معرفی و ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور جزء رشته های حیاتی و حائز اهمیت است . چرا که کشور ما با توجه به جمعیتی حدود 70 میلیون نفر تعداد کتابخانه های عمومی آن ( کمتر از 1500 عدد ) و مجموع کتاب های آن از سطح استاندارد پایین تر است . که این نشانه ضعف در بخش فرهنگ کتاب خوانی و کتابداری است چرا که اکثر اوقات فرد با مراجعه به کتابخانه وقت زیادی برای یافتن کتاب مورد نیاز خود تلف میکند و گاهی ناکام میماند و همین امر باعث کاهش انگیزه افراد برای کتاب خواندن میشود . رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور در پی تربیت کتابداران متخصصی است که با دانش خود پیوند بین کتاب و انسان را تحکیم ببخشند . رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور کتابدارنی تربیت میکند که بتوانند با توجه به نیاز جامعه و نوع کتابخانه ، کتاب های مورد نیاز را تهیه ، حفظ ، طبقه بندی ، معرفی و دسترس پذیر کنند . رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور با تربیت نیروی ماهر در پی تسهیل دسترسی به کتاب مورد نیاز افراد و ترویج و ایجاد انگیزه کتاب خوانی میباشد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگیرد ، ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور میتواند کتابدارن متخصص مورد نیاز انواع کتابخانه ها را تربیت کند تا با تامین کتاب های جدید و مورد نیاز و تسریع دسترسی به کتاب های مختلف فرهنگ کتاب خوانی را گسترش دهد . چرا که اگر در کتابخانه ها کتابدار تحصیل کرده وجود داشته باشد حتی اگر فرد خود نداند که چه کتابی میتواند به او کمک کند کتابدار میتواند کتاب های منطبق با نیاز او را به او معرفی کند و این خود انگیزه ای برای مراجعه به کتابخانه میباشد .


بیشتر بخوانید: کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور طبق قوانین کلی این مرکز آموزشی میباشد که به طور کل حداقل شروط را برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته است . داشتن مدرک دیپلم و معدل ده به بالا و داشتن شرایط عمومی تحصیل جزء شرایط ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور میباشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تهران


ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی

شهریه رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته کتابداری نیز همانند سایر رشته های این مرکز آموزشی تابع نوع انتخاب واحد در هر ترم میباشد چرا که در این دانشگاه جدای از شهریه ثابت هزینه واحد های نظری و عملی است که شهریه رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور را مشخص میکند . شما میتوانید برای اطلاع از هزینه نهایی هر واحد این رشته با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


رشته کتابداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته کتابداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در دو گرایش علوم انسانی و اجتماعی و گرایش فنی و مهندسی ارائه میشود همچنین در مقطع کارشناسی دو گرایش علوم انسانی و علوم پایه را دارا میباشد . رشته کتابداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان اشتغال در زمینه اداره کردن انواع کتابخانه ها ( عمومی ، آموزشی ، پژوهشی ) ، اداره کردن کتاب خانه های تخصصی کوچک را ایجاد میکند ، همچنین فارغ التحصیلان میتوانند به عنوان کمک کارشناس در بخش های مختلف مانند ، معلوین و جانبازان ، کودکان و نوجوانان ، بخش اطلاع رسانی ، فهرست نویسی ، نشریات ادواری ، بخش آماده سازی کتاب ، خدمات جانبی ، انتشار تازه های کتابخانه ، بخش خواندنی های ساده ، بخش دیداری و شنیداری ، بخش میز امانت و . . . مشغول به فعالیت شوند . و نیز به عنوان متصدی وارد کردن اطلاعت ، قفسه چین ، برگه ارا و سرپرست کتابخانه های عمومی کوچک نیز زمینه های شغلی هستند که رشته کتابداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور برای داوطلبان این رشته فراهم میکند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی برای بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته کتابداری دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته کتابداری علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته کتابداری دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته کتابداری علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
 1. با سلام من دانشجوی فارق التحصیل کاردانی حقوق هستم میخواستم ببینم میتونم توی این ازمون کتابداری شرکت کنم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/12/10

جمعه

1402/12/11

شنبه

1402/12/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید