آشنایی با سامانه ناد teg.tvu.ac.ir؛ سایتی برای دانشگاه فنی و حرفه ای

آشنایی با سامانه ناد teg.tvu.ac.ir؛ سایتی برای دانشگاه فنی و حرفه ای

همان طور که مشاهده می کنید، امروزه بسیاری از امورات دانش آموزی و دانشجویی به صورت الکترونیکی انجام می شود. یعنی اینکه دانش آموزان، دانشجویان، معلمین و اساتید برای انجام بسیار از امورات خود، نیازی به حضور فیزیکی در مراکز آموزشی یا دانشگاه ها ندارند و به راحتی می توانند از هر جایی که هستند، کارهای خود را انجام دهند.

یکی از سایت هایی که به کمک دانشجویان و اساتید آمده تا آن ها به صورت آنلاین کارهای خود را انجام دهند، سامانه ناد به نشانی teg.tvu.ac.ir است. این سامانه مخصوص دانشجویان فنی و حرفه ای بوده و به آن ها کمک می کند تا با استفاده از امکانات سامانه ناد، تمامی امورات دانشجویی خود را انجام دهند. (البته کلاس های آنلاین دانشگاه های فنی و حرفه ای در سامانه دیگری به نام سمیاد انجام می شود.)

اگر دانشجوی مقطع کاردانی یا کارشناسی فنی و حرفه ای هستید، توصیه می کنیم که این مقاله را تا به انتها بخوانید و با امکانات این سامانه به خوبی آشنا شوید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آشنایی با سامانه ناد teg.tvu.ac.ir؛ سایتی برای دانشگاه فنی و حرفه ای با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معرفی سامانه ناد teg.tvu.ac.ir

دانشگاه فنی و حرفه ای هر ساله تعداد زیادی دانشجو می پذیرد و از طرفی تعداد واحدهای دانشگاهی این دانشگاه نیز بسیار زیاد است؛ بنابراین این دانشگاه برای یکپارچه سازی آموزشی یک سامانه به نام ناد، راه اندازی کرده است. کلمه «ناد»، مخفف عبارت نظام اطلاعاتی دانشگاهی است؛ یعنی اینکه اطلاعات دانشجویان (اطلاعات شخصی، سوابق مالی و تحصیلی) در این سامانه ثبت و بایگانی می شود.

سامانه ناد برای جلوگیری از مراجعات حضوری دانشجویان برای انجام امور دانشجویی و آموزشی و همچنین برای الکترونیکی شدن فرایندهای دانشجویی ایجاد شد. سیستم این سامانه، شامل اطلاعات دانشگاهی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای می باشد و علاوه بر اینکه اطلاعات شخصی و نمره دانشجویان در این سامانه بایگانی می شوند، اموری مانند انتخاب واحدهای درسی، پرداخت شهریه و مواردی مانند ارزشیابی اساتید، از امکانات این سامانه هستند.

در این سامانه علاوه بر دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه فنی و حرفه ای نیز می توانند امورات دانشگاهی مرتبط را انجام دهند.

از دیگر اهداف این سامانه می توان به یکپارچه سازی امکانات و خدمات ارائه شده به تمامی دانشجویان که در واحدهای مختلف فنی و حرفه ای تحصیل می کنند، اشاره کرد.

هر دانشجو بعد از ورود به سامانه ناد می تواند صحت اطلاعات خود را تایید و یا آن ها را ویرایش کند. همچنین دانشجویان می توانند در این سامانه، از زمان انتخاب واحد دانشگاه فنی و حرفه ای، نحوه و جزئیات انتخاب واحد و … مطلع شوند.

معرفی سامانه ناد teg.tvu.ac.ir

امکانات سامانه ناد teg.tvu.ac.ir

این سامانه امکانات متعددی را به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه فنی و حرفه ای ارائه می دهد.

از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویرایش مشخصات دانشجویی: سامانه ناد این امکان را به دانشجو می دهد که اطلاعات فردی، تحصیلی، آدرس، تماس و… را مشاهده کرده و در صورت وجود مغایرت، اطلاعات خود را ویرایش کنند.
 • برنامه ریزی آموزشی نیمسال تحصیلی: دانشجویان می توانند در این سامانه، تقویم آموزشی نیمسال تحصیلی را مشاهده کنند. مواردی چون؛ زمان انتخاب واحد، زمان شروع ترم و تشکیل کلاس های آموزشی، زمان حذف و اضافه و مهلت حذف اضطراری و همچنین زمان شروع و پایان امتحانات پایان ترم در این سامانه به اطلاع دانشجو می رسد.
 • ثبت نام دروس دانشجو: یکی از مهم ترین قسمت های سامانه ناد، مربوط به امور اصلی تحصیلی است. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • انتخاب واحد
 • حذف و اضافه دروس
 • مشاهده کارنامه مالی دانشجو
 • حذف اضطراری درس
 • مشاهده آخرین وضعیت ثبت نام
 • مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو
 • ارسال درخواست اعتراض به نمره
 • مشاهده کارنامه دانشجویی و همچنین مشاهده کلی دانشجو
 • گزارش کارت ورود به جلسه امتحان
 • فارغ التحصیلی و خروج از تحصیل دانشجو: دانشجو می تواند از طریق این سامانه فرم های اینترنتی فارغ التحصیلی را که شامل فرم های مالی و تحصیلی هستند، تکمیل کند.
 • آگاه سازی: دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های فنی و حرفه ای می توانند از طریق این سامانه اخبار، اطلاعیه ها و بخش نامه های اعلام شده از طرف دانشگاه را مشاهده کنند.

نحوه ورود به سامانه ناد reg.tvu.ac.ir

نحوه ورود به سامانه ناد reg.tvu.ac.ir

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای در هر مقطع تحصیلی که باشند، می توانند با ورود به این سامانه به امورات خود رسیدگی کنند. نحوه ورود به این سامانه نیز به صورت زیر است.

 • ورود به سایت ناد به نشانی tvu.ac.ir

دانشجویان می توانند با وارد کردن نشانی سامانه ناد در نوار بالای مرورگر خود و یا با جستجوی «ناد دانشگاه فنی و حرفه ای» در گوگل به این سایت دسترسی داشته باشند.

در صورتی که در گوگل سامانه ناد را جستجو کرده باشید، در اولین صفحه نتایج جستجوی گوگل، اولین نتیجه، لینک سامانه ناد است، روی آن کلیک کنید.

 • ورود به سایت و انتخاب یکی از سرورهای دانشجویی

اگر از اساتید و یا کارکنان دانشگاه نیستید، یکی از سرورهای مربوط به دانشجویان را انتخاب کنید.

 • وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور

نام کاربری و رمز عبور هر دانشجو، اولین بار به وسیله دانشگاه تعیین خواهد شد. معمولا شماره دانشجویی هر فرد به عنوان نام کاربری و کدملی هر دانشجو نیز به عنوان کلمه عبور انتخاب می شود. به هر حال مسئول دانشگاه نام کاربری و کلمه عبور را به دانشجو می دهد.

 • انتخاب گزینه مورد نظر

داوطلب باید بعد از ورود به صفحه شخصی خود، از منوی سمت راست صفحه گزینه مورد نظر را انتخاب کند. مثلا گزینه انتخاب واحد یا حذف و اضافه و یا هر گزینه دیگری …

نحوه ورود به سامانه ناد reg.tvu.ac.ir

سخن آخر

با توجه به اینکه امروزه تمامی امورات اداری دانشجویان و اساتید در تمامی دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت الکترونیکی انجام می شود، دانشگاه های فنی و حرفه ای نیز از این قاعده مسثتنی نیستند و برای امورات دانشجویی سامانه ای به نام ناد راه اندازی کرده اند.

سامانه ناد به نشانی trg.tvu.ac.ir به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه های فنی و حرفه ای در سراسر کشور کمک می کنند تا بدون حضور فیزیکی از هر جایی که هستند، امورات دانشجویی مربوطه را انجام دهند.

در صورتی که در مورد این سامانه یا سایر سامانه های دانشگاه های مختلف به مشاوره یا راهنمایی بیشتری نیاز دارید، می توانید با کارشناسان ما در آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

سامانه ناد چه امکاناتی دارد؟

 • ویرایش مشخصات دانشجویی
 •  برنامه ریزی آموزشی نیمسال تحصیلی
 •  ثبت نام دروس دانشجو
 •  فارغ التحصیلی و خروج از تحصیل دانشجو
 •  آگاه سازی

ناد یعنی چه؟

ناد مخفف عبارت نظام اطلاعاتی دانشگاهی است.

نام کاربری و رمز عبور را از کجا بدانیم؟

نام کاربری و رمز عبور اولین توسط دانشگاه به دانشجویان داده می شود.

Rate this post

آشنایی با سامانه ناد teg.tvu.ac.ir؛ سایتی برای دانشگاه فنی و حرفه ای

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آشنایی با سامانه ناد teg.tvu.ac.ir؛ سایتی برای دانشگاه فنی و حرفه ای

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/10/28

چهارشنبه

1400/10/29

پنجشنبه

1400/10/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید