راهنمای آزمون استخدام محیط زیست 1403

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست 1403

سازمان حفاظت از محیط زیست هم مانند بسیاری از سازمان‌های دولتی نیروهای متخصص مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون استخدام محیط زیست جذب می‌کند.

تمام افراد علاقمندی که واجد شرایط استخدام در این سازمان هستند می‌توانند از طریق شرکت در این آزمون و کسب حد نصاب نمره قبولی به‌ هدف خود برسند.

ثبت‌ نام و شرکت در این آزمون به‌صورت دو مرحله‌ای و دارای شرایط و ضوابط خاص خود است.

این آزمون پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و تمام متقاضیان از ثبت‌ نام اولیه تا مرحله استخدام محیط زیست ملزم به رعایت دقیق شرایط این سازمان هستند.

در این مطلب آزمون استخدامی محیط زیست 1403 و شرایط و ضوابط خاص، نحوه ثبت‌ نام، مدارک مورد نیاز، رشته‌ها و محل‌های آزمون و سهمیه‌ها و امتیازهای خاص آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اگر شما هم متقاضی استخدام محیط زیست هستید، این مطلب را از دست ندهید.

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست

تاریخ ثبت نام در آزمون استخدام سازمان محیط زیست

آزمون استخدام محیط زیست همزمان با سایر آزمون‌‌های استخدامی در دستگاه‌‌های اجرایی کشور برگزار می‌‌شود.

در واقع برگزاری این آزمون جزئی از آزمون‌‌های استخدامی دستگاه‌‌های اجرایی کشور است و به‌صورت مستقل و جداگانه نیست.

تاریخ دقیق برگزاری این آزمون‌ها در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس hrtc.ir اعلام می‌شود. بنابراین برای اطلاع از تاریخ دقیق آزمون 1403 باید منتظر اطلاعیه ثبت نام دستگاه‌های اجرایی کشور در این سال باشید.

براساس تاریخ نام نویسی آزمون استخدام محیط زیست دوره‌های پیشین و درصورتی‌که تغییری در آزمون آینده وجود نداشته باشد، ثبت نام این آزمون در فاصله 4 الی 17 آذرماه اعلام می‌شود.

همچنین زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در تاریخ 5 دی ماه و زمان برگزاری آزمون 8 دی ماه خواهد بود. درصورت ایجاد هر تغییری در این تاریخ‌ها یا سایر موارد مربوط به آزمون، این تغییرات در اطلاعیه‌ها و دفترچه راهنمای آزمون آتی اعلام می‌شود.

تمام متقاضیانی که واجد شرایط شرکت در این آزمون هستند باید در زمان اعلام‌شده اقدام به ثبت‌ نام کنند.

از آن‌جایی ‌که معمولا این تاریخ تمدید نمی‌شود بهتر است ثبت‌ نام خودتان را به روزهای آخر موکول نکنید. دقت کنید که کلیه مراحل ثبت‌ نام در آزمون استخدام محیط زیست به‌صورت آنلاین است.

پس داوطلب باید با مراجعه به سایت و از طریق لینک ثبت نام در آزمون استخدام محیط زیست نام نویسی خود را نهایی کند.

توصیه می‌کنیم قبل از ثبت‌ نام مدارک مورد نیاز را آماده و شرایط ثبت‌ نام و شرکت در این آزمون را خیلی دقیق مطالعه کنید.

 

زمان‌بندیتاریخ آزمون دوره قبلی 1402تاریخ آزمون استخدام محیط زیست 1403
ثبت‌ نام و ویرایش اطلاعات4 تا 13 آذر ماهاعلام نشده
تمدید مهلت نام نویسی آزمون استخدامیاعلام نشده
دریافت کارت آزمون استخدامی5 دیاعلام نشده
تاریخ برگزاری آزمون استخدامی8 دیاعلام نشده
تاریخ اعلام نتایج آزمون کتبی27 دیاعلام نشده
تاریخ اعلام نتایج نهاییاعلام نشده

 

شرایط شرکت در آزمون استخدام محیط زیست

مثل هر آزمون استخدامی دیگری برای شرکت در این آزمون استخدامی هم باید واجد شرایطی باشید که در دفترچه راهنمای آزمون مشخص شده است.

مطالعه دقیق این شرایط برای هر داوطلب استخدام محیط زیستی بسیار مهم است. به‌همین دلیل است که توصیه می‌کنیم دفترچه راهنمای آزمون و اطلاعیه‌های تکمیلی را به‌دقت مطالعه و رعایت کنید.

در غیر این‌صورت ممکن است از ادامه مراحل شرکت در آزمون یا استخدام و شروع به‌کار در این سازمان منع شوید. همانطور که پیشتر گفتیم شرایط شرکت در آزمون استخدام سازمان محیط زیست شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است.

شرایط عمومی شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور اغلب شبیه به هم است. از طرفی شرایط اختصاصی شرکت در این آزمون‌ها هم عموما برای رشته یا سمت‌های شغلی مختلف متفاوت است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که شرایط آزمون ممکن است در دوره بعدی تغییراتی داشته باشد؛ که با مطالعه دقیق دفترچه می‌توانید از این تغییرات مطلع شوید.

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست

پونز شرایط عمومی استخدام سازمان محیط زیست 1403

 • داشتن تابعیت ایران
 • اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد و التزام به قانون اساسی کشور
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی برای شغل انتخابی و توانایی انجام وظایف کاری درصورت استخدام
 • عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
 • نداشتن هیچ‌گونه ممنوعیت استخدام قانونی در دستگاه‌های اجرایی توسط مراجع قضایی و ذیصلاح
 • داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه‌های اجرایی و همچنین بازنشسته‌های آن باشند
 • داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر سن 40 سال تمام برای استخدام. به‌علاوه حداکثر سن برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری چهل‌و‌پنج سال تمام است.

 

شرایط اختصاصی استخدام سازمان محیط زیست برای سمت محیط بان

 • قد داوطلبان استخدام محیط زیست در سمت محیط بان باید دارای حداقل 170 سانتی متر باشد و شاخص توده بدنی یا BMI آن‌ها بین 5/18 تا 5/29 باشد.
 • داوطلبان باید برای خدمت به‌صورت شبانه روزی در پاسگاه‌هایمحیط بانی استان مورد درخواست آمادگی داشته باشند.
 • پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدام سازمان محیط زیست باید تا دو ماه بعد از اعلام نتایج گزینش گواهینامه پایه دوم یا پایه سه اتومبیل و موتور سیکلت را دریافت کنند. بدیهی است صدور حکم کارگزینی پس از ارائه گواهی نامه‌های مذکور انجام می‌شود.
 • موفقیت داوطلبان استخدام در سازمان محیط زیست در سنجش آمادگی جسمانی حداقل 50 درصد نمره الزامی است.
 • متقاضیان شرکت در این آزمون، باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی اعلام‌شده را داشته باشند. این شرایط به‌قدری مهم است که درصورتی‌که متقاضیشرایط خواسته‌شده در دفترچه راهنمای آزمون را نداشته باشد، ثبت‌ نام وی باطل و از ادامه مراحل آزمون منع می‌شود.
 • برای انجام مرحله بررسی مدارک و ارزیابی متقاضیان با سه برابر ظرفیت پذیرش نهایی معرفی خواهند شد.
 • امتیاز نهایی داوطلبان در آزمون استخدام محیط زیست، به‌صورت ۴۰ نمره امتحان کتبی و ۶۰ نمره مربوط به ارزیابی تکمیلی خواهد بود.
 • در مشاغلی مانند مامور اجرایی محیط زیست و نگهبان، در صورت تایید پزشک در مرحله معاینات پزشکی و روان‌شناسی، داوطلب باید از لحاظ آمادگی جسمانی و مهارت تخصصی نیز مورد سنجش قرار گیرد.

همچنین متقاضیان ممکن است براساس نیاز سازمان در هریک از مشاغل کارشناس زیستگاه‌های آبی، کارشناس ارزیابی توان اکولوژیک سرزمین 1 و 2، کارشناس زیستگاه‌های خشکی، کارشناس حیات وحش و بیماریهای حیات وحش، کارشناس پایش محیط زیست، کارشناس آزمایشگاه محیط زیست، کارشناس بررسی آلودگی آب و خاک و… و به شیوه خاص هر رشته سنجش شوند.

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست

رشته‌های مورد نیاز برای استخدام سازمان محیط زیست

آزمون استخدام سازمان محیط زیست هم مانند سایر آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های دولتی شرایط تحصیلی مشخصی برای داوطلبین قرار داده است.

در واقع افرادی می‌توانند در این آزمون استخدامی شرکت کنند که دارای مدرک تحصیلی مورد نیاز در رشته‌های تحصیلی اعلام‌شده باشند. همچنین هر عنوان شغلی به یک مدرک تحصیلی و رشته‌های خاصی نیاز دارد.

لیست این مدارک و رشته‌های واجد شرایط برای شرکت در آزمون استخدامی هر سمت شغلی و آخرین تغییرات این لیست را برای آزمون 1403 می‌توانید در دفترچه راهنمای آزمون مشاهده کنید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی آموزشکده محیط زیست


به‌طور مثال براساس لیست اعلام‌شده در دوره‌های قبلی برخی از این رشته‌ها شامل دامپزشکی، آلودگی خاک، حقوق، زیست‌شناسی، مهندسی کامپیوتر، اکولوژی، رشته‌هایی مانند شیلات و منابع طبیعی و… هستند.

بنابراین شما تنها مجاز به انتخاب موقعیت شغلی هستید که در جداول راهنمای دفترچه در مقابل آن رشته و مقطع تحصیلی شما نوشته شده باشد.

رشته تحصیلی و مدارک مورد نیاز تحصیلی مانند کارشناسی یا کارشناسی ارشد از شروط بسیار مهم برای استخدام در سمت‌های مختلف شغلی است و اگر مدارک لازم برای اثبات آن را نداشته باشید نمی‌توانید در مراحل بعدی آزمون یا فرآیند استخدام شرکت کنید.

توجه داشته باشید که در آزمون مرحله دوم باید مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید.

 

رشته هیدرولوژی مهندسیگرایش آلودگی خاک
رشته مدیریت مالی (کارشناسی ارشد)گرایش اصول تنظیم و کنترل بودجه
رشته شیمی تجزیه (کارشناسی ارشد، دکتری)گرایش شیمی آلی (کارشناسی ارشد، دکتری)

گرایش مهندسی عمران گرایش مهندسی و مدیریت منابع آب (کارشناسی ارشد، دکتری)

رشته علوم زمین گرایش زمین شناسی زیست محیطی (کارشناسی ارشد، دکتری)گرایش مهندسی عمران گرایش مهندسی محیط زیست (کارشناسی ارشد، دکتری)

گرایش مهندسی محیط زیست

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت‌ نام در آزمون استخدام محیط زیست 1403

هر داوطلب استخدام محیط زیست باید برای شرکت در آزمون استخدامی این سازمان قبل از هر چیز مدارک مورد نیاز را به‌دقت جمع‌آوری کند و ارائه دهد.

این مدارک باید طبق شرایط قید‌شده در دفترچه راهنمای آزمون هر سال آماده و در نهایت به شکل اسکن‌شده در سایت مورد نظر بارگذاری شوند.

در ادامه به مدارک مورد نیاز برای شرکت در این آزمون استخدامی می‌پردازیم. این مدارک براساس دفترچه آزمون دوره قبلی جمع‌آوری شده‌اند و لازم است برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز آزمون 1403 دفترچه راهنمای آزمون را به‌دقت مطالعه کنید.

 • اسکن یک قطعه عکس پرسنلی داوطلب با مشخصات زیر؛

عکس تمام رخ و 3*4 داوطلب باید در سال جاری گرفته‌شده و با فرمت JPG باشد. اندازه این عکس باید بین 200*300 پیکسل و 300*400 پیکسل بوده و آپلود شود. همچنین تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. به‌علاوه حجم فایل اسکن عکس باید کمتر از 70 کیلوبایت بوده و حاشیه‌های اضافی عکس اسکن‌شده باید حذف شوند. بهتر است عکس رنگی و دارای زمینه سفید و. عکس خواهران باید با حجاب کامل و صورت آن‌ها کاملا مشخص باشد. باید توجه داشته باشید که اسکن عکس روی کارت‌های شناسایی کارت ملی، شناسنامه و. .. مورد قبول نیست.

 • اسکن پشت و روی کارت ملی داوطلب.

داوطلب باید طبقشرایطاعلام‌شده در دفترچه ثبت نام آزمون استخدام محیط زیست 1403اسکن مدارک و عکس خود را در زمان ثبت نام ارائه دهد. فراموش نکنید که هرگونه نقص در اطلاعات یا مدارک ارائه‌شده در ثبت‌ نام آزمون باعث باطل‌شدن ثبت‌ نام و نتایج شما و حذف از ادامه روند استخدام محیط زیست می‌شود.

استخدام محیط زیست

مراحل ثبت‌ نام در آزمون استخدامی سازمان محیط زیست کشور

اگر واجد شرایط ثبت‌ نام و شرکت در آزمون استخدام محیط زیست هستید، باید در مدت زمان اعلام‌شده برای ثبت نام آنلاین در آزمون اقدام کنید.

توصیه می‌شود قبل از شروع مراحل ثبت نام، اسکن مدارک و اطلاعات دقیق شناسایی و تحصیلی و سوابق کاری خود را آماده کرده و سپس فرایند ثبت‌ نام را آغاز کنید.

همچنین مراقب باشید که شماره‌های پرونده و پیگیری را تا مراحل نهایی اعلام نتایج نزد خود نگهداری کنید.

پونز برای ثبت‌ نام در آزمون استخدام سازمان محیط زیست از مراحل زیر استفاده کنید.

 • ابتدا وارد سایت سنجش به آدرس sanjesh.org شوید. پس‌از ورود به سامانه، از منوی سمت راست ‌ وارد گزینه مربوط به آزمون استخدام متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور شده و مراحل را ادامه دهید.
 • در صفحه بعدی باید گزینه ثبت‌ نام آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور را انتخاب و وارد شوید.
 • در صفحه بازشده روی گزینه پرداخت هزینه کلیک نموده و توکنثبت نام خریداری کنند.
 • پس‌از پرداخت هزینه و خرید اعتباردر مرحله قبل دوباره وارد فرآیند ثبت نام شوید و با استفاده از کد ملی و کد اعتبار خریداری‌شده وارد سیستم ثبت نام آزمون استخدام دستگاه‌های اجرایی شوید و مراحل ثبت نام را ادامه دهید.
 • در صفحه‌ای که نمایش داده می‌شود اطلاعات فرم درخواستی را به‌دقت وارد و پس‌از تکمیل فرم کد رهگیری را دریافت و ذخیره کنید.

بعد از دریافت کدرهگیری می‌توانید مطمئن باشید که فرایند ثبت نام را با موفقیت به پایان رسانده‌اید.

 استخدام محیط زیست

مرحله دوم آزمون استخدام سازمان محیط زیست

بعد از بررسی نتایج آزمون اول یا آزمون کتبی و شرایط عمومی و اختصاصی، متقاضیانی که حد نصاب نمره قبولی آزمون کتبی استخدام سازمان محیط زیست را کسب می‌کنند، به مرحله دوم دعوت می‌شوند.

پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون افرادی هستند که در هر دو مرحله کتبی و مصاحبه موفق به کسب حد نصاب قبولی شده باشند. این افراد می‌توانند وارد مراحل بعدی فرآیند استخدام شوند.

قبولی نهایی در آزمون استخدامی سازمان محیط زیست کشور به این‌صورت محاسبه می‌شود که آزمون کتبی 40 درصد ومصاحبه علمی 60 درصد امتیاز نهایی را مشخص می‌کنند.

پس‌از اعلام پذیرفته‌شدگان مرحله کتبی آزمون استخدام محیط زیست، معمولا محل و زمان برگزاری مصاحبه از طریق سایت اعلام می‌شود.

داوطلب موظف است در زمان تعیین‌شده با آمادگی کافی در محل حاضر شود و در آزمون شرکت کند. در غیر این‌صورت عدم حضور داوطلب به منزله انصراف از ادامه روند استخدام در نظر گرفته می‌شود.

پونز همچنین در زمان شرکت در آزمون مصاحبه علمی ارائه این مدارک الزامی است:

 • 2 قطعه عکس سه در چهار تمام رخ پشت‌نویسی شده جدید
 • اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
 • اصل و کپی پشت و روی کارت ملی
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی، گواهی موقت یا مدرک اصلی در مقطع تحصیلی پذیرفته‌شده درآزمون با مهر دانشگاه
 • اصل کارت و کپی کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم قانونی
 • تاییدیه‌های لازم برای استفاده از سهمیه و امتیازات خاص

پس‌از برگزاری مرحله دوم آزمون مصاحبه استخدام محیط زیست، داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج نهایی باشد.

این نتایج عموما تا یک ماه بعد از آزمون مرحله دوم منتشر می‌شوند. برای مشاهده نتایج نهایی آزمون، باید از سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که با توجه به درصد بالای مصاحبه در قبولی نهایی داوطلب، بهتر است قبل از مصاحبه مطالعه کافی داشته باشید.

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست

امتیاز و سهمیه‌های خاص قانونی در آزمون استخدام سازمان محیط زیست

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سهمیه ایثارگران

ایثارگرانی که مورد تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران باشند می‌توانند از سهمیه‌های قانونی 5 و 25 درصدی استفاده کنند که برای آن‌ها درنظر گرفته شده است.

پونز شرح این سهمیه‌ها را می‌توانید در ادامه مطالعه کنید:

 • سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین ایثارگر ٢٥درصد با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تعیین و در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون قید شده است.
 • داوطلبان ایثارگر واجد شرایط دریافت این سهمیه، برای اعمال آن باید یکی از مشاغل مشخص‌شده در سهمیه ایثارگران 25 درصد را انتخاب کنند.
 • ایثارگران متقاضی استفاده از این سهمیه استخدامی، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجا یا سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران ثبت کنند و منتظر باشند تا اطلاعات توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تایید شود.
 • جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر متقاضی استخدام، از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف هستند.
 • آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کارافتاده کلی، آزادگان از کارافتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه‌بر سهمیه ٢٥درصد ایثارگران با کسب حد نصاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد پذیرفته می‌شوند، مانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره‌مند می‌شوند.
 • سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ٥درصد ایثارگران در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مشخص‌شده و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا است.
 • مشمولین سهمیه 5 و 25 درصدی ایثارگران برای استخدام در شغل محل‌هایی که برای آن‌ها تعیین شده، نیازی به کسب حد نصاب نمره قبولی آزمون استخدام سازمان محیط زیست ندارند.
 • درصورتی‌که ایثارگران واجد شرایط این سهمیه‌ها در شغل محل‌های سهمیه آزاد شرکت کنند، کسب حد نصاب نمره قبولی در آزمون مانند سایر شرکت‌ کنندگان در شغل مربوط برای آن‌ها الزامی است.

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست

سهمیه معلولین

جذب معلولین درصورتی‌که مورد تایید سازمان بهزیستی کشور باشند، از طریق شرکت در امتحان مشترک دستگاه‌های اجرایی و از محل سهمیه قانونی ۳درصد در قانون جامع حمایت از معلولان است.

 • سهمیه مربوط به مشمولین ۳درصد در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام آزمون استخدام محیط زیست هرسال مشخص می‌شود.
 • داوطلبان معلول واجد شرایط این سهمیه، برای استفاده از سهمیه مذکور باید یکی از شغل محل‌های مشخص‌شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند.
 • معلولین متقاضی استخدام باید توانایی لازم برای انجام وظایف کاری که در آن استخدام می‌شوند را داشته باشند.

 

امتیاز بومی شهرستانی

پذیرش متقاضی بومی شهرستان به ‌جزء تهران و مراکز استان‌ها نسبت به سایر شرکت‌کنندگان اولویت دارد.

به این‌ صورت ‌که نمره داوطلب بومی در آزمون کتبی که 40% کل نمره نهایی آزمون است، با ضریب «یک و چهارم»(۴/۱) محاسبه می‌شود و ملاک عمل قرار می‌گیرد.

 

امتیاز حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

داوطلبین متاهل به ازای تاهل و فرزندآوری (هر کدام 2درصد) و حداکثر تا 10درصد به امتیازی که در آزمون کتبی کسب کنند، اضافه می‌شود.

دریافت این امتیاز منوط به این است که نرخ باروری در شهر محل زادگاه متقاضی یا فرزند وی بالای 5/2 نباشد.

این امتیاز بعد از تعیین حد نصاب نمره آزمون و قبل از معرفی افراد مشمول برای ادامه مراحل استخدام، محاسبه می‌شود و ملاک عمل قرار می‌گیرد.

درصورتی‌که اطلاعات تاهل یا تعداد فرزند را اشتباه وارد کنید، حذف می‌شوید و امکان ادامه مراحل را ندارید.

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست

استخدام سازمان محیط زیست به همراه آویژه

اگر از علاقه‌مندان به کار در سازمان حفاظت محیط زیست هستید، شرکت در آزمون استخدام محیط زیست تنها راه شماست.

در حال ‌حاضر باید منتظر انتشار اطلاعیه برگزاری آزمون استخدامی 1403 باشید تا علاوه بر ثبت‌ نام از آخرین تغییرات آزمون مطلع شوید.

دقت کنید که در تمام مراحل از ثبت‌ نام تا مرحله استخدام اطلاعات شما باید دقیق و مطابق شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون استخدامی باشد.

در غیر این‌صورت در هر مرحله‌ای که باشید حذف می‌شوید و امکان واردشدن به سایر مراحل آزمون و ادامه فرآیند استخدام را ندارید.

لازم است برای شرکت در هر دو مرحله آزمون آماده باشید و تمام منابع عمومی و اختصاصی را مطالعه کنید.

با رعایت این نکات استخدام و شروع به کار در سازمان محیط زیست کشور در سال آینده برای شما کاملا دست‌یافتنی خواهد بود.

 

سوالات متداول

سوال علامت زمان برگزاری آزمون استخدامی محیط زیست چه تاریخی است؟

این زمان برای سال 1403 هنوز اعلام نشده است؛ اما بر طبق برگزاری آزمون در سال‌های قبل، زمان برگزاری این آزمون استخدامی همزمان با دستگاه‌های اجرایی و در تاریخ 8 دی است.

سوال علامت شرایط دعوت به مصاحبه آزمون استخدامی حفاظت محیط زیست چیست؟

همان‌طور که در این مطلب گفته شد، داوطلب ابتدا باید در مرحله اول آزمون نمره قبولی را کسب کند تا بتواند به مرحله دوم و مصاحبه دعوت شود.

سوال علامت سایت مشاهده نتایج مصاحبه آزمون استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست چیست؟

برای مشاهده و بررسی نتایج این آزمون استخدامی لازم است به سایت سازمان سنجش به نشانی Sanjesh.org مراجعه نمایید.

 


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

راهنمای آزمون استخدام محیط زیست 1403

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/4/31

دوشنبه

1403/5/1

سه شنبه

1403/5/2

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید