ادامه تحصیل در خارج از کشور

به اشتراک بگذارید

رویا یا کابوس ؟! مساله این است !

مشاوره ادامه تحصیل در خارج از کشور :

 • میدونم که سخته ! ولی میخوام برم ! دیگه نمی‌تونم اینجا بمونم !
 • سقف مملکت برای پیشرفت من کوتاهه !
 • این مملکت جای موندن نیست !

این ها، نمونه ای از حرف های همیشگی مراجعین ما بود . افرادی که خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند . اما نه برای رسیدن به چیزی در آن سوی مرزها . برای فرار از مسائل همین طرف مرز !

اما آیا فرار از مشکلات اینجا ، دلیل خوبی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است ؟ با ما همراه باشید تا موضوع را بررسی کنیم .


بیشتر بخوانید : مشاوره تحصیل در خارج از کشور


هدف از تحصیل چیست ؟

در اولین قدم هرکاری ، باید هدف را مشخص کرد . بدون آن ، کاری شروع میشود . در میانه منحرف میشود . یا نصفه و نیمه می‌ماند . شما باید بدانید چه میخواهید . در غیر این صورت ، به چیزی میرسید که مناسبتان نیست . و انتظارش را نداشتید .

پس حتی قبل از اینکه به ادامه تحصیل در خارج از کشور فکر کنیم ، باید چیز دیگری بپرسیم . هدف از ادامه تحصیل چیست ؟ چرا درس میخوانید ؟ ( چه در داخل ، چه در خارج از کشور ) اینکه همه مدرک دارند ، دلیل قانع کننده ای نیست . اینکه نباید از قافله عقب بمانم ، منطقی نیست . اینکه درس میخوانم چون کار نیست ، خنده‌دار است . وقتی با مدرک پایینتر شغلی نباشد ، با مدرک بالاتر هم نخواهد بود .

اگر ۵۰ میلیون نفر کار اشتباهی انجام دهند ، بازهم آن کار اشتباه است . به این ترتیب ، ادامه تحصیل برای قشر عظیمی از جامعه ، اتلاف وقت است . پس ابتدا باید مطمئن باشید جزو این دسته نیستید . الویت های خود را بررسی کنید و بر اساس آنها تصمیم بگیرید .

ادامه تحصیل در خارج از کشور,اپلای,مهاجرت,اقامت,تحصیل در خارج از کشور

هدف از مهاجرت چیست ؟

اگر مطمئن شدید که تحصیل ، انتخاب آگاهانه شماست ، مرحله بعد را شروع کنید . چرا بدنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید ؟ چرا دانشگاه های ایرانی را انتخاب نمی‌کنید ؟ ادامه تحصیل در خارج از کشور چه مزیتی دارد ؟ قرار است چه منفتی برایتان داشته باشد ؟

تمام این سوالات را در یک ترازوی هزینه / فایده قرار دهید .

اگر ضررهای آن بیشتر از منافع آن است ، دنبالش نروید !

تفاوت محیط های آکادمیک داخلی و خارجی 

 •  اگه برم اونجا ، حسابی درس میخونم !
 •  اونجا برای درس خوندن انگیزه دارم !
 • اونجا برای دانشجو ارزش قائلن !
 • سطح علمی اونجا بالاتره !

این حرف ها را حتما شنیده‌اید . حتی شاید خودتان گوینده یکی از آنها باشید . و احتمالا فکر می‌کنید با خروج از مرزها ، درهای نبوغ و استعداد و پشتکار برایتان باز می‌شود !

اصلی وجود دارد به نام بازگشت به میانگین . بنابر آن ، در طولانی مدت ، اگر روندی از میانگین خودش فاصله بگیرد ، معمولا دوباره به آن برمی‌گردد . این اصل در زندگی انسانی بسیار شایع است . تغییرات ناگهانی و بدون ریشه ، معمولا پایدار نیستند . و ما بعد از مدتی به حالت سابق برمی‌گردیم . به همین دلیل است که بعد از مرگ عزیزانمان ، دوباره به زندگی عادی برمی‌گردیم . به همین دلیل است که سرخوشی برنده شدن لاتاری ، از بین می‌رود . برنده لاتاری ، بعد از حدود ۴ ماه ، مجدد همان آدم سابق می‌شود . چه در رفتار ، چه در روان ، و چه در رضایت از زندگی .

این موضوع در ادامه تحصیل در خارج از کشور هم صادق است . اگر اینجا شخص پرتلاشی بودید ، آنجا هم خواهید بود . اما اگر اینجا از درس فراری بودید ، آنجا هم همین است . خارج از کشور شاید بستر را مهیا کند . اما معجزه نمی‌کند . شما را تغییر نمی‌دهد . پس مراقب تله‌ی بازگشت به میانگین باشید .

ادامه تحصیل در خارج از کشور,اپلای,مهاجرت,اقامت,تحصیل در خارج از کشور

مهاجرت برای ادامه تحصیل یا اقامت ؟!

گاها ادامه تحصیل در خارج از کشور بهانه است . بلکه هدف ، ماندگاری و اقامت در کشور مقصد است . پس پیش‌فرض متقاضی این است که درس خواندن دیگر مهم نیست .

 • ” من میخوام برم کار کنم . نمی‌خوام درس بخونم که ! “

نگاه کردن از زاویه دید مسئولان کشور مقصد ، به ما کمک می‌کند .

 • چرا باید مشاغل کشور را به خارجی ها بسپاریم ؟ وقتی خودمان نیروی کار داریم ؟
 • یک دانشجوی ضعیف ، چه مزیتی برای کشور دارد ؟ که بخواهیم او را در کشور نگه داریم ؟
 • چرا باید ویزای دانشجویی او را به کاری تبدیل کنیم ؟

در نتیجه ، با هم موافقیم که بدون شایستگی ، تبدیل اقامت دانشجویی به کاری ، ساده نیست . بعلاوه ، بدون داشتن تخصص ، شغل خوبی در کار نیست ! شما باید دانش اختصاصی داشته باشید ، تا شغل و درآمد مناسبی کسب کنید . وگرنه فکر نمی‌کنم کار در رستوران های خارجی ، چندان بهتر از رستوران‌های ایرانی باشد !


برای مشاوره در زمینه ادامه تحصیل در خارج از کشور

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصصمرکز مشاوره تلفنیآویژه دانشتماس بگیرید :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


 

همه‌ی کشورها مهاجر پذیر نیستند !

اگر ادامه تحصیل در خارج از کشور ، برایتان وسیله‌ای برای اقامت است ، توجه کنید . شما باید در زمان انتخاب مقصد ، مهاجر پذیر بودن یا نبودن آن را درنظر بگیرید . بعضی کشورها بدلیل نیازهای‌شان ، راحت‌تر اقامت کاری می‌دهند . استرالیا ، نیوزلند یا کانادا نمونه‌ای از این کشورها هستند . اما بعضی کشور ها فقط تحت شرایطی به شما اجازه اقامت یا کار می‌دهند . مثلا باید مدت معینی کار کنید یا سرمایه‌ای با خود ببرید .

پس حتما پیش از شروع فرایند به این نکات توجه کنید . چرا که ممکن است بعد از چند سال ، سرخورده به کشور بازگردید . برای گرفتن اطلاعات دقیق ، توصیه ما را جدی بگیرید . همین حالا با مشاوران ادامه تحصیل در خارج از کشور ما تماس بگیرید . و از بانک اطلاعاتی ما استفاده کنید .


بیشتر بخوانید : اشتباهات رایج در مشاوره مهاجرت تحصیلی 


ناامید نشوید !

شاید با خواندن این مطلب ، حس ناامیدی پیدا کنید . اما راه تصمیم گیری خوب ، اطلاع از نکات مثبت و منفی است . ما بعنوان مشاوران شما ، وظبفه نداریم شما را به چیزی ترغیب کنیم . وظیفه نداریم شما را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور قانع کنیم . بلکه وظیفه ما این است که کمک کنیم بهتر تصمیم بگیرید . ما نکات منفی راه را به شما گوشزد میکنیم . تا با چشمان باز به سراغ آینده خود بروید . و غافلگیر نشوید .

پس این مطلب را به دانسته‌های خود اضافه کنید . و بدانید که هر چقدر توقع‌تان از ادامه تحصیل در خارج از کشور پایین‌تر باشد ، رضایت‌تان پس از اقدام بیشتر خواهد بود . زیرا شاید به دانشگاه یا کشور بهتری بروید . اما قاعدتا آنجا بهشت و بی‌نقص نیست . تصورات واقع گرایانه ، شما را از سر خوردگی نجات می‌دهد .

با استفاده از خدمات مشاوره ادامه تحصیل در خارج از کشور ، می‌‌توانید جلوی خطاها را بگیرید ! در طی تماس ، ما اوضاع را برایتان ارزیابی میکنیم . و کمک میکنیم ذهن تان شفاف تر شود . پس از تصمیم گیری ، میتوانید وقت حضوری رزرو کنید . و مشاور شما ، در تک تک مراحل اقدام ، در کنار شماست .

قاعدتا ، تماس با مرکز ، الزامی برای مراجعه حضوری ایجاد نمی‌کند . پس اگر اطلاعات تلفنی کافی بود ، مجبور نیستید حضوری مراجعه کنید !

ادامه تحصیل در خارج از کشور,اپلای,مهاجرت,اقامت,تحصیل در خارج از کشور

جمع بندی 

 • ادامه تحصیل در خارج از کشور ، می تواند کابوس باشد ، یا رویا !
 • فرار از مشکلات اینجا ، دلیل خوبی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نیست !
 • قبل از اقدام ، اهداف خود را مشخص کنید .
 • از خود بپرسید : چرا می خواهید درس بخوانید ؟!
 • از خود بپرسید : چرا میخواهید در خارج از کشور درس بخوانید ؟!
 • الویت های خود را در زندگی بشناسید .
 • اگر تحصیل یا مهاجرت مناسب شما نیست ، با خود رو راست باشید !
 • تلاش و سخت کوشی ، مهم ترین عامل موفقیت شماست .
 • خطر بازگشت به میانگین را جدی بگیرید .
 • ادامه تحصیل در خارج از کشور برای شما معجزه نمی‍کند .
 • تبدیل ویزای دانشجویی به کاری ، مشروط به اثبات شایستگی شماست .
 • قبل از اقدام ، به ویژگی های کشور مقصد توجه کنید .
 • همه ی کشور ها مهاجر پذیر نیستند .
 • نا امید نشوید .
 • تصورات واقع گرایانه از تحصیل در خارج از کشور داشته باشید .
 • پایین بودن انتظارات ، مانع سرخوردگی شما در زمان ادامه تحصیل در خارج از کشور می شود .
 • از خدمات مشاوره ای ادامه تحصیل در خارج از کشور استفاده کنید .
 • مشاورین ما در کنار شما هستند !

ادامه تحصیل در خارج از کشور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ادامه تحصیل در خارج از کشور

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068