زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 1402

اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در چه تاریخی است؟

اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور سراسری برای داوطلبان اهمیت زیادی دارد. داوطلبان پس از کسب رتبه قبولی در کارنامه اولیه کنکور سراسری، مجاز به انتخاب رشته می شوند. بعد از انجام دقیق انتخاب رشته کنکور سراسری، داوطلبان باید منتظر اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته باشند. گروهی از شرکت کنندگان در کنکور سراسری که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد هستند، برای اطلاع از نتایج نهایی انتخاب رشته خود باید به سایت اعلام نتایج دانشگاه آزاد مراجعه نموده و بعد از دریافت نتیجه، اطلاع پیدا کنند که در کدام دانشگاه باید مشغول به تحصیل شوند. اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد تا حدودی استرس و نگرانی داوطلبان را کاهش داده و آمادگی لازم برای دریافت نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد را برای آنان فراهم می کند.

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های آزاد را دارند و انتخاب رشته خود را در دانشگاه آزاد انجام داده اند می توانند برای اطلاع از زمان حدودی اعلام نتایج نهایی این مقاله را مطالعه نمایند. مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی آویژه مطالبی در رابطه با زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد، سایت مورد نظر، نحوه دسترسی به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مراحل دریافت نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و … برای آن دسته از داوطلبان که انتخاب رشته خود را در دانشگاه آزاد انجام داده اند، جمع آوری نموده اند. داوطلبان با استفاده از این اطلاعات می توانند به راحتی به پورتال شخصی خود در سایت دانشگاه آزاد، دسترسی پیدا کنند و نتیجه انتخاب رشته خود را ببینند. در صورت قبولی برای ثبت نام در دانشگاه مورد نظر اقدام نمایند و اگر از نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد راضی نبودند به آن اعتراض نمایید.

اطلاعات لازم برای دریافت نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

داوطلبان برای مشاهده نتایج نهایی دانشگاه آزاد با استفاده از کد دسترسی هفت رقمی که در زمان انتخاب رشته دریافت کرده اند و کد ملی می توانند وارد صحفه شخصی خود در سایت اختصاصی دانشگاه آزاد شوند.

  • در قسمت پایین کارنامه ملاک انتخاب رشته سال 1402، کد هفت رقمی قرار دارد که قابل رویت برای داوطلبانی است که موفق به کسب حد مجاز رتبه برای انتخاب رشته شده اند. از اطلاعات ضروری که در مرحله انتخاب رشته و مشاهده نتایج، مورد نیاز شرکت کنندگان با آزمون دانشگاه آزاد است این کد دسترسی هفت رقمی می باشد.
  • کد ملی نیز که شناسه اختصاصی برای افراد است یکی دیگر از اطلاعات لازم برای انجام مراحل انتخاب رشته و دریافت نتایج نهایی دانشگاه آزاد است.

زمان اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

نتایج اولیه کنکور سراسری سال 1402 در تاریخ 31 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار گرفت. گروهی از شرکت کنندگان کنکور سراسری که حد نصاب رتبه را کسب کرده اند تا 11 شهریور ماه می توانند انتخاب رشته خود در دانشگاه آزاد را ثبت نمایند. داوطلبان کنکور که بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، انتخاب رشته را در زمان مشخص شده انجام داده اند بی صبرانه منتظر نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند. طبق زمانبندی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد، اعلام نتایج نهایی این دانشگاه حدودا نیمه دوم شهریور ماه از طریق سایت مربوط به دانشگاه آزاد اعلام می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سایت اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

آن دسته از داوطلبانی که هزینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را پرداخت نموده و انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام داده اند، می توانند در زمان تعیین شده به سایت azmoon.org مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات شخصی هم چون کد ملی و کد دسترسی هفت رقمی به صفحه شخصی خود رفته و از نتایج نهایی قبولی مطلع گردند.

مراحل دسترسی به نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در زمان مشخص شده در سایت سنجش و آموزش دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرد. داوطلبان می توانند با ورود به صفحه شخصی خود از نتایج نهایی انتخاب رشته مطلع شوند.

  • داوطلبانی که مایل به ادامه تحصیل رشته های دندان پزشکی، دامپزشکی، پزشکی و داروسازی در دانشگاه آزاد هستند باید در زمان انتخاب رشته سراسری کد این رشته ها در دانشگاه آزاد را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند. از این رو برای اطلاع از نتایج نهایی این کد رشته ها در دانشگاه آزاد می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

مراحلی را که هر داوطلب برای دست یابی به نتایج نهایی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد باید انجام دهد در ادامه برای شما شرح می دهیم.

داوطلبانی که انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام داده اند برای رویت نتایج عملکرد خود باید در مرورگر گوگل، سایت azmoon.org را وارد نموده و وارد سایت شوند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

لینک اعلام نتیجه آزمون سراسری ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب نمایید.

مراحل اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

صفحه ای در معرض دید شما قرار می گیرد که باید در آن اطلاعاتی شامل کد دسترسی انتخاب رشته و کد ملی را وارد نموده تا به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی پیدا کنید.

اطلاعات ورود به صفحه شخصی

 

سه گروه مشخص شده در فرم انتخاب رشته

پس از اطلاع از نتیجه قبولی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان در سه گروه قرار می گیرند. از جمله:

  • افراد پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی

افراد پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی آن دسته از داوطلبانی هستند که انتخاب رشته خود را با موفقیت انجام داده و به نتیجه دلخواه برای قبولی در دانشگاه مورد نظرشان دست یافتند. افراد پذیرفته شده با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر می توانند از زمان و نحوه ثبت نام در این دانشگاه مطلع شوند.

  • افراد ذخیره در فرم اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

افرادی که نتوانستند در انتخاب رشته خود قبولی را کسب کنند اما اختلاف تراز آنها با آخرین فرد پذیرفته شده بسیار کم است، عبارت ذخیره را در ستون توضیحات مشاهده می کنند. این افراد در زمان تکمیل ظرفیت می توانند پذیرش در ورودی مهر یا بهمن دانشگاه را کسب کنند.

  • افراد مردود در انتخاب رشته دانشگاه آزاد

افرادی که اختلاف رتبه آنها با آخرین فرد پذیرفته شده بسیار زیاد می باشد و موفق به قبولی در دانشگاه آزاد نشدند. داوطلبان با مراجعه به قسمت توضیحات در کارنامه نهایی کلمه مردود را مشاهده می کنند. این افراد می توانند در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه ها برگزار می شود در صورت موافقت با آنها در دانشگاه مورد نظر ادامه تحصیل دهند.

 

زمان و روش اعتراض به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

اگر برخی از داوطلبان نسبت به نتیجه به دست آمده از انتخاب رشته دانشگاه آزاد رضایت کافی ندارند یا فکر می کنند در دانشگاه بهتری می توانستند پذیرفته شوند و نسبت به نتیجه معترض هستند می توانند اعتراض خود را ثبت نمایند. داوطلبان برای ثبت اعتراض به نتیجه بلافاصله بعد از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد در خواست خود را در سامانه سنجش و آموزش دانشگاه آزاد ثبت نمایند.

چگونه به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعتراض کنیم

داوطلبانی که از نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد راضی نیستند برای ثبت درخواست اعتراض خود باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند.

به سایت دانشگاه آزاد، azmoon.org وارد شوید.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

سپس لینک ثبت درخواست الکترونیکی را انتخاب کنید.

 

اعتراض به نتایج انتخاب رشته

 

بعد از انتخاب لینک ثبت درخواست الکترونیکی صفحه ای برای شما باز می شود که اگر تا کنون در این سامانه ثبت نام نکرده اید برای دریافت نام کاربری و رمز عبور خود می بایست قسمت ثبت نام در پایین همین صفحه را انتخاب کنید. برای انجام فرایند نام نویسی خود کد ملی را وارد و پس از آن رمز 8 رقمی برای خود انتخاب کنید.

ثبت نام در سامانهاعتراض

 

در صورت ثبت نام قبلی داوطلبان با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور خود به صفحه مورد نظر وارد شده و اعتراض خود را وارد نمایند.

 

ورود به اعتراض انتخاب رشته

سخنی از مشاوران آویژه

امروزه برخی از دانشگاه های آزاد امتیازات علمی بسیار بالایی دارند و از نظر امکانات آموزشی و تحصیلی با دانشگاه های سراسری برابری می کنند. از همین رو برخی از داوطلبان با وجود هزینه های تحصیلی در دانشگاه آزاد مایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه ها هستند. داوطلبانی که ادامه تحصیل در رشته خاصی را مد نظر قرار می دهند و تمایلی به شرکت مجدد در کنکور سراسری ندارند، ترجیح می دهند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند. به همین دلیل نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی برای داوطلبان بسیار مهم بوده و بی صبرانه منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند. ما در این مقاله تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد را با جزییات لازم آن برای داوطلبان کاملا توضیح داده ایم تا با استفاده از آنها مراحل ثبت نام در دانشگاه مورد نظر را طی کنند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. نتیجه انتخاب رشته سراسری تو سازمان سنجش برام زده مردود. من دانشگاه ازاد هم انتخاب رشته کردم. نتایج اون هم توسازمان سنجش مشخص میشه؟ اکه نه هنوز نیومده؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

دوشنبه

1403/5/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید