بهترین کشورها و برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته خلبانی

بهترین کشورها و برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته خلبانی

رشته خلبانی یکی از رشته های هیجان انگیز با فناوری بسیار پیشرفته به شمار می رود و قطعا تحصیل این رشته در کشورهایی که صنعت هوانوردی ضعیفی دارند، منطقی نیست. علاوه بر این، آن دسته از دانشجویان که تحصیل را مقدمه مهاجرت خود می دانند، باید کشوری را برای تحصیل این رشته انتخاب کنند که صنعت خلبانی قدرتمندی داشته باشد و بتوانند آینده شغلی مناسبی را برای خود رقم بزنند.

پیش از هر اقدامی برای اخذ پذیرش تحصیلی لازم است متقاضیان تحصیل این رشته با کشورها و دانشگاه هایی بهترین گزینه برای مهاجرت و تحصیل رشته خلبانی هستند، آشنایی شوند و با مقایسه شرایط این کشورها با شرایط خود، گزینه مناسب برای مهاجرت تحصیلی خود را برگزینند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. برای دریافت مشاوره های تحصیلی حرفه ای میتوانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

بهترین کشور برای تحصیل خلبانی

در ادامه قصد داریم علاوه بر شرایط تحصیل در رشته خلبانی در خارج از کشور در اغلب کشورهایی که به عنوان گزینه های اصلی مهاجرت تحصیلی ایرانیان به حساب می آیند، بهترین دانشگاه های این کشورها را نیز در رتبه بندی دانشگاه های دنیا در زمینه تخصصی خلبانی بر اساس رنکینگ معتبر کیو اس نیز معرفی می نماییم.

بهترین کشور برای تحصیل خلبانی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تحصیل خلبانی در ترکیه

اعتبار دوره های آموزش خلبانی در ترکیه با داشتن یک از معتبرترین خطوط هوایی یعنی (ترکیش ایرلاین) بسیار بالاست است، به ویژه برای هموطنان ما که به عنوان مثال برای شرکت در دوره خلبانی در استرالیا، آلمان، کانادا و… با مشکل اخذ ویزا مواجهند.

ترکیه می تواند بهترین گزینه به حساب آید. زیرا به علت روابط حسنه این همسایه غربی با کشورمان، هموطنان ما در زمینه اخذ ویزای تحصیلی در این کشور با مشکل خاصی مواجه نمی باشند.

یکی از معتبرترین دانشگاه های خلبانی نه تنها در ترکیه بلکه در دنیا، دانشگاه هوانوردی ترکیه یا (TURKISH AERONAUTICAL ASSOCIATION UNIVERSITY) در شهر آنکارا می باشد که شرایط مناسبی برای دانشجویان بین المللی از جمله ایرانیان مشتاقان تحصیل رشته خلبانی در ترکیه دارد، این دانشگاه در سال 2011 توسط بنیاد هوایی انجمن هوانوردی ترکیه یا (TTA) تاسیس شده است.

البته این دانشگاه در سه شهر ترکیه، دارای چهار دانشکده است و تمام فعالیت های آن در آنکارا متمرکز نیست. استفاده از فرودگاه های مختلفی چون فرودگاه آنکارا، فرودگاه ازمیر، فرودگاه ساجوک، و فرودگاه اتیمسگوت و ناوگان مشتمل بر بیش از 77 هواپیمای پیشرفته، ظرفیت بالای عملی و آموزشی در این دانشگاه را نشان می دهد.

تحصیل خلبانی در کانادا

دوره های آموزش رشته خلبانی در کانادا، 2 سال در کالج ها و 4 سال در دانشگاه های هوانوردی ارائه می گردد و هر یک از این دوره ها نیز دارای واحدهای درسی نظری و عملی مختلفی می باشند.

برای ورود به دوره های تحصیل خلبانی در کانادا متقاضیان باید حداقل ۱۶ سال داشته باشند و گواهی عدم سوء پیشینه را به همراه گواهی سلامت پزشکی که شامل تست بینایی، شنوایی، و تعادل عمومی جسمی و روانی میباشد را ارائه دهند.

همچنین داوطلبان برای ورود به دوره های آموزش خلبانی در کانادا باید مدرک ALPT را ارائه دهند. علاوه بر آن ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6 برای ورود به این دوره ها الزامیست.

تحصیل خلبانی در کانادا

در ادامه به شرح معتبر ترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته خلبانی میپردازیم:

  • دانشگاه (Waterloo)

یکی از معتبرترین دانشگاه های هوانوردی کانادا دانشگاه واترلو می باشد که از سال ۲۰۰۷ دوره های آموزش هوانوردی در آن راه اندازی شده است. گواهی پرواز که در این دانشگاه به فارغ ‌التحصیلان ارائه می ‌شود، در کشورهای مختلف دنیا اعتبار بسیار مناسبی دارد.

  • دانشگاه (Fraser Valley)

دانشگاه فریزر ولی در جنوب غرب استان بریتیش کلمبیا نیز دوره های مختلفی از جمله دوره های ۲ ساله گواهی پرواز و همچنین دوره های کارشناسی چهارساله را به مشتاقان تحصیل خلبانی در کانادا ارائه می نماید.

  • دانشگاه (Western)

دانشگاه وسترن دوره های کارشناسی مدیریت هوانوردی تجاری را به دانشجویان ارائه می نماید. فارغ‌ التحصیلان این رشته به علت اینکه گواهی پرواز دریافت می ‌کنند، می ‌توانند به عنوان خلبان حرفه ‌ای یا مدیر در صنعت هوانوردی مشغول به کار شوند.

تحصیل خلبانی در استرالیا

اعتبار بالای مدارکی که در پایان دوره های خلبانی در استرالیا به فارغ التحصیلان ارائه میشود، این امکان را به دانش آموختگان می دهد که به راحتی در کشورهای دیگری که شرایط آسان تری برای خلبانی در نظر گرفته اند استخدام گردند.

البته امکان استخدام خلبان در استرالیا برای این دانش آموختگان نیز وجود دارد؛ به همین دلیل سالانه عده زیادی از علاقه مندان حرفه خلبانی از نقاط مختلف دنیا از جمله ایران، متقاضی پذیرش و اخذ ویزای دوره خلبانی در استرالیا میشوند.

دانشگاه ها و آکادمی های زیادی برای تحصیل خلبانی در استرالیا وجود دارند که معروف ترین آنها دانشکده خلبانی رویال ویکتوریا، دانشگاه تکنولوژی سویین برن، دانشکده خلبانی آکادمی پرواز استرالیا، دانشگاه فناوری ملبورن، دانشکده مهندسی دانشگاه ادیث کاوان میباشد.

تحصیل خلبانی در آلمان

در دوره های آموزش خلبانی در آلمان که تحت نظر ایرلاین های مختلف این کشور به ویژه ایرلاین معتبر (Lufthansa) ارائه می گردد، متقاضیان ضمن آشنایی با دانش روز خلبانی و پس از گذراندن دوره های مختلف به آسانی می توانند شانس کار کردن در ایرلاین های مطرح این کشور و سایر کشورها را به دست آورند.

لازم به ذکر میباشد که کشور آلمان یکی از اعضای کنوانسیون Bologna میباشد و دانشگاه های آن از استاندارد آموزشی مشترک کشورهای اروپایی تبعیت می کنند و به همین جهت فارغ التحصیلان دوره های آموزش خلبانی در آلمان می توانند در ایرلاین های سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز مشغول به کار شده و ویزای کار این کشورها را نیز پس از اتمام دوره تحصیل در آلمان دریافت نمایند.

تحصیل خلبانی در آلمان

در ادامه به شرح معتبر ترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل رشته خلبانی میپردازیم:

  • مدرسه خلبانی AEROTOURS

این مدرسه آموزشگاه پرواز نزدیک فرودگاه اشتراوسبرگ برلین واقع شده است. این دانشگاه در شرایط ایده آل، شما را قادر می سازد تا به عنوان یک خلبان تجاری هواپیماهای حمل و نقل هوایی موفق شوید. هم هزینه های تحصیل خلبانی در آلمان مناسب و هم ساختارهای کم هزینه ارائه شده، تحقق آرزوهای شما را تسهیل می کند.

  • سرویس هواپیمایی Cockpit4u

یکی از سازمانهای برتر آموزش در جهان (ATO) است و شرکتهای هواپیمایی، خلبانان و مبتدیان، واحدهای آموزشی حرفه ای و فردی را با بالاترین انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان کار تیمی در پرواز را به جامعه هواپیمایی دنیا ارائه می دهد.

  • آکادمی Flight Crew

آکادمی Flight Crew یک مدرسه پروازی است که زیر نظر شبکه آموزش خلبانی است و متعلق به آموزش پرواز پرواز لوفت هانزا می باشد.

تحصیل خلبانی در روسیه

دوره های تحصیل خلبانی در روسیه مزایای زیادی دارد، اول از همه اینکه گواهینامه های بین المللی که در این دوره ها ارائه می ‌شود در تمامی نقاط دنیا دارای اعتبار بالایی هستند و فارغ التحصیلان خلبانی در روسیه می توانند در روسیه یا کشورها به عنوان خلبان مشغول کار شوند. بهترین و معروف ترین مورد از دانشگاه های خلبانی روسیه موسسه هوانوردی مسکو (MAI) میباشد.

این موسسه در سال ۱۹۳۰ با هدف تربیت پرسنل مجرب برای صنعت هوانوردی تاسیس شد. از زمان تاسیس موسسه هوانوردی مسکو (Moscow Aviation Institute)، حدود ۱۷۵ هزار نیروی متخصص برای صنعت هوانوردی با تخصص‌ های متنوع تربیت شده‌ اند. و اکثر دانش‌ آموختگان این موسسه در صنایع دولتی و بین‌ المللی مشغول به کار می شوند.

در پایان

در این مقاله بر اساس خط مهاجرت ایرانیان سعی کردیم به بهترین کشور های ارائه دهنده رشته خلبانی برای ایرانیانی که قصد تحصیل این رشته در خارج از کشور را دارند بپردازیم و شما را با معتبر ترین دانشگاه های هوانوردی کشور های ذکر شده آشنا کردیم. اما با توجه به فرآیند پیچیده مهاجرت تحصیلی بهتر است قبل هر گونه اقدام با یک مشاور با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی های لازم از طریق شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ میتوانید با مشاوران مجرب مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید.

سوالات متداول

سوال علامتکدام کشورهای خارجی برای تحصیل رشته خلبانی برای ایرانیان متناسب هست؟

در این مقاله با در نظر گرفتن مسیر مهاجرت ایرانیان به بررسی کشور های مختلف برای تحصیل خلبانی پرداخته ایم که اطلاعات تکمیلی در این مقاله ذکر شده است.

سوال علامتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته خلبانی کدامند؟

دانشگاه های هوانوردی زیادی در دنیا وجود دارند که در این مقاله به بررسی معتبر ترین آنها پرداخته ایم.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین کشورها و برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته خلبانی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/3/5

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید