شرایط ادامه تحصیل پس از انصراف در دانشگاه های مختلف

شرایط ادامه تحصیل پس از انصراف

مساله انصراف از تحصیل در دانشگاه ممکن است دغدغه بسیاری از دانشجویان باشد. شرایط انصراف از تحصیل چگونه است؟ در چه صورتی می توان انصراف از تحصیل داد؟ و … این ها سوالاتی هستند که ممکن است برای بسیاری از افراد مورد پرسش باشد.

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در باره ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی گفت ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در هیچ یک از مقاطع ممنوع نیست و دانشجویان می توانند با دارا بودن برخی شرایط بازگشت به تحصیل کنند. بیشترین تقاضا ها برای بازگشت به تحصیل در مقطع کارشناسی اتفاق میافتد.

دانشجویان پسری که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند در خواست آنها برای بازگشت به تحصیل توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها و وزارت علوم بررسی شده و پیگیری می شود.

دانشجوی انصرافی در صورت موافقت دانشگاه می توانند تحصیل در دانشگاه خود را از سر بگیرند. اگر دلایل دانشجو برای ترک تحصیل موجه بوده و زمان زیادی از انصراف او نگذشته باشد کمیسیون موارد خاص رای به ادامه تحصیل و گذراندن واحدهای باقی مانده در دانشگاه می دهد.

ابوالحسن ریاضی در مورد زمان ادامه تحصیل گفت با توجه به تقویم آموزشی دانشجوی که در مهر ماه درخواست بازگشت به تحصیل کند در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص، در بهمن ماه همان سال می تواند بازگشت به تحصیل کند.

در ادامه به بررسی شرایط بازگشت به تحصیل برای دانشجویان انصرافی می پردازیم:

شرایط انصراف از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های سراسری

انصراف از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های سراسری شرایط و ضوابط خاصی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط ادامه تحصیل پس از انصراف در دانشگاه های مختلف با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

محرومیت در کنکور روزانه

داوطلبان دوره روزانه که از دانشگاه انصراف داده اند، می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند اما مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه نخواهند بود. لازم به ذکر است که دانشجویان عزیز میتوانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با توجه به شرایطشان اقدام به ثبت نام نمایند.

اگر شرایط انصراف از تحصیل مطابق شرایط زیر باشد، می توانید مجدد در دوره روزانه شرکت کنید.

 • داوطلبان پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی در آن، حداقل باید ۲ ترم را بگذراند. در صورت انصراف متقاضی در ترم ۱ یا دو، داوطلب مجاز به انتخاب رشته روزانه در سال آینده را نخواهد بود.
 • بعد از گذراندن ترم ۱ و ۲ و با شروع ترم ۳ باید هماهنگی لازم را برای انصراف از تحصیل را با دانشگاه انجام دهند و مراحل انصراف را طی کنند.
 • مشمولین خدمت تنها یک بار می توانند از حق انصراف تحصیل و شرکت مجدد در کنکور استفاده کنند.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، جهت شرکت در هر آزمون، باید انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی کنند.
 • داوطلبان پذیرفته شده در دوره شبانه و یا یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد، مجازی، پردیس خودگردان مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال بعد هستند.
 • در صورت پذیرش در دوره روزانه اگر ثبت نام کنید و یا نسبت به ثبت نام خود اقدامی انجام ندهید، در آزمون دوره روزانه سال بعد محروم می شوید.

در صورتی که جزو دانشجویان دوره روزانه باشید و بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری شرکت کنید، در صورت قبولی مورد پذیرش قرار نمی گیرید.

شرایط انصراف از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های سراسری

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

دانشجویان دوره روزانه در صورت شرکت در آزمون سراسری باید انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند. دانشجویان دوره غیر روزانه و مشغول به تحصیل برای شرکت در آزمون سراسری نیازی به انصراف ندارند.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد

دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل، در صورت شرکت در آزمون سراسری بدون انصراف از دانشگاه، در صورت قبولی پذیرش نخواهند شد. دانشجویان حداکثر تا پیش از پایان مهلت ثبت نام ارشد باید انصراف خود را قطعی کنند.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری

دانشجویان دکتری جهت شرکت در آزمون سال جاری تا قبل از پایان رسیدن مهلت ثبت نام دکتری باید انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های آزاد

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری و کارشناسی ارشد انصراف دهند به این صورت که پس از درخواست در سامانه باید فرم انصراف از تحصیل را تکمیل کنند. ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه آزاد با داشتن شرایط لازم امکان پذیر است.

لازم به ذکر است در صورتی که مایل به انصراف از تحصیل نیستید می توانید از ترک تحصیل بدون انصراف استفاده کنید.

چنانچه بدون انصراف از دانشگاه ترک تحصیل کنید باید انصراف خود را ثبت کرده و ۱٫۵ برابر شهریه ثابت جریمه پرداخت کنید.

شرایط انصراف

یکی از شرایط دانشگاه آزاد، هزینه تحصیل و نحوه پرداخت آن است و با توجه به بالا بودن نرخ شهریه دانشگاه آزاد نسبت به سایر دانشگاه ها، موجب تاکید این دانشگاه بر پرداخت هزینه شده است که دانشجویان متقاضی موظف به پرداخت کل شهریه هستند.

داوطلبانی که درخواست انصراف به تحصیل را ابلاغ کرده اند تنها سه ماه نسبت به بازپس گیری این ابلاغیه فرصت دارند.

یکی از شرایط انصراف از دانشگاه فرستادن متن تقاضای انصراف برای والدین است. در صورت ارائه حکم انصراف از تحصیل از سوی دانشگاه آزاد، امکان بازپس گیری این حکم وجود ندارد و امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه جود نخواهد داشت.

با توجه به برخی از استثنائات در رابطه با تبصره های مربوط به شرایط انصراف، می توانید با مشاوران ما در آویژه از سراسر ایران تماس بگیرید.

شرایط انصراف از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی

انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد

ادامه تحصیل پس از انصراف از دانشگاه آزاد نیز ممکن است دانشجویان پس از تصمیم به بازگشت به تحصیل در دانشگاه آزاد می توانند درخواست خود را به دانشگاه ارائه کرده و منتظر رای کمیسیون موارد خاص دانشگاه برای ادامه تحصیل باشند.

بازگشت به تحصیل دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد

شرایط بازگشت به تحصیل رشته های پزشکی از سوی وزارت بهداشت مشخص می شود. در صورتی که دانشجو با دانشگاه تسویه حساب نکرده باشد و یا بیش از ۲ نیمسال از انصراف او نگذشته باشد می تواند بازگشت به تحصیل کند.

چند بار می توان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی دانشجوها به وجود بیاید این است که چند بار می توان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟ این موضوع بستگی به کار شما دارد. به عنوان مثال اگر برای مدتی مرخصی گرفته باشید، دانشجوی انصرافی محسوب خواهید شد و امکان تحصیل مجدد نخواهید داشت.

ولی اگر دلیل موجهی برای انصراف داشته باشید و دانشگاه این موضوع را بپذیرد، امکان تحصیل مجدد برای شما وجود خواهد داشت.

شرایط ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

برای ادامه تحصیل در دانشگاه نیازمند درخواست کتبی هستید که برای این درخواست باید واجد شرایط انصراف از دانشگاه علمی کاربردی باشید.

شرایط انصراف از دانشگاه علمی کاربردی

همه دانشگاه ها برای دانشجویانی که انصراف می دهند هزینه ای در نظر میگیرد که دانشگاه علمی کاربردی نیز از این موضوع مستثنی نیست. دانشجویانی که پس از پایان ترم و قبل از ثبت نام ترم جدید، انصراف دهند مشمول هیچ هزینه ای نخواهند بود.

دانشجویانی که برای ثبت نام چند ترم مراجعه نکرده اند مطابق با قوانین، دانشجوی انصرافی بوده و ملزم به پرداخت شهریه ثابت خواهند بود.

دانشجویان واجد شرایط انصراف از دانشگاه علمی کاربردی، در صورتی که انصراف قبل از حذف و اضافه باشد علاوه بر جریمه انصراف دانشگاه لازم است حق نظارت دانشجویی را نیز بپردازند.

در پایان

بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی مطابق گفته ابوالحسن ریاضی معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، ممنوعیتی ندارد و دانشجویان انصرافی در هر مقطعی با ارائه دلایل موجه می توانند درخواست بازگشت به تحصیل داشته باشند. این درخواست توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه بررسی شده و رای نهایی اعلام می شود.

دراین مقاله به بررسی شرایط بازگشت به تحصیل در مقاطع مختلف پرداختیم در صورتی که در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

کارشناسان باتجربه این مرکز شما را در مورد بازگشت تحصیلی راهنمایی می کند. برای مشاوره تلفنی با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

سوالات متداول

در چه صورتی کمیسیون موارد خاص رای به برگشت به تحصیل دانشجو را می دهد؟

در صورتی که دانشجو زمان زیادی از انصراف دانشجو نگذشته باشد و دلایل او برای ترک تحصیل موجه باشد.

پس از موافقت درخواست بازگشت به تحصیل جه زمانی میتواند تحصیل را شروع کند؟

معمولا در نیمسال بعدی می تواند ادامه تحصیل دهد.

شرایط ادامه تحصیل پس از انصراف در دانشگاه های مختلف

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط ادامه تحصیل پس از انصراف در دانشگاه های مختلف

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 77 نظر:
 1. لام خسته نباشین من دوسال توی دانشگاه تحصیل کردم بعدیهویی ترک کردم الان ده سال میگذره وهنوز مدارکم پیش دانشگاهه وهیچ مدرکی از دانشگاه بابت این دوسال دردستم نگرفتم آیا الان امکان سرگیری تحصیل وجودداره رشته ام روانشناسی درمقطع لیسانس بود

  1. سلام وقت بخیر باید ازسمت دانشگاه برای ازادسازی مدارک تعیین تکلیف شوید

 2. سلام خسته نباشید سوالی داشتم ایا میشود بعد از قبولی در کنکور در رشته های پزشکی روزانه از رشته پرستاری دانشگاه ازاد در ترم اخر انصراف داد و کارهای فارغ التحصیلی را انجام نداد؟ تا ازنظر نظام وظیفه برای تحصیل در پزشکی به مشکل نخورم ؟

  1. سلام
   انصراف از ترم اخر دانشگاه امکان پذیر نیست اما برای نظام وظیفه باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 3. سلام وقت بخیر دانشگاه آزاد درس خوندم‌ من فقط پایان نامم مونده بود که اونم تحویل استاد دادم ولی نمرمو نداد منم متوجه نشدم حالا سه سال گذشته نرفتم. چون یه سری اتفاقاتی افتاد نشد برم دانشگاه الان رقم بالایی برام بدهی زدن ولی وضعیت تحصیلمو و زدن شاغل به تحصیل عادی.
  الان باید چکار کنم نمیتونم اون هزینه زیاد و پرداخت کنم راهی هست مدرک کاردانی بگیرم؟

 4. سلام وقتتون بخیر من حدود ۸ سال پیش دانشگاه ارومیه رشته علوم پزشکی روزانه قبول شدم و بعد ۱ ترم نرفتم (در واقع ترک تحصیل کردم و انصراف ندادم و هزینه های انصراف رو پرداخت نکردم) الان من میتونم امسال در آزمون سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ و اینکه میتونم دانشگاه سراسری روزانه انتخاب رشته کنم؟ اگه نه چکار باید بکنم. ممنون از راهنماییتون.

 5. سلام من تازه از دانشگاه دولتی انصراف دادم و تا بهمن امسال سنوات تحصیلی دارم
  آیا میتوانم دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کنم؟

 6. سلام میخواستم بدونم اگه من از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف بدم میتونم برای بهمن تو دانشگاه آزاد ثبت نام کنند

 7. سلام وقتتون بخیر من مدرک کاردانی رشته برق قدرت دارم کارشناسیم قبول شدم نوبت دوم دانشگاه شهید بهشتی کرج ترم اولشم تا وسطای گذروندم امابنا به دلایلی نتونستم ادامه بدم حتی انصرافم ندادم الآنم یه هشت نه ماهی گذشته ازش خواستم ببینم الان میتونم همون دانشگاه ادامه بدم یا انطرافمو بگیرم برم دانشگاه آزاد ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام وقت بخیر
   از طریق دانشگاه وضعیتتان رو پیگیری کنید .امکان ثبت نام در دانشگاه آزاد وجود دارد .

 8. سلام وقتتون به خیر من در دانشگاه ازاد کارشناسی میخونم اگر کنکور بدم و همون رشته روزانه بیارم میتونم واحدهای پاس شده رو دیگه برندارم و از ادامه واحد ها بردارم یا باید از اول بخونم

  1. سلام
   بستگی به رنکینگ دانشگاه ازاد شما داره اما از ازاد به روزانه احتمال ان کم میباشد

 9. سلام من پارسال مقطع ارشد تو یک رشته دانشگاه روزانه قبول شدم ولی بعد از ثبت نام انصراف دادم
  و معافیت تحصیلی هم دریافت کرده بودم
  الان من امسال دوباره ارشد همان رشته مقطع روزانه ولی دانشگاه متفاوت قبول شدم
  آیا از نظر قانونی منعی برای ثبت نام و دریافت معافیت تحصیلی دارم؟
  اولین انصراف دوره تجصیل منه

 10. با سلام اگه در دانشگاه ازاد بخایم تغییر رشتع بدیم باید از رشته قبلی انصراف بدیم ؟ صرفا اینکه تو همین دانشگاه نه جایی دیگه برای ادامه تحصیل

 11. سلام امروز من برگه انصراف ازتحصیل بعداز ۱۰سال گرفتم البته برام زدن محرومیت از تحصیل ایا میشود در همان دانشگاه مهر یا بهمن شرکت کنم باز؟؟

 12. سلام وقتتون بخیر،بنده کنکور سال ۹۹ شرکت کرده بودم چون رشته خاصی بود از رشته های وزارت اطلاعات بود بخاطر همین دیر نتیجه رو اعلام کردن یعنی حدود یک سال بعد نتیجه رو زدن.منم رفتم خدمت سربازی. الان نتیجه رو نگاه کردم نوشته مجاز به انتخاب رشته هستید، میخاستم بدونم میتونم انتخاب رشته کنم و در رشته های این دانشگاه تحصیل کنم؟ میگم چون دانشگاه خاصی هست نتایج رو یکسال بعد اعلام کردن نوشته مجاز، درحالی که قبلا چیزی ننوشته بود.الان میتونم انتخاب رشته کنم وبرم تحصیل کنم تو اون دانشگاه؟

 13. سلام
  من الان تو دانشگاه ازاد ادشدمو میخونم..میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و کنکور تجربی بدم،تو انتخاب دانشگاه همین واحد دانشگاه ازاد رو میتونم انتخاب کنم یا دیگه تحت هیچ شرایطی این واحد دانشگاه ازاد منو پذیرش نمیکنه؟و یا اگه همون رشته ارشدمو بخوام دوباره بخونم چی؟همین دانشگاه قبولم میکنه؟

 14. سلام ببخشید من ورودی ۱۴۰۰ دانشگته ازادم با سوابق تحصیلی بدون ازمون وارد شدم حالا میخاستم زشتم رو تغیر بدم و تو همین دانشگاهی که هستم دوباره ادامه تحصیل بدم میخاستم ببینم من اول باید رشته جدیدم رو ثبت نام کنم وقتی نتیجه اعلام شد بعرا انصراف بدم یا اینکع من اول بابد برم دانشگاه انصراف بدم و بعد ثبت نام کنم چحوریه

 15. سلام
  من یه سوال داشتم،می خواستم بدونم که اگر نخواهیم به اطلاع والدین برسانند ، راهی هست ؟ یا کاری که بشه انجام داد تا مطلع نشوند؟

  ممنون از سایت خوب شما

 16. سلام من از دانشگاه روزانه انصراف دادم ولی میخوام دوباره همون دانشگاه بخونم ، میشه؟

 17. درود و وقت شما بخیر
  پرسش:
  من دانشجوی مقطع دکتری در ترم نوشتن پایان‌نامه هستم، آیا پس از انصراف می‌تونم دوباره در همان دانشگاه، از همان ترم تحصیلم را ادام دهم؟

 18. سلام وقت بخیر. من دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد و براساس سوابق تحصیلی و ورودی۱۴۰۰هستم و ۲ترم هم گذروندم ولی از دانشگاهم راضی نیستم. کنکور۱۴۰۱ هم شرکت کردم.۲تا سوال دارم :
  ۱-اگه امسال دانشگاه “دولتی” یا “غیرانتفاعی” یا “پیام نور” در همین رشته قبول بشم، درس هایی که پاس کردم لحاظ میشن یا دوباره باید پاسشون کنم؟
  ۲-اگه بخوام همین رشته رو توی دانشگاه آزاد شهر مدنظرم ادامه بدم(از طریق کنکور یا سوابق تحصیلی) چه اقداماتی باید انجام بدم؟

 19. سلام من رشته گرافیک ترم ۳ اواسطش دیگه دانگاه نرفتم کلا الان میشه راهنماییم کنید چکارمیتونم انجام بدم
  علمب کاربردی بودم و بدون کنکور ثبت نام کرده بودم

 20. سلام وقت بخیر ببخشید من ۲ ترم مرخصی گرفتم از دانشگاه آزاد سما تو رشته حسابداری و ۱ ترم انتخاب واحد کردم ولی از بهمن تا تیر امسال انتخاب واحد نکردم به کنکور میخوندم و معافیت تحصیلی ۲.۵ سال هس تا ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ الان میخواهم برای کنکور ۱۴۰۲ بخونم چون انتخاب واحد نکردم گفتن نمیشه ولی با جور گفتن باشه شهریور بیا حل کنیم الان آیا من شهریور برم حل میکنن که تا اخر شهریور از دانشگاه انصراف بدم تا ۱ سال وقت برای تعیین تکلیفم باشه سال بعد قبول شدم بتونم برم ممنون میشم پاسخ بدین

 21. با سلام من بعد از گذروندن ۶۰واحد از رشته برق انصراف دادم و در کنکور شرکت کردم و الان ترم آخر عمران هستم .میتونم اون برق رو الان ادامه بدم؟دولتی یا آزاد واحدایی ک پاس کردم چی؟

 22. سلام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزادم. میخوام به مدت دو سال در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. میتونم از رشته فعلیم موقت انصراف بدم و ادامشو بعد بازگشت به ایران بخونم؟

 23. سلام وقت بخیر
  من کنکور ارشد داده ام و انتخاب رشته کرده ام میخواستم بدونم چنانچه در دوره ی روزانه قبول شوم وقصد ادامه تحصیل در این دوره را نداشته باشم آیا پس از خدمت سربازی میتوانم دوباره کنکور ارشد بدهم و در رشته ی تحصیلی فعلی خودم دوره ی روزانه ادامه تحصیل بدهم؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای تاسیس مطب برای شما مشکلی ایجاد نمیشود ولی حتما با مشاورین ما درباره بررسی جزعیات تماس بگیرید

 24. سلام وقت بخیر .
  میخواستم بدونم اگر در انتخاب رشته ارشد روزانه قبول شدم و ادامه ندادم بعد از خدمت سربازی مجاز به شرکت مجدد در کنکور ارشد هستم و میتوانم در صورت قبولی در دوره های روزانه به تحصیلی ادامه دهم؟

  1. سلام وقتتون بخیر باید به صورت جزعی تر با کارشناسان ما در این خصوص مشورت کنید

 25. سلام وقت بخیر من سال ٩٩ کارشناسی ارشد فیزیک گرایش ماده چگال قبول شدم اما انصراف دادم و دوباره امسال کنکور دادم آیا میتوانم موقع انتخاب رشته همان گرایش قبلی را انتخاب کنم یا حق این کار را ندارم؟

  1. سلام وقتتون بخیر برای کارشناسی ارشد مججد امکان دوباره خوندن همان رشته نمیباشد و معافیت تحصیلی لحاظ نمیشود

 26. سلام من دانشجوی دانشگاه ازاد هستم برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور اول باید از دانشگاه انصراف بدم و بعد ثبت نام کنم ؟

 27. سلام.من از دانشگاه دولتی( روزانه )انصراف دادم و می خوام کنکور بدم.میتونم همان رشته خودم تو یه دانشگاه روزانه دیگه بخونم؟

 28. سلام من قبلا یکبار انصراف دادم و پارسال مهر وارد رشته کارشناسی روانشناسی پیام نور شدم و ۵ سال معافیت تحصیلی دارم
  امسال همینطوری کنکور ثبتنام کردم و بخاطر شرایط درسیم احتمالا بالا پزشکی شهر خوب میارم!
  میدونم امکان انصراف مجدد نیست ولی راهی نیس که بشه معافیت تحصیلی رو ۲ سال تمدید کرد تا پزشکی رو بخونم؟
  نظام وظیفه ممکنه همکاری کنه؟

 29. سلام من میخوام از رشته الانم تو دانشگاه ازادانصراف بدم ی رشته دیگه بخونم میشه ؟

 30. سلام من سال ۹۹ دانشگاه غیر دولتی حسابداری ثبت نام کردم و تا سال ۱۴۰۴ معافیت دارم اگر در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و دانشگاه جدید قبول بشم معافیت تحصیلی من تمدید میشه آخه نمیشه رشته جدید تو دو سال تمام کرد

 31. سلام بنده ۱۸ سالگی کنکور دادم قبول نشدم رفتم دانشگاه غیر انتفاعی ۳ سال مکانیک خوندم بعد انصراف دادم رفتم آزاد الان ۲ ساله مدیریت میخونم الان امکانش هست تغییر رشته بدم تو همین دانشگاه آزاد که هستم رشته ی زبان ؟

 32. سلام
  من پارسال دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم که بتونم کنکور ۱۴۰۱ بدم
  ولی حس میکنم نتونم امسال رشته مورد علاقم قبول بشم
  اگه مثلا اواخر آبان ماه و یا اوایل آذر ماه از دانشگاه انصراف بدم ، میتونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ؟

 33. سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم دوم ارشد روزانه هستم میخواستم ببینم اگه الان از دانشگاه انصراف بدم میتونم دوباره برای همین رشته در دوره روزانه در کنکور ارشد ۱۴۰۲ شرکت کنم؟ یا دیگه اجازه ثبت نام در این رشته رو ندارم؟

 34. سلام من میخوام از رشته ام تو دانشگاه دولتی (روزانه)انصراف بدم میتونم همین رشته رو در دانشگاه دیگه ای دوره روزانه اشو بردارم؟

 35. سلام
  من دانشجوی انصرافی برق روزانه هستم
  بدلیل مشروطی زیاد انصراف دادم و می خوام مجدد کنکور امسال بدهم
  ایا بعد از قبولی در کنکور میتوانم همان رشته و همان دانشگاه بروم؟

  اخه در دفترچه راهنمای کنکور متنی هست که میگوید:دانشجوی انصرافی حق بازگشت و ادتمه تحصیل در رشته ی قبلی را ندارد

 36. سلام من یه ماهه انصراف دادم از دانشگاه سراسری و روزانه هستم …الان پشیمون شدم …درخواست بازگشت به تحصیل دادم ابا قبول میکنن؟

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که انصراف شما ثبت شده باشد بابد دوباره از طریق کنکور سراسری اقدام کنید

 37. سلام من یک ماهه از دانشگاه دولتی انصراف دادم و الان دانشجوی آزادم
  ولی پشیمون شدم میخوام برگردم دانشگاه دولتی چیکار باید کنم؟ راهی هست؟

  1. سلام وقت بخیر دانشجویان انصرافی از دانشگاه، موظف به پرداخت هزینه ای تحت عنوان جریمه انصراف می باشند که این مبلغ با توجه به زمان انصراف و دلیل انصراف می تواند مقادیر متفاوتی را به خود اختصاص دهد اما در چند حالت، جریمه ای به دانشجویان تعلق نمی گیرد که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم.

   انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه: دانشجویان دانشگاه دولتی که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دوره روزانه را دارند، مشمول پرداخت جریمه انصراف نمی شوند.
   انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد: دانشجویان دانشگاه آزاد که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند از پرداخت جریمه انصراف معاف هستند.

 38. سلام من ۵سال پیش وقتی ۱۷واحدبودکه مدرک کاردانیموبگیرم ازدواج کردم وهمسرم دیگه اجازه نداد ترم آخرم بخونم الان من بعدگذشت ۵سال میتونم برم همون دانشگاه آزادادامه واحدهایی که مونده بخونم

 39. سلام بنده درسال ۹۲ وارد دانشگاه مقطع کارشناسی شدم و پس از ۲ماه ترک تحصیل کردم به دلیل شرایط مالی، و خدمت سربازی هم نتونستم برم الآن ۲۶سالمه میخواستم بدونم میتونم ادامه تحصیل بدم؟ لطفا شرایطش رو بهم بگید ممنونم

  1. سلام خیر به دلیل داشتن غیبت امکان ادامه تحصیل ندارید مگر اینکه مدارکی بابت موجه بودن غیبت ارائه دهید و مورد تایید نظام وظیفه قرار گیرد.

 40. سلام
  بنده ترم سوم کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه هستم آیا بعد از انصرافی از دانشگاه برای خدمت سربازی دوباره میشودبعد سربازی ادامه تحصیل داده یعنی از ترم سوم دوباره شروع کنیم ممکن هست یا نه؟

  1. سلام. خیر پس از انصراف از تحصیل نمیتوانید مجددا برای ادامه تحصیل مراجعه کنید باید دوباره در آزمون ورودی دانشگاه ها پذیرفته شوید.

 41. سلام. من شش سال قبل تا دهم، اول دبیرستان خوندم نظام قدیم بودم) و بعد ترک تحصیل کردم. الان ۲۱ سالمه و میخوام به صورت غیر حضوری ادامه تحصیل بدم. میتونم از یازدهم شروع ب تحصیل کنم؟؟
  و اینکه من نظام قدیم بودم الان بخوام درس بخونم باید نظام جدید بخونم؟؟
  و اینکه اگر نظام جدید هست اجازه می‌دهند که از یازدهم ادامه تحصیل بدم؟ یا باز باید از دهم بخونم؟ معدل من در پایه دهم ۱۶ بود. میتونم در رشته انسانی ادامه تحصیل بدهم؟؟؟؟
  معدل سوم راهنماییم ۱۸/۰۶ بوده. میتونم رشته عکاسی رو غیر حضوری در مدرسه بزرگسالان بخونم؟؟؟؟
  آیا امکان این وجود داره که در مدارس بزرگسالان مثلا پایه ۱۱ رو طول بدیم؟ یعنی مثل مدارس عادی حتما ۹ ماهه تموم نکنیم.
  یک سوال دیگه اینکه غیر حضوری بخوام بخونم آیا مثل مدارس عادی دو ترم امتحان دارم (یعنی میان ترم و ترم پایانی خرداد)؟ یا فقط درس میخونم برای امتحان پایان ترم؟
  یک سوال دیگر اینکه الان من باید دوسال درس بخوانم تا دیپلم رو بگیرم یا سه سال؟ میخوام نظام جدید بخونم.

  1. سلام اگر انتخاب رشته نکرده بودید و برای سال دوم یعنی دهم نظام جدید میخواستید انتخاب رشته کنید باید از سال دهم شروع به تحصیل کنید، و در نظام جدید ادامه تحصیل دهید . برای انتخاب رشته باید نمرات دروس پایه شما بررسی شود.
   در غیر حضوری نیز دو ترم امتحان دارید یعنی ترم اول یا امتحانات دی و امتحانات خرداد.

 42. سلام خسته نباشد من سال۹۱دانشجوی کارشناسی رشته شیمی کاربردی در دانشگاه پیام‌نور خرم آباد بود،ولی چون باردار بودم ورفت و آمد واسم مشکل بود باوجود داشتن ۳۸واحد دیگر مجبور به انصراف شدم،ولی دنبال مدرکمم نرفتم که معادل کاردانی رو بگیرم،الان خیلی پشیمونم دوست دارم ادامه بدم به نظر شما امکانش هست یانه،الان۳۷سالمه

  1. سلام. ادامه تحصیل در شرایط ذکر شده به مقررات داخلی دانشگاه بستگی دارد برای اطلاع از وضعیت تحصیلی به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنید.

 43. سلام بنده ۲ ترم دانشجوی روزانه کارشناسی بودم و انصراف دادم و در دانشگاه آزاد درس میخونم در مقطعه کارشناسی. ایا بنده اگر کنکور ارشد روزانه قبول شوم مشکلی ندارد و محروم نمیشم؟ و اینکه بنده لغو تهد رایگان نزدم برای آن موقع که روزانه بودم فقط انصراف دادم از دانشگاه دولتی. و در دانشگاه ازاد مدرک کارشناسی گرفتم. ایا باید حتما لغو تهد رایگان دانشگاه قبلیم رو بزنم در صورتی که همه ای مدازک رو دارم و مدرک کارشناسی م هم از دانشگاه آزاده؟ میخواستم بدونم برای ارشد در دوره روزانه یا بورسیه قبول شوم مشکلی واسم پیش نمیاد؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/1/4

شنبه

1402/1/5

یکشنبه

1402/1/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید