شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون‌ کارشناسی ارشد ‌سال‌ ۱۴۰۲

ثبت نام تلفنی کنکور

اگر نتایج کنکور ارشد را مشاهده کرده اید و پذیرفته شده اید، شرایط ثبت نام ارشد (مدارک و نحوه ثبت نام) را در ادامه مطلب دنبال فرمایید.

ضمن آرزوی موفقیت برای کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌کننده‌ در آزمون‌ ورودی‌ دوره ‌های‌ کارشناسی ‌ارشد نا پیوسته‌ سال‌ ۱۴۰۲ در اجرای قانون سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی مصوب مجلس شورای اسلامی و با حفظ استاندارد های آموزشی برای ارتقاء کیفیت در آموزش های عالی شامل رعایت سقف ظرفیت و تایید رشته محل ها توسط شورای گسترش و تشکر از تعامل مثبت دانشگاه آزاد اسلامی در رعایت استاندارد ها، بدین‌ وسیله‌ توجه پذیرفته ‌شدگان نهایی‌ آزمون مذکور را به توضیحات ذیل که در دو بخش، شامل بخش اول: مربوط به کلیه پذیرفته ‌شدگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی) و بخش دوم: مربوط به کلیه پذیرفته ‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی است، معطوف می ‌دارد.

تذکر مهم: داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته ‌شدگان یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته ‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند، توجه داشته باشند که منحصراً می ‌توانند در یکی از کدرشته ‌محل های قبولی ثبت‌ نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت ‌نام در هر دو محل قبولی نمی ‌باشند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آن ها رفتار خواهد شد.

بخش اول: مربوط به کلیه پذیرفته‌ شدگان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (بجز دانشگاه آزاد اسلامی)

الف- اسامی قبول‌ شدگان‌ نهایی کلیه‌ کد های رشته امتحانی در این آزمون (به جز کد رشته های امتحانی مندرج در بند ب) بر روی پایگاه اطلاع ‌رسانی این سازمان قرار گرفته ‌است.

ب- اسامی قبول شدگان نهایی ۱۲ کد رشته‌ های امتحانی ذیل و برخی از کد رشته ‌محل های مربوط به دانشگاه های (دارای شرایط خاص) به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگان های مربوط، متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد:

۱- کد ۱۱۴۷ (اطلاعات و حفاظت اطلاعات)

۲-کد ۱۱۴۹ (مدیریت دفاعی «۱» ارتش جمهوری اسلامی ایران )

۳-کد ۱۱۵۰ (مدیریت دفاعی «۲» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

۴-کد ۱۱۵۱ (مجموعه فرماندهی مدیریت انتظامی)

۵-کد ۱۱۵۳ (مدیریت اطلاعاتی)

۶-کد ۱۱۵۴ (مطالعات دفاعی استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین «ع» )

۷-کد ۱۱۵۵ (اطلاعات استراتژیک دانشگاه جامع امام حسین «ع» )

۸-کد ۱۱۵۶ (آمار دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری و دانشگاه جامع امام حسین «ع» )

۹-کد ۱۱۵۷ (مدیریت بحران دانشگاه جامع امام حسین «ع» )

۱۰-کد ۱۱۵۸ (پدافند غیرعامل «۱» دانشگاه جامع امام حسین «ع» )

۱۱-کد ۱۱۵۹ (پدافند غیرعامل «۲» دانشکده علوم و فنون فارابی)

۱۲- کد ۱۲۲۰ (مجموعه علوم اطلاعاتی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی)

که به علت داشتن شرایط خاص، ثبت ‌نام و برگزاری آزمون کد رشته های امتحانی مذکور توسط موسسات آموزشی ذیربط با هماهنگی این سازمان انجام شده است.

ج- تاریخ ثبت ‌نام از پذیرفته شدگان نهایی ۱۲۶ کد رشته امتحانی

از کلیه‌ پذیرفته‌ شدگان دعوت‌ می ‌گردد ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده ذیل و قبل از مراجعه حضوری به دانشگاه محل قبولی، برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق ‌تر درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم، ابتدا برای ثبت‌ نام به پایگاه اطلاع ‌رسانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه کنند.

در سال قبل، تاریخ ثبت نام در ۹۹/۰۸/۱۰ بود که احتمال می رود زمان ثبت نام در سال جاری نیز در آبان ماه خواهد بود؛ در حال حاضر زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد اعلام نشده است در اسرع وقت پس از اعلام تاریخ ثبت نام می توانید در این قسمت از سایت مطلع شوید.

پس از انتشار زمان برای ثبت نام، دانشجویان پذیرفته شده باید در این تاریخ به موسسه محل قبولی جهت ثبت نام خود مراجعه کنند.

توجه: کلیه پذیرفته شدگان باید در زمان مقرر برای ثبت ‌نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه کنند، بدیهی است عدم مراجعه به موقع پذیرفته ‌شدگان برای ثبت ‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

د‍- مدارک‌ لازم‌ و شرایط ثبت نام ارشد

۱- اصل‌ و یک برگ‌ تصویر مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) مورد تایید وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی و یا شورای ‌عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) قید شده‌ باشد‌.

تبصره ‌۱- پذیرفته ‌شدگانی که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی (لیسانس‌) نیستند، لازم‌ است‌ اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی محل ‌اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) با محتوای فرم ذیل این اطلاعیه (این فرم از دانشگاه های محل قبولی قابل دریافت است) را ارائه‌ دهند.

تبصره ۲- آن دسته از پذیرفته ‌شدگانی که در زمان اعلام نتایج اولیه و تکمیل فرم انتخاب رشته (که به زودی تاریخ آن توسط سازمان سنجش منتشر خواهد شد) دانشجوی سال آخر بوده اند باید حداکثر تا روز آخر شهریور فارغ التحصیل شوند، دانشجوی سال آخر شناخته شده و لازم است فرم معدل دانشجویان سال آخر مندرج در صفحه ۳۹ دفترچه راهنمای (شماره ۱) یا صفحه ۲۵۸  دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ‌۲) را از موسسه آموزش عالی محل فارغ ‌التحصیلی دوره کارشناسی دریافت و آن را در زمان ثبت ‌نام به دانشگاه محل قبولی ارائه کنند.

تبصره ۳- بر اساس‌ مصوبه‌ جلسه ۳۶۸ مورخ ‌۷۴/۱۱/۳ شورای عالی‌ انقلاب فرهنگی در مورد مدارک‌ تحصیلی‌ صادر شده‌ توسط مدیریت‌ یکی از حوزه‌ های علمیه‌ قم و خراسان، فضلا و طلاب ‌حوزه ‌های علمیه که بر اساس‌ مدرک‌ صادر شده‌ توسط مدیریت یکی از حوزه ‌های علمیه قم‌ و خراسان دوره ‌سطح ‌۲ را گذرانده ‌اند و یا تا تاریخ ۳۱/۶/۹۶ فارغ‌ التحصیل‌ می ‌شوند،‌ منحصراً مجاز بوده ‌اند در هر یک‌ از کد رشته ‌های ‌امتحانی گروه علوم انسانی ثبت ‌نام‌ و در آزمون‌ آن‌ شرکت‌ کنند و در صورت پذیرفته ‌شدن مشروط به گذراندن دروس پیش ‌نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی‌ است ‌این‌ دسته‌ از داوطلبان‌ باید تصویر مدرک‌ فراغت‌ از تحصیل‌ خود را که‌ توسط یکی از مدیریت ‌های‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ و یا حوزه علمیه خراسان صادر گردیده ‌است‌ در اختیار داشته باشند.

تبصره ۴- پذیرفته ‌شدگانی‌ که‌ دارای مدرک تحصیلی معادل هستند، لازم است واجد شرایط مفاد «آیین ‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیر رسمی در آزمون های مقاطع بالا تر» مصوب جلسه ۸۴۵ مورخ ۹۲/۴/۱۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات‌ و فناوری‌ که طی بخشنامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ توسط معاونت آموزشی وزارت متبوع به کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ گردیده، باشند.

تبصره ۵: براساس مصوبه جلسه ۷۷۱ مورخ ۹۴/۸/۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه دارندگان مدرک معادل ضمن خدمت فرهنگیان که طی سال ‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱ به دوره‌ های مذکور راه یافته ‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۴/۵/۲۸۸ برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالا تر برخوردار می ‌شوند.

استثناء: آن دسته از داوطلبانی که دانشجوی سال آخر بوده و به عنوان رتبه اول در این آزمون شرکت نموده ‌اند، معدل فارغ التحصیلی اعلام شده آن ها از سوی موسسه آموزش ‌عالی محل فارغ ‌‌التحصیلی دوره کارشناسی آن ها، لحاظ گردیده و لازم است مطابق بند یک فوق و یا تبصره آن عمل کنند.

۲ – اصل‌ شناسنامه‌ و کارت ملی و دو سری‌ فتوکپی‌ از تمام‌ صفحه های آن ها

۳ – شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌

تبصره- ۱۲ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌ منحصراً برایی برادرانی‌ که‌ با توجه‌ به‌ ضوابط پس‌ از ثبت‌ نام‌ در موسسه‌ آموزش‌ عالی، برای آن ها‌ معافیت‌ تحصیلیی صادر می ‌گردد.

۴ – مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه ۳ دفترچه‌ راهنمای‌ شماره‌ یک‌ آزمون‌ ورودی‌ دوره‌های کارشناسی‌ ارشد نا پیوسته‌ سال ۱۴۰۲ مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).

۵- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت

۶- معرفی ‌نامه ‌های‌ ذیل ‌لازم‌ است‌ حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۱ توسط ارگان های ذیربط‌ از محل مربوط صادر و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی ارسال شده باشد، ‌در غیر این صورت‌ از ثبت ‌نام داوطلبانی که فرم آن ها ‌در موعد مقرر واصل نشده باشد، برای ‌نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آن ها‌ «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می گردد.

تبصره‌- بر اساس‌ هماهنگی های‌ انجام‌ شده‌، گواهی‌ های‌ مربوط به‌ ردیف ۱-۶ توسط ارگان های‌ ذیربط به طور یک جا به‌ موسسه‌ آموزش‌‌ عالی‌ محل ‌قبولی‌ پذیرفته‌ شدگان‌ ارسال‌ خواهد شد.

۱-۶- معرفی‌ نامه ‌رسمی ‌از ستاد مشترک‌ سپاه ‌پاسداران‌ انقلاب ‌اسلامی‌ (نیروی مقاومت بسیج) و یا وزارت‌ جهاد کشاورزی با امضاء و مهر هر یک‌ از روسای‌ ارگان های مذکور که‌ در آن ‌قید شده‌ باشد داوطلب‌ باتوجه‌ به‌ ماده‌ ۱ و تبصره‌ های‌ ۴ گانه‌ آن‌ در آیین‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای ورود رزمندگان‌ و جهادگران‌ داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین ‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ است.

۲-۶- داوطلبانی که با استفاده از سهمیه‌ ایثارگران و رزمندگان پذیرفته ‌شده ‌اند و ارگان صادر کننده فرم آن ها به ترتیب بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا ستاد کل نیرو های مسلح است، در زمان ثبت‌ نام نیازی به ارائه تائیدیه سهمیه ثبت‌ نامی از سوی ارگان ذیربط ندارند و ملاک تائید سهمیه آن ها همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی است.

۷- اصل‌ گواهی تایید شده‌ توسط دانشگاه‌ یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ اخذ کارشناسی‌ (لیسانس‌) برای آن‌ دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ با توجه‌ به‌ مفاد آیین ‌نامه پذیرش با آزمون استعدادهای درخشان به شماره ۷۷۸۹۷/۲۱ مورخ  ۱۳۹۳/۵/۵ شورای هدایت استعداد های درخشان وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری با امتیاز‌ رتبه‌ اول‌ پذیرفته‌ شده ‌اند.

هـ- تذکرات‌ مهم  – شرایط ثبت نام ارشد :

۱ـ حضور شخص پذیرفته شده جهت ثبت ‌نام الزامی است و ثبت ‌نام منحصراً در تاریخ های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می پذیرد.

۲ـ معدل‌ لیسانس‌ پذیرفته‌ شده‌ باید با معدلی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت ‌نام برای شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ کرده‌، و یا در مراحل بعد اصلاح کرده است، یکسان‌ باشد، بدیهی است از ثبت ‌نام قطعی آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آن ها کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) خودداری خواهد شد.

۳- نظر به اینکه در دستور العمل ثبت‌ نامی ارسالی به کلیه دانشگاه ها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی دوره‌ های کارشناسی ارشد نا پیوسته سال ۱۴۰۲ ابلاغ گردیده است تا از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آن ها کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) هستند، صرفاً ثبت ‌نام موقت و مشروط به عمل آید، لذا ضرورت دارد این دسته از پذیرفته شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و مدارک لازم مندرج در این اطلاعیه را به آن جا ارائه کنند تا ثبت‌ نام موقت از آن ها به عمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد. داوطلبانی که دارای مغایرت معدل هستند، باید وضعیت نهایی خود را تا پایان آبان ماه از دانشگاه محل قبولی پیگیری کرده و از مراجعه به این سازمان جداً خودداری کنند.

درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سوالی دارند می توانند از طریق بخش پاسخگویی اینترنتی این سازمان اقدام کنند. بدیهی است به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه ‌ای غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.

۴ـ از پذیرفته ‌شدگانی ‌که‌ حداکثر تا تاریخ‌ ۱۴۰۲/۶/۳۱ فارغ‌ التحصیل‌ نشوند، ثبت‌ نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آن ها طبق‌ مقررات‌ با آنان‌ رفتار خواهد شد.

۵ـ در هر مرحله‌ از آزمون (ثبت ‌نام‌، پذیرش و یا هنگام‌ تحصیل‌)، چنانچه‌ مشخص‌ گردد که‌ داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ کرده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نیستند، قبولی‌ وی‌ لغو و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.

وـ موارد اصلاحی درخصوص دفترچه راهنمای انتخاب رشته ‌های تحصیلی کارشناسی ارشد نا پیوسته سال ۱۴۰۲ 

۱- عنوان کد رشته محل های ۲۰۱۱۳ و ۲۰۲۳۴ از کد رشته امتحانی ۱۲۵۷ دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیل از مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند به «مهندسی شیمی بدون گرایش» اصلاح گردید.

۲- کد رشته محل ۱۹۱۰۲ از کد رشته امتحانی ۱۲۵۱ (مهندسی برق گرایش مدار های مجتمع الکترونیک) دوره مشترک به درخواست دانشگاه تهران حذف گردید.

۳- نام موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی اسوه به «موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی اسوه معاصر تبریز» اصلاح گردید.

۴- نام موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی هشت بهشت اصفهان به «موسسه غیر انتفاعی و غیر دولتی هشت بهشت پویا اصفهان» اصلاح گردید.

۵- نام دانشکده غیر انتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدی – جامعه‌ الزهرا (س) – قم (ویژه خواهران) به «دانشکده غیر انتفاعی الهیات و معارف اسلامی هدی – وابسته به جامعه ‌الزهرا (س) – قم (ویژه خواهران)» اصلاح گردید.

۶- نام دانشگاه تهران – دانشکده ابوریحان در پاکدشت به «دانشگاه تهران – پردیس ابوریحان واقع در پاکدشت» اصلاح گردید.

۷- آدرس جدید دانشگاه تهران – پردیس ابوریحان واقع در پاکدشت: استان تهران – پاکدشت – کیلومتر ۲۰ بزرگراه امام رضا (ع)

۸-  آدرس و شماره تلفن و شرایط جدید موسسه غیر دولتی – غیر انتفاعی دانا – یاسوج: استان کهگیلویه و بویراحمد – یاسوج – میدان انقلاب – بلوار انقلاب – روبروی ورودی شهرک امام حسین (ع) – خیابان امامت ۶ – پلاک ۱۲ – تلفن: ۲-۰۷۴۳۳۳۳۵۲۲۱ – نشانی وبگاه www.dana.ac.ir  است. شرایط: دارای خوابگاه خودگردان برای دانشجویان غیر بومی – تخفیف شهریه به دانشجویان رتبه اول تا سوم به ترتیب ۲۰، ۱۵ و ۱۰۰ درصد.

۹-  آدرس و شماره تلفن جدید موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی فناوری آبیدر: استان کردستان – بانه – ابتدای بلوار سقز تلفن: ۰۸۷۳۳۶۶۶۸۰۷

۱۰- پس از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته ‌های تحصیلی و اطلاعیه اصلاح کد رشته محل های تحصیلی مندرج در دفترچه مذکور، دانشگاه های محقق اردبیلی در کد رشته محل های ۱۰۲۱۳، ۱۰۲۲۳، ۱۰۲۶۳، ۱۰۲۹۳، ایلام در کد رشته محل ۱۵۰۳۰ و غیر انتفاعی خاتم در کد رشته محل ۲۵۹۰۵ نسبت به کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو مبادرت کرده و برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نسبت به افزایش ظرفیت در برخی از کد رشته ‌محل های خود اقدام کرده اند، لذا گزینش نهایی بر اساس ظرفیت های جدید انجام گرفته است.

ز- نحوه گزینش نهائی – شرایط ثبت نام ارشد:

۱-  با توجه به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در گزینش نهایی هر یک از رشته ‌محل ها، با توجه به این قانون، ۲۵ درصد ظرفیت پذیرش هر کد رشته محل به رزمندگان و ایثارگران به شرط کسب حد نصاب نمره علمی لازم (در سهمیه رزمندگان کسب حداقل ۸۰۰ درصد نمره و در سهمیه ایثارگران کسب حداقل ۷۰۰ درصد نمره اخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد) اختصاص داده شده است.

۲ـ برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه ‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته ‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان از (بعد از ظهر روزی که از سایت سازمان سنحش آموزش کشور تعیین شود) قابل دسترسی خواهد بود.

۳- هر گونه تغییر رشته، تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفته ‌شدگان در حیطه وظایف این سازمان نبوده و به این گونه درخواست‌ ها ترتیب اثر داده نمی ‌شود.

ح- تکمیل ظرفیت و رشته‌های جدید

در صورت اعلام رشته محل های جدید از سوی موسسات آموزش عالی و تایید آن ها از سوی دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو از سوی موسسات، درصورت وجود تکمیل ظرفیت موضوع طی اطلاعیه ‌ای از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

با توجه به کنترل های متعدد و بررسی ‌های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ مع ‌الوصف، داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق پایگاه اطلاع ‌رسانی این سازمان در صورتی که در خصوص مندرجات کارنامه مذکور سوالی داشته و یا در خصوص انتخاب رشته‌ خود سوالی داشته باشند، می توانند حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۰ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت این سازمان اقدام کنند. از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری کنند. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ ۱۴۰۱/۶/۳۰ واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ضمناً داوطلبان گرامی می ‌توانند سؤالات خود را در ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ (با واحد پاسخگویی غیر حضوری روابط عمومی این سازمان) در میان ‌بگذارند.

فرم مدرک کارشناسی و معدل برای آن دسته از پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس ) نمی باشند درآزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۶ فرمت PDF

بخش دوم: مربوط به کلیه پذیرفته ‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی 

۱- پرونده کلیه پذیرفته شدگان آزمون جهت احراز صلاحیت های عمومی تحت بررسی است و نتیجه آن متعاقباً از طرف دفتر گزینش صلاحیت های عمومی سازمان مرکزی دانشگاه به اطلاع محل های دانشگاهی خواهد رسید.

۲- سنوات تحصیل در دوره کارشناسی ارشد نا پیوسته به ویژه برای مشمولین ۳ سال است و به هیچ ‌وجه قابل افزایش نیستند.

۳- مشمولان خدمت وظیفه عمومی لازم است براساس مقرراتی که از سوی سازمان وظیفه عمومی اعلام گردیده و همچنین مندرجات دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد نا پیوسته سال ۱۴۰۲ سازمان سنجش آموزش کشور ضوابط مربوطه را رعایت و وظایف محوله را به موقع انجام داده باشند و دانشگاه در قبال عدم رعایت آن مسئولیتی ندارد. از جمله آن که از زمان فراغت از تحصیل بیش از یک سال سپری نشده باشد و چنانچه بیش از یک سال از اتمام تحصیل آنان در دوره کارشناسی سپری شده باشد به موقع به خدمت اعزام شده باشند.

۴- با توجه به اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مجوز ثبت ‌نام اتباع خارجی مقیم متعاقب انجام تشریفات قانونی و بررسی صلاحیت ‌های اقامتی اتباع مزبور و اعلام رسمی آن توسط آن اداره خواهد بود و تا قبل از آن پذیرش این افراد به صورت موقت است.

۵- پذیرفته ‌شدگانی که در فرم ثبت ‌نام اینترنتی شرکت در آزمون، خود را مشمول ماده واحده مصوب مجلس شورای اسلامی موضوع استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران دانسته ‌اند، باید هنگام ثبت‌ نام فرم مربوط به تعهد نامه استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران را تکمیل و به واحد یا مرکز دانشگاهی ارائه دهند. بدیهی است چنانچه در هر زمان از ثبت‌ نام و یا حین تحصیل، واجد شرایط بودن این قبیل از دانشجویان در استفاده از سهمیه مذکور به اثبات نرسد، دانشگاه از ادامه تحصیل آن ها ممانعت به عمل خواهد آورد و در این صورت حق اعتراض نخواهند داشت و به علت سوء استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران پیگرد قانونی آن ها برای دانشگاه محفوظ خواهد ماند.

زمان و محل شرایط ثبت نام ارشد:

الف) پذیرفته‌ شدگان نهایی کلیه رشته ‌ها لازم است شخصاً در یکی از روز ‌های سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت‌ نام به واحد های ذیربط که نشانی و تلفن آن ها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir و سامانه دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس iau.ac.irr درج شده است، مراجعه کنند.

ب- عدم مراجعه پذیرفته ‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌ نام تلقی شده و هیچ‌ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

تبصره : پذیرفته‌ شدگان واحد های علوم و تحقیقات، تهران ‌مرکزی، تهران ‌جنوب، تهران شمال، پزشکی تهران، الکترونیکی، سنندج، نجف‌ آباد، تبریز، کرج، قم، قزوین، پرند، بروجرد، شیراز و اراک جهت اطلاع از چگونگی و زمان ثبت‌ نام مقتضی است به آدرس سایت آن واحد ‌ها به شرح ذیل مراجعه کنید.

 • اراک به آدرس: www.iau.arak.ac.ir
 • علوم و تحقیقات به آدرس: www.srbiau.ac.ir
 • تهران‌مرکزی به آدرس: www.iauctb.ac.ir
 • تهران‌جنوب به آدرس: www.azad.ac.ir
 • پزشکی تهران به آدرس: www.iautmu.ac.ir
 • تهران شمال به آدرس : www.iau-tnb.ac.ir
 • الکترونیکی به آدرس: www.iauec.ac.ir
 • نجف‌آباد به آدرس: http://rs.iaun.ac.ir
 • سنندج به آدرس: www.iausdj.ac.ir
 • تبریز به آدرس: www.iaut.ac.ir
 • کرج به آدرس:  www.kiau.ac.ir
 • قم به آدرس: www.qom-iau.ac.ir
 • قزوین به آدرس: www.qiau.ac.ir
 • پرند به آدرس: www.piau.ac.ir
 • بروجرد به آدرس: www.iaub.ac.ir
 • شیراز به آدرس: www.iaushiraz.ac.ir

مدارک لازم و شرایط ثبت نام ارشد (فوق لیسانس):

۱- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل.

تبصره: پذیرفته‌ شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نیستند، باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارائه کنند.

تذکر: فارغ ‌التحصیلان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت ‌نام می کنند، علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذکور باید تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه کنند. همچنین چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌ اند باید تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر شش سال تحصیل کرده ‌اند ارائه کرده اند.

۲- اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی خوانا از تمام صفحات (اصل شناسنامه برای تطبیق است).

۳- اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی (ارائه اصل کارت جهت برابر با اصل بودن تصویر کارت است).

۴- شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً  تهیه شده باشد (برای برادران مشمول ۱۲ قطعه).

۵- مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند.

تذکر: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت ‌نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت هستند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌ اند یا در برگ اعزام آن ها دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت‌ نام نیستند.

۶- تکمیل و ارائه سایر فرم های ثبت‌ نام که توسط واحد دانشگاهی در اختیار پذیرفته ‌شدگان قرار داده می ‌شود.

میزان شهریه، هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی دوره کارشناسی‌ ارشد‌ نا پیوسته‌ سال ۱۴۰۲:

۱- شهریه پذیرفته شدگان از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می ‌گردد. علاوه بر دو مورد مذکور دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول باید مبلغ تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور (که برای سال ۱۴۰۲ تا امروز اعلام نشده است) را به عنوان هزینه خدمات آموزشی، به شماره حساب جاری محل دانشگاهی قبولی واریز کنند.

۲- حق بیمه حوادث دانشجویی مبلغ ۲۷۵۰۰ (بیست و هفت هزار پانصد) ریال می باشد که هر پذیرفته شده باید آن را به حسابی که دانشگاه مشخص کرده و واریز کند.

۳- پذیرفته ‌شدگان واحد ها و مراکز بین المللی و  برون مرزی توجه داشته باشند که (مطابق آئین ‌نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی) مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آن ها داده نخواهد شد.

در پایان به اطلاع می ‌رساند کارنامه نتایج نهایی داوطلبان در رابطه با کد رشته ‌های انتخابی، از (بعدازظهر روزی که توسط سایت سازمان سنجش کشور منتشر شود)، از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در دسترس قرار خواهد گرفت.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در خصوص ثبت نام دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد، مشاهده نتایج و کارنامه ارشد و … می توانید از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ و سایراستان ها ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس حاصل فرمایید.

 منبع خبر : sanjesh

سوالات متداول

مدارک لازم برای ثبت نام کارشناسی ارشد چیست؟
اصل مدرک کارشناسی (لیسانس)

اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی خوانا از تمام صفحات (اصل شناسنامه برای تطبیق است).

اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی (ارائه اصل کارت جهت برابر با اصل بودن تصویر کارت است).

شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً  تهیه شده باشد (برای برادران مشمول ۱۲ قطعه).

مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند.

تکمیل و ارائه سایر فرم های ثبت‌ نام که توسط واحد دانشگاهی در اختیار پذیرفته ‌شدگان قرار داده می ‌شود.

زمان و محل شرایط ثبت نام ارشد منتشر شده است؟
پذیرفته‌ شدگان نهایی کلیه رشته ‌ها لازم است شخصاً در یکی از روز ‌های سه شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ شهریور ماه ۱۴۰۲ با در دست داشتن مدارک لازم جهت ثبت‌ نام به واحد های ذیربط که نشانی و تلفن آن ها در سامانه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه به آدرس www.sanjesh.iau.ac.ir و سامانه دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس iau.ac.irr درج شده است، مراجعه کنند.
عدم مراجعه پذیرفته ‌شدگان در روز و ساعت مقرر به منزله انصراف از ثبت‌ نام تلقی شده و هیچ‌ گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.
زمان ثبت ‌نام پذیرفته شدگان نهایی در چه تاریخی است؟

در سال قبل، تاریخ ثبت نام در ۹۹/۰۸/۱۰ بود که احتمال می رود زمان ثبت نام در سال جاری نیز در آبان ماه خواهد بود؛ در حال حاضر زمان ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد اعلام نشده است در اسرع وقت پس از اعلام تاریخ ثبت نام می توانید در این قسمت از سایت مطلع شوید.

پس از انتشار زمان برای ثبت نام، دانشجویان پذیرفته شده باید در این تاریخ به موسسه محل قبولی جهت ثبت نام خود مراجعه کنند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون‌ کارشناسی ارشد ‌سال‌ ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون‌ کارشناسی ارشد ‌سال‌ ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون‌ کارشناسی ارشد ‌سال‌ ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
در این مقاله بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/3/12

شنبه

1402/3/13

یکشنبه

1402/3/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید