تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور؟ آیا می توان در رشته مامایی بدون کنکور مشغول به تحصیل شد؟! سایر رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کدامند و چه شرایطی برای پذیرش دارند ؟!

تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

رشته علوم مامایی یا همان مامایی، یکی از مهم ترین شاخه های علوم پزشکی است که امروزه با توجه به کاربردهای فراوان در زمینه های مختلف، تقاضای زیادی برای پذیرش در این رشته ی تحصیلی به وجود آمده است، اما سوالی که همواره برای بسیاری از دانشجویان علاقه مند به این رشته مطرح می شود، چگونگی تحصیل در این رشته بدون شرکت در کنکور است. در ادامه با آویژه دانش همراه باشید:

تحصیل بدون کنکور در رشته ی مامایی بر خلاف رشته های پزشکی و دندانپزشکی که امکان تحصیل در آنها بدون شرکت در کنکور وجود ندارد، امکان پذیر است. اما باید نکاتی را هم در این مورد ذکر کنیم، ابتدا اینکه تحصیل در این رشته، تنها در مقطع کاردانی، بدون کنکور امکان پذیر است و در مقاطع بالاتر، دانشجویان می بایست، در کنکور شرکت کنند. بنابراین دانشجویان باید توجه داشته باشند که امکان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه علوم پزشکی به صورت بدون کنکور و دریافت مدرک کارشناسی به صورت بدون کنکور وجود نخواهد داشت.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونه بدون کنکور در رشته مامایی دانشگاه های علوم پزشکی تحصیل کنیم؟

همانطور که پیش از این ذکر کردیم، تحصیل در رشته های بدون کنکور در دانشگاه های علوم پزشکی فقط در مقطع کاردانی امکان پذیر است. در مورد شرایط پذیرش بدون کنکور هم باید ذکر کنیم، بومی بودن اولین شرط مهم است. داوطلبان نظام جدید باید محل یکی از 3 سال اخذ مدرک تحصیلی، 2 سال آخر دبیرستان و مدرک پیش دانشگاهی را ارائه دهند و داوطلبان نظام قدیم یکی از مدارک 3 سال آخر دبیرستان و یا هنرستان را ارائه دهند. همچنین، برای سال جاری محل اخذ دیپلم هم به عنوان استان بومی محسوب می شود.

به دلیل نیمه متمرکز بودن رشته های دانشگاه علوم پزشکی، پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و انجام مصاحبه صورت می پذیرد. از این جهت، داوطلبان باید جهت پذیرش آمادگی لازم را برای مصاحبه بدست آورند.

داوطلبان پذیرفته شده باید تعهد خدمت خود را جهت پذیرفتن شرایط تعهد خدمت که 3 برابر مدت تحصیل آنها است به دانشگاه محل قبولی خود ارائه دهند. همچنین در مورد شرایط سنی تحصیل در رشته های بدون کنکور باید بگوییم که حداکثر سن مجاز برای خانم ها 25 سال و برای آقایان 27 سال (با احتساب دو سال خدمت سربازی) است.

چگونه بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی تحصیل کنیم؟

چگونه بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد رشته مامایی تحصیل کنیم؟

تحصیل در رشته پرستاری بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد از طریق آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای داوطلبان دارای شرایط استعداد درخشان امکان پذیر است. داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته مامایی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، باید با به همراه داشتن مدارک به مرکز استعداد درخشان دانشگاه خود مراجعه نمایند. زمان این کار معمولا 1 یا 2 ماه پیش از اعلام نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت خواهد بود که از طریق مرکز سنجش اعلام می شود.

شرایط تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد عبارتند از:

  • 1 درصد داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﺑﺮﺗﺮ ﻫﺮ رﺷﺘﻪ ﺑﺎ ورودی ﻣﺸﺘﺮک در ﻫﺮ داﻧﺸﮕﺎه در ﭘﺎﯾﺎن ﻫﺮ ﺳﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ (ﺣﺪاﻗﻞ ﯾﮏ داﻧﺸﺠﻮ ) ﺑﻪ ﺷﺮط ﮐﺴﺐ ﺣﺪاﻗﻞ ﻣﻌﺪل 18/5 ﺑﺮای دوره ﮐﺎرداﻧﯽ، ﺣﺪاﻗﻞ ﻣﻌﺪل 18 ﺑﺮای دوره ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ و ﺑﺮای ﻣﻘـﺎﻃﻊ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﮐﺴﺐ ﻣﻌﺪل 17 ﯾﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ در آن ﺳﺎل ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ.
  • داﻧﺸﺠﻮﯾﺎن ﭘﮋوﻫﺸﮕﺮ ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺗﺎﯾﯿﺪ ﺷﻮرای ﭘﮋوﻫﺸﯽ داﻧﺸﮕﺎه و ﺑﺮ اﺳﺎس دﺳﺘﻮراﻟﻌﻤﻠﯽ ﮐـﻪ از ﺳﻮی ﻣﻌﺎوﻧﺖ ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت و فناوری وزارت ﺗﺪوﯾﻦ و ﺑﻪ داﻧﺸﮕﺎه ﻫﺎ اﺑﻼغ ﻣﯽ ﺷﻮد.

قابل ذکر است که افراد علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مامایی بدون کنکور، بدون هیچگونه تداخلی می توانند در بهمن ماه در آزمون ارشد رشته علوم مامایی (کنکور ارشد وزارت بهداشت) هم ثبت نام کنند.

اگر مایلید درباره ثبت نام در رشته هوشبری بدون کنکور یا دندانپزشکی بدون کنکور اطلاعات کسب کنید، کلیک کنید .

مشاوره تلفنی ورود به دانشگاه بدون کنکور

در صورتی که مایلید در رشته های نظیر: مامایی بدون کنکور ، اتاق عمل بدون کنکور ، هوشبری بدون کنکور ، علوم آزمایشگاهی بدون کنکور ، مدارک پزشکی بدون کنکور و … پذیرش شوید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید