سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور

سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور

دانشگاه پیام نور، طی سال های گذشته، اقدام به راه اندازی و ارائه سامانه های مختلفی برای دانشجویان و اساتید کرده که یکی از آن ها سامانه اورسان است.

سامانه اورسان یا همان سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی دانشگاه پیام نور، با هدف ارائه خدمات غیر حضوری و مجازی به دانشجویان و اساتید توسط دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی راه اندازی شد؛ بنابراین استفاده از این سامانه با آدرس http://89.43.5.11:8090 تنها در استان آذربایجان غربی امکان پذیر است.

سامانه اورسان بخش ها و امکانات مختلفی از جمله ارائه ویدئوهای آموزشی را در اختیار دانشجویان و اساتید محترم قرار می دهد. در ادامه علاوه بر معرفی سایت اورسان، در مورد نحوه ورود به این سامانه نیز صحبت خواهیم کرد.

معرفی سامانه اورسان دانشگاه پیام نور

طی چند سال اخیر، مخصوصا از زمانی که دانشگاه ها، به علت وجود کرونا، غیر حضوری شدند، ارتباط بین دانشجویان و اساتید، تنها از طریق فضای مجازی امکان پذیر بود.

دانشگاه پیام نور سایت ها و سامانه های مختلفی را برای حل این مشکل طراحی کردند تا برگزاری و شرکت در کلاس ها، زمان بندی دروس و امتحانات برای دانشجویان و اساتید برای همیشه راحت و قابل دسترس باشد.

یکی از این سامانه های پرکاربرد، به دست دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی، برای رفع مشکل ارتباطات و امتحانات مجازی، طراحی شد که به آن سامانه اورسان یا سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی دانشگاه پیام نور می گویند.

اما آیا می دانید تفاوتی که این سامانه با دیگر سامانه ها دارد چیست؟ از آنجا که این سایت را دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی طراحی کرده است، پس تنها دانشجویان و اساتید دانشگاه های پیام نور این استان می توانند از امکانات این سامانه استفاده کنند.

سامانه اورسان امکانات مهم و کاربردی را به اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی ارائه می کند؛ اساتید پس از ورود به سایت می توانند آموزش های غیر حضوری و مجازی خود را به صورت منظم و دقیق برنامه ریزی کنند که به دانشجویان کمک می کند تا از برنامه آموزشی خود آگاه باشند.

همچنین در این سامانه، نحوه شرکت در آزمون های مجازی و روش ارزشیابی اساتید به صورت کامل آموزش داده شده است.

معرفی سامانه اورسان دانشگاه پیام نور

 

راهنمای ورود به سامانه اورسان

همانطور که در مقاله اشاره کردیم، سایت اورسان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی، برای دو گروه اساتید دانشگاه پیام نور و دانشجویانی برای ثبت نام در این سامانه اقدام کرده اند، خدمات مختلفی ارائه می دهد. دانشجویان و اساتید برای ورود به این سامانه باید از اطلاعات کاربری (نام کاربری و رمز عبور) خود استفاده کنند.

اگر قصد دارید، با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد سامانه اورسان شوید، طبق مراحل زیر و گام به گام با ما پیش روید.

لازم به ذکر است که تنها اساتید و دانشجویانی به این سامانه دسترسی دارند که در یکی از دانشگاه های پیام نور استان آذربایجان غربی در حال تحصیل و یا تدریس باشند و همچنین ثبت نام آن ها در این سامانه تکمیل شده باشد و این یعنی شما باید نام کاربری و رمز عبور مختص به خود را داشته باشید.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور با