معرفی و ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور در لیست رشته های گروه صنعت قرار دارد . این رشته گرایش های مختلفی دارد و گزینه مناسبی برای علاقه مندانی است که در انتخاب رشته کنکور سراسری موفق به پذیرش در این رشته نشده اند . داوطلبان می توانند بدون آزمون و تنها با ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی وارد این رشته تحصیلی بشوند . رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور در پی آموزش نیروی ماهر در زمینه راه و شهرسازی ، سد سازی ، تونل ، جاده ، سازه های آبی و توانایی های مختلف در زمینه نیاز های شهری می باشد . اگر از این رشته و گرایش های مختلف آن شناخت کافی ندارید ، میتوانید از طریق تماس با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به سوالات خود پاسخ دهید و از مشاوره تحصیلی جامع این گروه بهره مند شوید .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور طی دو مرحله انجام می شود . مرحله اول مهر ماه می باشد که اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ثبت نام صورت میگیرد . دانشجویانی که در نینه اول موفق نشده اند در رشته عمران انشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند می توانند جهت ثبت نام نیمه دوم یعنی بهمن ماه اقدام نمایند . دانشگاه علمی کاربردی هر ساله دو دو مقطع کاردانی پیوسته عمران و کارشناسی ناپیوسته عمران دانشجو میپذیرد . در مقطع کارشناسی دارای گرایش های عمران _ عمران ، عمران نقشه برداری و عمران _ آب و برخی گرایش های دیگر می باشد . داوطلبان مقطع کارشناسی می توانند به توجه به معدل مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم در یکی از این گرایش ها مشغول به ادامه تحصیل بشوند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران


شرایط ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور برای داوطلبان مواردی از قبیل داشتن مدرک دیپلم نظام قدیم یا جدید می باشد . از آنجایی که ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور به صورت بدون آزمون می باشد ، لذا معدل دیپلم ده و یا ده به بالا جهت پذیرش الزامی است . رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور نیازمند دانشجویانی‌ با ریاضی و فیزیک‌ قوی می باشد . دانشجویانی که مسائل پیچیده عمرانی و فعالیت های فیزیکی علاقه مند باشند . ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور در مقطع کاردانی گرایش های مختلفی مانند عمران ساختمان های بتی ، عمران روستایی ، عمران راه شناسی ، عمران تاسیسات حرارت نیروگاه ، عمران ساختمان های آبی ، عمران آب و فاضلاب و چندین شاخه تحصیلی دیگری می باشد که همین تنوع زمینه ساز مشاغل بسیاری شده است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی

شهریه رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور مانند دیگر رشته های این مرکز آموزشی از دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغییر تشکیل می شود . شهریه ثابت مقدار ثابتی است که ممکن است سالانه درصدی افزایش یابد . اما شهریه متغییر به تعداد واحدهای ترمی بستگی دارد . اینکه در هر ترم چه تعداد واحد تئوری و علمی ، یا عمومی و اختصاصی وجود دارد میزان شهریه را تایین میکند . به طور کلی از شرایط رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور وضعیت جسمانی سالم می‌ باشد . چرا که این رشته در طول تحصیل و آینده شغلی واحدهای عملی را دارد که نیازمند فعالیت فیزیکی است .‌ و واحدهای عملی و کارگاهی باعث بیشتر بودن شهریه این رشته نسبت به برخی رشته های دیگر می باشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته کامپیوتر


رشته عمران در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته عمران در دانشگاه جامع علمی کاربردی در سطح ویژه ای قرار دارد و هر ساله جمعیت کثیری از دانشجویان را به خود جذب می کند . رشته عمران در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور به دلیل گسترش همه روزه عمران و شهرسازی ، پیشرف کشور در عرصه سازه های آبی و بتنی ، نیاز به ساخت و ساز های وسیع در زمینه راه ، سد ، جاده ، و بسیاری از سازه های دیگر زمینه کاری متنوعی را برای دانشجویان خود به وجود آورده است . می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه گرایش ها ، آینده شغلی و یا تغییرات در شهریه رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور با مشاوران این مرکز آموزشی که همه روزه خدمت رسانی میکنند تماس حاصل فرمایید ..


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


مدارک لازم برای ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته عمران دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته عمران علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میباشد.

آیا تحصیل در رشته عمران دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

معرفی و ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته عمران علمی کاربردی بدون کنکور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

سه شنبه

1400/7/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید