خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه خروج از کشور میزان وثیقه جهت خروج از کشور مشمولین خدمت سربازی

میزان وثیقه جهت خروج از کشور مشمولین خدمت سربازی

بروزرسانی شده جولای 21, 2018 8:06 ب.ظ
14
6,691
مشمولین خروج از کشور سربازی
میزان وثیقه جهت خروج از کشور مشمولین خدمت سربازی
میانگین 5 رای از تعداد 1

اگر به عنوان یکی از مشمولین خدمت سربازی ٬ مایل به خروج از کشور می باشید ٬ در این مطلب سعی شده شرایط و وثیقه مورد نیاز و توضیحات تکمیلی جمع آوری شود. لازم به تاکید است که شرایط خروج از کشور فقط برای مشمولانی است که وارد غیبت نشده باشند .

ميزان وثيقه براي خروج از كشور

  • 1. نخبگان با معرفي بنياد نخبگان نيروهاي مسلح ، نياز به سپردن وثيقه يا ضمانت بانكي نداشته و با سپردن تعهد كتبي از سوي اقوام درجه يك خانواده مجاز به خروج از كشور مي باشند.
  • 2. سفرهاي زيارتي حج تمتع و عمره و همچنين عتبات عاليات با هماهنگي ستاد عمره دانشجويي و دانش آموزي ضمانت مشمولان ازسوي اين ستادها انجام مي شود و ساير موارد زيارتي تا 15 ميليون تومان سپرده نقدي.
  • 3. فرزندان مامورين ثابت دولت ج.ا.ا درخارج از كشور با تائيد وزارت امور خارجه و اخذ تضمين لازم از سازمان ذيربط و بدون پرداخت وجه مجاز به خروج از كشور مي باشند.
  • 4. خروج از كشور براي فرصتهاي مطالعاتي، ارائه مقالات و ساير سفرهاي علمي براي دانشجويان در حال تحصيل در دانشگاههاي داخل با پرداخت مبلغ 5 ميليون تومان وجه نقد يا ضمانت نامه بانكي انجام ميشود.
  • 5. خروج مشمولان براي ادامه تحصيل در مقاطع كارشناسي ارشد و بالاتر با پرداخت مبلغ 15 ميليون تومان وجه نقد ، ضمانت نامه بانكي و يا وثيقه ملكي انجام خواهد شد و تلاش است تا به تناسب افراد براي كساني كه بورسيه وزارتخانه ها هستند حداكثر مساعدت بعمل آيد.
  • 6. خروج در ساير موارد هم برابر ضوابط با مبلغ 15 ميليون تومان وجه نقد، ضمانت نامه بانكي و يا وثيقه ملكي انجام خواهد شد.

چگونگي ضبط وثيقه ها :

وثيقه هاي نقدي پس از 10 روز از اتمام مهلت تعيين شده چنانچه به سازمان وظيفه عمومي مراجعه نكنند ضبط خواهد شد و ضمانت هاي بانكي هم حداكثر پس از 15 روز ضبط خواهد گرديد.

ساير اقدامات انجام شده در خصوص مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور

  • 1. اطلاع رساني از طريق مصاحبه هاي تلويزيوني و راديويي و همكاري تنگاتنگ با امور مخاطبان جام جم كه الحمداالله ارتباط بسيار خوبي از اين طريق با ايرانيان مقيم خارج از كشور برقرار شده است.
  • 2. ايجاب وب سايت وظيفه عمومي با اطلاعات به روز و كامل با آدرس POLICE.IR تسريع در روند رسيدگي به درخواست مشمولان وظيفه مقيم خارج از كشور با راه اندازي ادارهمشمولان خارج از كشور در سازمان وظيفه عمومي
  • 4. پيگيري در مورد تمديد مقررات مشمولان خارج از كشور
  • 5. تشكيل كميته اي دايمي با مسؤوليت ستاد كل نيروهاي مسلح و با حضور وزارتخانه هاي امور خارجه، كشور، دفاع، اطلاعات و سازمان وظيفه عمومي. در خصوص بررسي مستمر مسائل و مشكلات خدمت وظيفه عمومي ايرانيان مقيم خارج از كشور و پيشنهاد به مبادي مربوطه بمنظور تصويب ، اولين بحثي كه تصويب شده انجام اقدامات مربوط به معافيت كفالت و موارد خاص و پزشكي مشمولان مقيم خارج از كشور از طريق نمايندگيهاي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور مي باشد.

 

ايجاد تسهيلات براي خروج از كشور مشمولان دانشجوي در حال تحصيل به همراه والدين خود كه به خارج از كشور به عنوان مامور ثابت دولت اعزام مي شوند كه اين افراد دو دسته اند :

چنانچه دانشجويي بيش از 4 نيمسال تحصيلي از تحصيلش نگذشته باشد و ظرف يكسال از تاريخ خروج از كشور وارد دانشگاه (در خارج از كشور) شود، نسبت به معافيت تحصيلي براي آنان اقدام مي شود و چنانچه در سقف مجاز اعلام شده ذيل :

تحصيل خود را به پايان برساند و در خاتمه پس از معرفي به موقع خود (حداكثر يك سال پس از فارغ التحصيلي) برگ اعزام بدون غيبت دريافت و به خدمت اعزام خواهند شد.

حداكثر مدت مجاز براي تحصيل

مقطع تحصيلي

رديف

3

كارداني

1

3

كارشناسي ناپيوسته

2

3

كارشناسي ارشد ناپيوسته

3

5

دكتري ناپيوسته

4

6

كارشناسي پيوسته

5

8

كارشناسي ارشد پيوسته

6

8

دكتري پزشكي پيوسته

7

چنانچه از تحصيل دانشجويي 4 نيمسال گذشته باشد و يا بعد از يكسال از تاريخ خروج از كشور ، وارد دانشگاه شده باشد و يا حداكثر ظرف يكسال پس از فارغ التحصيلي خود را معرفي ننمايند مي تواند تحصيل خودش را ادامه بدهد ليكن با سه ماه اضافه به خدمت اعزام خواهند شد. مشمول غايب و مشغول به خدمت دوره ضرورت نمي تواند به همراه پدر به مأموريت در خارج از كشور برود.

در صورتی که در خصوص شرایط خدمت سربازی ٬ شرایط تردد مشمولین به خارج از کشور و … سوالاتی دارید٬ هم اکنون با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید

از سراسر ایران با شماره 02170702015 تماس بگیرید

حتی از طریق تلفن همراه

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در خروج از کشور

بررسی کنید

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال 97میانگین 5 رای از تعداد 1…