معرفی و ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پرطرفدار می باشد که هر ساله در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی متقاضیان زیادی را به خود جذب می‌کند چراکه آینده شغلی امید ار کننده ای را برای فارغ التحصیلان خود قرار ایجاد می کند . اما متاسفانه شاید به دلیل اینکه این رشته تا چند سال اخیر از گرایش های رشته مهندسی شیمی بود آنگونه که باید شناخته شده نمی باشد و بسیاری از افراد اطلاعات خاصی را در مورد این رشته ندارند از این رو می توانید به کمک مشاوره تحصیلی از محتوای این رشته ، واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده آن ، شرایط پذیرش این رشته ، بازار کار آن و . . . کسب اطلاعات کنید . مرکز مشاوره تحصیلی آویژه در این رابطه می تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد . ارائه این رشته توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی فرصتی بسیار ایده آل برای افرادی می باشد که در کنکور سراسری و یا انتخاب رشته کنکور خود موفق به ورود به این رشته نشده‌ اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور ، دو نوبت در سال و در نیمه های مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد . داوطلبان ورود به رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و خرید کارت اعتباری ثبت نام ، مرحله ابتدایی ثبت نام خود را در این رشته انجام دهند . ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور نیز در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته صورت می گیرد و همانطور که می دانید پذیرش کلیه رشته ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور می باشد . از این رو این فرصت بسیار مناسبی برای افرادی است که به نحوی ، محیط کاری مرتبط با صنعت پلیمر را دارند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور تنها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان می باشد یعنی داوطلب با داشتن مدرک دیپلم ، معدل مورد قبول و شرایط عمومی و خصوصی تحصیل در این مرکز آموزشی می تواند در رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کند البته مسائل دیگری نیز در مورد این رشته وجود دارد . برای مثال از دیگر شرایط ثبت نام رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور این است که فردی که می‌ خواهد در این رشته ثبت نام کند باید درک مناسبی از علم شیمی و ریاضی را داشته باشد همین طور زبان انگلیسی او نیز قوی باشد . مسئله مهم دیگر این است که فرد نباید حساسیتی نسبت به مواد پر کاربرد آزمایشگاهی داشته باشد چراکه واحدهای زیادی در این رشته در محیط آزمایشگاه و در ارتباط با مواد اولیه و شیمیایی می باشد . از طرفی فرد باید توانایی جسمی لازم را برای گذراندن ساعاتی طولانی در محیط آزمایشگاه و کار با مواد مختلف را داشته باشد .


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


شهریه پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر میباشد . شهریه ثابت برای تمامی دانشجویان در واحدهای مختلف آموزشی در طول سال تحصیلی ثابت می باشد اما شهریه متغیر به نحوه انتخاب واحد هر دانشجو بستگی دارد از آنجایی که واحدهای عملی و تخصصی این رشته بیشتر در محیط آزمایشگاه می باشد و به دنبال آن مواد اولیه آزمایشگاهی به مصرف می رسند ممکن است هزینه رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی مقداری بیشتر باشد . به طور کل شهریه رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی برآیند شهریه ثابت و متغیر می باشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


رشته پلیمر در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته پلیمر در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور یکی از معدود رشته هایی میباشد که میتواند آینده شغلی فارغ التحصیلان خود را تضمین کند چراکه در بسیاری از صنعت ها مانند پزشکی ، خودروسازی ، الکترونیک مخابرات ، پوشاک و به طور کل هر تولیدی که ماده اولیه آن پلاستیک ، لاستیک و کامپوزیت است نیاز به یک مهندس پلیمر احساس می شود . فارغ التحصیلان رشته پایمر در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور می توانند در کارخانه های رنگ سازی ، کارگاه های تولید مواد پلیمری ، کارخانه های تولید رزین ، چسب سازی ، کاغذ سازی و به طور کل هر صنعتی که در ارتباط با پلیمر است مشغول به فعالیت شوند و در مقاطع بالاتر به تدریس و یا پژوهش بپردازند .


بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


مدارک لازم برای ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته پلیمر دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته پلیمر علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/1/12

دوشنبه

1403/1/13

سه شنبه

1403/1/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید