سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور

سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور

دانشگاه پیام نور، طی سال های گذشته، اقدام به راه اندازی و ارائه سامانه های مختلفی برای دانشجویان و اساتید کرده که یکی از آن ها سامانه اورسان است.

سامانه اورسان یا همان سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی دانشگاه پیام نور، با هدف ارائه خدمات غیر حضوری و مجازی به دانشجویان و اساتید توسط دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی راه اندازی شد؛ بنابراین استفاده از این سامانه با آدرس http://89.43.5.11:8090 تنها در استان آذربایجان غربی امکان پذیر است.

سامانه اورسان بخش ها و امکانات مختلفی از جمله ارائه ویدئوهای آموزشی را در اختیار دانشجویان و اساتید محترم قرار می دهد. در ادامه علاوه بر معرفی سایت اورسان، در مورد نحوه ورود به این سامانه نیز صحبت خواهیم کرد.

معرفی سامانه اورسان دانشگاه پیام نور

طی چند سال اخیر، مخصوصا از زمانی که دانشگاه ها، به علت وجود کرونا، غیر حضوری شدند، ارتباط بین دانشجویان و اساتید، تنها از طریق فضای مجازی امکان پذیر بود.

دانشگاه پیام نور سایت ها و سامانه های مختلفی را برای حل این مشکل طراحی کردند تا برگزاری و شرکت در کلاس ها، زمان بندی دروس و امتحانات برای دانشجویان و اساتید برای همیشه راحت و قابل دسترس باشد.

یکی از این سامانه های پرکاربرد، به دست دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی، برای رفع مشکل ارتباطات و امتحانات مجازی، طراحی شد که به آن سامانه اورسان یا سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی دانشگاه پیام نور می گویند.

اما آیا می دانید تفاوتی که این سامانه با دیگر سامانه ها دارد چیست؟ از آنجا که این سایت را دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی طراحی کرده است، پس تنها دانشجویان و اساتید دانشگاه های پیام نور این استان می توانند از امکانات این سامانه استفاده کنند.

سامانه اورسان امکانات مهم و کاربردی را به اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی ارائه می کند؛ اساتید پس از ورود به سایت می توانند آموزش های غیر حضوری و مجازی خود را به صورت منظم و دقیق برنامه ریزی کنند که به دانشجویان کمک می کند تا از برنامه آموزشی خود آگاه باشند.

همچنین در این سامانه، نحوه شرکت در آزمون های مجازی و روش ارزشیابی اساتید به صورت کامل آموزش داده شده است.

معرفی سامانه اورسان دانشگاه پیام نور

 

راهنمای ورود به سامانه اورسان

همانطور که در مقاله اشاره کردیم، سایت اورسان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی، برای دو گروه اساتید دانشگاه پیام نور و دانشجویانی برای ثبت نام در این سامانه اقدام کرده اند، خدمات مختلفی ارائه می دهد. دانشجویان و اساتید برای ورود به این سامانه باید از اطلاعات کاربری (نام کاربری و رمز عبور) خود استفاده کنند.

اگر قصد دارید، با استفاده از اطلاعات کاربری خود وارد سامانه اورسان شوید، طبق مراحل زیر و گام به گام با ما پیش روید.

لازم به ذکر است که تنها اساتید و دانشجویانی به این سامانه دسترسی دارند که در یکی از دانشگاه های پیام نور استان آذربایجان غربی در حال تحصیل و یا تدریس باشند و همچنین ثبت نام آن ها در این سامانه تکمیل شده باشد و این یعنی شما باید نام کاربری و رمز عبور مختص به خود را داشته باشید.

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آموزش گام به گام ورود به سامانه اورسان

  1. ابتدا در موتور جستجو گوگل، عبارت “سامانه اورسان” را جستجو کنید و بر روی اولین سایتی که مشاهده می کنید، کلیک کنید تا به صورت مستقیم وارد سامانه شوید. همچنین می‌ توانید از طریق این لینک، وارد صفحه اصلی سامانه اورسان شوید.
  1. برای ورود به پنل کاربری، باید گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب کنید که در بالای سمت چپ صفحه قرار دارد.

آموزش ورود به سامانه اورسان

  1. در این مرحله، باید شهر محل تحصیل خود را برای ورود به سیستم واحد از روی نقشه زیر انتخاب کنید.

سامانه اورسان

  1. در این گام، باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید؛ پس از آن عبارت امنیتی را به درستی پاسخ دهید و بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

آموزش تصویری ورود به سامانه اورسان

نکته1: برای ورود به سایت اورسان باید از قبل ثبت نام کرده باشید تا بتوانید در این مرحله، با نام کاربری و رمز عبور وارد شوید. اگر هنوز ثبت نام نکرده اید، گزینه ثبت نام را انتخاب کنید.

نکته 2: به طور پیش فرض نام کاربری دانشجویان شماره دانشجویی و رمز عبور کد ملی تعیین شده است.

نکته 3: معمولا نام کاربری اساتید محترم از قبل کد استادی و رمز عبور نیز کد ملی ایشان در نظر گرفته شده است.

امکانات سامانه اورسان

سامانه اورسان یا همان سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی دانشگاه پیام نور، با هدف ارائه خدمات مجازی و غیر حضوری به اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی طراحی و راه اندازی شده است.

در ادامه مختصری از امکانات مختلف سایت برای دانشجویان و اساتید توضیح خواهیم داد:

  1. نمایش اطلاعیه های مهم

دانشجویان و اساتید، پس از اینکه وارد پنل شخصی خود شدند، می توانند اطلاعیه های مهم در رابطه با کلاس های مجازی، تاریخ برگزاری امتحانات به صورت غیر حضوری، برنامه ریزی های درسی و… را مشاهده کنند.

  1. ارائه ویدئو های آموزشی

ویدئو های آموزشی از نحوه برگزاری آزمون ها، تدریس اساتید و… در این سامانه بارگذاری شده است که دانشجویان با مشاهده این ویدئو های آموزشی، از اجرا و روند آزمون ها مطلع خواهند شد تا در آینده مشکلی برای آن ها پیش نیاید.

  1. شرکت در کلاس های مجازی

هدف اصلی از طراحی این سامانه، برگزاری کلاس ها به صورت غیر حضوری بوده و دانشجویان پس از ورود به پنل کاربری می توانند از طریق لینک های مرتبط که توسط اساتید ارائه شده است، در کلاس ها به صورت مجازی شرکت کنند.

  1. ارائه زمان بندی کلاس ها برای اساتید

هر یک از اساتید دانشگاه های پیام نور استان آذربایجان غربی، می توانند پس از ورود به پنل شخصی، جدول زمان بندی برای ارائه کلاس های مجازی خود ثبت کنند تا دسترسی دانشجویان به کلاس ها راحت تر باشد.

امکانات سامانه اورسان

سامانه اورسان پیام نور

با شروع بیماری کرونا و غیر حضوری شدن دانشگاه ها، برای رفع مشکلاتی مانند برگزاری کلاس ها و امتحانات، زمان بندی دروس و… دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی، سایتی با عنوان سامانه اورسان طراحی و راه اندازی کردند. این سایت به اساتید محترم کمک می کند تا بتوانند کلاس های خود را به صورت مجازی در بستر اینترنت برگزار کنند و دانشجویان نیز از طریق پنل شخصی به کلاس ها دسترسی داشته باشند.

سامانه اورسان همچنین در ارائه زمان بندی کلاس ها، برگزاری آزمون ها و امتحانات به صورت مجازی و… به اساتید یاری می رساند و دانشجویان هم با استفاده از ویدئوهای آموزشی موجود در این سایت، از مواجه با مشکلات در امان می مانند.

سوالات متداول

علامت سوالسامانه اورسان پیام نور چیست؟

سایت اورسان همان سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی دانشگاه پیام نور است و شما میتوانید از طریق آدرس http://89.43.5.11:8090 وارد این سامانه شوید.

علامت سوالآیا سامانه اورسان به ارگان خاصی وابسته است؟

بله – این سایت به دست دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی راه اندازی شده و مختص دانشجویان و اساتید همین استان است.

علامت سوالنحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور چگونه است؟

برای ورود به سامانه، باید از قبل ثبت نام کرده باشید و پس از آن با استفاده از نام کاربری و رمز عبور وارد پنل شخصی خود شوید.

علامت سوالسامانه اورسان چه امکاناتی دارد؟

این سامانه امکانات مختلفی را در اختیار اساتید و دانشجویان می گذارد. مانند نمایش اطلاعیه های مهم، ارائه زمان بندی کلاس های غیر حضوری، شرکت در کلاس های مجازی و…


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سایت اورسان؛ نحوه ورود به سامانه اورسان پیام نور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/9/10

شنبه

1402/9/11

یکشنبه

1402/9/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید