زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مراکز آموزشی علمی گسترده در بین دانشگاه های کشور می باشد. مدت زیادی است که دانشگاه آزاد با ارائه رشته های گوناگون بر اساس سوابق تحصیلی فرصت ادامه تحصیل برای داوطلبان را فراهم نموده و اقدام به پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی کرده است. انتخاب رشته بدون کنکور در دانشگاه آزاد فرصت مناسب برای داوطلبانی است که از حضور در کنکور سراسری جا مانده یا در کنکور سراسری رتبه لازم برای قبولی در دانشگاه دولتی را بدست نیاورده اند. پذیرش دانشجو در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو نیم سال مهر و بهمن در مقاطع کاردانی و کارشناسی انجام می شود. اگر داوطلبان در زمان پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد انتخاب رشته خود را انجام دهند فرصت دوباره ای برای ادامه تحصیل در رشته دلخواهشان به دست می آورند. اطلاع از مهلت ثبت نام انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار ضروری است تا داوطلبان در زمان مشخص شده فرم انتخاب رشته را ثبت نموده و در نیم سال انتخابی خود وارد دانشگاه شوند. افرادی که قصد دارند بدون آزمون در دانشگاه آزاد مشغول تحصیل شوند بهتر است از شرایط پذیرش، نحوه ثبت نام، هزینه و کد رشته ها آگاه شده و سپس در زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد انتخاب رشته خود را انجام دهند.

با توجه به اهمیت مساله انتخاب رشته و آگاهی از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلبان، مشاوران مرکز مشاوره آویژه سعی کردند در این مقاله به بررسی جزییات مربوط به انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی آنها بپردازند. داوطلبان با مراجعه به این مقاله و مطالعه قسمت های آن می توانند از زمان ثبت نام انتخاب رشته سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد مطلع شده و در وقت تعیین شده با اطمینان خاطر انتخاب رشته خود را نهایی کنند.

تاریخ ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در رشته های بدون آزمون سال 1402 در سطوح تحصیلی کاردانی و کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می کند. افرادی که قصد ادامه تحصیل بدون آزمون در دانشگاه آزاد را دارند با توجه به مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در ورودی مهر و بهمن باید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. طبق اطلاعیه های منتشر شده در سایت دانشگاه آزاد می توانید از زمان دقیق انتخاب رشته در هر نیم سال مطلع شوید. آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی در هر ورودی به طور جداگانه در ادامه مقاله توضیح داده می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402

ثبت نام دانشگاه آزاد نیم سال اول در مقطع های کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بصورت مجازی در تاریخ مشخص انجام می شود. داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و اطلاع از زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، انتخاب رشته خود را انجام می دهند. طبق اطلاعیه منتشر شده از دانشگاه آزاد مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد از 31 مرداد ماه تا 11 شهریور ماه می باشد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی خود را دارند، باید در این بازه زمانی انتخاب های خود را به ثبت برسانند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1402

بسیاری از افراد به ادامه تحصیل و رسیدن به مدارج بالای علمی بسیار علاقه دارند. کنکور سراسری یکی از مراحلی است که جویندگان دانش باید آن را طی نمایند. از آنجایی که قبولی در کنکور سراسری و کسب رتبه قابل قبول برای برخی از داوطلبان مشکل است، آنها راه دیگری را انتخاب می کنند و آن انتخاب رشته و ورود به دانشگاه آزاد بدون شرکت در آزمون سراسری است. دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان دانشجو می پذیرد و داوطلبان طبق بررسی شرایط و میل خود می توانند انتخاب کنند در کدام نیم سال انتخاب رشته خود را انجام دهند. بر اساس زمان های انتخاب رشته ورودی بهمن در سال های گذشته، داوطلبان در آذر ماه می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. برای اطلاع دقیق از زمان انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی بهمن به اطلاعیه هایی که در سایت دانشگاه آزاد قرار می گیرد مراجعه نمایید.

هنوز زمان دقیقی برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ورودی بهمن ماه اعلام نشده است. به محض انتشار اطلاعیه در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد، در این مقاله به شما اطلاع خواهیم داد.

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور 1402

گروهی از داوطلبان سرعت عمل لازم برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی را ندارند و نمی توانند در زمان مشخص شده انتخاب رشته خود را به ثبت برسانند. دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که از انتخاب رشته بدون کنکور جا مانده، فرصت دوباره ای می دهد. داوطلبان می توانند از این فرصتی که در اختیارشان قرار گرفته استفاده نموده و کد رشته های انتخابی خود را یادداشت کرده و در سامانه به ثبت برسانند. همچنین داوطلبان می توانند در مهلت تمدید شده برای انتخاب رشته، انتخاب های قبلی خود را ویرایش کنند. هم اکنون از زمان تمدید مهلت ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش و آموزش دانشگاه آزاد منتشر نگردیده است. به محض اعلام مهلت مجدد ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد به شما اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مراحل ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

دانشگاه آزاد برای آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سراسری نتوانستند حضور پیدا کنند ولی اکنون علاقمند به ادامه تحصیل هستند فرصت دوباره ای فراهم نموده است. با مهیا بودن شرایط تحصیل بدون کنکور در دانشگاه آزاد و اطلاع از مراحل ثبت نام بدون کنکور افراد می توانند به راحتی انتخاب رشته کرده و در دانشگاه مد نظر خود مشغول به تحصیل شوند. دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی و کارشناسی، پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد. با توجه به اینکه مراحل ثبت نام در هر کدام از مقاطع مشابه یکدیگر است، به طور کلی روند انتخاب رشته را در ادامه بیان نموده ایم.

وارد سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org شوید

با توجه به مقطع تحصیلی انتخابی خود یکی از لینک های مربوط به انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را انتخاب نمایید.

در این مرحله اگر هنوز راهنمای دفترچه انتخاب رشته را دریافت نکرده اید آن را دانلود و مطالعه کنید.

با ورود به بخش خرید کارت اعتباری هزینه ثبت نام را پرداخت و سریال آن را دریافت نمایید.

گزینه ثبت نام را انتخاب و اطلاعات خواسته شده را وارد بخش های مربوطه نمایید تا فرم انتخاب رشته پیش روی شما قرار گیرد .

کد رشته های مد نظر خود را در فرم انتخاب رشته نام نویسی و ثبت نمایید.

پس از ثبت نهایی انتخاب رشته، کد رهگیری ثبت نام را دریافت نمایید.

سخنی از مشاوران آویژه

یکی از دغدغه های داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل بدون کنکور در دانشگاه آزاد را دارند، اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته می باشد. داوطلبان با مطالعه مطالب این مقاله می توانند نسبت به زمان انتخاب رشته هوشیار بوده و از فرصت ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بهره مند شوند. ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید در زمان مشخص شده انجام و در سایت دانشگاه آزاد ثبت گردد. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از کنکور سراسری جامانده اید و پرداخت هزینه های دانشگاه آزاد برای شما مقدور می باشد، می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی از نحوه ثبت نام انتخاب رشته، آخرین مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی و مهلت تمدید انتخاب رشته بدست بیاورید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1403/1/14

چهارشنبه

1403/1/15

پنجشنبه

1403/1/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید