تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه – شرایط و هزینه آن + بازار کار آن

تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه - شرایط و هزینه آن + بازار کار آن

به عنوان یکی از زمینه های اصلی علوم رفتاری، رشته روانشناسی مطالعه رفتار انسان از نظر های مختلف را شامل می گردد. اجتماعی شدن، توسعه شخصی، منابع انسانی، روابط بین فردی، اصول یادگیری و اختلالات رفتاری بعضی از اصول اساسی روانشناسی می باشد.

برای اشخاصی که تصمیم دارند در زمینه روانشناسی تحصیل نمایند، تحصیل روانشناسی ترکیه بهترین گزینه می باشد. در این مقاله از آویژه به این رشته تحصیلی بسیار مهم در کل دنیا می پردازیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تحصیل روانشناسی در کشور ترکیه

در شهر های مختلف ترکیه، تحصیل روانشناسی در دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد. در این کشور رشته روانشناسی در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است و دانشجویان توانایی این را دارند که به آسانی برای مسیر اصلی خود اقدام کنند.

دانشجویان روانشناسی همیشه در تلاش اند تا تمامی جوانب رفتار انسان را درک کنند و بفهمند. حوزه روانشناسی به خاطر اهمیت آن در پیشرفت جامعه و انسانی در پزشکی، مطالعات رفتاری و تحقیقات بهداشتی بسیار مهم می باشد.

از فرآیند های اساسی در زمینه رفتار و شناخت انسان آگاهی داشتن، توانایی این را دارد که موجب به اکتشافی در شرایط روانی پیچیده تر از جمله صرع، افسردگی، بیماری آلزایمر و آسیب مغزی گردد. از طرفی مطالعه روانشناسی خیلی مهم می باشد و در این کشور نقش بسیار مهمی را داراست.

رشته روانشناسی در زمینه علوم اجتماعی، یکی از زیر شاخه های علمی می باشد. با مطالعه کارشناسی یا کارشناسی ارشد روانشناسی، شما توانایی این را دارید که در خصوص تمامی جنبه های مربوط به روان انسان اطلاعات دریافت کنید.

رشته روانشناسی توانایی این را دارد که به شما در درک طیف وسیعی از رفتار های انسانی و همچنین شکل های مختلفی که در خصوص مسئله های بهداشت روان صورت می گیرد، کمک کند.

دانشجویان روانشناسی کلاس های تئوری را با مطالعات موردی و تجربه کار عملی درمورد موضوع هایی چون اختلال های روانی، تروما، اعتیاد، رشد کودک و راه های درمانی فعلی ترکیب خواهند کرد. در کشور ترکیه رشته روانشناسی دارای گرایش های خیلی زیادی می باشد.

پونزاین گرایش ها عبارت اند از:

تیکروانشناسی شناختی و ادراکی

تیکروانشناسی رفتاری

تیکروانشناسی آموزشی

تیکروانشناسی بالینی

تیکروانشناسی رشد

تیکعصب شناسی

تیکروانشناسی تجربی یا اشکال روانشناسی عمق

تحصیل روانشناسی در کشور ترکیه

شرایط تحصیل روانشناسی در ترکیه

با توجه به این که از طرف دولت بودجه هایی به این رشته تعلق میگیرد بستر های بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار داده است، رشته روانشناسی در ترکیه بسیار محبوب و مورد توجه قرار گرفته است.

در شهر های مختلف کشور ترکیه، تحصیل روانشناسی در دانشگاه های این کشور امکان پذیر می باشد. در این کشور روانشناسی در مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد و دانشجویان توانایی این را دارند که به آسانی برای دریافت پذیرش خود اقدامات لازم را انجام دهند.

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته معمولا چهار سال یا همان هشت ترم تحصیلی است و گرایش های مختلفی چون روانشناسی تجربی، عصب شناسی، روانشناسی بالینی، روانشناسی رشد و… را در زیر مجموعه خود داراست.

در ترکیه مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی یک دوره دو ساله است. از ارائه این دوره هدف این می باشد که مهارت ‌های مورد نیاز در کارشناسان روانشناسی ایجاد گردد که توانایی این را داشته باشند که مؤثر تر و بهتر در نهاد های مختلف آموزشی و اجتماعی خدمت کنند.

در کشور ترکیه دوره دکتری روانشناسی نیز از کورس های محبوب است. در این کشور دوره دکتری روانشناسی یک دوره چهار ساله می باشد. که در تعدادی از بهترین دانشگاه‌ های ترکیه از جمله دانشگاه سابانجی، کوچ، خاور نزدیک و بیلکنت ارائه می‌ گردد. هدف از تحصیل در مقطع دکتری، در یک زمینه خاص متخصص شدن می باشد.

 شرایط تحصیل روانشناسی در ترکیه

هزینه های تحصیل روانشناسی در دانشگاه های ترکیه

یکی از دلایل اینکه دانشجویان کشورهای مختلف رشته روانشناسی در ترکیه را انتخاب می کنند، هزینه ‌های مناسب آن است. بر اساس سطح علمی فوقی که در دانشگاه های ترکیه وجود دارد، ولی شهریه‌ ها برای ترم ‌های تحصیلی نسبتا کم تر وجود خواهد داشت.

این در حالی می باشد که در اختیار دانشجویان فرصت ‌هایی چون بورسیه ‌های تحصیلی، اراسموس، کمک هزینه‌ ها و تخفیف‌ های آموزشی نیز قرار خواهد گرفت.

در ترکیه هزینه تحصیل روانشناسی بسته به مقطع و مکان متغیر خواهد بود. دانشگاه ‌های ترکیه به دو قسمت خصوصی و دولتی تقسیم می گردد. میانگین هزینه‌ های تحصیل روانشناسی کلا در یک دانشگاه دولتی سالانه مابین 450 دلار تا 1500 دلار است. ولی در رشته روانشناسی هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر می باشد.

بازار کار و درآمد رشته روانشناسی در ترکیه

در این میان تحت تأثیر عوامل مختلفی، بازار کار روانشناسی همیشه مورد توجه است. افراد فارغ التحصیل رشته روانشناسی در ترکیه توانایی این را دارند که در مراکز درمانی، آموزشی و خدماتی به صورت خصوصی یا دولتی مشغول به کار شوند. بر طبق آمار، در آمد و حقوق رشته روانشناسی در ترکیه در شهر استانبول، میانگین درآمد یک روانشناس عمومی در سال در حدود 107965 لیر برآورد شده است.

این بدان معنا می باشد که به‌ عنوان یک روانشناس، شخص ساعتی در حدود شصت تا هشتاد لیر درآمد خواهد داشت. در دیگر شهرهای ترکیه این میزان درآمد، 20285 لیر کمتر خواهد بود.

یک شخص تازه فارغ التحصیل شده در رشته روانشناسی که سابقه کاری (1 تا 3 سال) ندارد، تقریبا 96000 لیر و یک شخص با سابقه بیش از هشت سال، در سال تقریبا 170000 لیر درآمد خواهد داشت. ولی اشخاص متخصص روانشناسی و پروفسور های رشته روانشناسی در کشور ترکیه حقوق بالاتری می گیرند.

بازار کار و درآمد رشته روانشناسی در ترکیه

سخن پایانی

تحصیل روانشناسی در ترکیه با همه جزئیات آن در این مقاله از آویژه مورد بررسی قرار گرفت. اگرچه که تصمیم مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارید، توانایی این را دارید که با توجه به شرایط خود به پذیرش از دانشگاه های این کشور در رشته روانشناسی اقدام نمایید.

اگر برای مهاجرت تحصیلی رشته روانشناسی نیاز به مشاوره دارید، مشاوران با تجربه مرکز مشاوره آویژه آماده مشاوره هستند. با شماره گیری 09099071985 با مرکز مشاوره آویژه در تماس باشید.

سوالات متداول

علامت سوالطول دوره تحصیلی رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی ترکیه چقدر است؟

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته معمولا چهار سال یا همان هشت ترم تحصیلی است.

علامت سوالطول دوره تحصیلی رشته روانشناسی در مقطع دکتری ترکیه چقدر است؟

در این کشور دوره دکتری روانشناسی یک دوره چهار ساله می باشد.

علامت سوالسالانه میانگین در آمد یک روانشناس عمومی در ترکیه چقدر است؟

میانگین درآمد یک روانشناس عمومی در سال در حدود 107965 لیر برآورد شده است.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

تحصیل رشته روانشناسی در ترکیه – شرایط و هزینه آن + بازار کار آن

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید