از اتمام مراحل و تایید پذیرش ، داوطلبان می توانند برای ثبت نام حضوری به مرکز مربوطه مراجعه نمایند . همانطور که میدانید اکثر رشته های دانشگاه علمی کاربردی نیازی به آزمون ندارد . لذا برای ورود به رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور نیازی به آزمون ورودی نیست و از طریق سوابق تحصیلی پذیرش انجام می شود . ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور طی دو مرحله مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود . دانشگاه علمی کاربردی در دو مقطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجو جذب میکند . در هر دو مرحله ثبت نام اولویت با مقطع کاردانی است . سپس ثبت نام‌ مقطع کارشناسی انجام می شود .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور برای داوطلبان داشتن مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم و یا سه ساله نظام جدید می باشد . داوطلبان مقطع کاردانی رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور بر حسب معدل دیپلم یعنی معدل ده یا ده به بالا و داوطلبان مقطع کارشناسی بر حسب معدل کاردانی پذیرش می شوند . از دیگر شرایط ثبت نام رشته صنایع سرامیک دانشگاه علمی‌کاربردی بدون کنکور داشتن شرایط عمومی و اختصاصی است . مانند نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان ، داشتن شرایط جسمانی سالم و متناسب با رشته ، عدم عضویت در گروه های مخالف با نظام جمهوری اسلامی و مواردی از این قبیل . برای افرادی که می خواهند مقطع کارشناسی خود را در این رشته ادامه بدهند ، گذراندن دروس پیش نیاز الزامی است .


بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی

شهریه رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور ممکن است سالانه و ترمی تغییر کند . از آنجایی که شهریه رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور به دو صورت ثابت و متغییر تنظیم می شود . نمیتوان مقدار مشخصی را بیان کرد . شهریه رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور یک بخش ثابت دارد که در طول تحصیل تغییر نمیکند . اما ممکن است سالا بین ۱۰ _ ۱۵ درصد افزایش پیدا کند . بخش دیگر شهریه متغییر است .‌ این بخش در هر ترم با توجه به تعداد واحدهایی که دانشجو اخذ نموده . یا تعداد واحدهای تئوری و عملی و عمومی یا اختصاصی ممکن است مقدار متفاوتی باشد . رشته صنایع سرامیک نیز ممکن است مانند برخی از رشته ها هزینه های جانبی نیز به همراه داشته باشد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


رشته صنایع سرامیک در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع سرامیک در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور با هدف تعلیم و تربیت نیروی متخصص در عرصه خود کفایی در بخش فنی و تولید ، به حداقل رساندن ضایعات تولیدی ، ارتقاء سطح کیفی محصولات ، و افزایش بهره برداری از امکانات و صنایع تولیدی ارائه می شود . رشته صنایع سرامیک در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور آینده شغلی مناسبی را برای دانشجویان خود زمینه سازی کرده است ، مانند فعالیت در بخش مواد اولیه ، سرپرستی بخش شکل دهی ، سرپرسی در بخش لعاب زنی و دکورایسون ، فعالیت در زمینه تولید سیمان و گچ ، فعالیت در صنایع ماشین سازی مرتبط با صنایع سرامیک سازی و ده ها شغل و حرفه مرتبط با سرامیک سازی فراهم کرده است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


روش پذیرش دانشجو در رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


راهنمای انتخاب رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته صنایع سرامیک دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته صنایع سرامیک دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته صنایع سرامیک علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 8 نظر:
 1. سلام من ترم چهار رشته سرامیک دانشگاه علمی کاربردی میبد یزد هستم میتونم مهمان بگیرم یا انتقالی بیام شیراز بخونم
  چه دانشگاهی میشع رفت تو شیراز

 2. سلام
  پیرو سوال قبلی میخواستم ببینم در چه دانشگاهی و به چه صورت البته من شاغل هم هستم

  با تشکر

  1. سلام در دانشگاه های فنی و حرفه ای و دانشگاه های علمی کاربردی

 3. سلام بنده 20 سال پیش کاردانی پیوسته در رشته سرامیک رو به پایان رسوندم می خواستم کاردانی به کارشناسی سرامیک رو الان ادامه بدم در دانشگاه علمی کاربردی می خواستم ببینم در تهران امکان ادامه هست .؟

   1. سلام
    پیرو سوال قبلی می خواستم ببینم با توجه به اینکه من شاغل هستم در چه دانشگاهی و به چه صورت امکان ادامه تحصیل در رشته کاردانی به کارشناسی رشته سرامیک در تهران را دارم ؟

    اگر میشه توضیح بیشتری بدهید با تشکر

    1. سلام در دانشگاه های فنی و حرفه ای و دانشگاه های علمی کاربردی

     1. احمق ! این همه آدم دارن میپرسن چه دانشگاهی ، یعنی کدوم واحد دانشگاهی ، وگرنه عقل خودشونم میرسه !
      اردک !

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/12/10

جمعه

1402/12/11

شنبه

1402/12/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید