شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال ۱۴۰۰

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دربعضی از دانشگاه ها وجود دارد البته تمامی دانشگاه های کشور در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند. علاقه داوطلبان به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور باعث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور شده است.

دانشگاه های مختلفی در کشور مثل سراسری ، آزاد ، پیام نور، علمی کاربردی و … اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور می نمایند.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است  و دانشگاه ها توسط آیین نامه های ذکرشده اقدام به پذیرش دانشجو می کنند، در این آیین نامه ها شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور بطور برای دانشگاه های مختلف کشور آمده است.

شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری براساس معدل و رشته ی مرتبط با کارشناسی است و دانشجو در همان دانشگاهی که فارغ التحصیل شده است میتواند ادامه تحصیل دهد.

 نکاتی در مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور برای پذیرش داوطلبان استعداد درخشان بدین صورت است که نیازی به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نیست داوطلبان باید در بین دانشجویان هم ورودی خود معدل بالاتر یا رتبه بالاتر داشته باشند البته دارای یه شرایط و ضوابطی است که دانشجو باید در همان دانشگاه ادامه تحصیل دهد و همچنین همان رشته ای که درمقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده ادامه دهد.

در خصوص شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری می توان گفت که فقط ده درصد ظرفیت به دانشجویان در رشته های مختلف در دوره کارشناسی ارشد اختصاص داده شده است. شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور در دفترچه ثبت نام این دانشگاه ذکر شده است و با تهیه دفترچه ثبت نام اندکی پیش از ثبت نام میتوانید به سوالات خود دست یابید.


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد


 نکاتی در مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور برای داوطلبان بدین صورت است که دانش آموختگان باید در آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کنند و نحوه جذب دانشجو داشتن نمره حد نصاب در این آزمون است. در واقع سوال هایی که دراین آزمون قید می شود مربوط به دروس ترم اول کارشناسی ارشد است.

یکی دیگر از شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد پیام نور دراین دوره داشتن معدل چهارده در آزمون وهمچنین نمره دوازده در هر درس است. در خصوص شرایط کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور داشتن مدرک کارشناسی است که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات است.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور برای پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد گذراندن آزمون ورودی که در اسفند ماه برگزار می شود است و نتایج آن در اردیبهشت ماه اعلام می گردد. زمان مقرر شده برای شرکت در این آزمون در سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری برای داوطلبانی که جز استعدادهای درخشان هستند امکان پذیراست و می توانند بدون آزمون وارد مقطع بالاتر شوند و ادامه تحصیل دهند. دانشگاه های دولتی می توانند حداکثر ده درصد دانشجویان هر ورودی را بدون کنکور بپذیرند.

همانطور که در گذشته گفتیم علاقه داوطلبان به ادامه تحصیل  در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور باعث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکورشده است.

ولی دانشگاه دولتی مانند سایر دانشگاه ها دارای ضوابطی است، یکی از شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه دولتی بدین صورت است که دانشجو باید ۱۱۰ واحد درسی را بعد از ۶ ترم  گذرانده باشد.

در واقع باید جز دانشجویان برتر هم ورودی و هم رشته خود باشد و پذیرش دانشجو در همان دانشگاه و در همان رشته امکان پذیراست. یکی از شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی این است که پذیرش فقط یکبار صورت می گیرد.


بیشتر بخوانید: روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور


شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها آیین نامه های مخصوص خود را دارد. دانشگاه آزاد یکی از محبوبترین دانشگاه در بین دانشگاه های کشور است و در چند سال اخیر اقدام به جذب دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور کرده است.

ولی در مورد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد باید توجه کنید که دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی برگزار می کند، اما این دانشگاه مانند دانشگاه دولتی برای ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان استعداد درخشان امکان پذیراست.

یکی از شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلبان استعداد درخشان داشتن معدل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و البته معدل ۱۶ برای سایر رشته های دیگر است. یکی دیگر از ضوابط این است که پذیرش داوطلب فقط یکبار در همان سال فارغ التحصیلی صورت می گیرد.


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد


دفترچه  ثبت نام آزمون  دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد آزمون ورودی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد همزمان با آزمون سراسری انجام می شود و برای شرکت درآزمون ورودی کارشناسی ارشد سراسری باید به سامانه سنجش مراجعه کرده و ثبت نام کنید به دلیل ادغام شدن آزمون کارشناسی ارشد و کارشناسی سراسری و آزاد، دانشگاه آزاد آزمون ورودی نمی گیرد و برای هر دو دانشگاه یک دفترچه ثبت نام صادر می شود ولی برای انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد و دولتی دو دفترچه انتخاب رشته متفاوت منتشر می شود.

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات در دفترچه ثبت نام مقرر نشده است. دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نمی پذیرد و حتی این شرایط شامل حال دانشجویان استعداد درخشان هم نمی شود.

دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات یکی از دانشگاه ها آزاد در استان تهران است. دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات همه ساله اقدام به جذب دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی (کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته) به صورت بدون آزمون می کند.

اگر امکان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات وجود داشته باشد. شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزادعلوم وتحقیقات در دفترچه ثبت نام آورده می شود.

دفترچه  ثبت نام آزمون  دانشگاه آزاد


بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور


دانشگاه بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور برای تمامی داوطلبان امکان ادامه تحصیل را مهیا کرده است و در تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری درتمامی رشته ها دانشجو میپذیرد و بیش از ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه های کشور را دانشجویان بدون کنکور تشکیل می دهند و بسیاری از رشته های دولتی را نیز شامل می شوند.

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هر ساله به صورت همزمان در سراسر کشور در نیمه اول اردیبهشت صورت می گیرد. ثبت نام کارشناسی بدون کنکور به صورت کارشناسی ناپیوسته و پیوسته است.

داوطلبان باید برای ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور از شرایط ثبت نام و زمان و نحوه ثبت نام و رشته های  بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد وعلمی کاربردی و پیام نور مطلع باشند.

روش هایی  که شما عزیزان میتوانید اطلاعات کافی درمورد دانشگاه های بدون کنکور بدست آورید

دانشگاه بدون کنکور با هدف افزایش سطح مهارت نیروی انسانی و بازار کار و کمک به رونق چرخه اقتصاد وصنعت و فرهنگ به وجود آمده است. این دانشگاه ها نیز دارای رشته های متفاوت واساتید برجسته در سراسر کشور است وهرساله دانشجویان زیادی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته جذب می کنند.

این دانشگاه ها زیرنظر وزارت علوم هستند و کاملا مدرک آن ها معتبر، بین المللی و قابل استفاده در سایر سازمانها و حتی کشور ها است.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع کامل از هر نوع مشاوره تحصیلی با مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید و جهت اطلاع از شرایط ثبت نام و زمان ثبت نام هر دانشگاه بدون کنکور از مشاورین کارآزموده ما در این مرکز مشاوره کمک بگیرید و به پاسخ بسیاری از سوالات خود در این موضوعات دست بیابید.

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1401/9/10

جمعه

1401/9/11

شنبه

1401/9/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید