تحصیل داروسازی در ترکیه – هزینه و شرایط + مدت زمان آن

تحصیل داروسازی در ترکیه - هزینه و شرایط + مدت زمان آن

برای تحصیل در زیر شاخه های پزشکی از جمله تحصیل داروسازی مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2023 نیز در میان دانشجویان ایرانی خیلی پر طرفدار شده است. می توان به جرات گفت که کشور ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی، ارزان ترین گزینه می باشد و از طرف دیگر، به علت نزدیکی به ایران و مسافت کم، هزینه رفت آمد مقرون به صرفه ای دارد.

آویژه این مقاله را برای ارائه اطلاعات کامل در زمینه تحصیل داروسازی در ترکیه گردآوری کرده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

داروسازی در ترکیه

همانطور که از اسمش مشخص می باشد، رشته داروسازی نقش به سزایی در رابطه با ساخت و تولید دارو، میزان تأثیر دارو در سلامت جامعه و کم‌ کردن بحران‌‌ های بیماری‌‌ زا و همچنین بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و موجودات زنده را ایفا می نماید. اکنون در ترکیه در بین افراد متقاضی، رشته داروسازی یکی از محبوب ترین رشته‌ های تحصیلی می باشد.

در کشور ترکیه رشته داروسازی، دانشجویان خارجی بسیاری را به خود جذب کرده است. در این کشور تحصیل داروسازی پیوسته نیست و افراد علاقمند لازم است اول در مقطع لیسانس تحصیل کنند و سپس در صورت داشتن علاقه، برای تحصیلات ‌تکمیلی از جمله کارشناسی‌ ارشد و دکتری اقدام کنند.

در کشور ترکیه دانشگاه‌ های بسیاری وجود دارد که برای دانشجویان خارجی رشته داروسازی را به زبان ‌های ترکی‌ استانبولی و انگلیسی ارائه می‌ کنند. دوره تحصیل رشته داروسازی در ترکیه پنج سال می باشد.

داروسازی در ترکیه

شرایط پذیرش برای تحصیل داروسازی در ترکیه

در دانشگاه ‌های ترکیه، نسبت به ایران شرایط پذیرش اندکی متفاوت ‌تر می باشد. در این کشور آزمون سراسری وجود ندارد و جهت پذیرش، قبولی در امتحان دانشگاه کافی‌ می باشد. جهت پذیرش می ‌توان به 4 روش در دانشگاه‌ های ترکیه برای تحصیل رشته داروسازی و دیگر رشته‌ ها اقدام نمود.

آن روش ها به شرح زیر است:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آزمون یوس

آزمون YOS در ترکیه مهم‌ ترین آزمون می باشد. آزمون یوس برای دانشجویان بین‌ المللی می باشد که تصمیم دارند در دانشگاه‌ های ترکیه تحصیلات خود را ادامه دهند. بخش نخس آزمون یوس شامل دروس ریاضی، هندسه و هوش می باشد. قسمت دوم مهارت زبان ترکی‌ استانبولی می باشد. این امتحان به زبان ‌های ترکی‌ استانبولی، انگلیسی، عربی و حتی فارسی از افراد داوطلب گرفته می ‌شود.

آزمون ست

آزمون ست مهم ‌ترین امتحان بین ‌المللی برای افراد داوطلب خارجی که می‌ خواهند در ترکیه به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، امتحان ست می باشد. امتحان ست شامل دروس زبان انگلیسی و ریاضی است و از داوطلبان به زبان انگلیسی گرفته می ‌شود.

آزمون آلس

این امتحان شامل 2 بخش دارد. بخش نخست هندسه، ریاضی و هوش و بخش دوم شامل زبان ترکی ‌استانبولی می باشد. در سال آزمون آلس، حداکثر دو بار یکی روز های آخر اردیبهشت ماه و دیگری اواسط ماه آذر برگزار می گردد. اعتبار مدرک آزمون آلس سه سال می باشد.

آزمون GRE

هدف این امتحان سنجش معلومات و توانایی ‌های فارغ‌ التحصیلان مقاطع تحصیلی از جمله لیسانس و فوق‌ لیسانس برای ادامه‌ تحصیل در مقاطع تحصیلی بالا تر می باشد. این امتحان در 2 سطح General و Subject برگزار می گردد که دارای سه بخش درک واژه (Verbal)، قسمت تحلیلی (Analytic)و محاسباتی (Quantitative) می باشد.

مراحل اخذ پذیرش داروسازی در ترکیه

در ترکیه برای تحصیل داروسازی، نخست لازم است جهت دریافت پذیرش تحصیلی درخواست نمایید. در کنار آن نیز می بایست مدارک لازم را که دانشگاه درخواست کرده است را ارسال کرده و بعد منتظر پاسخ قبولی دانشگاه بمانید.

بعد از ارسال مدارک خود به دانشگاه ‌های مورد علاقه و موفقیت در دریافت قبولی تحصیلی، لازم است همراه با نامه اخذ پذیرش تحصیلی، به سفارت ترکیه مدارک خود را تحویل دهید و بعد برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

مراحل اخذ پذیرش داروسازی در ترکیه

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در ترکیه

افراد متقاضی که تصمیم دارند به تحصیل داروسازی در کشور ترکیه بپردازند، حتما لازم است فارغ ‌التحصیل یکی از رشته‌های ریاضی و تجربی و دارای مدرک دیپلم دوازده ساله در دبیرستان باشند.

پونزدانشجویان جهت دریافت قبولی رشته داروسازی در ترکیه، می بایست برای دانشگاه انتخابی خود مدارک زیر را ارسال نمایند:

  • فرم درخواست
  • دیپلم دبیرستان
  • سوابق تحصیلی
  • نمره مهارت زبان
  • تثبیت پرداخت هزینه درخواست
  • نامه‌ ای که تضمین می نماید در طی دوره تحصیلی تمکن مالی برای حمایت از خود دارید.

شهریه های دانشگاه برای تحصیل داروسازی در ترکیه

افراد متقاضی تحصیل رشته داروسازی در ترکیه، توانایی این را دارند که لیستی از هزینه‌ های هر ساله بعضی از دانشگاه ‌ها در این زمینه را در جدول زیر مشاهده نمایند:

دانشگاهزبانهزینه‌ های سالانه به دلار
آلتین ‌باشانگلیسی15000 دلار
یدی ‌تپهانگلیسی18500دلار
مدیپولترکی‌ استانبولی10417دلار
استانبولانگلیسی15000 دلار
آجی ‌بادامانگلیسی15000 دلار

بورسیه های تحصیلی رشته داروسازی در ترکیه

در ترکیه بورسیه های تحصیلی به دو نوع تخفیف در شهریه و فول فاند تقسیم می‌ گردند. بورسیه تحصیلی فول فاند، بهترین نوع می باشد. چون که همه هزینه‌ های دانشجو بر‌ عهده دانشگاه می باشد.

تخفیف در شهریه شامل کسانی می باشد که توسط آزمون‌ های YOS و SAT وارد دانشگاه‌ های ترکیه می ‌شوند. افراد متقاضی توانایی این را دارند که برای تخفیف در شهریه‌، با ارسال رزومه قوی به دانشگاه خود اقدام نمایند.

بورسیه های تحصیلی رشته داروسازی در ترکیه

درآمد داروسازان در ترکیه

در نخست می بایست گفت که به زبان ترکی اگر مسلط نیستید، برای کار در ترکیه گزینه‌ های زیادی وجود ندارد. دانشجویان داروسازی در این کشور توانایی این را دارند که در ترکیه پس از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار شوند. همچنین امکان دارد در مراکز درمانی که دوره ‌های کار آموزی خود را در آن ‌جا می‌ گذرانند، نیز جذب گردند و احتیاجی به جست ‌و جوی کار نداشته باشند.

بر اساس آخرین آمار، معمولاً در آمد داروسازان ماهیانه حدود 101200 لیر درآمد کسب می نمایند. محدوده حقوق از 15800 لیر (بالا ترین) تا 5220 لیر (کم ترین) متغیر می باشد. این متوسط ​​حقوق ماهیانه شامل حمل ‌و نقل، حق مسکن و سایر مزایا می باشد.

نتیجه گیری

افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی چون دارو سازی در دانشگاه های ترکیه دارند، باید بدانند که جهت کار در این کشور لازم است به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشند. در غیر این صورت کاریابی برای این افراد سخت خواهد بود.

در این مقاله از آویژه سعی کردیم تمامی اطلاعات در خصوص تحصیل داروسازی در ترکیه را برای شما به طور کامل ارائه دهیم. در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این مقاله، با شماره گیری 09099071985 با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

علامت سوالدوره تحصیل داروسازی در ترکیه چقدر طول می کشد؟

دوره تحصیل رشته داروسازی در ترکیه پنج سال می باشد.

علامت سوالآزمون ست برای چه کسانی مناسب می باشد؟

آزمون ست مهم ‌ترین امتحان بین ‌المللی برای افراد داوطلب خارجی مناسب می باشد که می‌ خواهند در ترکیه به زبان انگلیسی تحصیل نمایند.

علامت سوالبیشترین و کم ترین حقوق داروسازان در ترکیه چقدر است؟

محدوده حقوق داروسازان از 15800 لیر (بالاترین) تا 5220 لیر (کمترین) متغیر می باشد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تحصیل داروسازی در ترکیه – هزینه و شرایط + مدت زمان آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید