تحصیل غیر حضوری در کشور ترکیه 2023 | رشته های دانشگاهی

تحصیل غیر حضوری در کشور ترکیه 2022 | رشته های دانشگاهی

ثبت نام و شرکت غیرحضوری در کلاس های دانشگاهی، چند وقتی است که مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

شاید بتوان علت اصلی شکل گیری این ایده را شیوع بیماری کرونا و در نتیجه آن پیگیری کلاس ها از طریق پلتفرم های مجازی عنوان کرد، که در نهایت باعث شده افراد زیادی به دنبال پیدا کردن راهی برای تحصیل غیر حضوری و دریافت مدرک دانشگاهی باشند.

در این میان کشور ترکیه با برخورداری از دانشگاه های متعدد خصوصی و دولتی، در حال حاضر میزبان جمعیت تقریبا هشتاد هزار نفری دانشجویان بین المللی است که برخی از این مراکز برای تسهیل در شرایط جذب دانشجو، اقدام به برگزاری غیرحضوری کلاس های خود کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل غیرحضوری در کشور ترکیه 2023، پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تحصیل غیر حضوری در ترکیه 2023

تحصیل غیر حضوری در ترکیه، امروزه دیگر آن چنان کار سختی به حساب نمی‌آید؛ چرا که داوطلبان می‌توانند در یک فضای فوق العاده خاص، معتبر و البته خصوصی با کیفیت هرچه بیشتر روند تحصیل خود را در پیش گیرند؛ چون که با وجود نرم افزارهای متنوع و خاصی که وجود دارد، اساتید به صورت آنلاین و غیر حضوری با کیفیت ترین آموزش ها را ارائه می‌دهند.

به هر حال تحصیل به این شکل می‌تواند برای آن دسته از افرادی که به کار و فعالیت خاصی در ترکیه مشغول شوند، شرایط بسیار ویژه‌ای را تداعی کند و به همین خاطر بهتر است که از خدمات دوره آنلاین در ترکیه غافل نشوید و تحصیل غیر حضوری را به راحتی امکان‌ پذیر بدانید.

همچنین با هزینه کمتری که مورد توجه داوطلبان قرار گرفته است، برای مقطع کاردانی دو سال، کارشناسی ۴ سال و کارشناسی ارشد دو سال زمان لازم است تا بتوان در یک فضای خصوصی از خدمات عالی تحصیل غیرحضوری بهره‌مند شد.

تحصیل غیر حضوری در ترکیه 2022

آیا تحصیل غیر حضوری در ترکیه امکان‌ پذیر است؟

موضوعی که شاید بیش از همه چیز ذهن داوطلبان را به خود مشغول کرده باشد، امکان برگزاری آنلاین کلاس ها توسط دانشگاه است.

در این مورد باید اشاره کنیم، برنامه آموزش مجازی در حال حاضر دستور کار برخی از مراکز خصوصی ترکیه قرار داشته و عمدتا برای رشته های بیزینس و مدیریت MBA ارائه می شوند.

در جدول زیر، به چند مورد از دانشگاه هایی که امکان تحصیل غیرحضوری را براش دانشجویان بین المللی فراهم می آورند، اشاره می کنیم.

رشته دانشگاهینام دانشگاهشهر مربوط
سیاست های صنعتی ومدیریت فناوریدانشگاه تجارتاستانبول
حسابداری و حسابرسیدانشگاه تجارتاستانبول
تجارتدانشگاه تجارتاستانبول
گردشگریدانشگاه آیوان سارایاستانبول
رادیو و تلویزیوندانشگاه آیوان سارایاستانبول
طراحی گرافیکدانشگاه آیوان سارایاستانبول
طراحی مددانشگاه آیوان سارایاستانبول
تجارت و لجستیک بین المللیدانشگاه Beykozاستانبول
مدیریت بازرگانی (MBA)دانشگاه Beykozاستانبول

آیا تحصیل غیر حضوری در ترکیه امکان‌ پذیر است؟

مزایای تحصیل در ترکیه برای دانشجویان ایرانی

دانشگاه های دولتی ترکیه مزایای زیادی دارند که سبب شده دانش آموزان و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا به ویژه ایران برای ادامه تحصیل در ترکیه، داوطلب شوند.

پونزاز جمله امتیازات برجسته این دانشگاه ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رنک علمی خوب

بر اساس رتبه بندی بین المللی، 5 دانشگاه ترکیه در لیست 100 دانشگاه برتر کشورهای در حال توسعه قرار دارند. همچنین در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در سال 2021، نام 9 دانشگاه از ترکیه می‌درخشد. این یک رویداد عالی برای سیستم آموزش کشور در حال توسعه ای مانند ترکیه است.

علاوه بر این، برخی از دانشگاه های فنی ترکیه اغلب با دانشگاه های ایالات متحده هم رده هستند. از دیگر افتخارات این کشور این است که 8 موسسه آموزش عالی در ترکیه توسط ABET، معتبر شناخته شده اند.

در عین حال امتیاز دانشگاه های دولتی ترکیه در مقایسه با دانشگاه های ایالات متحده و اروپا، پرداخت شهریه کم توسط دانشجویان خارجی است.

تبادل تحصیلی با خارج از کشور

دانشگاه های دولتی ترکیه و مراکز آموزش خصوصی در این کشور، این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار می‌‌دهند که حداقل یک ترم تحصیلی را در خارج از این کشور بگذرانند.

تقریبا همه دانشگاه ها برنامه های مبادله اراسموس، مولانا و فارابی را اجرا می‌کنند. بنابراین دانش آموختگان تجربه آموزشی ارزشمند را در موسسات آموزشی خارجی کسب می‌کنند و به کشورهای دیگر سفر می‌کنند.

انتخاب زبان آموزش

اکثر برنامه های آموزشی دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی ارائه می‌شود، اما برنامه های انگلیسی نیز در دستور کار آنها قرار دارد. البته حجم این برنامه های انگلیسی زبان در دانشگاه های خصوصی این کشور بیشتر است.

حتی اگر سطح دانش زبان انگلیسی یا ترکی شما برای پذیرش کافی نباشد، دانشگاه ها همچنان داوطلب خواهند پذیرفت. در این خصوص، یک دوره یک ساله زبان انگلیسی یا ترکی برای شما برگذار می‌شود و سپس مجوز ورود به دوره به شما داده خواهد شد.

ارائه تسهیلات رفاهی برای دانشجویان

همه دانشگاه های دولتی ترکیه قادر به فراهم کردن امکانات رفاهی حداکثری برای دانشجویان داخلی و خارجی هستند. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این کشور دارای باشگاه های ورزشی مختلف (غواصی، کمپینگ، والیبال، بسکتبال، فوتبال و…) هستند.

همچنین دوره ها و مجامع مورد علاقه بسیاری از دانشجویان (تجارت، عکاسی، زیست شناسی، آشپزی و…) در دانشگاه های دولتی ترکیه وجود دارد و هر ساله جشنواره ها، کنسرت ها و رویدادهای ورزشی متنوعی را برگزار می‌کنند.

به طور مثال، دانشگاه بیلکنت جشنواره های بهاری سالانه و اجراهای منظم ارکستر سمفونیک را برگزار می‌کند و دانشگاه فنی خاورمیانه تعداد زیادی رویداد را سازماندهی می‌کند. مجموع این رویدادها در سال 2018، تعداد 863 مورد بود.

مزایای تحصیل در ترکیه برای دانشجویان ایرانی

هزینه تحصیل در ترکیه چقدر می‌باشد؟

همانطور که همه می‌دانیم، هزینه های تحصیل در خارج از کشور، فراتر از شهریه دانشگاه است و علاوه بر آن، دانشجو موظف است هزینه هایی را برای زندگی شخصی خود در کشور مقصد نیز پرداخت کند.

لازم است به اطلاع علاقمندان برسانیم که تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه رایگان نیست. شهریه این دانشگاه ها در مقایسه با موسسات آموزشی خصوصی این کشور، بسیار کمتر است اما صفر نیست.

اما دانشگاه های دولتی ترکیه، امتیازی به دانشجویان خود می‌دهند و آن، این است که اگر شما دانشجوی برجسته و شایسته ای باشید، تا سقف 18000 دلار در سال (برابر با حدود نیمی از هزینه تحصیل) شما را حمایت مالی می‌کنند.

سخن آخر

امکان تحصیل آنلاین و غیرحضوری دوره های تحصیلی کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی، چند سالی است که بیش از پیش مورد توجه دانشجویان قرار گرفته و محصلان برای اطلاع از لیست کامل رشته های مجازی باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کند.

عمدتا رشته های مربوط به علوم انسانی در این دسته بندی قرار می گیرند، که به دلیل عدم نیاز به ارائه پایان نامه در مدت زمان کوتاه تری (نسبت به دوره های حضوری) به پایان می رسند.

در این مقاله بر آن بودیم که اطلاعاتی را در خصوص تحصیل غیر حضوری در کشور ترکیه در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر یا دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی داشتید، با کارشناسان مجرب مجموعه آویژه همراه باشید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخگو و راهنمای شما باشند.

سوالات متداول

سوال علامتامکان تحصیل غیرحضوری رشته های دانشگاهی بیشتر برای چه رشته هایی امکان پذیر است؟

این رشته ها عمدتا مربوط به گروه علوم انسانی هستند و اطلاعات مربوط به ثبت نام آنها در وبسایت هر دانشگاه برای داوطلبان اطلاع رسانی می شود.

سوال علامتاز متداول ترین رشته های برای تحصیل مجازی در کشور ترکیه به چند مورد اشاره نمایید؟

سیاست های صنعتی و مدیریت فناوری – تجارت – مدیریت MBA – تجارت و لجستیک بین المللی – گردشگری


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تحصیل غیر حضوری در کشور ترکیه 2023 | رشته های دانشگاهی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید