اخذ مجوز مهد کودک چگونه است؟

اخذ مجوز

اخذ مجوز مهد کودک

اخذ مجوز مهد کودک شامل چندین مرحله ی مختلف میباشد که متقاضیان میبایست تمام این مراحل را طی نمایند . با توجه به اینکه مهد کودک محلی برای رشد فکری و روانی و همچنین محلی برای ارتقا مهارت های اجتماعی کودکان میباشد قوانین و مقررات بسیارو گاه سختی برای اخذ مجوز مهد کودک تنظیم شده است تا این مهم در بهترین شرایط و تحت نظر اصلح ترین افراد به وقوع بپیوندد . بسیاری افراد با انگیزه های متفاوت ؛ اعم از ایجاد در آمد و یا علاقه شخصی به این حوزه ، اقدام به تاسیس و اخذ مجوز مهدکودک مینمایند . متقاضیان تاسیس مهد کودک  ممکن است در این مسیر با سوالاتی همچون مدرک تحصیلی مورد نیاز ، تعداد پرسنل ، سرمایه ی لازم برای تاسیس مهد کودک ، انواع مهد کودک و بسیاری سوالات دیگر مواجه شوند برای این منظور دریافت مشاوره از مشاوران ما میتواند کارساز باشد .

در ادامه ی این متن سعی میکنیم به مراحل مختلف اخذ مجوز مهد کودک و پاسخ بسیاری از سوالات مرتبط با این موضوع بپردازیم .


بیشتر بخوانید: نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک چگونه است؟


شرایط اخذ مجوز مهد کودک

شرایط اخذ مجوز مهد کودک برای موسس و مسئول فنی مهد کودک و همچنین مربیان شامل یکسری شرایط عمومی و تعدادی شرایط اختصاصی میباشد . از جمله شرایط اخذ مجوز مهد کودک که تحت عنوان شرایط عمومی بیان میشوند میتوان به مواردی همچون تابعیت جمهوری اسلامی ایران ، عدم سوء پیشینه ی کیفری ، عدم اعتیاد به مواد مخدر ، داشتن تاییدیه صلاحیت فردی ، داشتن مدرک پایان خدمت برای آقایان ، برخورداری از سلامت جسم و روان و اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی کشور اشاره کرد . از دیگر شرایط اخذ مجوز مهد کودک داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و یا بالاتر برای موسس و مسئول فنی مهد کودک میباشد . در صورت نداشتن مدرک کارشناسی متقاصیان با مدرک کاردانی میتوانند برای اخذ مجوز روستا مهدها اقدام نمایند .

ذکر این نکته الزامی است که موسس و مسئول فنی مهدکودک علاوه بر مفاد مربوط به شرایط عمومی باید دوره های آموزشی مربوطه را نیز بگذراند . یکی از مهمترین شرایط اخذ مجوز مهد کودک این است که چنانچه موسس مهد کودک آقا باشد باید مسئول فنی که به سازمان بهزیستی معرفی میکنند ، خانم باشد . همچنین مدرک تحصیلی مسئول فنی مهد کودک باید کارشناسی یکی از رشته های زیر باشد : مدرک کارشناسی رشته ی پیش دبستانی ، روانشناسی ، علوم تربیتی ، مددکاری اجتماعی ، مشاوره و راهنمایی ، مدیریت آموزشی و آموزش ابتدایی و کودکیاری ، علوم قرآنی و الهیات . یا داشتن صد ساعت کارورزی در مهد کودک ها برای اخذ مجوز مهد کودک الزامی میباشد .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس مهد کودک چگونه است؟


مهد کودک

مراحل اخذ مجوز مهد کودک

مراحل اخذ مجوز مهد کودک برای کلیه ی متقاضیانی که تمایل به فعالیت در این حوزه دارند از سوی سازمان ها و نهاد های مربوطه از جمله بهزیستی مطرح میشود . اولین مرحله کسب اطلاعات درباره مهدکودک و انواع مختلف آن میباشد . متقاضیان اخذ مجوز مهد کودک  پس از آنکه نوع مهد کودک خود را تعیین نمودند هر کدام از پرسنل مثلا موسس و مسئول فنی مهد کودک باید آموزش های لازم و مرتبط با ردیف شعلی خود را کسب نمایند . و پس از گذراندن دوره ی آموزشی مدرک معتبر دریافت نمایند . از مهمترین مراحل اخذ مجوز مهد کودک دریافت موافقت نامه ی اصولی میباشد . این موافقت نامه در واقع مراحلی را پیش روی متقاضیان قرار داده که باید در طول یکسال طی شود . از جمله ی این مراحل میتوان به تهیه ی ساختمان مهد کودک ، آماده کردن پرسنل و دریافت مجوزهای لازم اشاره کرد .

نکته ی بسیار مهم این است که متقاضیان میتوانند بعد از پایان مهلت یک ساله این موافقت نامه را به مدت شش ماه و تنها برای یک بار تمدید نمایند . بعد از اخذ موافقت نامه باید به برآورد هزینه ها و تهیه ی امکانات مورد نیاز مهد کودک پرداخته شود . این امکانات شامل وسایل بازی ، لوازم آموزشی و … میباشد . آخرین مرحله از مراحل اخذ مجوز مهد کودک پس از به انجام رساندن همه ی موارد مندرج در موافقت نامه اخذ پروانه ی فعالیت میباشد . این پروانه اجازه ی فعالیت به مدت سه سال را به متقاضیان میدهد .


بیشتر بخوانید: اخذ وام برای تاسیس مهد کودک چگونه است؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه اخذ مجوز مهد کودک چگونه است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

چگونگی اخذ مجوز مهد کودک

چگونگی اخذ مجوز مهد کودک  یکی از سوال های فراوانی است که ذهن علاقه مندان به تاسیس مهد کودک را درگیر میکند . برای این کار متقاضیان باید در زمان اعلام شده به سازمان بهزیستی استان خود مراجعه نمایند . متخصصان این حوزه طبق مراحل گفته شده درپاراگراف قبل متقاضیان را برای چگونگی اخذ مجوز مهد کودک راهنمایی میکنند . پس از دریافت پروانه های فعالیت و  موافقت نامه ی اصولی زمان آن فرا میرسد که متقاضی امکانات و لوازم لازم را بر اساس نوع مهد کودکی که در نظر داشته ، فراهم کند . ذکر این نکته الزامی است که انواع مختلف مهد کودک شامل مهد کودک قرآنی ، مهد کودک دو زبانه ، آدینه مهد ، روستا مهد و … میباشد . که هر یک از این مهد کودک ها نیازمند امکانات و تجهیزات خاص خود میباشند که موسس باید در نظر بگیرد .

در نهایت با پشت سر گذاشتن تمام این مراحل مجوز فعالیت برای متقاضی صادر میشود .باید به این نکته توجه کرد که این مجوز تنها برای زمان سه سال صادر میگردد و پس از آن متقاضی باید نسبت به تمدید مجوز اقدام شود . مرحله نهایی برای کسب در آمد  ، به دست آوردن اعتماد والدین برای سپردن فرزندانشان به مهد کودک میباشد . با توجه به اینکه بخش عمده ی شخصیت و مهارت های کودکان در این محیط شکل میگیرد لذا باید با به کارگیری بهترین متد روانشناسی ، بازیهای فکری و به طور کلی بازی ها و آموزش های استاندارد در شکوفا شدن استعداد و توانایی های کودکان کوشید . این امر به خودی خود باعث جلب اعتماد والدین و بالا رفتن رتبه ی مهد کودک میشود که در نهایت با سود دهی بیشتری برای موسس همراه خواهد بود .


بیشتر بخوانید: اجاره مجوز مهد کودک چگونه است؟


اخذ مجوز مهد کودک

نکات مهم اخذ مجوز مهد کودک

نکات مهم اخذ مجوز مهد کودک شامل مواردی ازجمله داشتن شرایط عمومی و اختصاصی برای مربیان ، موسس و مسئول فنی مهد کودک میباشد . هر یک از پرسنل باید مطابق با قوانین مدرک و سابقه کار مرتبط داشته باشند . یکی از نکات مهم اخذ مجوز مهد کودک شرایط سنی کارکنان میباشد که اغلب باید بین سن بیست تا شصت سال باشد . شای مهم ترین مسئله ای که هر موسس مهد کودک باید در نظر بگیرد این است که ابتدا باید به شناختی از روحیات و خصوصیات شخصی خود برسد . چرا که تاسیس مهد کودک نیز مانند هر کار دیگر سختی ها و مشکلات خود را دارد اگر فردی با علاقه به این عرصه وارد نشود در آینده دلسرد خواهد شد . بنابراین به متقاضیان توصیه میشود در ابتدا از مشقات این حرفه اطلاعات کامل داشته باشند و با علاقه و پشتکار برای رسیدن به هدف خود تلاش کنند .


بیشتر بخوانید: شرایط تاسیس خانه کودک چگونه است؟


سوالات متداول

شرایط گرفتن مجوز مهد کودک چیست ؟

عدم سو پیشینه ، عدم اعتیاد به مواد مخدر ، اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده ی کشور از مهم ترین شرایط گرفتن مجوز مهد کودک میباشد .

صدور مجوز مهد کودک چگونه است ؟

صدور مجوز مهد کودک در چند مرحله صورت میگیرد . که شامل دریافت گواهی داشتن سابقه مرتبط ، اخذ موافقت نامه ی اصولی به مدت یکسال ، عملی کردن مفاد موافقت نامه در طول یک سال و در نهایت اخذ مجوز مهد کودک .

چگونگی تاسیس مهد کودک ؟

متقاضیان برای تاسیس مهد کودک باید با داشتن تمامی شرایط عمومی و اختصاصی نسبت به دریافت گواهی نامه موقت اقدام نمایند و با عملی کردن مفاد این گواهی نامه اقدام به تاسیس مهد کودک نمایند .

اخذ مجوز مهد کودک چگونه است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه اخذ مجوز مهد کودک چگونه است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 67 نظر:
 1. سلام کم شنوا هستم میخام برای ناشنوایان مهد کودک بزنم و رشتم ارشد ادبیات فارسی هس ایا میتونم با رشته و مشکل شنوایی مهد برنم؟ برای مجوز باید سازمان بهزیستی برم یا آموزش و پرورش ؟ سپاس

  1. از طریق بهزیستی باید اقدام کنید و در صورت تایید بهزیستی می توانید اقدام به تاسیس مهد کودک کنید

 2. سلام با لیسانس رشته ی غیر مرتبط و ارشد رشته ی روانشناسی یا علوم تربیتی امکان تاسیس مهد کودک وجود دارد ؟

 3. با سلام.بنده با ۳۰سال سن و دانشجوی ارشد مدیریت اموزشی و کارشناس حرفه ای پیش دبستان با ۹ سال سابقه در مهدکودک و پیش دبستان.میتونم برای مجوز مهدکودک و پیش دبستان اقدام کنم؟؟؟

  1. سلام تاسیس مهدکودک شرایط متفاوت دیگری هم دارد که پیشنهاد میکنم با مشاورین ما در تماس باشید

 4. باسلام کسانی که قبلا مجوز مهدکودک ازبهزیستی داشته اند، و رشته موسس غیر مرتبط بوده آیا امسال که زیر نظر آموزش و پرورش هستند نیاز هست رشته موسس مرتبط باشد یاخیر؟

  1. با سلام
   باید از طرف خود اموزش پرورش اعلامیه صادر شود منتظر دستورالعمل جدید بمانید .

 5. سلام من ۳۰سالمه دیپلم علوم انسانی دارم
  میخاستم بدونم آیا با این مدرک می تونم مدرک مربی مهد رو بگیرم؟
  اگه می تونم چند دورهی،چند روزه رو بایدطی کنم؟

 6. سلام من لیسانس پرستاری هستم.۱۰۰ساعت کارورزی مهد دارم.میتونم هم موسس و هم مسیول فنی مهد باشم؟جنسیت موسس و مسئول فنی باید چی باش؟

  1. با سلام باید برای تاسیس مهد در رشته روانشناسی و علوم تربیتی تحصیل کرده باشید

  1. با سلام برای مهد باید مدرک روانشناسی یا علوم تربیتی داشته باشید .
   برای مطب در دو مقطع ارشد و دکتری باید روانشناسی درس خوانده باشید .

 7. سلام

  من لیسانس علوم تربیتی گرایش مدیریت وبرنامه ریزی درسیدارم .و سه سال مربی پیش دبستانی مدارس دولتی بودم میتونم مجوز بگیرم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام برای چه مدرکی میخواهید؟مجوز مطب خیر مجوز مهد بله

  2. سلام من لیسانس زبان انگلیسی دارم در مهد کودک یه سال کار کردم ولی بیمه ندارم سابقه تحصیلی بیمه ١٠ سال دارم

   الان مدرک تی تی سی دارم
   خیلی علاقه به بچه ها دارم و دوست دارم مهد کودک بزنم
   لطفا من راهنمایی میکنید

   1. با سلام برای زدن مهد یکی از شروط اصلی داشتن مدرک دانشگاهی روانشناسی و علوم تربیتی است.

 8. سلام لیسانس رشته علوم تربیتی با هر گرایشش میتونن مجوز بگیرن؟؟یا فقط گرایش پیش دبستانی

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام برای چه مدرکی میخواهید؟مجوز مطب خیر مجوز مهد بله

 9. با سلام
  من مدرک لیسانس ادبیات انگلیسی دارم اما خیلی علاقمندم ک یک مهدکودک رو مدیریت کنم. آیا امکانش هست؟ مدیرفنی استخدام کنم؟ منظورم اینه که برای مدیر مهدکودک بودن هم باید مدرک مرتبط با روانشناسی داشت یا فقط مدیرفنی مدرک مرتبط داشته باشه کافیه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس

 10. سلام. شرایط گرفتن مجوز مهد سال۱۴۰۰ تغییر کرده یا طبق سال های گذشته انجام می شود؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   باید به تایید مسئول فنی برسد.عدم منع قانونی کار در آن مکان لازم است

  1. سلام دوست عزیز
   باید به تایید مسئول فنی برسد.عدم منع قانونی کار در آن مکان لازم است

 11. سلام ، علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی روانشناسی ، سابقه ی کار هم نیازه ؟
  برای مهد دو زبانه باید مدرک زبان داشت ؟

 12. سلام مدرک کاردانی اموزش ابتدایی دارم ومیخوام پیش دبستانی تاسیس کنم سنم ۲۱سال هست آیا میشه ؟

 13. بنده دانشجوی رشته اموزش و پرورش ابتدایی هستم میتونم برایه زدن مهدکودک اقدام کنم و هزینه تقریبی یک مهد چقدر میشه؟

 14. سلام
  من کارشناسی علوم تربیتی دارم ولی مدرک اصلیم هنوز آماده نیست؛با مدرک موقت میشه مجوز گرفت؟

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه با مدرک علوم تربیتی امکان مجور وجود ندارد

   1. سلام من لیسانس حسابداری دارم با ۱۰۰ ساعت کارورزی میتونم موسس مهد کودک باشم یا باید در رشته ای مثل پیش دبستانی تحصیل کنم؟

 15. سلام من دانشجوعلوم تربیتی هستم.یکسال مونده تالیسانس موبگیرم.ایاازالان میتونم مجوزبرامهدبگیرم یابعداخذمدرکم ممکن میشود؟

  1. سلام یعنی الان کسی ک لیسانس علوم تربیتی پیش دبستانی دبستانی داره نمیتونه برا مجوز مهد کودک اقدام کنه؟فقط باید مدرک روانشناسی داشته باشه؟

  1. سلام
   باید رشته مربوطه خوانده شودبرای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید.

     1. سلام وقتتون بخیر
      لیسانس روانشناسی دارم برای تاسیس چه مدارکی لازمه که به بهزیستی ببریم تاسیس مهد کودک مربوط به بهزیستی هست یا اموزش و پرورش؟؟
      ممنون میشم پاسخ بدید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1400/7/28

پنجشنبه

1400/7/29

جمعه

1400/7/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید