خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی آیا می توان در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کرد؟

آیا می توان در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کرد؟

بروزرسانی شده ژانویه 15, 2018 10:59 ق.ظ
2
509
هوشبری بدون کنکور
آیا می توان در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کرد؟
میانگین 5 رای از تعداد 1

رشته هوشبری، در سال های اخیر به یکی از رشته های پر طرفدار در بین علاقمندان به رشته های پیرا پزشکی تبدیل شده است. آیا می دانستید، میتوان در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کرد ؟ 

هوشبری بدون کنکور

اگر از علاقه مندان به رشته ی هوشبری هستید و امکان شرکت در کنکور را ندارید، باید بگوییم که خوشبختانه امکان تحصیل در این رشته به صورت بدون کنکور هم فراهم شده است. اما چگونه می توان در رشته هوشبری بدون کنکور تحصیل کرد؟

دانشگاه های علوم پزشکی با وجود تقاضای بسیار در رشته های پیرا پزشکی، از سال جاری امکان تحصیل بدون کنکور را فراهم کرده اند. از شرایط تحصیل بدون کنکور می توان به بومی بودن و نداشتن نقص عضو و سلامت روحی روانی اشاره کرد. همچنین، به جهت نیمه متمرکز بودن رشته های دانشگاه علوم پزشکی، داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه مورد پذیرش قرار می گیرند. در مورد حداکثر سن داوطلبان پذیرش بدون کنکور در رشته ی هوشبری هم باید عرض کنیم که حداکثر سن برای خانم ها 25 سال تمام و برای آقایان 27 سال می باشد.(با احتساب دو سال خدمت سربازی) می باشد. همچنین داوطلبان باید در صورت پذیرش، تعهد خدمت خود را که 3 برابر مدت تحصیل است به دانشگاه مربوطه ی خود ارائه دهند.

 

آیا تحصیل در کارشناسی ارشد رشته ی هوشبری هم فراهم می شود؟

با توجه به اینکه هم اکنون، رشته ی هوشبری در مقطع کارشناسی ارشد، وجود ندارد، بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی رشته ی هوشبری مجبور هستند که برای ادامه تحصیل، در رشته های دیگری مانند پرستاری و کارشناسي بيهوشي تحصیل کنند. اما گفته می شود که طی سال های آینده، هوشبری هم به رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد رشته های پیرا پزشکی افزوده می شود. البته در این مورد که آیا مقطع کارشناسی ارشد رشته ی هوشبری هم بدون کنکور خواهد بود یا خیر، هنوز مشخص نیست. همچنین دیگر داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور 96 – 97 از جمله رشته های علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی، اتاق عمل و پرستاری هم می توانند، به صورت بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل کنند.

اگر مایلید در رشته مامایی بدون کنکور یا دندانپزشکی بدون کنکور ثبت نام کنید ، کلیک کنید .

 

مشاوره تلفنی آویژه دانش

برای اطلاع از شرایط ثبت نام رشته های گروه پیرا پزشکی بدون کنکور و همچنین شرایط پذیرش بدون کنکور در رشته ی هوشبری می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. برای تماس با مشاوران آویژه دانش می توانید، همین حالا اقدام کنید. شما می توانید همه روزه و از ساعت 8 صبح الی 12 از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97

اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری 97میانگین 5 رای از تعداد 1 “اعلام نتایج ن…