میزان وثیقه جهت خروج از کشور مشمولین خدمت سربازی

مشمولین خروج از کشور سربازی
به اشتراک بگذارید

اگر به عنوان یکی از مشمولین خدمت سربازی ٬ مایل به خروج از کشور می باشید ٬ در این مطلب سعی شده شرایط و وثیقه مورد نیاز و توضیحات تکمیلی جمع آوری شود. لازم به تاکید است که شرایط خروج از کشور فقط برای مشمولانی است که وارد غیبت نشده باشند .

میزان وثیقه برای خروج از کشور

 • ۱٫ نخبگان با معرفی بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ، نیاز به سپردن وثیقه یا ضمانت بانکی نداشته و با سپردن تعهد کتبی از سوی اقوام درجه یک خانواده مجاز به خروج از کشور می باشند.
 • ۲٫ سفرهای زیارتی حج تمتع و عمره و همچنین عتبات عالیات با هماهنگی ستاد عمره دانشجویی و دانش آموزی ضمانت مشمولان ازسوی این ستادها انجام می شود و سایر موارد زیارتی تا ۱۵ میلیون تومان سپرده نقدی.
 • ۳٫ فرزندان مامورین ثابت دولت ج.ا.ا درخارج از کشور با تائید وزارت امور خارجه و اخذ تضمین لازم از سازمان ذیربط و بدون پرداخت وجه مجاز به خروج از کشور می باشند.
 • ۴٫ خروج از کشور برای فرصتهای مطالعاتی، ارائه مقالات و سایر سفرهای علمی برای دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاههای داخل با پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی انجام میشود.
 • ۵٫ خروج مشمولان برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر با پرداخت مبلغ ۱۵ میلیون تومان وجه نقد ، ضمانت نامه بانکی و یا وثیقه ملکی انجام خواهد شد و تلاش است تا به تناسب افراد برای کسانی که بورسیه وزارتخانه ها هستند حداکثر مساعدت بعمل آید.
 • ۶٫ خروج در سایر موارد هم برابر ضوابط با مبلغ ۱۵ میلیون تومان وجه نقد، ضمانت نامه بانکی و یا وثیقه ملکی انجام خواهد شد.

چگونگی ضبط وثیقه ها :

وثیقه های نقدی پس از ۱۰ روز از اتمام مهلت تعیین شده چنانچه به سازمان وظیفه عمومی مراجعه نکنند ضبط خواهد شد و ضمانت های بانکی هم حداکثر پس از ۱۵ روز ضبط خواهد گردید.

سایر اقدامات انجام شده در خصوص مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور

 • ۱٫ اطلاع رسانی از طریق مصاحبه های تلویزیونی و رادیویی و همکاری تنگاتنگ با امور مخاطبان جام جم که الحمداالله ارتباط بسیار خوبی از این طریق با ایرانیان مقیم خارج از کشور برقرار شده است.
 • ۲٫ ایجاب وب سایت وظیفه عمومی با اطلاعات به روز و کامل با آدرس POLICE.IR تسریع در روند رسیدگی به درخواست مشمولان وظیفه مقیم خارج از کشور با راه اندازی ادارهمشمولان خارج از کشور در سازمان وظیفه عمومی
 • ۴٫ پیگیری در مورد تمدید مقررات مشمولان خارج از کشور
 • ۵٫ تشکیل کمیته ای دایمی با مسؤولیت ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور وزارتخانه های امور خارجه، کشور، دفاع، اطلاعات و سازمان وظیفه عمومی. در خصوص بررسی مستمر مسائل و مشکلات خدمت وظیفه عمومی ایرانیان مقیم خارج از کشور و پیشنهاد به مبادی مربوطه بمنظور تصویب ، اولین بحثی که تصویب شده انجام اقدامات مربوط به معافیت کفالت و موارد خاص و پزشکی مشمولان مقیم خارج از کشور از طریق نمایندگیهای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می باشد.

برای مشاوره در زمینه شرایط خروج از کشور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


ایجاد تسهیلات برای خروج از کشور مشمولان دانشجوی در حال تحصیل به همراه والدین خود که به خارج از کشور به عنوان مامور ثابت دولت اعزام می شوند که این افراد دو دسته اند :

چنانچه دانشجویی بیش از ۴ نیمسال تحصیلی از تحصیلش نگذشته باشد و ظرف یکسال از تاریخ خروج از کشور وارد دانشگاه (در خارج از کشور) شود، نسبت به معافیت تحصیلی برای آنان اقدام می شود و چنانچه در سقف مجاز اعلام شده ذیل :

تحصیل خود را به پایان برساند و در خاتمه پس از معرفی به موقع خود (حداکثر یک سال پس از فارغ التحصیلی) برگ اعزام بدون غیبت دریافت و به خدمت اعزام خواهند شد.

حداکثر مدت مجاز برای تحصیل

مقطع تحصیلی

ردیف

۳

کاردانی

۱

۳

کارشناسی ناپیوسته

۲

۳

کارشناسی ارشد ناپیوسته

۳

۵

دکتری ناپیوسته

۴

۶

کارشناسی پیوسته

۵

۸

کارشناسی ارشد پیوسته

۶

۸

دکتری پزشکی پیوسته

۷

چنانچه از تحصیل دانشجویی ۴ نیمسال گذشته باشد و یا بعد از یکسال از تاریخ خروج از کشور ، وارد دانشگاه شده باشد و یا حداکثر ظرف یکسال پس از فارغ التحصیلی خود را معرفی ننمایند می تواند تحصیل خودش را ادامه بدهد لیکن با سه ماه اضافه به خدمت اعزام خواهند شد. مشمول غایب و مشغول به خدمت دوره ضرورت نمی تواند به همراه پدر به مأموریت در خارج از کشور برود.

در صورتی که در خصوص شرایط خدمت سربازی ٬ شرایط تردد مشمولین به خارج از کشور و … سوالاتی دارید٬ هم اکنون با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید

از سراسر ایران با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

برای مشاوره در زمینه شرایط خروج از کشور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه نظام وظیفه

 

برای مشاوره در زمینه میزان وثیقه جهت خروج از کشور مشمولین خدمت سربازی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 48 نظر:

 1. بنده فراغ التحصیل شدم و دفترچه رو فرستادم دو ماه دیگه اعزامم. برای خروج از کشور چقدر باید وثیقه بذارم؟؟؟

  1. از چه مقطعی فارغ التحصیل شدید و سن شما چقدر هست ؟ یا اطلاعات تکمیلی رو بفرمایید یا با مرکز تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند
   شماره تماس مرکز : ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 2. بنده فراغ التحصیل شدم و دفترچه رو فرستادم دو ماه دیگه اعزامم. برای خروج از کشور برای اربعین ۱۳۹۶ چقدر باید وثیقه بذارم؟؟

  1. از چه مقطعی فارغ التحصیل شدید و سن شما چقدر هست ؟ یا اطلاعات تکمیلی رو بفرمایید یا با مرکز تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند
   شماره تماس مرکز : ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 3. سلام
  دانشجوی سال اول پزشکی تهران هستم
  با توجه به محدودیت جدیدی که مجلس برای دیپلم هاگذاشته(با توجه به اینکه دانشجو هستیم مدرکمون همچنان دیپلمه!) امکان پذیرش خارج از ایران برای ادامه تحصیل هست؟
  عضو بنیاد نخبگان هم هستم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 4. سلام..من دانشجو کارشناسی هستم و گذرناممو گرفتم و تا ۱۵ روز دیگ مجوز خروج ب عراق دارم…اگه سفرم لغو بشه و عراق نرم میتونم وثیقمو بردارم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 5. سلام خسته نباشید
  من وثیقه گذاشتم برای خروج کشور وسفرم لغو شد
  چجوری باید وثیقه ک گذاشتم رو بردارم؟

  1. باید به پلیس +۱۰ مراجعه کنید ، وثیقه خروج از کشور شما کمتر از ۲ ماه به حساب شما برگشت داده خواهد شد

   1. اخه میگن باید بریم نظام وظیفه عمومی نه پلیس ۱۰….میشه بریم پلیس ۱۰ و اونجا وثیقمونو بگیریم؟

   2. سلام وقت بخیر، من هم همین مورد رو دارم و سفرم لغو شده، برای برگشت وثیقه به پلیس+۱۰ باید مراجعه کنم؟ چون اولین باره این رو میشنوم و همه میگن باید نظام وظبفه رفت.

 6. باعرض سلام . بنده دارای مدرک دیپلم هستم و البته دانشجوی مقطع کارشناسی – با توجه به محدودیت جدیدی که مورخ هفدهم مرداد سال جاری برای دیپلمه ها تصویب شد آیا همچنان میتونم به قید وثیقه و برای ادامه تحصیل از کشور خارج بشم . بازگشت برایم چندان اهمیتی ندارد و ضمنا در خواست پذیرش بنده برای کالج آلمان هست . آیا در فرودگاه با توجه باینکه وثیقه بنده از نوع سیاحتی و ویزای بنده از نوع سیاحتی است مشکلی پیش نمیاد ؟

 7. با سلام بنده قصد سفر به خارج کشور رو دارم زمانی که فارغ التحصیل شدم باز هم امکان خروج از کشور هست؟
  به جز وثیقه نقدی ۱۵ میلیون تومانی امکان گزاشتن وثیقه دیگری هست؟

  1. سلام ، چه وثیقه ای از پول نقد راحت تر ؟ هر وثیقه ای که بزارید (سند و…) ارزش بالاتری رو گرو گذاشتید .

 8. سلام
  من واسه انجام درمان میخوام حدود شیش ماه برم روسیه ۲۲ سالمه ایا راهی واسه گرفتن پاسپورت هست؟ اگه نیست چقد باید وثیقه بذارم؟
  و اینکه تو کدوم گروه قرار میگیرم (غلمی نمیه علمی و … )

 9. با سلام من دانش اموز پیش دانشگاهی هستم و اسفند امسال ۱۸ ساله میشوم اگر بخواهم برای ادامه تحصیل به ترکیه بروم آیا امکان خروج از کشور با وثسغه را دارم و باید از چه طریقی اقدام کنم ؟

 10. سلام دوست عزیز، سپاسگزارم به خاطر راهنمایی های خوبتون
  بنده دانشجوی ارشد هستم و قصد دارم در یک دوره ی آموزش آرایشگری خارج از کشور شرکت کنم. آیا این سفر “نیمه علمی” محسوب می شود و مقدار وثیقه ی لازم ۸ میلیون تومان است؟

 11. سلام دانشجوی ارشد ترم ۵ هستم دانشگاه دولتی. برای ترم بعد قصد سفرتفریحی به روسیه برای جام جهانی را دارم اما برای گرفتن بلیط بازی ها هم اکنون نیاز به پاسپورت دارم و قبلا پاسپورت نداشته ام
  چطور میتونم پاسپورت بگیرم؟
  بعد اینکه حداکثر چند روز مجوز برای سفر دارم؟
  متشکر

 12. سلام
  بنده از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. فعلا برای سربازی اقدامی نکردم و قصد خروج از کشور رو دارم.
  با توجه به اینکه برای سربازی اقدامی نکردم. میتونم از کشور جوری خارج شم؟ اگر نه چجوری میشه تا یه مدتی از کشور خارج شد؟
  حدود یک ماه هست که از فارغ التحصیلی بنده میگذره و فکر نکنم غیبت خاصی داشته باشم.

 13. سلام
  من یه سوال داشتم…
  من حدودن ماه خرداد ۹۶ پانزده میلیون تومن وثیقه گذاشتم…
  الان ماه دی هست و من بنا بر اتفاقاتی از کشور به هیچ عنوان خارج نشدم…
  پاسپورتم دستمه… گواهی اشتغال به تحصیلم دارم… نظام وظیفه یا دولت پولمو ضبط کرده؟ میتونم برش گردونم..؟اگه بتونین سریع جوابمو بدید واقعا سپاس گزارم..

 14. سلام
  متولد سال ۱۳۶۹ هستم. سال ۱۳۹۳ مدرک کارشناسیمو گرفتم دفترچه خدمت پست نکردم تا حالا و الان برای مسابقات ازاد رشته ورزشی میخام برم خارج از کشور به مدت نهایتا دو هفته
  باید چیکار کنم من میتونم با وثیقه برم و برگردم و هزینه وثیقه چقدر هست
  با تشکر

 15. سلام من الان دانشجو هستم و ۱۸ سالمه و میخوام برای رشته ای بغیر از رشته خودم برم خارج از کشور برای تحصیل و مشمول نظام وظیفه هم هستم چکار باید بکنم و چه مقدار باید وثیقه بزارم و آیا راه ساده تری هم هست که مبلغ وثیقه پایین تر بیاد؟

 16. سلام متولد سال ٧٧هستم و دیپلم ، وًتا سال اینده مرخصی تحصیلی دارم اگر از یک دانشگاه خارج از کشور پذیرش بگیریم در رشته پزشکی أیا با وثیقه نقدی میتواناز کشور خارج شد

 17. امکان فراهم کردن ۱۵میلیون وثیقه را ندارم
  آیا امکانش هست وثیقه به صورت دیگری مثل سند و…گذاشت
  لطفا به ایمیل بنده بفرستید

 18. برای خروج از کشور برای متولدین ۷۳ که سربازی نرفتن و دانشجو هم نیستن به چه صورت است ؟؟وثیقه چه مقدار باید باشه لطفا راهنمایی کنید

 19. سلام وقتتون بخیر
  در صورت عدم خروج از کشور مشکلی برای وثیقه پیش نمیاد؟
  من فقط نیاز ب گرفتن گذرنامه دارم

 20. من دانشجو ترم ۸ هستم
  گذرنامه رو گرفتم قبلا و الان برای خروج از کشور باید وثیقه بزارم
  الان میگن ۱۵ میلیون پول نقد
  میخاستم بدونم میشه بجاش سند گذاشت سفر ۴ تا ۵ روزه تفریحی میرم

 21. سلام من دانشجوام و قصد سفر تفریحی دارم به طور معمول چقدر زمان میبره تا با سند اجازه خروج از کشور بگیرم؟

 22. سلام خوبید ؟ بنده تازه مقطع کارشناسی را تمام کردم در ایران و میخواهم برای کارشناسی ارشد بروم هندوستان و خدمت نرفتم و معافیت تحصیلی ام تایه سال دیگه اعتبار داره و میخواهم وثیقه بگذارم و بروم به هندوستان برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد، آیا اول باید نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظرم در هند بگیرم ؟؟ چون من تازه کارهای فارق التحصیلی ام را انجام دادم و هنوز مدرک کارشناسی بدستم نرسیده که ترجمه کنم و بروم دانشگاه موردنظر پذیرش بگیرم

 23. سلام من در حال حاضر دانشجو مقطع کارشناسی هستم
  شهریور ماه به مدت ۱۰ روز برای شرکت در ازمون ورودی رشته داروسازی در کشور ایتالیا قصد سفر دارم از چه راهی برای مجوز خروج از کشور اقدام کنم بهتره
  از طریق اشتغال به تحصیل
  یا انجام سفر علمی یا نیمه علمی
  بعد از گذراندن امتحان و قبولی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور و بتوانم باز به ایران برگردم و تردد کنم از چه راهی اقدام کنم ممنون میشم پاسخگو باشین

 24. سلام من کاردانیم رو تازه گرفتم دیگه قصد تحصیل ندارم
  میخوام یه سفر برم ترکیه
  برم دفترچه بفرستم تاریخ اعزاممم بیاد بعدش میشه با وثیقه گذاشتن رفت؟
  ممنون میشم جواب بدید

 25. با سلام
  بنده این شهریور فارغ التحصیل از مقطع ارشد عمران هستم و میخوام که برای مقطع دکتری برای خارج از کشور اقدام کنم.
  چه مقدار وثیقه ای برای خروج و ادامه تحصیل لازم می باشد.

 26. با سلام. میشه واسه خروج از کشور به منظور ادامه تحصیل ، به جای وجه نقد، سند خونه یا ضمانت نامه بانکی گذاشت؟

 27. سلام. آیا وثیقه رو باید در بانک های شهر تهران گذاشت یا در شهرستان هم میشه وثیقه گذاشت؟

 28. سلام من ۲سال هست ک سربازی رو غیبت کردم.هیچ جوره نمیتونم برم خارج از کشور؟؟یعنی اگه وثیقه بزارم بعدش باید حتما برم سربازی؟؟

 29. من با وثیقه ۱۵میلیونی مسافرت رفتم وبیست روزه که برگشتم ولی مبلغ وثیقه به حسابم برنگشته چکار کنم؟

 30. بیست روزاست برگشتم ولی وثیقه ۱۵ ملیونی من بحسابم برنگشته برای گرفتن وثیقه چه کاری لازم است؟

 31. سلام خسته نباشید
  من امسال کاردانی رو تموم کردم و حالا می‌خوام برای مقطع کارشناسی برای دانشگاه قبرس اقدام کردم و نامه پذیرش رو هم گرفتم
  الان من میتونم با نامه پذیرش معافیت تحصیلی و اجازه خروج از کشور بگیرم ؟

 32. با عرض سلام بنده تا دو ماه دیگه فارغ التحصیل میشم در مقطع فوق دیپلم ذشته تبرید فنی و حرفه ای قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا رو دارم
  با چه میزان وثیقه میتونم از کشور خارج شم و حداکثر مدت مجاز تحصیل چقدره و اینکه سفارت از این جهت سخت نمیگیره چون کارت پایان خدمت ندارم
  اگر موضوع دیگه ای هست که بنده فراموش کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین تشکر از لطفتون .

  1. سلام وقت شما بخیر

   بله ممنون علی آقا که سوال خودتون رو مطرح کردین لطف کنید جهت دریافت پاسخ خود از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید تا کارشناسان نظام وظیفه ما موضوع شما را بررسی نمایند.

 33. با سلام. بنده به قصد شرکت در یک همایش علمی یک روزه خارج از کشور باید مدت یک هفته حدودا از ایران خارج بشم. ولی توان پرداخت وثیقه ۵ میلیونی رو ندارم. چه راه دیگه ای هست؟ آیا میشه به جاش چک ۱۵ ملیونی گذاشت؟ طولانی بودن مدت سفر به علت اینهمه مجبورم با اتوبوس برم.

 34. سلام من ١٨سالم شده
  پاسپورت دارم میخواهم برم زیارات عراق میتونی خارج شوم یا باید وثیقه بزارم مبلغ وثیقه چقدر هستش ممنون میشم واهنمایم کنید
  راستی من هنوز دیپلم نگرفتم وتازه میخواهم کنکور بدم میتونم خارج شوم.

 35. سلام اگه پاسپورت زیارتی بگیری و ۳ میلیون وثیقه بزاری از عراق میشه رفت ترکیه یا باید برگردی ایران بعد بری ترکیه؟

 36. ضمن عرض سلام و خسته نباشید
  بنده پاسپورت و اجازه خروج از کشور رو گرفتم به مقصد عراق رو گرفتم اما به دلیل مشکلاتی نتونستم سفر کنم و الان قصد دارم که مجددا یک ماه آینده جهت سفر عتبات اقدام کنم.
  میخواستم بدونم که چطور میتونم وثیقه ام رو پس بگیرم و اینکه مشکلی پیش نمیاد که از کشور خارج نشدم؟

 37. سلام من پاسپورت دارم و تیر امسال فارغ التحصیل شدم هنوز دفترچه پست نکردم تا تیر سال ۹۹معافیت تحصیلی دارم میتونم بدون وثیقه نقدی کربلا برم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068