نمرات خام کنکور سراسری تیر ماه 1402

انتشار کارنامه نتایج اولیه کنکور نوبت دوم

کنکور سراسری 1402 از همان ابتدا دارای تغییراتی اساسی نسبت به سال های گذشته بود. از جمله این تغییرات برگزاری دو مرتبه ای فرایند کنکور، تاثیر 40 درصدی قطعی نمره کل سابقه تحصیلی و حذف دروس عمومی و زیر گروه ها بود. بدیهی است که در راستای تغییرات اساسی فرایند کنکور تغییراتی نیز در زمینه اعلام نتایج داشته باشیم. 18 مرداد سال 1402 در سایت سنجش خبری مبتنی بر انتشار دو مرحله ای کارنامه اولیه کنکور سراسری بارگزاری شد. دکتر عبدالرسول پورعباس طی گزارشی به روابط عمومی سازمان سنجش گفتند: مرحله اول اعلام نتایج تا پایان هفته یعنی هفته سوم مرداد ماه منتشر می شود. معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز متذکر این موضوع شدند که در مرحله اول از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری نمره کل سوابق تحصیلی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

در اعلام نتایج اولیه مرحله دوم آزمون سراسری 1402، شاهد اطلاعاتی مانند نمره خام دروس، نمره کل آزمون اختصاصی، نمره کل سابقه تحصیلی هستیم. در ادامه مشاورین آویژه به چگونگی دریافت نتایج اولیه مرحله دوم کنکور و توضیح قسمت های مختلف کارنامه ای که شامل این اطلاعات بوده و بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است، پرداخته اند. با ما همراه باشید، مشاوران آویژه از مراحل ابتدایی کنکور سراسری با شما همراه بوده اند و تا مراحل نهایی و دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری نیز همراه شما خواهند بود.

نحوه دسترسی به نتایج اولیه منتشر شده مرحله دوم کنکور1402

1) در ابتدا به سایت سنجش وارد شوید.

چگونه به نمرات خام دسترسی پیدا کنیم؟

 

2) سپس بر روی کارنامه علمی آزمون سراسری 1402- نوبت دوم کلیک کنید.

 

 

کارنامه اولیه کنکور1402

3) با ورود به سیستم جامع آزمون سراسری به انتخاب ملیت، وارد کردن کد ملی، رمز عبور و عبارت امنیتی بپردازید.

 

جزئیات نمران خام کنکور

4) حالا باید بر روی کارنامه علمی اولیه بزنید.

دسترسی به نمره خام کنکور تیر ماه

5) در این مرحله بر نمایش کارنامه نوبت دوم تیر ماه کلیک کنید.

دریافت کارنامه اولیه کنکور 1402

6) حالا می توانید کارنامه خود را که حاوی اطلاعات هویتی و نمرات خام کنکور و سوابق است مشاهده کنید.

نمره کل سوابق تحصیلی

 

 

جزئیات کارنامه منتشر شده برای اعلام نتایج اولیه مرحله دوم کنکور1402

در این قسمت به توضیحکامل در مورد قسمت های مختلف کارنامه منتشر شده برای مرحله دوم کنکور سراسری می پردازیم. همان طور که می دانید طبق خبر منتشر شده توسط سازمان سنجش، انتشار نتایج اولیه دو مرحله ای شده است. کارنامه ای که برای مطلع ساختن داوطلبین از نمرات خام منتشر می شود حاوی بخش های مختلفی است که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بخش حاوی اطلاعات فردی

کارنامه ای که طی مرحله اول در دسترس داوطلبین قرار گرفته در ابتدا شامل اطلاعات هویتی و شخصی می باشد که در صورت مشاهده مغایرت حتما باید پیگیری کنید. شما حتما باید اطلاعات فردی خود را مثل نام و نام خانوادگی، کد ملی، کد 19 رقمی سوابق تحصیلی و شماره داوطلبی خود را بررسی کنید. بعد از اطلاعات هویتی که بالای کارنامه درج شده شاهد نمرات خام مربوط به دروس هستیم.

بخش حاوی نمرات خام هر درس و نمرات کل کسب شده

نمرات خام دروس همان درصدهای کسب شده توسط شما در کنکور سراسری می باشند. زیر نمرات خام دروس نمره کل آزمون اختصاصی یعنی همان بیشترین نمره کل کنکور درج شده است. چنانچه داوطلبی در دو مرحله کنکور شرکت کرده باشد، دارای دو نمره کل آزمون اختصاصی می باشد. اما در نهایت با یک نمره کل کنکور مورد سنجش قرار می گیرد ک این نمره همان بهترین نمره کسب شده توسط داوطلب می باشد. کنار نمره کل آزمون اختصاصی، نمره کل سابقه تحصیلی را می بینیم که توسط سازمان آموزش و پرورش دریافت شده است. نمره کل سابقه تحصیلی با توجه به نمره های کسب شده طی امتحانات نهایی و ترمیم نمره داوطلبان آزاد اعلام شده است.

مرحله دوم اعلام نتایج اولیه

طبق گفته های دکتر عبدالرسول پورعباس مرحله دوم اعلام نتایج اولیه در هفته بعد یعنی هفته چهارم مرداد ماه اعلام می شود. سازمان سنجش طی مرحله دوم از اعلام نتایج اولیه، نمره کل نهایی، سهمیه نهایی، استان بومی، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری را اعلام می کند. همچنین در این مرحله از مجاز و غیر مجاز شدن برای انتخاب رشته در دوره های مختلف اعم از روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، آزاد و… اطلاع پیدا می کنید. شما پس از آنالیز جامع کارنامه هایی که در اختیارتان قرار خواهد گرفت، اقدام به دانلود دفترچه انتخاب رشته خواهید کرد. سپس به انتخاب رشته و نهایی کردن مراحل کنکور خود می پردازید.

 

سخنی از مشاوران آویژه

شما با اطلاع از جزئیاتی که طی مرحله اول در کارنامه منتشر شده است صرفا از نمرات خام خود مطلع می شوید. پس هیچ گونه پیش بینی دقیقی برای رتبه نهایی خود نمی توانید داشته باشید. این در صورتی است که انتخاب رشته کنکور سراسری با توجه به رتبه در سهمیه نهایی انجام می شود. شما در این مرحله می توانید با مشورت گرفتن از افراد با سابقه ای مثل مشاورین آویژه آمادگی لازم را برای انتخاب رشته کسب کنید تا بعد از انتشار کارنامه اولیه و دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، به راحتی و با آمادگی کامل انتخاب رشته کنید. شما در صورت داشتن انتخاب رشته ای عاقلانه و دور از هرگونه نقص می توانید شانس قبولی خود را افزایش دهید. همچنین به یاد داشته باشید که در صورت بروز اشتباه در چینش اولویت بندی انتخاب های شما و نحوه تقدم دادن آن ها نسبت به یکدیگر باید منتظر انتشار کارنامه سبز بمانید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نمرات خام کنکور سراسری تیر ماه 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید