معرفی و ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های گروه فرهنگ و هنر میباشد ، رشته مترجمی زبان اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی جزء رشته های جدید شاخه زبان میباشد و به همین دلیل به نسبت از بازار کار خوبی برخوردار است . رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور ارائه شده است تا مترجمانی را تربیت دهد که با پژوهش های خود در آثار علمی ، ادبی ، تاریخی و فرهنگی کشور های اسپانیایی زبان ، پیوند دیرینه مذهبی _ تاریخی که بین کشور های اسلامی و اسپانیایی وجود دارد را محکم تر و شفاف تر کنند .

رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور جز رشته های زبان پر طرفدار است که بخشی از آن به زیبایی این زبان بر میگردد و همینطور برای برقراری ارتباط با مردم اسپانیول زبان که نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان را تشکیل میدهند و در کشور های مختلف ( 22 کشور ) در حال زندگی هستند برای کشور در حال توسعه ای مانند ایران که نیازمند ارتباطات گسترده است وجود رشته مترجمی زبان اسپانیولی در دانشگاه علمی کاربردی را توجیه میکند و میتوان با تربیت افراد متخصص در این رشته پل ارتباطی بین دنیای علمی ، ادبی ، تاریخی ، فرهنگی کشور با کشور های اسپانیایی زبان را برقرار ساخت تا بتوان هرچه بیشتر از نقاط مثبت علم و هنر این کشور ها بهرمند شد .


بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی فرصتی طلایی برای علاقه مندان به این رشته میباشد که در انتخاب رشته کنکور موفق پذیرش در آن نشده اند تا با ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در رشته دلخواه خود بتوانند تحصیل کنند . ثبت نام رشته اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی در دو نیمه مهر ماه و بهمن ماه و از طریق سایت سازمان سنجش برای متقاضیان قابل انجام است . بهتر است پیش از ثبت نام رشته اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی با مشاوره تحصیلی از مناسب بودن این رشته با شرایط و ویژگی شما آگاه شوید ، مرکز مشاوره تحصیلی آویژه در این زمینه میتواند شما را راهنمایی کند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور بسیار آسان تر از پذیرش این رشته در کنکور زبان میباشد افرادی که سوابق تحصیلی آن ها به مدرک دیپلم با حداقل معدل میرسد میتوانند در این رشته ادامه تحصیل دهند . اما داشتن علاقه ، استعداد و حافظه قوی بدون شک از شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور میباشد که به خود فرد برمیگردد نه قوانین این واحد آموزشی .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


شهریه رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور طبق تعرفه کلی این واحد آموزشی شامل شهریه ثابت و متغییر است که بخش متغییر به هزینه هر واحد عملی و نظری برمیگردد . برای پرداخت شهریه مترجمی زبان اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی نیز میتوانید از طریق صندوق رفاه دانشگاه و وام های شهریه اقدام کنید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


رشته مترجمی زبان اسپانیولی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان اسپانیولی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان فعالیت در تمامی شرکت هایی اسپانیایی که در ایران نمایندگی دارند را فراهم میکنند همچنین افراد فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میتوانند در دارالترجمه ها ، و بخش های هنری مربوط به زبان اسپانیایی صدا و سیما و زبان سرا ها مشغول به فعالیت شوند یا به عنوان مترجم زبان اسپانیایی در بخش های دولتی و غیر دولتی کار کنند . و یا در نشریات مشغول به ترجمه آثار مختلفی که به زبان اسپانیایی هستند شوند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی بدون کنکور


روش پذیرش دانشجو در رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مدرک پیش دانشگاهی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خودرو


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مترو تهران


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان اسپانیولی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته مترجمی زبان اسپانیولی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته مترجمی زبان اسپانیولی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 8 نظر:
 1. سلام من غرب تهران هستم، چه دانشگاه هایی نزدیکی غرب تهران رسته مترجمی اسپانیایی ا)دارهه؟

 2. سلام بنده فوق دیپلم برق دارم و دانشجوی کارشناسی برق بودم یک ترم مونده تموم کنم از ایران رفتم و نشد تموم کنم حالا که برگشتم ب زبان اسپانیایی تسلط دارم میتوتم کارشناسی علمی کاربردی زبان اسپانیایی شرکت کنم و باید ب چ طریق ثبت نام کنم؟

  1. سلام. برای ورودی بهمن ماه در سایت سازمان سنجش ثبت نام انجام دهید

   1. اطلاع دارین چه دانشگاه هایی از تهران که به غرب تهران نزدیک باشه هست؟

 3. با سلام و عرض ادب…کدوم شهرهای کشور دارای این رشته می باشند؟

 4. با عرض سلام و خسته نباشید.
  آیا شرایط ثبت نام در رشته مترجمی زبان اسپانیایی برای فردی ک درحال حاضر دانشجوی ترم شیش دانشگاه سراسری مباشد ممکن است؟
  بنحوی تحصیل همزمان در دو رشته؟
  با سپاس

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت نداشتن منع نظام وظیفه مشکلی نیست

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید