دریافت پاسپورت بدون نیاز به کارت پایان خدمت

دریافت پاسپورت بدون نیاز به کارت پایان خدمت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قصد خروج از کشور به منظور مهاجرت به کشور دیگری را داشته باشید. اما ممکن است با برخی از موانع از جمله صدور پاسپورت بدون کارت پایان خدمت برای خروج از کشور مواجه شوید.

ارائه کارت پایان خدمت سربازی برای اقایان یکی از مهم ترین موانع برای مهاجرت از کشور است که اگر سربازی نرفته باشند، این موضوع می تواند تا حد زیادی شرایط را برای ایشان دشوار سازد.

با وجود اینکه دریافت کارت پایان خدمت یک عامل مهم در هموار کردن مسیر مهاجرت شما به کشور دیگری محسوب می شود، راه های قانونی هم برای فراهم آوردن شرایط دریافت پاسپورت بدون پایان خدمت وجود دارد.

بدون داشتن کارت پایان خدمت یا کارت معافیت از خدمت شرایط برای مهاجرت شما تا حد زیادی دشوار و پیچیده می شود. با این حال شما باید خود را مقید به تکمیل و طی کردن مراحل مختلفی جهت گرداوری مدارک مربوط به دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت کنید.

کافی است کمی با پیچیدگی فرآیند دنبال کردن کارهای اداری دریافت پاسپورت بدون نیاز به کارت پایان خدمت سربازی کنار بیایید و برای فراهم شدن شرایط مهاجرتتان صبور باشید.

مطلب زیر راهکارهایی را ارائه می دهد، که به شما کمک می کند تا بدون نیاز به کارت پایان خدمت به کشور دیگری سفر کنید. همچنین مقدمات اینکه از کشور خودتان خارج شوید و اقدامات گرفتن پاسپورت بدون کارت پایان خدمت را به خوبی معرفی و بررسی می کند.

ما مشاوران مرکز مشاوره آویژه راه های اخذ پاسپورت بدون کارت پایان خدمت سربازی و مراحل خروج از کشور برای شما به عنوان مشمولان نظام وظیفه را به خوبی توضیح داده ایم. کافی است مطلب زیر با دقت تا انتها مطالعه کنید.

چرا کارت پایان خدمت مهم است؟

چرا کارت پایان خدمت مهم است؟

از آنجایی که کارت پایان خدمت به عنوان یک مدرک رسمی نشان می دهد، شما سربازی و خدمتتان را در کشور خود به پایان رسانده اید، این مدرک به عنوان یکی از مدارک اصلی در فرآیند مهاجرت به کشورهای خارجی محسوب می شود.

داشتن کارت پایان خدمت از آنجایی حائز اهمیت است که می تواند به شما در گرفتن ویزا و اقامت در کشورهای مختلف کمک کند. حتی در راستای اهمیت آن می توان گفت که شما بدون کارت پایان خدمت یا مدارک معتبر جایگزین آن به هیچ عنوان نمی توانید به طور قانونی وارد کشور دیگری شوید.

تنها راه برای خروج شما بدون دریافت کارت پایان خدمت و یا گرفتن پاسپورت بدون کارت پایان خدمت، خروج غیرقانونی شما از کشور است. روندی که با توجه به خطرات بسیار زیادی که دارد، بهتر است از انجامش صرف نظر کرده و خود را با سختی مربوط به اقدام برای دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت آماده کنید.

چگونه بدون کارت پایان خدمت پاسپورت بگیریم؟

در کشور ایران حساسیت های بسیار زیادی نسبت به دریافت کارت پایان خدمت سربازی وجود دارد. هر چند شرایط و مقررات آن تحت تاثیر زمان های مختلف تغییر کرده است، اما از اهمیت آن به هیچ عنوان کاسته نشده است.

از مهم ترین اصول و مقررات عمومی مرتبط با گرفتن پاسپورت بدون کارت پایان خدمت درگذشته می توان به خرید سربازی اشاره کرد.

پیش از این تا سال 1399، خرید سربازی، راه را برای افرادی که قصد رفتن از مملکت و مهاجرت را داشتند بسیار آسان کرده بود. با این حال پس از ممنوعیت و لغو خرید سربازی، روند اقدام برای پاسپورت بدون کارت پایان خدمت تغییر کرد.

باید بدانید که برای دریافت پاسپورت پیش از پایان دوران خدمت سربازی تان باید حتما تمامی شرایط عنوان شده را داشته باشید و برای برخورداری از آن ها اقدامات لازم را انجام دهید.

چگونه بدون کارت پایان خدمت پاسپورت بگیریم؟

انواع مختلف وثیقه جهت دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت

تا به اینجا این مطلب باید برای شما روشن شده باشد که بدون پرداخت وثیقه و طی کردن مراحل اداری نمی‌توانید پاسپورتتان را بدون کارت پایان خدمت دریافت کنید. بنابراین دو راه پیش روی شماست یا خدمت سربازی خود را به اتمام برسانید یا اینکه مراحل دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت را بگذرانید.

نکته مهم دیگری که باید برای دریافت پاسپورت بدون گذراندن خدمت سربازی مورد توجه قرار دهید، نوع وثیقه ای است که بسته به سفرتان باید برای آن در پیشبرد فرآیند اداری درخواست خود مد نظر قرار دهید.

به طور کلی باید بدانید که تمام افرادی که کارت پایان خدمت خود را دریافت نکرده اند و تمایل دارند بدون گذراندن خدمت سربازی به کشور دیگری مهاجرت کنند، نیاز به وثیقه جهت خروج خود دارند. وثیقه های مختلفی که هر یک به عنوان تضمین و شرایطی جهت مهاجرت بدون اجتناب کردن از خدمت نظامی در کشور ارائه می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

وثیقه مالی

یکی از راه های معمول برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، گذاشتن وثیقه مالی است. این افراد می توانند مبلغ مالی مشخصی را به عنوان تضمینی برای تعهد به پرداخت هزینه ها و مسئولیت های احتمالی در مقاصد مهاجرتی خود پرداخت کنند.

وثیقه مالی می تواند ملک یا انواع دیگر دارایی هایی باشد که فرد جهت ایجاد امنیت نسبت به بازگشت خود به کشور ارائه می کند. به عبارتی وثیقه مالی همان هزینه ای است که برخی از افراد بدون پرداخت آن به هیچ عنوان اجازه خارج شدن از مرزهای ایران را نخواهند داشت. دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت نیز با پرداخت وثیقه مالی ممکن می شود.

باید این نکته را بدانید که مبلغ وثیقه مالی در نظر گرفته شده، تحت تاثیر شرایط مالی زندگی شما و شرایط اقتصادی و سیاسی کشور تغییر می کند. تا پیش از سال 1400 وثیقه مالی برای دریافت پاسپورت بدون داشتن کارت پایان خدمت، معادل یک تا سه سال حقوق متوسط یک فرد شاغل در نظر گرفته شده بود.

با این حال، مبلغ وثیقه در طول زمان پیوسته در حال تغییر است. فراموش نکنید که ارزش نرخ وثیقه مالی که برای دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت در نظر گرفته شده است، طی سال‌های مختلف متفاوت بوده و تاثیر زیادی بر میزان وثیقه مالی تعیین شده دارد.

در ادامه شاهد میزان وثیقه در نظر گرفته شده برای سفرهای مختلف هستیم.

سفر های زیارتی

سفرهای زیارتی برای مشمولان کشور ما معمولا سفر به کشور عراق برای رفتن به نجف، کربلا و … یا سفر به عربستان به منظور انجام مناسک حج می باشد. افراد با توجه به موقعیتی که دارند به مدت زمان های مختلف به سفر های زیارتی می روند. معمولا وثیقه در نظر گرفته شده برای سفر های زیارتی 30میلیون وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی به منظور دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت می باشد.

سفرهای علمی تحقیقاتی

مدت زمان سفرهای علمی تحقیقاتی با توجه به موقعیت شغلی تحصیلی افراد بین یک ماه و نیم تا یک سال متغیر می باشد. میزان وجه نقدی که مشمولان به منظور انجام سفرهای علمی تحقیقاتی خارج از کشور وثیقه می گذارند، حدود 80 میلیون وجه نقد یا ضمانت نامه بانکی می باشد.

سفرهای ورزشی

با توجه به نوع مسابقه ای که فرد ورزشکار شرکت کرده است، باید در کشور خارجه بماند. مشمولان برای حضور در اردوهای تدارکاتی و مسابقات رسمی خارج از کشور باید مبلغ 150 میلیون را از طرف وزارت ورزش به عنوان وثیقه قرار دهند.

سفرهای درمانی

مشمولان خدمت سربازی با توجه به مدت زمانی که برای درمان آن ها در نظر گرفته شده است در کشور مدنظر اقامت می کنند. اما مشمولان خدمت سربازی هیچ وثیقه برتای سفرهای درمانی خارج از کشور پرداخت نمی کنند.

سفرهای گردشگری

مشولان خدمت سربازی اگر برای دیدار بستگان و یا گردش از کشور خارج شوند باید مبلغ 150 میلیون را به عنوان وثیقه برای گرفتن پاسپورت بدون کارت پایان خدمت قرار دهند.

انواع مختلف وثیقه جهت دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت

وثیقه تحصیلی یا آموزشی

برخی افراد با ثبت نام در دوره های تحصیلی یا آموزشی مرتبط با مقاصد مهاجرتی خود، وثیقه تحصیلی یا آموزشی را ارائه می دهند. وثیقه تحصیلی، نشان دهنده تعهد مشمولان در بازگشت به کشور مبدا بوده و تایید می کند بعد از تحصیل یا آموزش فرد مورد نظر مجددا به کشورش باز می گردد.

وثیقه تعهد به بازگشت

بعضی از کشورها ممکن است از افرادی که تمایل به مهاجرت دارند، وثیقه تعهد به بازگشت دریافت کنند. وثیقه ای که در واقع به عنوان یک تضمین برای بازگشت به کشور مبدا در صورت پایان مدت مهاجرت تعیین شده است.

در نهایت نوع وثیقه مورد نیاز برای مهاجرت بدون اتمام دوران سربازی به مقصد خاص و قوانین کشوری که مورد نظرتان است، بستگی دارد. سربازان متقاضی دریافت پاسپورت بدون گذراندن خدمت سربازی می توانند گذرنامه خود را دریافت کنند.

برای دریافت گذرنامه در ابتدا لازم است سربازان، تمامی مدارک و وثیقه های مورد نیاز خود را به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند. سازمان، شرایط مشمولان متقاضی دریافت پاسپورت را بررسی کرده و پس از گذشت یک هفته یا ده روز نتیجه را به شما اعلام می کند.

اگر پس از بررسی های سازمان مشخص شد که شما شرایط لازم را دارید، نام شما به اداره گذرنامه جهت صدور و دریافت گذرنامه ارسال می شود. مهم ترین مدارک شناسایی که نیاز است به سازمان نظام وظیفه ارسال کنید به ترتیب شامل موارد زیر می شود:

خروج از کشور برای مشمولان دارای شرایط مختلف

باید بدانید که هر زمان اراده کنید با گذاشتن وثیقه، خروج از کشور بدون نیاز به کارت پایان خدمت برای شما امکانپذیر می شود. در صورتی که می خواهید از قانون دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت استفاده کنید، نباید مهلت معرفی تان از نظر زمانی گذشته باشد.

مشمولان محصل

در مورد دانشجویان و محصلانی که 18 سال تمام را دارند، موضوع کمی فرق می کند. این گروه از افراد تنها به واسطه دریافت گواهی اشتغال به تحصیل می توانند، از مزایای دریافت پاسپورت بدون نیاز به کارت پایان خدمت برخوردار شوند.

به این ترتیب شما باید به عنوان مشمولان خدمت وظیفه در هنگام فارغ التحصیلی در مقطع دیپلمی که گرفته اید و یا دوران پیش دانشگاهی، خود را معرفی کنید.

مدت زمانی که امکان معرفی برای شما وجود دارد، یک سال پس از فارغ التحصیلی تان است.

مشمولان دارای برگه درخواست معافیت

دسته دیگری از افراد، کسانی هستند که برگه درخواست معافیت پزشکی و یا کفالت را دارند. اگر شما در این دسته از افراد قرار دارید باید بدانید که در صورتی که غیبتی هم نداشته اید، می توانید برای دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت اقدام کنید.

حتما پیش از خروجتان از کشور بدون کارت پایان خدمت، در یکی از بانک های داخلی حساب پس اندازی باز کنید و با مشخص کردن هدف سفرتان، وثیقه مورد نظر را به حساب واریز کنید.

بدیهی است مبلغ پس انداز شده شما تا زمانی بازگشت مجددتان به کشور مسدود می شود و بعد از بازگشت نهایی این وثیقه ظرف مدت 48 ساعت آزاد شده و به همان حساب پس اندازی که باز کرده بودید، بر می گردد.

این نکته را فراموش نکنید که همه مشمولان نظام وظیفه که در واحدهای دانشگاهی مختلف کشور در حال تحصیل هستند تا زمان تمام شدن مدت تحصیلشان از خدمت وظیفه معاف می شوند. در این صورت تنها کاری که باید برای خروج از کشور بدون کارت پایان خدمت انجام دهید، پرداخت وثیقه است.

خروج از کشور برای مشمولان دارای شرایط مختلف

نکاتی طلایی در رابطه با مقررات دریافت پاسپورت بدون کارت پایان خدمت

این موضوع را در نظر داشته باشید که دریافت گذرنامه برای شما تنها در صورتی امکانپذیر است که غیبت نکرده باشید و برای اعزام اعلام آمادگی هم کرده باشید.

فرد مشمول باید در گام نخست گواهی اشتغال به تحصیل خود را به عنوان دانش آموز یا دانشجو به همراه وثیقه مورد نیاز به سازمان نظام وظیفه‌ عمومی مستقر در دانشگاه یا محل زندگی اش ارائه کند.

سازمان نظام وظیفه به هیچ عنوان نمی تواند برای سربازها مجوز خروج از کشور را صادر کند.

اگر شما سرباز هستید و قصد خروج از کشور را دارید بایستی مجوز لازم را از یگان خدمتی خود دریافت کنید.

همزمان با ارسال مدارکتان سازمان وظیفه عمومی یا یگان خدمتی مربوط دستور صدور مجوز خروج از کشور را به پلیس گذرنامه ی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یا همان ناجا ارسال می کند.

مدت زمان انجام و طی شدن این مراحل مشخص نبوده و باید پروسه اداری لازم برای انجام آنها به طور کامل طی شود.

در صورتی که مشکل خاصی در مدارکتان وجود نداشته باشد، پلیس گذرنامه ناجا برای صدور گذرنامه فرد مذکور بدون نیاز به کارت پایان خدمت وارد اقدام می شود.

شما می توانید با دریافت گذرنامه موقت تا زمان مشخصی مقدمات خروجتان از کشور و بازگشتتان از کشور دیگری را فراهم کنید.

پس از دریافت پاسپورت متناسب با قوانین کشوری که قصد سفر به آن را دارید، برای دریافت ویزا اقدام کنید. فراموش نکنید برخی از کشورهای همسایه نیازی به ویزان نداشته و به راحتی امکان سفر برای شما وجود دارد.

در صورت بازگشت از سفر شخصا به سازمان نظام وظیفه عمومی مراجعه و وثیقه ای که به امانت گذاشته اید را دریافت کنید.

دریافت وثیقه بدون مدارک شناسایی یعنی کارت ملی و شناسنامه امکان پذیر نمی باشد.

مراحل خروج از کشور بدون کارت پایان خدمت

مراحل خروج از کشور بدون کارت پایان خدمت

مراحلی که برای خروج از کشور بدون داشتن کارت پایان خدمت باید طی کنید را به صورت مختصر و مفید در قالب جدول زیر در اختیارتان قرار داده ایم.

 

1ثبت نام و انتخاب مقصددر سامانه مربوطه ثبت نام کنید و مقصد سفر شخصی خود را مشخص کنید.
2پرداخت وثیقهبسته به نوع سفر و مقصدی که دارید، وثیقه مالی مورد نیاز را پرداخت کنید.
3ارائه مدارکگواهی اشتغال به تحصیل، مدارک شناسایی و وثیقه پرداخت شده و سایر مدارک دیگر را ارائه دهید.
4درخواست مجوز از سازمان وظیفه عمومیبه سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و مجوز را درخواست کنید.
5پرداخت هزینه مجوزپس از درخواست مجوز، هزینه شخصی مربوط به آن را پرداخت کنید.
6زمان مصاحبه و مدت اعتبار مجوزنزد مسئول مربوطه رفته و دقایقی با وی صحبت کنید.
7خروج از کشوربا دریافت مجوز و مدت اعتبار تعیین شده از کشور خارج و به مقصد مورد نظر سفر کنید.

 

این را فراموش نکنید که گذراندن هر یک از مراحل مورد نظر جهت اخذ پاسپورت بدون نیاز به کارت پایان خدمت سربازی نشان می دهد که این مسئله با چالش ها و مشکلات متعددی همراه است و این امکان اگرچه باعث می شود افراد بتوانند با آزادی بیشتری مهاجرت و سفر کنند با این حال نیازمند بررسی دقیق تری خواهد بود.

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

شمار قابل توجهی از مشمولان خدمت نظام وظیفه به دلایل مختلفی مشتاق خروج از کشور می باشند. این در حالی است که کارت پایان خدمت یکی از مهم ترین مدارک لازم برای دریافت پاسپورت و عبور از مرز های ایران می باشد.

افراد در موقعیت های مختلف مانند دوران دانشجویی و یا زمانی که برگه درخواست کفالت خود را اخذ کرده اند، می توانند با ارائه مدارک مربوطه برای دریافت پاسپورت خود اقدام نمایند. بنابراین مشمولان خدمت سربازی توانایی گرفتن پاسپورت بدون کارت پایان خدمت خروج از کشور را دارند.

همواره داشتن اطلاعات ضروری موجب عملکرد هوشمندانه افراد خواهد شد. مشمولان خدمت سربازی نیز با اطلاع دقیق از مقررات و ضوابط سازمان نظام وظیفه می توانند به بخش زیادی از خواسته های خود از راه قانونی بپردازند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دریافت پاسپورت بدون نیاز به کارت پایان خدمت

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید