دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد بدون کنکور به چهار دسته مجزا شامل دفترچه کارشناسی پیوسته، دفترچه کارشناسی ناپیوسته، دفترچه کاردانی پیوسته و دفترچه کاردانی ناپیوسته تقسیم بندی می شود. هر سال دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد همزمان با فعال سازی سامانه انتخاب رشته دانشگاه آزاد منتشر می شود. دانشگاه آزاد اسلامی دو مرتبه در سال یعنی مهر ماه و بهمن ماه دانشجو می پذیرد. شما می توانید با دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه برای ورود به دانشگاه در نیمه دوم سال تحصیلی برنامه ریزی کنید. با مطالعه جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید از قوانین، مدارک، لیست رشته های بدون آزمون، هزینه های ثبت نام و … مطلع شوید.

شما با کسب اطلاعات تکمیلی در مورد دانشگاه آزاد و اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی خود را به هوشمندانه ترین حالت ممکن انجام دهید. در همین راستا می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید و با استفاده از مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد مرکز آویژه به پاسخ سوالات خود دست یابید. مشاوران مجرب مرکز مشاوره آویژه بی صبرانه مشتاق به یاری کردن شما در امر انتخاب رشته دانشگاه آزاد و افزایش شانس قبولیتان هستند.

 

تفکیک دفترچه های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

همانطور که پیش تر اشاره کردیم سازمان سنجش و آموزش کشور به منظور سهولت متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته را به چهار دفترچه مجزا بر اساس مدرک کارشناسی و کاردانی و همچنین دوره پیوسته و ناپیوسته تقسیم بندی کرده اند. برای مثال اگر شما مشتاق ادامه تحصیل در بخش کاردانی رشته ای هستید لزومی ندارد دفترچه انتخاب رشته کارشناسی را مطالعه کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دفترچه کارشناسی پیوسته

لازمه تحصیل در کارشناسی پیوسته، داشتن مدرک دیپلم است. شما برای گذراندن دوره کارشناسی پیوسته مستلزم به گذراندن ۱۳۰ الی۱۶۰ واحد درسی هستید. در ابتدای دفترچه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد به توضیح شرایط عمومی و اختصاصی پرداخته می شود. پس از این قسمت به توضیح سهمیه ها و تسهیلات فراهم آورده توسط دانشگاه آزاد اشاره می شود. شما با مطالعه بخش بعدی با شیوه پذیرش دانشجو و نحوه ثبت نام و پرداخت هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به مبلغ صد و هفتاد و یک هزار تومان اقدام نمایید. بخش بعدی دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد که مهم ترین بخش دفترچه های مجزا محسوب می شود حاوی جداول است.

دفترچه کارشناسی ناپیوسته

یکی از دوره های تحصیلی ارائه شونده در دانشگاه ها، کارشناسی ناپیوسته است. گذراندن این دوره حدود دو سال یعنی چهار ترم زمان می برد. دانشجو می تواند پس از گذراندن این چهار ترم مدرک لیسانس خود را از دانشگاه آزاد اسلامی دریافت کند. سپس فارغ التحصیلان این دوره تحصیلی می توانند با شرکت در آزمون یا بدون آزمون به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند تا مدرک فوق لیسانس خود را بگیرند. دفترچه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز به بخش های مختلفی تقسیم می شود. متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته باید به مطالعه قسمت های مختلف این دفترچه بپردازند.

دفترچه کاردانی پیوسته

کاردانی پیوسته یکی از دوره های ابتدایی ارائه شونده توسط دانشگاه های آزاد اسلامی است. دوره کاردانی پیوسته حدود چهار ترم است که تقریبا دو سال زمان برای گذراندن این دوره لازم است. دانشجو پس از فارغ التحصیلی در مقطع کاردانی مدرک فوق دیپلم خود را کسب می کند. بهتر است بدانید رشته های کاردانی پیوسته قالبا برای فارغ التحصیلتان گروه کار و دانش و فنی حرفه ای ارائه می شوند. در آغاز دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد به توضیح مقطع تحصیلی و میزان زمان لازم برای گذراندن این دوران پرداخته است. در ادامه دفترچه کد و نام رشته تحصیلی درج شده که برای تکمیل فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد ضروری است.

دفترچه کاردانی ناپیوسته

فارغ التحصیلان رشته های نظری نیز با داشتن مدرک دیپلم 3-3-6 می توانند به ادامه تحصیل در دوره کاردانی ناپیوسته فکر کنند. کاردانی ناپیوسته نیز یکی از دوره های ارائه شونده توسط دانشگاه های آزاد است که حدود دو سال زمان می برد. فارغ التحصیلان پس از گذراندن دوره کاردانی ناپیوسته با اخذ مدرک فوق دیپلم خود می توانند اقدام به ادامه تحصیل کنند یا مشغول به کار شوند. در دفترچه کاردانی ناپیوسته به ضوابط مربوط به این دوره از جمله قوانین انصراف اشاره شده و به میزان و شرایط دریافت تسهیلات پرداخته است.

دسترسی به دفترچه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

همانطور که پیش تر گفتیم دفترچه انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد به چند مقطع تقسیم می شوند. که هر داوطلب بر اساس شرایط و علاقه خود می بایست دفترچه مربوط به مقطع مدنظر خود را دانلود و مطالعه کند. شما با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب رشته را کسب می کنید. برای دسترسی به دفترچه رشته های بدون کنکور می توانید به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید. همچنین برای دسترسی آسان تر شما، لینک های زیر تهیه شده که شما با کلیک بر روی هر لینک می توانید به دفترچه مد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

دانلود دفترچه کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

 

زمان انتشار دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

داوطلبان برای ثبت نام در دوره های مختلف دانشگاه آزاد باید از زمان دقیق انتشار دفترچه آگاه باشند. داوطلبان در دو ورودی مختلف مهر ماه و دی ماه می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بپردازند. معمولا همزمان با آغاز نام نویسی دانشگاه آزاد شما می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود کنید. دفترچه های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول در 31 مرداد ماه منتشر شده اند. همچنین دفترچه مربوط به کارشناسی ناپیوسته در تیر ماه منتشر شده است. همه دفترچه های ذکر شده برای ورودی نیمه دوم سال در آذر ماه منتشر خواهد شد.

دفترچه انتتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی

سخنی از مشاوران آویژه

قبل از اقدام به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد حتما وضعیت مالی خود را با میزان هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد مقایسه کنید. همچنین بسنجید که بازار کار و آینده شغلی رشته ای که متقاضی ادامه تحصیل در آن هستید چگونه است. با مقایسه میزان علاقه خودتان و هزینه هایی که باید در مسیر تحصیل در رشته مدنظرتان پرداخت کنید می توانید تصمیم درستی بگیرید. شما قبل از چینش فرم خود باید به مطالعه دفترچه مختص مقطع مد نظر خود بپردازید بهتر است بدانید دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد دو بار در سال یعنی برای ورودی های مهر و بهمن منتشر می شود. دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد دارای قسمت های مختلفی است که در این مقاله به جزئیات آن اشاره کردیم.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

یکشنبه

1403/1/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید