معرفی و ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور گرایش های بسیاری برای متقاضیان خود دارد . رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور مانند سایر رشته ها در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته قابل تحصیل است . همانطور که از اسم رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور مشخص است این رشته در زیر گروه کشاورزی فعالیت میکند . رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور در دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور ارائه میشود و دانشجویان میتوانند با توجه به محل زندگی خود این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند . رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور مانند سایر رشته های این دانشگاه بدون کنکور است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور تنها در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه امکان پذیر است . ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور با دارابودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی امکان پذیر است . ازمهمترین نکات ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور پرداخت شهریه در مهلت اعلام شده و پرداخت مبلغ 22 هزار تومان برای ثبت نام اولیه است . برای ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور متقاضیان باید مدارک اعلام شده در سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی را آماده کنند . رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور در دو نیمترم مهرو بهمن دانشجو میپذیرد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور برای دانشجویانی است که واجد شرایط ثبت نام این دانشگاه باشند . شرایط ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور دارای بخش عمومی مانند : داشتن ادیان پذیرفته شده از سوی جمهوری اسلامی ایران ، عدم سابقه سیاسی و عناد با حکومت و همچنین داشتن توانایی جسمی است . شرایط ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور همچنین بخشی اختصاصی مانند داشتن دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا سه ساله نظالم جدید دارد .از مهمترین شرایط ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور افراد مذکر گواهی پایان خدمت یا معافیت است .


بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی

شهریه رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور در ابتدای هر ترم تا پایان امتحانات ترم مهلت پرداخت دارد . دانشجویان میتوانند برای پرداخت شهریه رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور از وام های دانشجویی و کمک هزینه های تحصیلی بهرمند شوند . میزان شهریه رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور هر ساله افزایش میابد اما این افزایش بسیار کم و 10 الی 15 درصدی است . شهریه رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور شامل شهریه ثابت و متغیر است که شهریه ثابت تمام ترم ها یکسان است ولی شهریه متغیر با توجه به واحد های اخذ شده از سوی دانشجو متفاوت است .


بیشتر بخوانید: کاردانی بدون کنکور علمی کاربردی


رشته کشاورزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته کشاورزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور است . در این دانشگاه رشته کشاورزی به منظور ارتقا بخش صنعت و کشاورزی و تربیت افراد ماهر در زمینه کشاورزی ارائه شده است . رشته کشاورزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور برای تمامی متقاضیان دارای مدارک مندرج در سایت دانشگاه بدون در نظر گرفتن محدودیت امکان پذیر است . رشته کشاورزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در سراسر کشور مراکز بسیاری دارد که دانشجویان میتوانند حتی نزدیک ترین واحد دانشگاه به محل زندگی خود را برای یک تحصیل آسان و بدون کنکور انتخاب کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


مهمترین نکاتی که متقاضیان رشته کشاورزی باید در مورد رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور بدانند

اولین رکن انتخاب یک رشته علاقه مندی به آن است . در زمینه رشته کشاورزی افراد بسیاری مشغول به کار هستند که هشتاد درصد آنها تحصیلات آکادمیک ندارند و این کار را بدون داشتن تخصص و تنها بصورت تجربی انجام میدهند . داشتن تخصص در چنین امری بسیار حیاتی و مهم است . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از جزئیات رشته کشاورزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور و همچنین ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ، انتخاب رشته کنکور ، و هرگونه مشاوره تحصیلی و راهنمایی با مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس بگیرید واز راهنمایی مشاورین ما بهرمند شوید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


مدارک لازم برای ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


راهنمای انتخاب رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته فناوری اطلاعات


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته کشاورزی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته کشاورزی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته کشاورزی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته کشاورزی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید