خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل در خارج از کشور آزمون آلفا تست چیست و برای چه رشته های اجباری است

آزمون آلفا تست چیست و برای چه رشته های اجباری است

بروزرسانی شده اکتبر 6, 2017 8:15 ب.ظ
0
320
آزمون آلفا تست ایتالیا
آزمون آلفا تست چیست و برای چه رشته های اجباری است
میانگین 5 رای از تعداد 3

آزمون آلفا تست یکی از آزمون هایی است که برای ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا مورد نیاز است ٬ آزمونی شبیه به کنکور سراسری در ایران! چنانچه قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا را دارید در ادامه همراهی کنید 

در حقیقت آلفا تست نام شرکتی است که مسئولیت برگزاری آزمون های ammissione esame’L را دارد که هر دانشگاه به صورت جداگانه برای انتخاب دانشجوهایش برگزار می کند. همچنین آلفا تست مجموعه های از چند کتاب جهت آمادگی برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا در مقطع لیسانس می باشد. این آزمون ها در ابتدای هر سال تحصیلی برگزار می گردد و داوطلبان می بایست امتیاز قبولی برای ورود در رشته های مختلف تحصیلی را کسب نمایند. مطالعه کتاب های آلفا تست تقریباً برای همه رشته های مقطع کارشناسی توصیه می شود ولی برای تعدادی از رشته ها اجباری می باشد. این رشته ها عبارت هستند از: مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، رشته های پیراپزشکی، شیمی، زیست شناسی، بیوتکنولوژی، کشاورزی، روان شناسی، حقوق، آموزش ابتدایی، خدمات اجتماعی، میراث فرهنگی، علوم ورزشی، مخابرات و ارتباطات، زبان و ادبیات خارجه و رشته های مالی و اقتصادی.

آزمون های آلفا تست دارای تعدادی سوال است که با توجه به رشته، موضوع و تعداد آن متفاوت است و به صورت تستی می باشد.

این آزمون پنج گزینه ای و همچنین دارای نمره منفی می باشد. این آزمون کاملا جدی می باشد و قبول شدن در رشته هایی که تعداد خیلی محدودی دانشجو می گیرند سالیانه سخت تر نیز می شود. باید توجه داشت که آزمون آلفا تست،یک آزمون فرمالیته نیست و آزمونی شبیه کنکور سراسری در ایران است. کتاب های آلفا تست را می توان از مدرسه ایتالیایی تهیه کرد. اصل این کتاب ها توسط یک انتشارات در ایتالیا به نام آلفا تست تهیه شده اند. این کتابها عموماً شامل 3 کتاب می باشند. یکی شامل توضیح درس (درسی که ایتالیایی ها در دوران مدرسه خوانده اند) ٬ کتاب دیگر شامل نمونه سواالات و تست های آزمون های ورودی سال های گذشته است و این سوال ها به فرد کمک خواهد کرد که با نحوه این آزمون آشنا شوند ٬ طبیعی است که عیناً این سوالات در آزمون های سال بعد تکرار نخواهد شد.

در صورتی که متقاضی در آلفا تست قبول نشود، او را از ایتالیا بیرون نمی کنند اما برای مدت 1 تا 3 هفته فرد را معلق نگه می دارند تا معلوم شود کدام رشته ها در دانشگاه مورد نظر جای خالی دارد و امکان ثبت نام در آنها وجود دارد. تا زمانی که ویزای تحصیلی فرد معتبر است میتواند در ایتالیا بماند اما وقتی روادید (ویزا) تمام شد باید به ایران برگردد و نمی تواند بدون ثبت نام دانشگاه در ایتالیا اقامت داشته باشد اما می تواند در آکادمی های دولتی و یا خصوصی ثبت نام کند و البته این در صورتی است که فرد به رشته های معرفی شده علاقه ای نداشته باشد.

تعداد سوالات این آزمون 80 سوال می باشد. هر یک جواب درست 1 امتیاز مثبت و هر یک جواب غلط ۰.۲۵٪ امتیاز منفی خواهد داشت. یعنی به ازای هر ۴ جواب نادرست ٬ یک جواب صحیح شما در نظر گرفته نخواهد شد . سوالات این آزمون نیز عبارت هستند از: هوش و منطق (40 سوال)، زیست شناسی (18سوال) ، شیمی (12 سوال)، فیزیک و ریاضیات (11سوال)

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر نظیر شرایط ادامه تحصیل در سایر کشور ٬ هزینه تحصیل یا آشنایی بیشتر با کشور مورد نظر و … هم اکنون می توانید  9099072068 تماس حاصل فرمایید .

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیل در خارج از کشور

بررسی کنید

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی سایت، تلفن و آدرس دانشگاه های سراسری و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامیبه این مطلب امتیاز…