آخرین رتبه قبولی زبان چینی 1401

اخرین رتبه های قبولی در رشته زبان چینی

زبان چینی یکی از زبان های زنده دنیا است که افراد زیادی علاقه به مطالعه و یادگیری آن دارند. زبان چینی حدود یک میلیارد و صد و هشتاد میلیون گویشور دارد. یادگیری زبان چینی سختی های خاص خود را دارد و جزء مشکل ترین زبان های دنیا قلمداد می شود. اما با این وجود تحصیل در این رشته غیر ممکن و نشدنی نیست.

اولین گامی که برای ادامه تحصیل در این رشته باید برداشت ثبت نام و شرکت در کنکور زبان سراسری می باشد. شما با مطالعه دقیق منابع کنکور زبان و مهمترین آن یعنی دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان، احتمال کسب رتبه ممتاز در این کنکور را برای خود افزایش می دهید. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه با بررسی شرایط کنکور 1402 که به دلیل حذف دروس عمومی و تاثیر قطعی نمرات امتحانات نهایی و همچنین حذف زیر گروه ها نسبت به سال های گذشته متمایز شده است. تصمیم بر ارائه جداولی شامل آخرین رتبه های پذیرفته شدگان گرفتند و از قرار دادن اطلاعات گمراه کننده ای مثل درصدهای کسب شده توسط داوطلبین سال های گذشته برای انتخاب رشته کنکور سراسری، خودداری کرده اند. در صورت وجود ابهام و یا سوال می توانید از مشاورین با سابقه آویژه که مشتاقانه منتظر پاسخگویی به سوالات شما هستند، کمک بگیرید. در این مقاله سعی کردیم با گردآوری اطلاعات جامعی در مورد رشته زبان چینی و همچنین رتبه آخرین پذیرفته شدگان اطلاعاتی را که شما عزیزان احتیاج دارید در اختیارتان بگذاریم.

آخرین رتبه پذیرفته شدگان رشته زبان چینی در کنکور سراسری

شما پس از مشاهده کارنامه اولیه کنکور سراسری خود با دانستن آخرین رتبه های پذیرفته شده در رشته زبان چینی و مقایسه رتبه خود می توانید به طور تقریبی کد رشته محل قبولی خود را حدس بزنید. با پیش بینی منطقی رشته و محل قبولی خود می توانید در سه حالت خوش بینانه، منطقی و بدبینانه انتخاب رشته ای هوشمندانه داشته باشید. توجه داشته باشید که هر چقدر رتبه شما نسبت به پذیرفته شدگان سال های قبل بهتر باشد احتمال قبولی شما بیشتر است. به همین خاطر مشاوران مجرب آویژه اطلاعاتی از آخرین پذیرفته شدگان رشته زبان چینی را در قالب جدول و با تفکیک منطقه ای برای شما عزیزان سازماندهی کرده اند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

رتبه های پذیرفته شده در رشته زبان های چینی بر اساس سهمیه منطقه یک

اگر جزء داوطلبان هستید که در کلان شهرها و معمولا با شرایط و امکانات خوب، متوسطه دوم خود را گذرانده اید، جزء منطقه یک محسوب می شوید و رتبه در سهمیه شما بر اساس رتبه در سهمیه منطقه یک سنجیده می شود.

 

دورهمحل سکونترتبه در سهمیهرتبه کشوریرشته قبولی و دانشگاه
مشترک با خارجمشهد26656995زبان چيني- دانشگاه تهران
روزانهاصفهان8061853زبان چيني- دانشگاه شهيدبهشتی
شبانهاصفهان532115686زبان چيني- دانشگاه اصفهان

 

رتبه های پذیرفته شده در رشته زبان های چینی بر اساس سهمیهمنطقه دو

با گذراندن دوران متوسطه دوم خود در شهرهای نسبتا بزرگ با امکانات و شرایطی متوسط، جزء پر جمعیت ترین منطقه یعنی منطقه دو محسوب می شوید. در این صورت رتبه شما بین داوطلبان منطقه دو سنجیده می شود.

دوره

محل سکونترتبه در سهمیهرتبه کشوریرشته قولی و دانشگاه
مشترک با خارجکرج622315458زبان چيني- دانشگاه تهران
روزانهدماوند32838095زبان چيني- دانشگاه شهيدبهشتی
روزانهدورود577514362زبان چيني- دانشگاه اصفهان
روزانهکاشان416710328زبان چيني- دانشگاه علامه طباطبايي -تهران

رتبه های پذیرفته شده در رشته زبان های چینی بر اساس سهمیهمنطقه سه

جمعیت منطقه سه را داوطلبانی تشکیل می دهند که در مناطق با امکانات آموزشی ضعیف دوران متوسطه دوم خود را گذرانده اند یا حداقل دو سال از متوسطه دوم خود را در خارج کشور گذرانده اند. همچنین اگر شخصی دارای مشکل اساسی شنوایی بینایی یا معلولیت جسمی یا حرکتی باشد مشمول سهمیه منطقه سه می شود.

دورهمحل سکونترتبه در سهمیهرتبه کشوریرشته قبولی و دانشگاه
مشترک با خارجگلستان442716817زبان چيني- دانشگاه تهران
روزانهملارد434916614زبان چيني- دانشگاه شهيدبهشتی
روزانهخرامه333813494زبان چيني- دانشگاه اصفهان

نکاتی در مورد زبان چینی و رشته تحصیلی آن

زبان چینی نیز مانند اغلب زبان ها می تواند دارای لهجه های متفاوتی باشد. اما گویش استاندارد زبان چینی ماندارین نام دارد. زبان چینی به عنوان زبان مادری در کشور هایی مثل چین، تایوان، سنگاپور، هنگ کنگ و… است.

رشد اقتصادی چشم گیر کشور چین باعث شده افراد زیادی به فکر یادگیری رایج ترین پل فرهنگی یعنی زبان این کشور بیفتند. مخصوصا به این دلیل که کشور ایران روابط اقتصادی خوبی با چین پیدا کرده شما با آموختن زبان چینی و تسلط بر این زبان می توانید مترجم خوبی برای دولت به حساب بیایید.

فارغ التحصیلان رشته زبان چینی می توانند در زمینه های مختلف گردشگری، آموزش، بازرگانی، مکالمات،مذاکرات، نگارش، مترجمی و… موفق باشند.

ظرفیت زبان چینی به طور دقیق در دفترچه انتخاب رشته اعلام می شود اما در سال های گذشته در دوره روزانه 60 نفر و دردوره شبانه حدود 15 نفر بوده است. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد ظرفیت پذیرش و نحوه پذیرش در رشته چینی دارید با مشاورین مرکز آویژه تماس بگیرید.

دروس رشته زبان چینی در دانشگاه به دو دسته دروس پایه و دروس اصلی و اختصاصی دسته بندی می شود. که برای فارغ التحصیلی در این رشته باید تمامی واحدهای مربوط به این درس ها را پاس کنید.

قبولی در رشته زبان چینی دانشگاه های سراسری

سخنی از مشاورین آویژه

یک سری انسان های آینده نگر که به دنبال شغل های پردرآمد می گردند با توجه به رشد کشور چین به فکر آموختن زبان این کشور و بهره مندی از این دانش می افتند. اما باید خدمت شما عرض کنم که صرفا داشتن انگیزه برای درآمد خوب نمی تواند این افراد را در راه پر پیچ و خم یادگیری زبان سختی مثل چینی پیش ببرد. لازمه یادگیری مشکل ترین زبان دنیا عشق و علاقه فراوان به آموختن زبان است. اگر شما علاقه و استعداد نسبتا خوبی به زبان چینی دارید می توانید هنگام انتخاب رشته زبان های خارجه، گرایش زبان چینی را انتخاب کرده و کد رشته محل مربوط به آن را در فرم انتخاب رشته خود وارد کنید.

داشتن اطلاعات کافی از رشته زبان چینی همچنین شرایط پذیرش و آخرین رتبه های پذیرفته شده می تواند شما را در داشتن انتخاب رشته ای مطمئن یاری کند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آخرین رتبه قبولی زبان چینی 1401

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید