قانون جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرایی می شود؟

قانون جریمه مشمولان غایب  چگونه است؟

جریمه مشمولان غایب  چیست و چگونه محاسبه میشود؟ این سوالی است که ممکن است در ذهن بسیاری از افراد باشد. اما قبل از صحبت درمورد غیبت سربازی و جریمه های آن بهتر است با اخبار نظام وظیفه و دوره ی خدمت ضرورت بیشتر آشنا شویم. خدمت سربازی یک وظیفه ی عمومی است که بر تمام جوانان ذکور در سن ۱۸ سالگی در کشورمان واجب میشود. به همین منظور مسائل نظام وظیفه یکی از اخبار مهم در کشورمان به حساب میاید. کسانی که تحصیل خود را در دبیرستان ها به پایان میرسانند. به سن مشمولیت رسیده و برای رفتن به خدمت سربازی مشمول خدمت وظیفه خواهند شد. به همین منظور این افراد و خانواده هایشان تلاش میکنند جدیدترین اخبار نظام وظیفه را دنبال کنند.

این جوانان پس از شروع سن ۱۹ سالگی باید برای اعزام به خدمت آماده شوند. اما راه های زیادی دیگری نیز برای آنان وجود دارد تا از رفتن به سربازی آسوده خاطر شوند. در سال های اخیر سازمان نظام وظیفه عمومی کشور راه های مهمی را پیش روی جوانان قرار داده است. یکی از این تسهیلات ادامه تحصیل در دانشگاه های مختلف سراسر کشور میباشد. که درصد زیادی از جوانان این راه را انتخاب کرده و روانه ی دانشگاه ها میشوند. برخی دیگر نیز شرایط معافیت های گوناگون را داشته و از خدمت سربازی نظام وظیفه معاف میشوند. اما دسته ی سوم آن افرادی را شامل میشوند که به عنوان مشمول غایب شناخته میشوند.

مشمول غایب کسی است که پس از رسیدن به سن مشمولیت برای رفتن به خدمت سربازی اقدامات مورد نیاز را انجام نداده و وارد غیبت غیر موجه میشود. این افراد به دلیل غیبت خود باید جریمه پرداخت کنند. اما برای سربازان غایب نیز مزایایی در نظر گرفته شده است. که بر اساس این قوانین جوانان میتوانند با شرایط ویژه از معافیت های سربازان غایب بهره مند شده و کارت معافیت دریافت کنند. این نوع معافیت ها قوانین خاص خود را دارد که مبحث جریمه برای مشمولان غایب در این بخش جای  میگیرد. متقاضیان میتوانند در ادامه ی مقاله اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنند.


بیشتر بخوانید:  مراحل اعزام به خدمت سربازی چیست؟


قانون جریمه مشمولان غایب  چگونه است؟

قانون جریمه مشمولان غایب مجموعه شرایط و قواعدی است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای مشمولان غایب در نظر گرفته است. زیرا غیبت سربازی یکی از عواملی است که سازمان نظام وظیفه به شدت با آن برخورد خواهد کرد. اما با توجه به این سختگیری ها، هر ساله پس از اعلام شرایط خرید خدمت سربازی، قانون جریمه برای مشمولان غایب صادر میشود. داوطلبان پس از عمومی شدن این اطلاعیه ها، میتوانند برای دریافت معافیت سربازان غایب اقدام کنند.


بیشتر بخوانید:  چه کسانی مشمولین خدمت سربازی هستند ؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه قانون جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرایی می شود؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

عدم تمدید قانون جریمه مشمولان غایب چیست؟

عدم تمدید قانون جریمه مشمولان غایب امسال از سوی مقامات سازمان نظام وظیفه ی عمومی اعلام شده است. که بر اساس آن مشمولین نباید منتظر خرید خدمت سربازی خود از طریق پرداخت جریمه باشند. همانطور که میدانید هر ساله سازمان نظام وظیفه به صورت عمومی اطلاعیه خرید خدمت سربازی مشمولان غایب را علنی میکنند. این اطلاعیه ها تاریخ مشخصی ندارد. ولی به طور معمول در نیمه ی اول هر سال این اطلاعیه به مشمولین ابلاغ میشود. که بر اساس آن مشمولین میتوانند با پرداخت هزینه مشخص شده حتی به صورت اقساط، کارت معافیت خود را دریافت کنند.

اما برای سال ۹۸ مسئولان نیروهای مسلح، عدم تمدید قانون جریمه مشمولان را در حال حاضر اعلام کرده اند. به همین منظور مشمولان باید منتظر اخبار بعدی این سازمان بمانند تا بتوانند با پرداخت جریمه از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند.

عدم تمدید قانون جریمه مشمولان غایب چیست؟


بیشتر بخوانید:  شرایط معافیت خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


دستگیری مشمولان غایب چه زمانی است؟

دستگیری مشمولان غایب در همه ی زمان ها امکان پذیر خواهد بود. آن دسته از مشمولین غایبی که برای اعزام به خدمت اقدام نمیکنند. باید در نظر داشته باشند که در برخی شرایط ممکن است دستگیر شده و به عنوان سرباز غایب شناخته شوند. پس از آن مشمولین به خدمت سربازی اعزام میشوند. البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که دستگیری مشمولان غایب ممکن است به صورت کاملا ناگهانی اتفاق بیفتد.

به همین منظور جوانان و مشمولین غایبی که قصد دارند به مدت ۸ سال در غیبت باشند. سپس برای خرید خدمت سربازی و پرداخت جریمه اقدام کنند. باید مرتکب خطا و اشتباهی نشوند. زیرا هرگونه خطا و اشتباه حتی در رانندگی نیز منجر به آن میشود تا مامورین نیروی انتظامی و ماموران راهنمایی و رانندگی وضعیت خدمت سربازی آنان را استعلام کرده و شرایطشان را مورد بررسی قرار دهند.

شرایط سربازان فراری از خدمت نیز مانند افراد غایب است. اما با این تفاوت که مشمولین فراری به خدمت سربازی فرستاده شده و برای آن ها بر اساس میزان غیبت جریمه و اضافه خدمت لحاظ میشود. شما داوطلبان  گرامی میتوانید آخرین اخبار فرار از خدمت سربازی را از سایت مرکز آویژه دنبال نمایید.


بیشتر بخوانید:  قوانین جدید معافیت نظام وظیفه


مبلغ جریمه مشمولان غایب خدمت چقدر است؟

مبلغ جریمه مشمولان غایب خدمت هر ساله بر اساس لایحه تصویب شده در هیئت دولت مشخص میشود. این میزان جریمه مبلغی است که مشمولین غایب باید به حساب سازمان نظام وظیفه عمومی کشور واریز کرده تا بتوانند مراحل دریافت معافیت خود را طی کنند. هر ساله این مبلغ جریمه مشمولین غایب تغییراتی را نیز شامل میشود. که بر اساس این تغییرات مشمولین هزینه ی معافیت خود را واریز میکنند.

متقاضیان خرید خدمت سربازی از طریق پرداخت جریمه غایبین باید در نظر داشته باشند که مبلغ این جریمه ها بر اساس نوع آخرین مدرک تحصیلی مشمولین غایب محاسبه میشود. این در شرایطی است که مشمولین با مدارک بالاتر باید میزان هزینه ی بیشتری را به عنوان جریمه پرداخت کنند. آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند با غیبت سربازی، معافیت دریافت کنند بدانند که از شروع مشمولیت آن ها باید ۸ سال بگذرد. تا این افراد بتوانند درخواست معافیت داده و هم چنین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مدارک معافیت  آن ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

میزان جریمه ی مشمولان غایب

  • افراد با مدرک تحصیلی زیر دیپلم: مبلغ جریمه به ارزش ۱۰ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی دیپلم: مبلغ جریمه به ارزش ۱۵ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی کاردانی یا فوق دیپلم: مبلغ جریمه به ارزش ۲۰ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی کارشناسی یا لیسانس: مبلغ جریمه به ارزش ۲۵ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس: مبلغ جریمه به ارزش ۳۰ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی دکتری تخصصی غیر پزشکی: مبلغ جریمه به ارزش ۴۰ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی دکتری پزشکی: مبلغ جریمه به ارزش ۳۵ میلیون تومان
  • افراد با مدرک تحصیلی دکتری تخصصی پزشکی: مبلغ جریمه به ارزش ۵۰ میلیون تومان

میبینید که میزان این جریمه ها بالا بوده و برحسب مدرک تحصیلی افزایش نیز میابد. مشمولین باید توجه داشته باشند که این نرخ هزینه برای سال های گذشته اعمال میشده است. اگر متقاضیان عزیز قصد دارند که این جریمه را برای ۸ سال غیبت خود بپردازند و کارت معافیت دریافت کنند. داوطلبان باید قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات لازم در این زمینه ها را بدست آورده و سپس برای ثبت درخواست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی اقدام کنند.

مبلغ جریمه مشمولان غایب خدمت چقدر است؟


بیشتر بخوانید:  مجازات فرار از خدمت سربازی چیست؟


طرح جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرا میشود؟

طرح جریمه مشمولان غایب زمانی اجرایی خواهد شد که ستاد نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی کشور اطلاعیه پرداخت جریمه را صادر کنند. قبل از آن مشمولین نمیتوانند برای خرید خمت سربازی خود اقدام کنند. این طرح در سال های گذشته اجرایی شده است. در زمان مشخصی از سال اطلاعیه ی آن به صورت عمومی صادر میشود. تا متقاضیان و داوطلبان بتوانند با پرداخت جریمه ی مشخص شده، کارت معافیت خود را هر چه سریع تر دریافت کنند.

البته باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که زمان  مشخصی برای اطلاعیه طرح جریمه برای مشمولان غایب وجود ندارد. پس آن دسته از مشمولین غایبی که قصد دارند در این طرح شرکت کنند میتوانند از طریق مشاوره سربازی مرکز مشاوره آویژه راهنمایی های لازم را دریافت کرده و از آخرین اخبار نظام وظیفه عمومی کشور باخبر شوند.

سوالات متداول

مشمولین غایب چه زمانی میتوانند برای خرید خدمت سربازی اقدام کنند؟

آن دسته از مشمولینی که از خدمت سربازی فراری بوده و یا به طور کامل از رفتن به خدمت دوره ی ضرورت امتناع کردند. میتوانند پس از ۸ سال غیبت، از این شرایط استفاده کرده و با پرداخت جریمه نقدی کارت معافیت دریاقت کنند.

میزان جریمه مشمولین با مدرک کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس برای خرید خدمت سربازی چقدر است؟

این میزان جریمه در مقاطع مختلف متفاوت میباشد. که برای متقاضیان با مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس ۳۰۰ میلیون ریال اعلام شده است.

مشمولین میتوانند جریمه ی غیبت سربازی را به صورت اقساط پرداخت کنند؟

بله. بر اساس آخرین مصوبات سازمان نظام وظیفه، آن دسته از مشمولینی که قصد دارند کارت معافیت خود را از طریق پرداخت جریمه دریافت کنند. میتوانند کل هزینه را به صورت اقساط پرداخت کرده و کارت معافیت خود را بگیرند.

قانون جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرایی می شود؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قانون جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرایی می شود؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/2/22

پنجشنبه

1400/2/23

جمعه

1400/2/24

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید