شرایط خروج کارمندان ارتش از کشور

شرایط خروج کارمندان ارتش از کشور

ارتش جمهوری اسلامی ایران به مجموعه ستاد مشترک، نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و سازمانهای وابسته به آنها اطلاق می‌ گردد و هدف آن حفظ و استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران میباشد.

از منظر نگاه فرماندهی کل قوا، نقش ارتش قوی برای یک کشور حیاتی است. کشور را همیشه سیاستمداران اداره کرده اند اما، در سخت ترین شرایط سرداران آن را نجات داده اند. اساسا، محور اصلی نیروهای مسلح فرماندهی است به همین دلیل این ستون فرماندهی را باید در نیروهای مسلح بسیار مستحکم ثابت کرد. در ادامه با ارتش و شرایط خروج کارمندان ارتش از کشور بیشتر آشنا خواهیم شد.

ساختار سازمانی ارتش ایران

ارتش ایران از 4 بخش نیروی زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی، و همچنین یک معاونت هماهنگ ‌کننده تشکیل شده است، که این نیروها و کلیه یگان‌ های زیر مجموعه آنها، زیر نظر ستاد فرماندهی کل ارتش فعالیت می‌ کنند.

در ادامه با بخش های مختلف ارتش بیشتر آشنا خواهیم شد:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ستاد مشترک ارتش (سماجا)

مرکز برنامه ‌ریزی و هماهنگی میان 4 نیروی ارتش را برعهده دارد. این نیروها شامل نیروهای زمینی، پدافند هوایی، دریایی و نیروی هوایی می‌ باشند. لزوم هماهنگی و پشتیبانی هر 4 نیرو از یکدیگر در جنگ‌ ها، باعث به وجود آمدن ستاد مشترک شده‌ است.

سرلشکر محمد ولی قرنی اولین رئیس ستاد مشترک ارتش پس از وقوع انقلاب 1357 ایران بود. در اواخر سال 1386 ستاد مشترک ارتش، به ستاد فرماندهی کل ارتش تغییر یافت و جایگاه ریاست ستاد مشترک ارتش نیز به معاونت هماهنگ ‌کننده ارتش (و رئیس ستاد مشترک ارتش) تبدیل گردید.

نیروی زمینی ارتش (نزاجا)

نیروی زمینی ارتش بزرگ‌ ترین نیروی فعال در نیروهای مسلح ایران است و هم‌ اکنون سرتیپ کیومرث حیدری فرماندهی آن را برعهده دارد.

ساختار سازمانی ارتش ایران

نیروی دریایی ارتش (نداجا)

نیروی دریایی ارتش مسئولیت حفاظت و صیانت از آب‌ های سرزمینی ایران در شمال و جنوب را برعهده دارد و نیز حافظ منافع ایران در آب‌ های آزاد بین‌ المللی می‌ باشد. هم اکنون فرماندهی نیروی دریایی برعهده دریادار شهرام ایرانی میباشد.

نیروی هوایی ارتش (نهاجا)

نیروی هوایی ارتش مسئولیت حفاظت از مرزهای هوایی ایران و پشتیبانی از نیروهای رزمی را برعهده دارد و فرماندهی آن نیز برعهده سرتیپ خلبان حمید واحدی می‌ باشد.

نیروی پدافند هوایی ارتش (نپاجا)

از خردادماه 1398 با تفکیک پدافند هوایی ارتش از قرارگاه پدافند هوایی خاتم ‌الانبیا، این یگان به نیروی پدافند هوایی ارتقاء یافت و به عنوان نیروی چهارم در ارتش به فعالیت ادامه داد.
سازمان و بدنه اصلی این نیرو، از نیروی هوایی ارتش گرفته شده‌ است و هم‌ اکنون مسئولیت ایجاد امنیت در آسمان و حفاظت از مرزهای هوایی کشور را با مشارکت نیروی هوایی ارتش، برعهده دارد. در حال حاضر فرماندهی نیروی پدافند هوایی برعهده سرتیپ علیرضا صباحی ‌فرد میباشد.

حال با توجه به چنین مسئولیت خطیری از جانب ارتشیان این سوال مطرح می شود که آیا کارمندان ارتش میتوانند مجوز خروج از کشور را دریافت نمایند؟ در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم.

شرایط خروج کارمندان ارتش از کشور

با توجه به اهمیت جایگاه کارکنان ارتش و شرایط شغلی آنها به دلیل مسائل امنیتی چون گروههای معاند با نظام و مترصد تخلیه اطلاعاتی محدودیت هایی برای خروج ارتشیان از کشور وجود دارد. این محدودیت ها منجر میشود دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشور میزبان از زمان مراجعه افراد برای اخذ روادید و مصاحبه در سفارت به آنها به دید تهدید و فرصت می نگرند.

بنابر عدم ایجاد مشکلات امنیتی برای کشور و شخص کارکنان محدودیت خروج در برخی مشاغل نظامی و انتظامی وجود خواهد داشت که با توجه به مرتبه و درجه کارکنان، تنها با مجوز فرماندهی و حفاظت آن نیرو ها با دلیل موجه و یا اذن حفاظت اطلاعات آن ارگان بلا مانع بوده و مجوز خروج را میتوانند دریافت نمایند.

شرایط خروج کارمندان ارتش از کشور

هدف ارتش چیست

  1. حفظ منافع ملی جمهوری اسلامی ایران خارج از قلمرو کشور در دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان، رودخانه‌ ها و معادن.
  2. یاری به ملل مسلمان یا مستضعف غیر معارض با اسلام در جهت دفاع از سرزمین‌ های مورد تهدید یا اشغال نیروهای متجاوز در صورت ‌درخواست ملل مزبور.

نیروهای مسلح تحت فرمان فرماندهی کل قوا (رهبری) بوده و اصل وحدت فرماندهی در تمامی رده‌ های آن حاکم می‌ باشد و فرماندهی در تمامی رده‌ ها بر‌ اساس شایستگی و کارآیی صورت می‌ گیرد. دستور فرمانده در صورتی که مغایر با دستورات مسلم شرع، فرمان های فرماندهی کل و حاکمیت نظام و ‌قوانین جمهوری اسلامی ایران نباشد، لازم‌ الاجرا است.

در پایان

ارتش، همواره در کنار مردم و در جهت مصالح و آرمان های امت اسلامی انجام وظیفه می‌ نمایند و در زمان صلح نیز به درخواست دولت افراد و‌ تجهیزات فنی خود را در حدی که به آمادگی رزمی آنها آسیبی وارد نکند، در جهت خدمت به مردم در زمینه کارهای امدادی، جهاد‌ سازندگی، آموزشی، تولیدی به کار می‌ گیرند.

در این مقاله با ارتش و وظایف و اهداف آن بیشتر آشنا شدیم و به بررسی این موضوع که آیا کارکنان ارتش میتوانند از کشور خارج شوند پرداختیم و توضیحات جامع ای در این خصوص ارائه کردیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاوران با تجربه مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل بگیرید.

سوالات متداول

علامت سوالآیا کارمندان ارتش میتوانند از کشور خارج شوند؟

ارتشی ها با توجه به وظیفه سنگین و ملی که بر عهده دارند مجاز به خروج از کشور نمی باشند اما در مواردی با موافقت فرماندهی خود میتوانند از کشور خارج شوند که توضیحات کامل در این خصوص در این مقاله درج شده است.

علامت سوالوظیفه ارتش چیست؟

وظیفه و هدف اصلی ارتش جمهوری اسلامی حفاظت از استقلال و تمامیت ارضی کشور میباشد. امروزه ارتش ایران از چهار بخش نیروی زمینی، نیروی هوایی نیروی دریایی و نیروی پدافند هوایی تشکیل شده است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط خروج کارمندان ارتش از کشور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید