سربازان در حین سربازی به دانشگاه بروید

سربازان در حین سربازی

“سربازان در حین سربازی به دانشگاه بروید” سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرده است کلیه سربازانی که در حال خدمت وظیفه هستند خبر داد که سربازان میتوانند بر اساس ذائقه و سلیقه خود در دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی در دوره های پودمان و تک درس شرکت کنند. همچنین در ادامه گفت که: سربازان میتوانند در اوغات بیکاری در این دوره ها حضور داشته باشند و لزومی در این کار نیست و اجباری نمیباشد. شرکت در این دوره ها مزایایی نیز دارد و سربازان شرکت کننده میتوانند ۵۰ درصد تخفیف در شهریه خود بگیرند. علاوه بر اینکه هزینه ها در این سیستم آموزشی کمتر است، واحدهای کمتری نیز برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است. در واقع رشته های پودمان بدون کنکور میباشد و فرد با داشتن دیپلم در این رشته ها شرکت میکند و معدل در آن هیچ نقش و تاثیری نخواهد داشت.

علاوه بر این ها این طرحی آموزشی است و فعلا در شهرهایی چون: مشهد، خوزستان، تهران، گیلان، سیستان و بلوچستان، فارس و غیره عملی شده است. اگر این طرح پیشرفت کرد و از طرف سربازان استقبال زیادی شد ادامه پیدا کرده و در سایر شهرها رواج پیدا میکند. او نیز گفت: که در بهمن ماه سال جاری این طرح شروع واجرا میشود. به سربازانی که در رشته ها شرکت کردند این امید را داد در رشته هایی که تخصص و تبحر دارند به کار گرفته شوند. حتی بعد از پایان خدمت میتوانند شرکت در این رشته ها را ادامه داده و مدرک خود را دریافت کنند.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه سربازان در حین سربازی به دانشگاه بروید با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت معافیت تحصیلی


با این تدابیری که برای آموزش مشمولان خدمت وظیفه ترتیب داده شده، دیگر جای هیچ نگرانی برای آنها وجود ندارد. مشمولان وظیفه میتوانند هم خدمت سربازی را که مقدس است طی کنند و هم اینکه ادامه تحصیل داده و با گرفتن مدرک خود بتوانند در آینده راهی بازار کار شوند.

امروزه سوالات زیادی در زمینه تحصیل حین خدمت برای افراد به وجود آمده است و بسیاری از افراد در پاسخ به آنها سردرگم هستند. در این مطلب قصد داریم به موضوع بپردازیم و اطلاعات مفیدی رو درباره ی آن کسب کنیم. در اینجا سعی داریم با استفاده از مطالب بروزی که از مقالات و اطلاعات روز کسب کردیم، اطلاعات شما رو در زمینه نظام وظیفه افزایش بدیم. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه و یا حتی مطالب مفید و علمی درباره خانواده و روانشناسی به سایت آویژه مراجعه نمایید. سایت آویژه با  ارائه مطالب علمی و بروز مرجع مناسبی برای اطلاع از انواع خبرهای روز تحصیلی و نظام وظیفه و مطالب علمی روانشناسی و خانواده است. در ادامه به یکی از مطالبی که از این سایت تهیه شده است می پردازیم و موضوع تحصیل حین خدمت را از نقطه نظر نظام وظیفه بررسی می کنیم.

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

سربازان در حین سربازی به دانشگاه بروید

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سربازان در حین سربازی به دانشگاه بروید

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نظرات
- 2 نظر:
 1. سلام دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم مرداد۹۹فارغ التحصیل میشم باتوجه به مهلت یک ساله برای خدمت آیا میتوانم درکنکور۱۴۰۰ شرکت کنم برای رشته های پزشکی؟؟ وقبل از کنکور دفترچه آماده به خدمت پست کنم وبعداز کنکور برم خدمت بعد که نتایج کنکور اعلام شد میتونم ایست خدمت بگیرم وبرم دانشگاه. در ضمن من بلافاصله بعداز فارغ التحصیلی دانشگاه قبول شدم. ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام
   بعد از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید تا برای اعزام یا قبولی در دانشگاه اقدام کنید. اگر بعد از اعزام به خدمت در دانشگاه قبول شوید، امکان ایست خدمت وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1399/8/11

دوشنبه

1399/8/12

سه شنبه

1399/8/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید