شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1402

شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1401

دانشگاه آزاد تهران در سال ۱۴۰۲بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان، برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوستهو کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی اقدام به جذب دانشجو می کند.

پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد تهران نیز تابع برخی شرایط و قوانین است که از مهم ترین شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲، می توان به دارا بودن مدرک تحصیلی پایه، متناسب با مقطع انتخابی اشاره کرد.

از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1402 را به اطلاع شما دوستان گرامی برسانیم.

ارائه دفترچه ثبت نام مجزا برای هر مقطع تحصیلی

دفترچه ثبت نام به صورت مجزا برای هر مقطع تحصیلی در سایت دانشگاه آزاد منتشر می شود. علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد تهران، می توانند لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران که پذیرش می کند را جستجو کرده و اقدام به ثبت نام کنند.

دفترچه ثبت نام که شامل شرایط پذیرش داوطلبان، ضوابط و لیست رشته ها در گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، زبان و هنر است نیز منتشر می شود.

دانشگاه آزاد تهران، پس از ساماندهی رشته های بدون آزمون و اجرایی شدن طرح ثبت نام هماهنگ دانشگاه های بدون آزمون، همزمان با سایر دانشگاه های بدون کنکور ثبت نام خود را آغاز می کند.

انتظار می رود همانند سال گذشته، لینک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 برای داوطلبان ورودی مهر ماه از مرداد ماه و برای داوطلبان ورودی بهمن ماه از اواخر آذر ماه فعال شود.

داوطلبان برای اطلاع از نحوه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در هر دو نوبت می توانند به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه کنند.

دانشگاه آزاد تهران چه شرایطی برای پذیرش داوطلبان بدون کنکور در سال 1402 دارد؟

دانشگاه آزاد تهران برای پذیرش داوطلبان شرایطی را در نظر گرفته که به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور برای تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد پذیرش یکسان و شرایط اختصاصی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد سال ۱۴۰۲ برای هر چهار مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته و مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته، متفاوت است.

دانشگاه آزاد تهران چه شرایطی برای پذیرش داوطلبان بدون کنکور در سال 1401 دارد؟

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در 1402

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ در تمامی مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته یکسان است.

پونزمهم ترین شرایط عمومی مندرج در دفترچه ثبت نام شامل موارد زیر است:

داشتن توانایی جسمی متناسب برای تحصیل در رشته های انتخابی

عدم اعتیاد به مواد مخدر

عدم اشتهار به فساد اخلاقی

عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران

عدم وابستگی، عضویت، هواداری و پرداخت کمک مالی به گروهک های محارب

همچنین از دیگر شرایط پذیرش داوطلبان باید به مواردی مانند، پذیرفتن قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران، پذیرفتن کلیه مقررات دانشگاه، ممنوعیت نقل و انتقال در صورت پذیرفته شدن بر اساس سوابق تحصیلی، پرداخت شهریه بر اساس مصوب سالانه و پذیرش بر اساس معدل مدرک پایه اشاره کرد.

باید توجه داشته باشید که شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال ۱۴۰۲ بر اساس مندرجات دفترچه سال گذشته ذکر شده، که ممکن است در سال جاری تغییراتی داشته باشد.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در 1401

شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان در مقطع کاردانی

شرایط پذیرش داوطلبان در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد نیز به ۲ دسته رشته های کاردانی پیوسته یا کاردانی فنی حرفه ای و کاردانی ناپیوسته تقسیم می شود.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در پذیرش بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر یا بهمن سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد را دارند، باید شرایط اختصاصی مقطع مورد نظر را داشته باشند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1402 با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مقطع کاردانی پیوسته

پونزاز مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی پیوسته، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم، دیپلم نظام جدید و یا یک مدرک دیپلم سه ساله نظام سالی واحدی / ترمی واحدی رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کار و دانش

گذراندن حداکثر ۱۲ واحد جبرانی برای افرادی که دیپلم نظری خود را در رشته ای غیر مرتبط با مدرک تحصیلی خود انتخاب کرده اند.

گذراندن حداکثر ۱۴ واحد جبرانی برای داوطلبانی که رشته ای متناسب با مدرک تحصیلی خود انتخاب کرده اند.

افرادی هم که دارای دیپلم کار و دانش، فنی و حرفه ای و هنرستان می باشند، در رشته های متناسب با مدرک تحصیلی خود می توانند انتخاب رشته کنند. باید توجه داشته باشید که رشته تربیت بدنی از شرط تناسب با مدرک دیپلم مستثنی است.

مقطع کاردانی ناپیوسته

پونزاز مهم ترین شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی ناپیوسته، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

داشتن مدرک دیپلم و گواهی پیش دانشگاهی

فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی، دانش آموختگان علوم حوزوی که مدرک آنها معادل دیپلم نظام قدیم مورد تایید حوزه علمیه قم باشند، فقط حق ثبت نام در رشته های گروه علوم انسانی را دارند.

داشتن سلامت جسمانی کامل و توانایی متناسب با رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی

شرایط اختصاصی پذیرش داوطلبان در مقطع کاردانی

شرایط پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی

شرایط پذیرش داوطلبان در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در مقطع کارشناسی به دو دسته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته تقسیم می شود که ثبت نام و شرایط این ۲ مقطع با یکدیگر متفاوت است.

مقطع کارشناسی پیوسته

داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد تهران، برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته باید به شرایط اختصاصی این دانشگاه توجه داشته باشند.

پونزاین شرایط بشرح زیر می باشد:

داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا یک مدرک دیپلم نظام جدید و مدرک پیش دانشگاهی و یا ارائه مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم به جای مدرک پیش دانشگاهی

فارغ التحصیلان کاردانی علوم پزشکی، دانش آموختگان علوم حوزوی متقاضی در رشته های گروه علوم انسانی

علاوه بر این داوطلبان برخی از رشته ها علاوه بر سلامت کامل جسمانی، باید توانایی لازم برای تحصیل در رشته مورد نظر را داشته باشند. این رشته ها شامل مهندسی دریا – دریانوردی (سلامت کامل بینایی) – رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی (نداشتن معلولیت های حاد جسمی، بیماری قلبی و تنفسی) و رشته نمایش، بازیگری و نمایش، کارگردانی (دارای سلامت کامل بینایی، شنوایی و کلامی) می باشند.

همچنین افرادی که علاقه مند به رشته دانشگاهی موسیقی هستند، باید در آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی شرکت کنند که صورت قبولی در این مراحل، مجاز به تحصیل در این رشته خواهند بود.

مقطع کارشناسی ناپیوسته

شرایط پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲ متفاوت است.

پونزمتقاضیان باید دارای شرایط اختصاصی از قبیل موارد زیر باشند:

داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) پیوسته یا ناپیوسته با معدل بالای ۱۲

گذراندن ۲۰ واحد جبرانی برای داوطلبان با مدرک کاردانی پیوسته

کسب معدل بالای ۱۲ جهت اخذ مدرک کارشناسی

داشتن سلامت جسمانی کامل و توانایی متناسب با رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی

شرایط پذیرش داوطلبان در مقطع کارشناسی

دانشگاه آزاد تهران از سطح علمی خوبی برخوردار است

داوطلبانی که متقاضی ادامه تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در تهران در رشته و مقطع مورد نظر خود هستند، باید به خوبی شرایط پذیرش داوطلبان را مطالعه کنند و توجه داشته باشند که به جز رشته های پیراپزشکی، اکثر رشته ها در این دانشگاه ها به صورت سوابق تحصیلی ارائه می شود.

داوطلبان بدانند که بیشتر اساتید دانشگاه آزاد تهران در یکی از بهترین دانشگاه های ایران تحصیل کرده اند، که یکی از ملاک های تاثیر گذار برای بالا بودن رتبه دانشگاه آزاد تهران همین اساتید سطح بالا است.

از طرفی توجه داشته باشید که سطح علمی هر یک از دانشگاه ها را دانشجویان تعیین می کنند. لذا به خاطر داشته باشید که توان و تلاش شما برای کسب مهارت و افزایش دانش متناسب با رشته انتخابی شما باشد.

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات لازم را در خصوص شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1402 را در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه به دریافت مشاوره پذیرش دانشگاه آزاد بدون کنکور سال 1402 نیاز دارید، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتشرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران چیست؟

دانشگاه آزاد تهران برای پذیرش داوطلبان شرایطی را در نظر گرفته که به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود. شرایط عمومی در تمام مقاطع یکسان بوده ولی شرایط اختصاصی در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با یکدیگر متفاوت است که در این مقاله شرایط هر مقطع رو مورد بررسی قرار داده ایم.

سوال علامتمهم ترین شرایط عمومی پذیرش بدون کنکور در دانشگاه آزاد تهران چیست؟

داشتن توانایی جسمی متناسب برای تحصیل در رشته های انتخابی – عدم اعتیاد به مواد مخدر – عدم اشتهار به فساد اخلاقی – عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران – عدم وابستگی، عضویت، هواداری و پرداخت کمک مالی به گروهک های محارب

شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1402

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط پذیرش داوطلبان بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران در سال 1402

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/7/6

جمعه

1402/7/7

شنبه

1402/7/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید