نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از متقاضیان این دانشگاه سوال برانگیز است. به طور کلی دانشگاه پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، دانشجو می پذیرد. این دو روش شامل پذیرش با آزمون و پذیرش بدون آزمون است. برای قبولی در رشته های با آزمون شرکت در کنکور و کسب رتبه ی قبولی الزامی است. اما گاهی برخی داوطلبان موفق به قبولی در کنکور سراسری نمی شوند. برای این دسته از افراد نیز راه حلی وجود دارد که ثبت نام در رشته های بدون کنکور است. افرادی که در این رشته ها پذیرفته می شوند در مراحل بعد باید برای ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام کنند. از آن جایی که حضور در کلاس های درس این دانشگاه اجباری نیست تحصیل در این دانشگاه طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این شهریه دریافتی این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر کمتر است.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور به مانند دانشگاه های دیگر قوانین و مقررات خاص خود را دارد. افرادی که تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند ضمن آگاهی از این قوانین باید واجد تمامی شرایط هم باشند. اگر بخواهیم برخی از این شرایط مربوط به ثبت نام پیام نور را مطرح کنیم باید به ارائه ی مدرک تحصیلی معتبر اشاره کنیم. این مدارک شامل موارد زیر است:

  • مدرک دیپلم نظام جدید
  • مدرک دیپلم نظام قدیم
  • مدرک کاردانی
  • مدرک پیش دانشگاهی

افراد دارای این مدارک، می توانند برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنند. البته شرایط و ضوابط متعدد دیگری برای ثبت نام وجود دارد که داوطلبان عزیز می توانند با بهره گیری از مشاوره تحصیلی از آنها اطلاع یابند. مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی آویژه می تواند شما عزیزان را در این مسیر همراهی کند. در ادامه این مقاله نیز به بررسی روند ثبت نام در این دانشگاه می پردازیم.


بیشتر بخوانید: آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور

تاریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعات مهمی است که داوطلبان با آن مواجه هستند. فردی که می خواهد در دانشگاه پیام نور تحصیل کند باید چند مرحله ثبت نام انجام دهد. در مرحله ی اول ثبت نام اولیه صورت می گیرد که این مرحله همزمان با ثبت نام در کنکور سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می گیرد. در واقع داوطلبان با خرید کارت اعتباری مربوط به دانشگاه پیام نور، تمایل خود را برای تحصیل در این دانشگاه اعلام می کنند. در مراحل بعد با برگزاری کنکور و اعلام نتایج اولیه، مرحله بعدی ثبت نام که همان انتخاب رشته است آغاز می شود. در این مورد نیز تاریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور تقریبا هم زمان با ثبت نام در دیگر دانشگاه ها است.

افرادی که در کنکور سراسری پذیرفته شده اند و می خواهند در رشته های با آزمون این دانشگاه تحصیل کنند و یا می خواهند در رشته های بدون کنکور این دانشگاه پذیرش بگیرند، باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز و همچنین کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. چنانچه داوطلب در یکی از رشته های دانشگاه پیام نور پذیرفته شود باید برای ثبت نام حضوری اقدام کند.

تاریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید


مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور از مهم ترین نکاتی است که داوطلبان در زمان ثبت نام باید در نظر داشته باشند. داوطلبی که مراحل مختلف را تا رسیدن به مرحله ثبت نام پشت سر می گذارد حال با این سوال مواجه می شود که برای ثبت نام باید چه مدارکی را آماده کنم؟ این مدارک معمولا شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی داوطلبان است. لازم به ذکر است که درباره رشته های بدون آزمون پذیرش داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی است، لذا رعایت دقت و صداقت در ارائه ی این مدارک الزامی است. اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مدرک کاردانی، مدرک پیش دانشگاهی از جمله ی این مدارک است. سایر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل گواهی معافیت موقت یا دائم سربازی یا کارت پایان خدمت سربازی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، چند قطعه عکس و … است.


بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور


نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور و مراحل اقدام برای ثبت نام در این دانشگاه کدام است؟ این سوالی است که متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور حداقل یک بار با آن مواجه شده اند. به همین دلیل در اینجا مختصرا به شرح این موضوع می پردازیم. هم زمان با آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری ثبت نام برای رشته های بدون کنکور و با کنکور دانشگاه پیام نور نیز آغاز می شود. داوطلبان می توانند درخواست خود برای تحصیل در این دانشگاه را در زمان ثبت نام در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. که لازمه ی این کار خرید کارت اعتباری است. مرحله بعدی ثبت نام با اعلام نتایج اولیه کنکور و آغاز انتخاب رشته شروع می شود. طی این مرحله داوطلبان باید دفترچه انتخاب رشته را دریافت کنند و با مطالعه دقیق آن لیست رشته های مورد نظر خود را استخراج کنند.

داوطلبان در نهایت با مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعات شناسایی و تحصیلی و کد رشته های مورد نظر خود را در این سامانه به ثبت می رسانند. آخرین نکته درباره ی نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور مربوط به زمان اعلام نتایج نهایی کنکور است که داوطلبان در صورت قبولی باید برای ثبت نام حضوری و ارائه ی مدارک به دانشگاه اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این دانشگاه است. افرادی که می خواهند برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور اقدام کنند باید تمام شرایط خود را مورد بررسی قرار دهند. توانایی مالی برای پرداخت شهریه یکی از پارامتر هایی است که هر داوطلب باید در نظر بگیرد. اما نکته ی امیدوار کننده در این مورد این است که شهریه این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه ها کمتر است. نکته دیگری که درباره شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور وجود دارد این است که شهریه ای که برای رشته های بدون کنکور و رشته های با کنکور در نظر گرفته شده است یکسان است. شهریه دریافتی این دانشگاه به دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر تقسیم شده است.

مقدار شهریه ثابت برای تمام رشته ها یکسان است و مبلغی در حدود ۱۷۳۰۰۰ تومان است. در حالی که میزان شهریه برای هر یک از گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی و … متفاوت است. این دانشگاه برای هر یک واحد از دروس تخصصی و عملی و … نیز شهریه ای را قرار داده است. مثلا شهریه هر واحد دروس نظری در سال جاری ۱۹۰۰۰ تومان است. به طور کلی میزان شهریه یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون پانصد هزار تومان است که در مقایسه با هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلبان متناسب تر است. همان طور که گفته شد این مبلغ به عوامل مختلفی همچون تعداد واحد درسی، نوع واحد های درسی و رشته ی تحصیلی افراد بستگی دارد.

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور


بیشتر بخوانید: چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است


مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از گزینه هایی است که می تواند به داوطلبان ورود به دانشگاه های پیام نور کشور کمک کند. داوطلبانی که اطلاعات دقیق از ضوابط و شرایط این دانشگاه ندارند، می توانند با استفاده از مشاوره بسیاری از ابهامات و سوالات خود را در این زمینه برطرف کنند. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور کدام است؟ راه و روش ثبت نام در رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور چیست؟ شرایط و قوانین دانشگاه پیام نور برای پذیرش دانشجو کدام است؟ این ها همه از جمله سوالاتی است که داوطلبان و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه با آن ها روبه رو هستند. مراکز مشاوره تحصیلی بسیاری آماده ارائه خدماتی به داوطلبان عزیز هستند که می تواند تمام این موارد را دربر گیرد و پاسخگوی تمام این سوالات و ابهامات باشد.

سوالات متداول

۱٫ ثبت نام در دانشگاه پیام نور چگونه صورت می گیرد؟

داوطلبان می توانند با خرید کارت اعتباری تمایل خود را برای تحصیل در این دانشگاه ثبت کنند و بعد با اعلام نتایج اولیه کنکور رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. در صورت پذیرش داوطلب باید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند.

۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور کدام اند؟

اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مدرک کاردانی، مدرک پیش دانشگاهی، گواهی معافیت موقت یا دائم سربازی یا کارت پایان خدمت سربازی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و… از جمله این مدارک است.

۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور تقریبا چقدر است؟

به طور کلی میزان شهریه یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون پانصد هزار تومان است که در مقایسه با هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلبان متناسب تر است.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1400/2/23

جمعه

1400/2/24

شنبه

1400/2/25

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید