شرایط استعلام مجوز خروج از کشور

شرایط استعلام مجوز خروج از کشور

ذوق و هیجان سفر به کشوری دیگر به عنوان کسب تجربه های جدید در زندگی گاهی شما را از فکر این موضوع که پیش از انجام مراحل سفر به گذراندن یک سری اقدامات اداری ضروری نیاز دارید، دور می کند.

حواستان به این موضوع باشد که اگر پیش از انجام مراحل گرفتن بلیط و ویزا از وضعیت فعلی تان برای سفر به کشور دیگر استعلامی نگیرید، ممکن است در لحظه خروج از کشور متوجه ممنوع الخروجی خود شوید. پس بهتر است حتما پیش از انجام هر اقدامی جهت خروج از کشور از وضعیت خودتان استعلام بگیرید.

با توجه به اطلاعاتی که از جزئیات ورود و خروج افراد در سامانه ثبت شده است، در صورت به وجود آمدن هر گونه اشکال برای خروج از کشور و یا بازگشتن، افراد می توانند اقدام به ارائه اسناد مربوط به ورود و خروج خود کنند.

ما مشاوران مرکز آویژه به منظور آگاهی بخشیدن به شما در زمینه استعلام مجوز خروج از کشور و میزان ضرورت گرفتن استعلام وضعیت خروج از کشور در ادامه مطالب مفیدی برای شما فراهم آورده ایم.

استعلام ورود و خروج چیست؟

شما به عنوان فردی که وارد فرودگاه کشوری شده و یا از آن به مقصد کشور دیگری خارج می شوید، باید گذرنامه خود را برای زدن مهر خروج و ورودتان حتما در فرودگاه به همراه داشته باشید.

در اصل مهر خروج و یا ورودتان به منزله یک سند معتبر برای نشان دادن وضعیت اقامتتان در هر نقطه از جهان عمل می کند. استعلام ورود و خروجتان از کشور نیازمند طی کردن رویه اداری خاصی است.

به طور کلی پلیس فرودگاه تمام اطلاعات مربوط به سفرهای شما از نظر زمان، تاریخ و مقصدی که برای سفر انتخاب کرده اید به همراه مبدا مسافرتتان را با جزئیات کامل در سامانه‌ای ثبت کرده تا در صورت بروز هر گونه مشکل در کوتاه ترین زمان به اسناد مربوط به ورود و خروج شما دسترسی داشته باشد. استعلام ورود و خروج شما از کشور تحت تاثیر همان اطلاعات ثبت شده از سوی پلیس فرودگاه است.

چرا باید استعلام ورود و خروج بگیریم؟

چرا باید استعلام ورود و خروج بگیریم؟

استعلام ورود و خروج شما از کشور یک گزارش کامل در مورد تعداد دفعات ورود و خروجتان از کشور است. جدا از اطلاع در مورد تعداد سفرهای خارجی که انجام داده اید، به واسطه استعلام، عوارض خروج از کشور و همچنین وضعیت کلی‌تان برای خروج دوباره از کشور مشخص می شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی

برای اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی خود نیاز به گرفتن استعلام دارید. بهتر است پیش از اقدام برای سفرتان حتما استعلام ممنوع الخروجی خود را دریافت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید و سفرتان بدون مانع انجام گیرد. استعلام ممنوع الخروجی شما هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی انجام می شود و کار چندان دشواری نیست. اپلیکیشن پلیس من، سامانه ثبت من و سامانه ثنا برای اخذ استعلام ممنوع الخروجی شما وجود دارد. البته که برای استعلام وضعیت ممنوع الخروجی تان در رابطه با بدهی های مالیاتی بهتر است به سایت My.tax.gov.ir مراجعه کرده و از وضعیت ممنوع الخروجی تان از این طریق خیلی سریع‌ تر اطلاع پیدا کنید.

اطلاع از میزان عوارض خروج از کشور

مورد دیگری که گرفتن استعلام ورود و خروج شما را الزامی می کند، اطلاع از عوارض خروج از کشور برای سفرتان است. باید بدانید که امکان استعلام پرداخت عوارض خروج از کشور برای همه افرادی که حقوق عوارض خروجی را پرداخت کرده اند به آسانی فراهم شده است.

برای این کار هم می توانیم به سامانه سداد مراجعه کرده و با انتخاب گزینه مربوط به پیگیری درخواست و ثبت جزئیاتی مانند کد ملی، شماره کارت و شماره مرجع خرید، استعلام پرداخت عوارض خروج از کشورتان را ثبت کنید.

در واقع در مواردی مانند محاسبه هزینه عوارض خروج از کشور نیاز به استعلام گرفتن از تعداد دفعات ورود و خروجتان از کشور بسیار اهمیت دارد.

جدا از ضرورت گرفتن استعلام ورود و خروج از کشور جهت پرداخت عوارض و اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی می توان به اهمیت این استعلام در موارد دیگر هم اشاره کرد، مواردی نظیر:

تمدید پاسپورت یا همان گذرنامه و دریافتش در صورتی که پاسپورت خود را گم کرده باشید و یا آن را دزدیده باشند.

نظارت بر ورود و خروج کارکنان برخی نهادها اداری که از ممنوعیت رفت و آمد به بعضی از کشورها برخوردار هستند.

نحوه استعلام گرفتن از ورود و خروجتان از کشور

نحوه استعلام گرفتن از ورود و خروجتان از کشور

به طور کلی سه راهکار اصلی برای استعلام گرفتن از وضعیت ورود و خروج شما در کشور وجود دارد که بسته به پرونده هایی که پیش‌تر داشته اید و سوابق فعلی تان باید به یکی از این سه مورد مراجعه کنید و از طریق آنها استعلام وضعیت خودتان را بگیرید:

1سایت استعلام ممنوع الخروجی
2سامانه ثنا
3اداره گذرنامه

سایت استعلام ممنوع الخروجی:

بهترین و ساده ترین راهکار برای استعلام گرفتن جهت اطلاع از وضعیتی که دارید، مراجعه به سایت استعلام ممنوع الخروجی است. کافی است در این سامانه برخی از مشخصات شخصی خود را وارد کنید. بلافاصله وضعیت خروج تان از کشور مشخص شده و به شما اطلاع داده می شود که می توانید از کشورتان خارج شوید یا خیر. اطلاعاتی که پس از ورود به سامانه جهت اطلاع از وضعیتتان باید وارد کنید، شامل موارد زیر می شود:

این نکته را فراموش نکنید که سایت معرفی شده زیر نظر سازمان ثبت اسناد بوده و البته فقط به پرونده های اسناد رسمی سازمان ثبت مربوط می شود.

سامانه ثنا:

سامانه ثنا یا همان سامانه ثبت نام الکرتونیک قضایی بر اساس شماره ملی شما طراحی شده است. شما باید جهت اطلاع از وضعیت اجازه خروجتان از کشور در صورتی که پرونده قضایی یا کیفری داشته اید به سامانه ثنا مراجعه کنید. در این سامانه تمامی ابلاغیه ها قضایی که ممکن است موضوع آنها شما باشید، به طور کامل وجود دارد.

برای استفاده از این سامانه جهت استعلام ورود و خروج از کشور باید در آن ثبت نام کرده و هویت خود را تایید کنید. امکان ثبت نام در این سامانه در دو مرحله صورت می گیرد و احراز هویت و بررسی اطلاعات شما در آن ضروری است.

بهتر است اول به صفحه ثبت نام سامانه مراجعه کنید و سپس فرم ثبت نام را پر کنید. سپس بر روی دکمه تایید و ثبت نام کلیک کنید. مراحل بعدی پس از ثبت نامتان در این سامانه با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی انجام می شود که در آنها اطلاعات شما بررسی می شود. پس از این مرلح به آسانی می توانید استعلام ورود و خروجتان را دریافت کنید.

اداره گذرنامه:

مورد سومی که جهت استعلام از وضعیت ورود و خروجتان می توانید به آن مراجعه کنید اداره گذرنامه است. این مورد مربوط به سایر پرونده های دیگری است که امکان دارد شما را به واسطه برخی از اقدامات خود در داخل کشورِ محل زندگی تان ممنوع الخروج کرده باشند. اگر پاسپورت خود را گم کرده باشید هم برای دریافت پاسپورت جدید نیاز به استعلام ورود و خروج از کشور از طریق اداره گذرنامه دارید.

استعلام ورود و خروج از کشور با استفاده از کد ملی

استعلام ورود و خروج از کشور با استفاده از کد ملی

شماره یا کد ملی شما، اصلی ترین شماره ای است که هویتتان به عنوان یک فرد ایرانی را در داخل کشور تایید می کند. بهتر است قبل از هر اقدامی این شماره را در ذهن خود بسپارید و حفظ کنید. اگر هم حافظه خوبی ندارید، حتما کارت ملی خودتان را همیشه برای انجام کارهای اداری به همراه داشته باشید؛ چرا که به طور کلی معیار اصلی ثبت اطلاعات شما در هر زمینه ای استفاده از شماره ملی شماست.

کد ملی به طور اختصاصی برای هر یک از شهروندان ایرانی تعریف شده است و در اختیار آنها قرار می گیرد. شما با استفاده از شماره ملی خودتان در تمامی سامانه ها و سیستم های یکپارچه کشور می توانید به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشید. دریافت استعلام ورود و خروج از کشور هم از طریق کد ملی شما امکانپذیر است و بدون استفاده از این کد به هیچ عنوان هویت شما در سامانه های مختلف کشور قابل شناسایی نبوده و نمی توانید از وضعیت خود در زمینه های مختلف اطلاعاتی را کسب کنید.

به واسطه ثبت کد ملی تان حتی امکان اینکه از وضعیت ورود و خروجتان از کشور با استفاده از گوشی موبایل خود استعلام بگیرید هم وجود دارد. از این طریق خیلی آسان، از آخرین جزئیات مربوط به ترددهای خود و رفت و آمدهایتان اطلاعات کسب می کنید.

استعلام ورود و خروج جهت ثبت شرکت خارجی:

گاهی اوقات شما به منظور شروع فعالیت کاری جدید در کشور دیگری، قصد خروج از ایران را دارید. ثبت شرکت به نام خودتان در کشور دیگر می تواند از جمله کارهایی باشد که شما برای انجام آن نیاز به طی کردن برخی پروسه های اداری دارید.

به این ترتیب که شما برای ثبت شرکت در کشور خارجی هم نیاز دارید که گزارش ورود و خروج از کشور خود را از نهاد مربوطه دریافت کرده باشید و در صورت نیاز، برای ترجمه رسمی آن هم اقدام نمایید. البته که جدا از بحث استعلام در این مورد مراحل خاصی را نیز باید بگذرانید.

با این حال، ترجمه رسمی گزارش ورود و خروج های شما از کشور مورد نظر باید از طریق مراجعه به یک دارالترجمه رسمی صورت بگیرد که دارای مجوز بوده و به صورت قانونی فعالیت ترجمه اسناد و مدارک شما را انجام می دهد.

مراحل استعلام ورود و خروج جهت ثبت شرکت خارجی

برای این امر نیز مراحل زیر بایستی انجام گیرد:

ابتدا برای دریافت و یا استعلام ورود و خروج از کشور از طریق پلیس مهاجرت و گذرنامه اقدام می کنید.

مدارک مربوط به گزارش ورود و خروج خود را به دارالترجمه ارائه می کنید.

نسبت به پرداخت هزینه ترجمه استعلام مربوط به ورود و خروجتان اقدام کنید.

پرداخت هزینه برای این کار سالانه از سوی مراجع ذی صلاح تعیین می گردد و قیمت در نظرگرفته شده برای ترجمه گزارش ورود و خروج هایتان از کشور در تمامی دارالترجمه های رسمی به یک میزان بوده و نباید تفاوت قیمتی در این زمینه وجود داشته باشد.

استعلام خروج از کشور برای ایرانیان مقیم خارج

اگر در خارج از کشور زندگی می کنید هم امکان دسترسی به استعلام آخرین خروجتان امکانپذیر است. برای ارائه این درخواست شما به عنوان متقاضی باید با نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود هماهنگی های لازم را انجام دهید.

نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران با توجه به امکان دسترسی به سیستم الکترونیک ثبت ورود و خروج از کشور اتباع که در اختیار پلیس مهاجرت و گذرنامه است، اقدامات لازم برای ارائه استعمال را انجام می دهد.

البته در مواردی که زمان خروج از کشورتان همراه گذرنامه پدر و مادرتان بوده است، شما باید درخواست خود را با نام پدر و یا مادرتان تکمیل کرده و اسم خود را تنها به عنوان همراه اعلام کنید.

در صورتی که امکان بازیابی این اطلاعات از طریق نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران وجود نداشته باشد، بستگان درجه یک شما با به همراه داشتن فتوکپي کارت شناسائي ملي و تمام ملاحظات مورد نیاز باید به اداره مقیمان وزارت امور خارجه در داخل کشور مراجعه کنند.

سپس اقدام به دریافت معرفی نامه جهت هماهنگی با پلیس مهاجرت و گذرنامه کنند و استعلام مورد نیاز شما از وضعیت ورود و خروجتان را دریافت کنند.

استعلام ورود و خروج افراد دو تابعیتی

برای بررسی استعلام مشمولین تابعیت مضاعف نیاز به مدرک شناسایی ایرانی متقاضی و گذرنامه ایرانی وی به همراه مدارک مسافرتی خارجی متقاضی است. به عنوان یک فرد دو تابعیتی بهتر است این موارد را پیش از ورود به ایران مد نظر قرار دهید:

در ایران افراد دو تابعیتی به رسمیت شناخته نمی شوند. به عبارت دیگر اگر شما در ایران به دنیا آمده باشید و یا یکی از والدینتان ایرانی باشد، شما به طور خودکار تابعیت ایرانی پیدا می کنید. حتی اگر تابعیت کشور دیگری را هم داشته باشید.

هنگام ورود به ایران فقط باید از پاسپورت ایرانی خود استفاده کنید. استفاده از پاسپورت کشور دیگر می تواند برای شما دردسر ساز شود.

افراد دو تابعیتی مرد پیش از ورود به ایران باید موارد مربوط به وظیفه نظامی خود را بررسی و در صورت لزوم آن را انجام داده و یا از آن معاف شوند. در غیر این صورت ممکن است خروج آنها از کشور با ممانعت مواجه شود.

داشتن تابعیت کشور دیگر و یا اقامت طولانی مدت در خارج از ایران مانعی برای اجرای قوانین ایران بر روی شهروندان ایرانی نمی شود.

فرد دو تابعیتی در ایران باید به موارد مالیاتی و مسائل مربوط به مالکیت اموال در ایران پاسخگو باشد.

بهتر است برای اطلاعات دقیق و جامع در مورد استعلام ورود و خروج افراد دو تابعیتی و مسائل مربوط به آنها به وب سایت وزارت امور خارجه و یا نمایندگی های دیپلماتیک مراجعه کنید.

استعلام خروج از کشور برای ایرانیان مقیم خارج

نکات تکمیلی مربوط به استعلام ورود و خروج از کشور

تنها افرادی امکان دریافت استعلام ورود و خروج از کشور را دارند که گذرنامه دریافت کرده باشند.

برای دریافت استعلام ورود و خروج از کشور نام و مشخصات شما باید در سامانه اسناد رسمی کشور ثبت شده باشد.

در زمان استعلام ورود و خروج از کشور و اطلاع از ممنوع الخروجی باید بدانید تنها نهاد عامل ممنوع الخروجی شما قوه قضائیه بوده است.

مراجعه حضوری به اداره گذرنامه، استعلام از طریق تلفن و مراجعه به سایت سه راهکار مهم برای استعلام ورود و خروج شما از کشور است.

با مراجعه به سایت exitban.ssaa.irامکان اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی تان و استعلام از ورود و خروج تان ظرف مدت 24 ساعت وجود دارد.

اگر پس از استعلام متوجه ممنوع الخروجی تان شدید، ظرف مدت 20 روز فرصت دارید تا اعتراضات را به دادگاه تجدید نظر اعلام کنید.

استعلام ورود و خروج شما به منزله سوابق شما جهت خروج از کشور محسوب می شود و تاریخ و زمان دقیق آن ثبت شده است.

پس از گم کردن پاسپورت و گذرنامه تان به هیچ عنوان امکان دریافت پاسپورت جدید را نخواهید داشت مگر آنکه از وضعیت ورود و خروج خود استعلام بگیرید.

✍️✍️ سخنی از مشاوران آویژه

با توجه به آنچه در این مطلب گفته شد، اکنون باید ضرورت تهیه استعلام ورود و خروج از کشور را به خوبی متوجه شده باشید. چه ممنوع الخروج باشید چه نباشید پیش از اقدام برای سفر خارجی نیاز به استعلام گرفتن از وضعیت ورود و خروجتان خواهید داشت.

به واسطه استعلام مجوز خروج از کشور، اگر ممنوع الخروج باشید، دلیل ممنوع الخروجی تان را متوجه خواهید شد.

اگر ممنوع الخروج هم نباشید، شما برای اطلاع از هزینه ای که باید بابت عوارض خروج از کشور پرداخت کنید، نیاز به استعلام گرفتن دارید. پس بهتر است از اطلاعات مفیدی که در رابطه با استعلام ورود و خروج از کشور و نحوه دریافت آن، در اختیار شما قرار داده ایم بهره مند گردید.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط استعلام مجوز خروج از کشور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

یکشنبه

1403/3/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید