خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه شرایط کسری یا معافیت از خدمت سربازی زلزله زدگان

شرایط کسری یا معافیت از خدمت سربازی زلزله زدگان

بروزرسانی شده نوامبر 20, 2017 3:37 ب.ظ
0
84
سربازی زلزله زدگان
شرایط کسری یا معافیت از خدمت سربازی زلزله زدگان
میانگین 5 رای از تعداد 1

ستاد کل نیروهای مسلح شرایط کسری خدمت و معافیت از سربازی زلزله زدگان استان کرمانشاه را اعلام کرد ؛ جهت اطلاع از جزییات و شرایط آن در ادامه با آویژه دانش همراه باشید .

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی در خصوص زلزله زدگان استان کرمانشاه

از تلفن ثابت و بدون کد با شماره 9099072068 تماس حاصل فرمایید 


 

شرایط سربازی زلزله زدگان استان کرمانشاه اعلام شد

بر این اساس کسانی که تمام یا حداقل 2 نفر از اعضای خانواده خود را از دست داده اند به همراه کسانی که سرپرست خانواده و یا هسمسر خود را از دست داده اند، از خدمت سربازی معاف می شوند.

 

متن اطلاعیه ستادکل نیروهای مسلح به شرح زیر است :

بنا به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا تسهیلاتی به شرح زیر برای کارکنان وظیفه و دوره ضرورت سربازی زلزله زدگان استان کرمانشاه در نظر گرفته شده است:

الف: به سربازان در حال خدمت در زمان وقوع زلزله (حین خدمت و آموزش) اعزامی از مناطق فوق که خانواده‌های آنان در مناطق زلزله‌زده سکونت دارند و به افراد خانواده واحدهای مسکونی‌شان برابر تایید هیئت رسیدگی موضوع ماده 24 قانون خدمت وظیفه عمومی 40 درصد و بالاتر صدمه وارده گردیده و به مدت 3 ماه مرخصی اضطراری داده شود و این مدت جز خدمت دوره ضرورت محسوب می‌گردد و کسانی که بعد از شنیدن خبر زلزله بدون اخذ مرخصی خدمت را ترک کرده‌اند، در صورتی که متحمل آسیب‌های جانی و مالی (تخریب 40 درصد و یا بالاتر واحد مسکونی) گردیده‌اند در شمول مرخصی یاد شده قرار گرفته و بقیه افراد پس از مراجعه به محل زندگی و اطلاع از وضعیت و سلامت خانواده می‌بایست پس از ده روز به محل خدمت خود مراجعه نموده و این ده روز جز مرخصی استحقاقی آنان محاسبه خواهد شد.

ب: سربازانی که خانواده آنان در محل زلزله‌زده سکونت داشته و به سبب این زلزله آسیبی به افراد خانواده و یا به واحد مسکونی‌شان (40 درصد و یا بالاتر) صدمه وارد شده به نزدیک‌ترین یگان نظامی یا انتظامی محل سکونت خانواده منتقل شوند.

ج: اعزام مشمولین شهرستان‌های زلزله‌زده که آسیبی به افراد خانواده و یا به واحدهای مسکونی‌شان 40 درصد و یا بالاتر صدمه وارد شده به مدت یک سال به تعویق افتاده و نیروهای مسلح نیز نیروهای اختصاص یافته را تا مورخ 1396.12.29 پس از طی مدت ‌آموزش نظامی در نزدیک‌ترین یگان نظامی یا انتظامی محل سکونت خانواده به کارگیری نمایند.

د: مشمولین و سربازان زیر با تشخیص هیئت رسیدگی موضوع ماده 24 قانون وظیفه عمومی از انجام و یا ادامه خدمت دوره ضرورت معاف گردند.

1.کسانی که تمام یا حداقل دو نفر از اعضا خانواده درجه یک خود را از دست داده باشند.

2. کسانی که سرپرست خانواده را از دست داده و یا سرپرست خانواده به دلیل معلولیت ناشی از زلزله قادر به اداره امور خود نباشد و فرزند دیگری که سرپرست خانواده را بر عهده بگیرد در استان حضور نداشته باشد.

3. سربازان متاهل دارای فرزند که همسر و یا فرزند خود را از دست داده و یا همسر به دلیل معلولیت قادر به اداره امور خانواده نباشد.

4.سربازان متاهلی که به دلیل از دست دادن پدر و پدر همسر (هر دو) همسرشان در محل بی‌سرپرست باشند.

5. سربازان متاهلی که منزل مسکونی‌شان قابل سکونت نبوده و از بین رفته محسوب می‌شود.

6. ماده 24 قانون خدمت وظیفه عمومی با حضور افراد زیر تشکیل می‌گردد:
– بخشدار محل یا نماینده او
– رئیس وظیفه عمومی محل یا نماینده او
-نماینده دادستان شهرستان و در صورت نبودن دادسرا و وجود دادگاه نماینده دادگاه
– نماینده سپاه پاسداران محل
– یک نفر نماینده شورای اسلامی شهرستان یا شورای اسلامی بخش یا شهر

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص مهارت آموزی سربازان و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

منبع خبر : yjc
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در نظام وظیفه

بررسی کنید

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتری

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتریمیانگین 5 رای از تعداد 10 طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکت…