معرفی و ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی از رشته های شاخه فرهنگ و هنر میباشد که در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ارائه میشود . با توجه به ارتباطات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی بین ملل مختلف ، امروزه نیاز به یاد گیری زبان احساس میشود که زبان فرانسه نیز در این میان طرفداران خود را دارد . رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور در دو گرایش ترجمه و ادبیات به صورت تخصصی و از پایه تدریس میشود . رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور فرصتی برای علاقه مندان به زبان شیرین فرانسوی است که بتوانند در سطح حرفه این زبان را فرا بگیرند . رشته مترجمی زبان فرانسوی دانشجویانی را تربیت میدهد که با فرا گرفتن اصول و تئوری های ترجمه ، بتوانند در پایان تحصیل خود هر متن دیداری و یا شنیداری ، چه ساده و چه مفهومی را به صورت قابل فهم ترجمه کنند . فارغ التحصیلان رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور باید توانایی این را داشته باشند که متون مختلف را در سطح کیفیت مطلوب از فرانسوی به فارسی و از فارسی به فرانسوی ترجمه کنند به طوری که مفهوم و پیام اصلی متن دچار نقص نشود .


بیشتر بخوانید: رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور فرصتی بینظیر برای فراگیری این زبان پر طرفدار برای افرادی است که در انتخاب رشته کنکور زبان موفق به قبولی در این گرایش نشده اند . ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور را میتوانید از طریق سایت انجام دهید .


بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور به مراتب بسیار راحت تر از پذیرش این رشته در کنکور زبان است و همین امر باعث جلب دانشجو در این رشته شده است . شرایط ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور شامل داشتن دیپلم و معدل کافی و شرایط عمومی تحصیل میباشد و قطعا داشتن حافظه قوی و علاقه نیز از شروط موفقیت در این رشته میباشد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی

شهریه رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور طبق قواعد کلی این مرکز آموزشی شامل شهریه ثابت با میانگین 470-480 هزار تومان که ممکن است با توجه به واحد آموزشی دچار اختلاف ناچیزی باشد و شهریه متغییر است که شهریه رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور در بخش تغییر نیز با توجه به هزینه واحد های عمومی و خصوصی یا نظری و عملی تعیین میشود . برای اطلاع دقیق از هزینه هر واحد درسی در این رشته میتوانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید که مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند اطلاعت جامع و دقیقی را در اختیار شما قرار دهد .


بیشتر بخوانید: کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


رشته مترجمی زبان فرانسوی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته مترجمی زبان فرانسوی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان تحصیل در این رشته جذاب را برای عموم فراهم آورده است ، ادبیات غنی ( اشعار ، کتاب ها ، فیلم نامه ها ، نمایش نامه ها ) زبان فرانسه ، هر فردی را مجذوب خود میکند و قطعا تسلط بر این زبان جدای از زمینه کاری برای هر فردی خوشایند میباشد ، رشته مترجمی زبان فرانسوی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور بر خلاف زبان انگلیسی از سطح پایه و ابتدایی تدریس میشود . در زمینه بازار کار نیز رشته مترجمی زبان فرانسه در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور برای فارغ التحصیلان مسلط در این رشته امکان اشتغال در دار الترجمه های خصوصی و دولتی ، مترجم در انواع موسسات توریستی ، مترجم مقالات و کتاب ها و اثار مکتوب ، فعالیت در انواع مطبوعات به عنوان مترجم یا گزارشگر… ، به عنوان آموزشگر خصوصی یا فعال در مراکز آموزشی و زبان سرا ها ، و یا به عنوان مترجم آزاد را فراهم میکند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


مدارک لازم برای ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان فرانسوی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته مترجمی زبان فرانسوی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته مترجمی زبان فرانسوی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید