استخدام سربازان وظیفه در نیروهای مسلح امکان دارد؟

استخدام سربازان وظیفه در نیروهای مسلح

استخدام سربازان وظیفه یکی از قوانینی است که مورد توجه بسیاری از مشمولان و سربازان وظیفه است. چرا که با استفاده از این قانون، سربازان میتوانند به استخدام یگانهای خدمتی مختلف درآیند و در این ارگانها مشغول به کار شوند. بر این اساس نیروهای مسلح کشور تعدادی از سربازان وظیفه واجد شرایط را به عنوان نیروی کادری به کار میگیرند.

اما قوانین و مقرراتی که از سوی هر یگان خدمتی برای استخدام سربازان در نظر گرفته شده با دیگر یگانها متفاوت است. بر این اساس تمام سربازان وظیفه نمیتوانند برای استخدام در نیروهای مسلح اقدام کنند و تنها سربازانی به استخدام این یگانها در میایند که شرایط لازم را دارا باشند. یکی از مهم ترین شرایطی که برای استخدام سربازان لازم است، داشتن کارت پایان خدمت است. یعنی متقاضیان باید بعد از پایان دوره سربازی درخواست خود را برای استخدام به نیروهای مسلح ارائه دهند. البته در مواردی جذب سربازان در حین خدمت هم انجام میشود.

علاوه بر این سربازانی که دارای غیبت باشند موفق به ثبت نام در این طرح نیستند. شرایط سنی و مهارت و مدرک تحصیلی سربازان نیز از عواملی است که در استخدام آنها تاثیر دارد. اما همه ی اینها به قوانین یگان های خدمتی مختلف همچون سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، ارتش و… بستگی دارد. همچنین قوانین مربوط به جذب سربازان وظیفه هر ساله با تغییراتی همراه است که این تغییرات مرتبط با تعداد نیروی مورد نیاز، نوع کار و… میباشد. در ادامه سعی کرده ایم تمام قوانین و شرایط جذب سربازان وظیفه در نیروهای مسلح را بررسی کنیم.

برای دریافت مشاوره های حرفه ای با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه استخدام سربازان وظیفه در نیروهای مسلح امکان دارد؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

استخدام سربازان در نیروی انتظامی چه شرایطی دارد؟

استخدام سربازان در نیروی انتظامی با توجه به وضعیت اقتصادی و کمبود فرصت های شغلی، انتخاب مناسبی است تا سربازان بلافاصله بعد از خدمت سربازی و یا حتی در حین خدمت، شغلی را پیدا کنند. اما استخدام شدن در این ارگان خیلی راحت نیست و متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند. این شرایط به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی دسته بندی میشود که شرایط اختصاصی با توجه به شرایط هر سال نیاز این سازمان تغییر میکند. برخی از این شرایط را در ادامه مورد بحث و بررسی قرار میدهیم:

 • متقاضیان باید به دین مبین اسلام اعتقاد داشته باشند.
 • اعتقاد به ولایت فقیه و التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از دیگر شرایط لازم است.
 • متقاضیان باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته باشند. در این مورد متقاضی باید پدر و مادر ایرانی داشته باشد یعنی ایرانی الاصل باشد.
 • متقاضیان نباید هیچگونه وابستگی یا سابقه عضویت در گروه ها و احزاب سیاسی معاند با نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.
 • نداشتن سوء سابقه کیفری و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • داوطلبان باید از نظر سلامتی جسمی و روانی تایید شوند. بنابراین افرادی که معافیت پزشکی دارند معمولا جذب این سازمان نمیشوند.
 • داشتن مدرک تحصیلی و تخصص لازم برای بر عهده گرفتن امور از دیگر شرایط این سازمان است که با توجه به رده های شغلی مورد نیاز این سازمان مشخص میشود.

لازم به ذکر است که حقوق و مزایایی که به سربازان استخدام شده تعلق میگیرد با توجه به درجه نظامی و مدرک تحصیلی آنها مشخص میشود. سربازان برای استخدام در نیروی انتظامی باید وضعیت خدمتی مشخصی داشته باشند یعنی باید یکی از مدارک زیر را دارا باشند:

 • کارت پایان خدمت سربازی
 • کارت معافیت سربازی غیر پزشکی
 • برگه اعزام به خدمتی که فاقد مهر غیبت باشد.
 • گواهی اشتغال به خدمت.
استخدام سربازان در نیروی انتظامی چه شرایطی دارد؟
شرایط استخدام سربازان در نیروی انتظامی

چگونگی استخدام سرباز در سپاه

استخدام سرباز در سپاه یکی از راه های جذب نیرو در این یگان است. سپاه پاسداران بخشی از نیروهای خود را از بین سربازان وظیفه ای که دوره خدمت خود را به پایان رسانده اند، سربازان وظیفه در حین خدمت و یا افرادی که آماده به خدمت هستند، جذب کند. این افراد معمولا به شکل پیمانی به کار گرفته میشوند که بعدا در صورت نیاز به شکل کادر ثابت استخدام میشوند.

در واقع استخدام و به کارگیری مشمولانی که به خدمت سربازی اعزام نشده اند، به منزله ی انجام دوره خدمت ضرورت است. البته داشتن شرایط عمومی واختصاصی برای استخدام سربازان وظیفه در سپاه لازم است. بخشی از این شرایط همان مواردی است که درباره استخدام در نیروی انتظامی گفتیم از قبیل: اعتقاد به اسلام، نداشتن سابقه کیفری، عدم اعتیاد به مواد مخدر و…اما یکسری شرایط اختصاصی که بر حسب نیاز سالانه سپاه پاسداران مشخص میشود شامل:

 • تخصص و مدرک تحصیلی مرتبط ، یکی از شرایط لازم برای استخدام در سپاه است. معمولا افراد با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در این یگان استخدام میشوند.
 • داشتن سابقه بسیج حداقل به مدت شش ماه
 • نداشتن غیبت
 • معدل دوره کارشناسی و دانشگاه محل تحصیل هم میتواند از مواردی باشد که در استخدام داوطلبان تاثیر داشته باشد.
 • استخدام سربازانی که فرزند ایثارگر و یا پاسدار بازنشسته هستند راحت تر است.

استخدام سربازان در حین خدمت سربازی امکان دارد؟

یکی از سوالات پرتکراری که همیشه با آن مواجه میشویم این است که آیا استخدام سربازان در حین خدمت امکان دارد؟ در پاسخ باید بگوییم بله یکی از راه هایی که پیش روی سربازان وظیفه قرار دارد این است که برای استخدام در نیروهای مسلح اقدام کنند از این طریق دوره سربازی راحت تری خواهند داشت و از طرفی حقوق و مزایایی هم برایشان فراهم میشود. خوبی این موضوع این است که سربازان در حین خدمت حتی با داشتن مدرک تحصیلی دوره ابتدایی و راهنمایی نیز میتوانند به استخدام نیروهای مسلح درآیند و به مدارک تحصیلی بالا نیازی نیست.

البته سربازان تنها در صورت داشتن شرایط و اعلام شده و داشتن تخصص و مهارت خاصی به استخدام نیروهای مسلح درمیایند. سربازانی که در حال انجام دوره خدمت سربازی هستند برای استخدام شدن در نیروهای مسلح باید تعهدی مبنی بر انجام چهار سال خدمت به یگان مربوطه ارائه دهند. به این ترتیب هم استخدام میشوند و هم دوره سربازیشان را طی میکنند.

افرادی که بخواهند زودتر از این چهار سال ترخیص شوند باید مدتی که از سربازیشان باقی مانده را بگذرانند در غیر این صورت طبق قوانین نظام وظیفه مجازات میشوند. لازم به ذکر است سربازان با استخدام در نیروهای مسلح، میتوانند ترفیع درجه بگیرند که حقوق و مزایای این افراد بر اساس این درجه مشخص میشود.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر ‍‍‍پسر ایرانی خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توایند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد. مشاورین ما نیاز شما را در موارد زیر که از اصلی ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه هستند برطرف می کنند:

 • امریه سربازی
 • معافیت خدمت سربازی
 • کسری خدمت سربازی

در پایان

از نظر قوانین پادگان ها، و شرایط لازم لازم برای پذیرش در ارگان‌های نظامی شرایط هر ارگان متفاوت میباشد و نیاز است بخشنامه‌های موجود را مطالعه کرد. و درصورت داشتن سوال و یا ابهاماتی در این زمینه میتوانید از مشاوره های حرفه ای مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید. کافیست با شماره زیر تماس بگیرید.

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

سوالات متداول

چه شرایطی برای استخدام شدن در حین سربازی لازم است؟

شرایط استخدام در حین سربازی به دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی تقسم میشوند که در این مقاله خدمت شما ارائه شده است.

آیا استخدام سربازان در حین خدمت سربازی امکان دارد؟

بله، سربازان وظیفه میتوانند برای استخدام در نیروهای مسلح در حین سربازی اقدام کنند و از حقوق و مزایایی نیز بهرمند شوند، جزئیات بیشتر در متن مقاله ارائه شده است.

استخدام سربازان وظیفه در نیروهای مسلح امکان دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه استخدام سربازان وظیفه در نیروهای مسلح امکان دارد؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 152 نظر:
 1. سلام من الان سربازم در نیروی انتظامی و آموزشیم تمام شده مدرک فوق دیپلم فنی دارم اگه بخوام الان استخدام بشم باید چیکار کنم و مراحلش چیه باید سربازیم رو تموم کنم یا حین سربازی استخدام میشم ممنون میشم جواب بدید؟

  1. سلام اول باید سربازی تمام شود و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنید

 2. سلام ببخشید اگه سربازی کرده باشی و بخوایی استخدام یکی از ارگان ها بشی باید چه مدرک تحصیلی داشته باشی؟

  1. سلام خدمت شما. بستگی به ارگان مدنظر دارد. معمولا با مدرک دیپلم به بالا امکان استخدام هست ولی هریک از مدارک تحصیلی شرایط سنی محدودی دارد.

 3. سلام من مهر باید برم سربازی
  خواستم بدونم اگه آبان یا آذر استخدام ارتش بیاد میشه برم ثبت نام کنم؟؟؟

 4. سلام ایا با مدرک دیپلم نظری میشود از سربازی استخدام سپاه شد

 5. سلام
  من دیپلم رشته کشاورزی دارم
  ایا میشه بعد سربازی استخدام شد یا ادامه تحصیل بدم

 6. سلام میخواستم بدونم با مدرک سیکل میشه استخدام شد

 7. سلام من سربازم نیروی زمینی ارتشم ایا میتونم در حین خدمت عضو سپاه بشم مدرک دیپلم ادبیات
  ۲سال خدمت رو گذروندم تو حین خدمت ۵ماه اضاف زدن آیا مشکلی نداره در استخدام سپاه ؟! سنم ۲۳ ساله

  1. سلام شمابرای استخدام کارت پایان خدمت یا معافیت نیاز دارید.

 8. سلام من همه مراحل درجه داری رو طی کردم ولی هنوز جواب قطعی قبولیم نیومده از اون طرف برج 3 سرباز میشم میخواستم بدونم اگه برم سربازی بعد درجه داری هم قبول شده باشم بهم زنگ میزنن؟

 9. سلام وقت بخیر آیا جدای پدر و مادر یعنی طلاق مانعی برای استخدام در سپاه یا نیروانتظامی
  حساب میشه در حالی که هیچ کدوم تا حالا مشکل قانونی نداشتن منظور سو سابقه ست
  و من چند سال بسیجی بودم و هنوزم عضوم

 10. سلام من دیپلم برق دارم و چهارتا تتو دارم سنم هم هجده است من در حین خدمت یا بعد خدمت میتونم استخدام ارتش بشم؟

  1. سلام وقت بخیر به دلیل داشتن تتو امکان معافیت رزم (اعصاب و روان) برای شما وجود خواهد داشت

 11. سلام من پاشنهدآشیل پام کوتاهه و معافیت ندارم معافیت ازرزم هم ندارم می توانم حین سربازی استخدام شوم ؟

 12. سلام خسته نباشید اگر سرباز شش ماه دیر به خدمت رفته باشد .ولی در حین خدمت در استخدام شرکت کندآیا مشکلی دارد یا مشکلی برای حصور در ارتش ندارد

  1. سلام وقت بخیر
   برای استخدامی باید کارت پایان خدمت را داشته باشید

 13. سلام آیا با مدرک سیکل میشه از سربازی وارد سپاه یا نیروی انتظامی شد؟

  1. سلام وقتتون بخیر در اکثر ارگان ها حداقل مدرک مورد نیاز دیپلم هست ولی حتما با دفاتر گزینش محل سکونت صحبت کنید

 14. سلام خسته نباشین من تحصیلاتم کمتر از دیپلم هست و چند ماه دیگه خدمتم شروع میشه میخواستم بدونم با این شرایط تحصیلی میتونم در حین خدمت برای ارتش اقدام کنم

  1. سلام وقت بخیر خیر از طریق ارگان دیگری اقدام بفرمایید.

 15. سلام وقت بخیر برای رفتن به سپاه از طریق لیسانس آیا برای استخدام سپاه خط های تلفنی که به اسم خودم هستن ولی سابقه خوبی ندارن از نظر پیام های داخل تلگرام و اینستا باید سوزانده شود؟ ایا خط های سوزانده شده رو بازیابی میکنن؟ راهکار چیست؟ باید تمام خط هامو بسوزونم؟ خط جدید به اسم خودم بگیرم یا کسی دیگه؟ لطفا راهنمایی کنید

 16. سلام من ۶ماه اضاف خدمت دارم می خواهم بیام برای نیرو انتظامی ایا این ۶ماه اضاف خدمت برای استخدامی مشکل داره یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   در کنار موضوع مورد نظر شما ، یک سری قوانین دیگر لحاظ خواهد شد

 17. سلام من سه ماه غیبت سنواتی دارم بخشیده شده و یک ساله ک ثبت نام کردم و پرونده تکمیل میتونم استخدام بشم

 18. سلام وقت بخیر
  من یک تیر اعزامم برای خدمت مدرکم هم لیسانس خواستم بدونم در حین خدمت اگر درخواست کنم برای استخدام میتونم استخدام بشم یا خیر ؟ خیلی ممنون

 19. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم آیا اگه در حین خدمت بخوام تو ارتش ثبت نام کنم کارت بسیج لازمه؟ واگه لازمه چیکار باید بکنم چون من کارت بسیج ندارم

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 20. سلام من کارهای نیروی انتظامیم تموم شده ومرداد اعزامم خدمتم نیروی هوایی ارتشه غیبت پشت دفترچه ای ندارم ولی در حین خدمت ۸روز غیبت دارم آیا گزینش به این مورد گیر میده یا رد میکنه

  1. سلام وقت بخیر خسته نباشید جناب
   یه سوالی خیلی فکرم مشغول کرده من ۲۰سالم. هست میخواستم برم سربازی و اونجا استخدام ارتش بشم مدرک تحصیلی هم دیپلم رشته های کشاورزی دارم ایا میتونم با این مدرک استخدام ارتش در بیام؟؟؟

 21. سلام آیا با دیپلم جوشکاری میتونم استخدام بشم
  سن ۱8 قد 187

 22. سلام
  من در حال تحصیل در رشته کارشناسی مقطع روزانه هستم و میخواستم بدونم حداقل معدل برای استخدامی سپاه یا نیروی انتظامی چقدره یا با چه معیاری محاسبه میشه

 23. سلام من در حال تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته ام در دانشگاه دولتی یک سال دیگه تموم میشه میخواستم بدونم حداقل معدل دوره کارشناسی برای استخدام چقدر یا چطور محاسبه میشه

 24. سلام من ۴سال هست که غیبت سربازی دارم ایا اگه برم سربازی درحین خدمتم میتونم بر استخدام نیرویی انتظامی

 25. سلام برای استخدام شدم باید صدرصد کارت بسیج داشته باشی اگر کارت بسیج نداشته باشی نمی توانی استخدام شوی

 26. سلام من سرباز ناجا هستم با ۶ ماه اضافه خدمت پشت دفترچه ای برای جذب حین خدمت راه حلی مثل بخشش فرمانده میتونه موثر باشه؟

 27. با سللم .من سرباز هستم ۶ ماه اضاف دارم.میتونم درجه داری ثبت نام کنم

 28. با عرض سلام و خسته نباشید .ببخشید من دانشجو کارشناسی تجهیزات پزشکیم و میخام بعد از درسم برم خدمت ، ایا امکان داره در حین خدمت استخدام هر ارگان نظامی بشم ؟

 29. با عرض سلام و خسته نباشی .
  ببخشید من دانشجوی لیسانس مهندسی پزشکی هستم از دانشگاه دولتی و معتبر ،خواستم ببینم میتونم در حین خدمتم استخدام ارگان های نظامی بشم .غیبت هم ندارم .

 30. سلام ببخشید ایا مواردی همچون خالکوبی وتیغ ویا سوختگی باعث می شوند ک نتوان به ارگان های نیروی مسلح پیوست

  1. سلام وقت بخیر برای سربازی خیر اما برای استخدامی باعث بروز حساسیت ها و پایین امدن شانس یا رد شما در گزینش ها و راستی ازمایی ها شود .

  1. در صورت موافقت نیرو مصلح مورد نظر و اعلام نیاز ارگان مربوطه امکان پذیر می باشد

   1. سلام من ۴سال هست که غیبت سربازی دارم ایا اگه برم سربازی درحین خدمتم میتونم بر استخدام نیرویی انتظامی

 31. سلام من ۳۰ سال دارم با مدرک دیپلم ناقص و در یگان تکاوری مرزبانی خدمت میکردم اما بخاطر فوت پدرم با ۱۲ ماه خدمت رفتم مرخصی و بر نگشتم برای اینکه کار کنم خرج خونه و خانواده ام را بدهم و تا چند وقت دیگه میخوام برم باقی خدمتم را انجام بدهم ایا امکان دارد ک من در حین خدمت تقاضای استخدام بدهم ممنون میشم پاسخم را بدهید

 32. سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوالی داشتم من متولد ۱۳۸۰ هستم دیپلم رو گرفتم بسیج فعال هم دارم الانم تو خدمت سربازی هستم تو ارتش ۵ماه رو دارم پر میکنم ۳ ماه هم اضافه دارم خواستم بپرسم درحین خدمت میتوانیم استخدام نیروی نیروی انتضامی بشم با اینکه ۳ ماه اضافی دارم

 33. سلام. اگر کسی دو سال خدمت کرده باشه بعد جذب نیرو انتظامی بشه اولین ارتقاع درجشو دوسال زود تر میدن یا نه؟؟؟؟.

  1. سلام. به نسبت افرادی که خدمت سربازی را نگذرانده باشند و کارت پایان خدمت نداشته باشند فردی که دارای این کارت باشد زودتر به مقاطع و درجات بالاتر ارتقاء پیدا می‌کند.

 34. سلام.من نزدیک 15ماه خدمت کردم.به دلایلی ترک خدمت کردم.نزدیک15سال میشه الاان
  فرزندجانبازهستم.ایامیتونم برم ادمه خدمتم.واستخدام سپاه بشم.ممنون راهنمای کنید

  1. سلام. با داشتن غیبت با فرار از خدمت به شما کسر از خدمت تعلق نمیگیرد. یکی از شرایط اولیه استخدام در سپاه شرایط حداکثر سن این که با توجه به بیانات شما دارای این شرایط نیستید.

 35. سلام ممنون از سایت خوب تون
  ببخشید من مدرک تا پایه نهم دارم یعنی نهم تمام کردم و گواهی پایان دوره اول متوسطه دارم ولی سال دهم دیگه نمرات پایین بود ترک تحصیل کردم آیا میتونم در دوره خدمت استخدام نیروی انتظامی بشم با این مدرک ؟

  1. سلام برای استخدامی حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است.

 36. سلام ببخشید آیا اضافه خدمت مثلا ۷ ماه وقتی بخواهیم بریم نظام تاثیری داره یا خیر؟

  1. سلام درصورت گذراندن دوران خدمت میتوانید برای استخدامی درخواست دهید

 37. سلام واقعا برای استخدام سپاه حین خدمت سربازی که غیبت قبل از اعزام داشته هیچ راهی نیست؟من 6سال سابقه بسیجی فعال دارم و کارشناسی IT با معدل 17و خورده ای دارم.

 38. سلام ببخشین با غیبت سربازی میشه استخدام سپاه شد حین خدمت ؟

  1. سلام. خیر با داشتن غیبت سربازی نمیتوان برای گزینش در هیچ ارگان نظامی ای اقدام کنید.

   1. سلام من ۶ماه سنوات دارم بعد خدمت میتونم برای استخدامی ارتش بنویسم

 39. برای استخدام در سپاه کنکور میخاد بدی یا همون دیپلم کافیه

  1. مدرک دیپلم کافی است و حداکثر سن 25 و معدل کتبی 14 و داشتن کارت بسیج فعال لازم است.

 40. سلام بنده ۲۳سال سن دارم و لیسانس حقوق دارم چندماهی هست که مشغول به خدمت سربازی هستم میخواستم ببینم در حین خدمت میتوانم جذب سپاه بشم؟

  1. سلام. اگر دوره خدمت سربازی شما در سپاه است میتوانید برای جذب شدن بلافاصله پس از خدمت در این ارگان اقدامات لازم را انجام دهید در غیر اینصورت امکان استخدام در حین خدمت سربازی وجود ندارد.

   1. سلام وخسته نباشید میگم ۲۸ سال سن دارم و۲۷ماه خدمت کردم ۹ کلاس دارم دوره خدمت غیبت نداشتم آیا میشه استخدام کنم؟

 41. سلام.
  آیا سه یا چهار ماه از خدمت سربازی ما رفته باشد و ما در یکی از دانشگاه های افسری ارتش قبول شده باشیم میتوانیم وارد دانشگاه افسری شویم در حین سه یا چهار ماه خدمت سربازی ؟

  1. سلام. بله اگر پیش از اعزام غیبت سربازی نداشته باشید میتوانید حین خدمت ایست لحاظ کنید و به دانشگاه بروید.

 42. سلام خسته نباشید من تمام کارهای گزینش سپاهم تمام شده فقط منتطر اعزام هستم ، مالان دارای ۶ ماه اضافه سنواتی هستم ،آیا میتونن ترخیصم کنن از نیروی انتظامی و برم آموزشی ؟

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که نامه استخدامی از سپاه داشته باشید امکان پذیر است

 43. دیپلم‌ برق‌ دارم‌ وخدمت نیرو‌ دریای سپاه‌‌یک‌ سال‌ از‌ خدمت‌ تموم‌ کردم‌ آیا‌ میتونم‌ استخدام‌ سپاه‌

   1. سلام ببخشید ایا مواردی همچون خالکوبی وتیغ ویا سوختگی باعث می شوند ک نتوان به ارگان های نیروی مسلح پیوست

    1. سلام وقت بخیر برای سربازی خیر اما برای استخدامی باعث بروز حساسیت ها و پایین امدن شانس یا رد شما در گزینش ها و راستی ازمایی ها شود .

 44. سلام‌ من‌ دیپلم‌ برق‌ دارم‌ وخدمت نیرو‌ دریای سپاه‌‌یک‌ سال‌ از‌ خدمت‌ تموم‌ کردم‌ آیا‌ میتونم‌ استخدام‌ سپاه‌

 45. سلام‌ من‌ دیپلم‌ برق‌ دارم‌ وخدمت نیرو‌ دریای سپاه‌‌یک‌ سال‌ از‌ خدمت‌ تموم‌ کردم‌ آیا‌ میتونم‌ استخدام‌ سپاه‌ بشم

 46. سلام من 42سالمه می خوام برم سربازی توغیبتم می تونم تودوران خدمت استخدام نیروی انتظامی یا سپاه بشم اگه جواب بدید ممنون میشم

  1. سلام برای استخدام در نیروی انتظامی یا سپاه نداشتن غیبت یکی از شروط اصلی می باشد و در غیر این صورت باید کارت پایان خدمت صادر شود

 47. سلام آیادرحال حاضراستخدامی درسپاه هست سیستان وبلوچستان

 48. سلام من مدرک فوق دیپلم دارم و تا آخر بهمن ماه مشکل غیبتی ندارم ،خاستم ببینم میتونم از طریق سربازی استخدام نظام شم !؟

  1. سلام بله برای دریافت اطلاعات با مشاوران ما تماس بگیرید

 49. سلام من لیسانس حقوق دارم اماالان میخوام اقدام کنم برای رفتن به سربازی آیادرحین خدمت میتونم تونظام استخدام بشم؟

   1. سلام جناب بنده متولد اسفند ۷۹ هستم پدر و برادرم در نیرو انتظامی خدمت میکنند من چون تغییر رشته دادم در دی ماه ۱۴۰۰ فرق التحصیل شدم دیپلم
    میخوام برم سربازی و در زمان خدمت سربازی برای استخدامی ارتش اقدام کنم خاسم بدونم تا الان دانش اموز بودم خاسم بدونم غیبت خوردم چون تا جای که میدنم برای استخدامی به مشکل میخورم اگه غیبت خوردم امکان هست برا استخدامی ارتش؟

 50. سلام
  من دیپلم انسانی دارم و الان ۱۹ سالمه در رشته ی کشتی هم ۴ سال فعالیت داشتم
  والان در نیروی زمینی ارتش افتاده سربازیم میتونم در آموزشی به استخدام ارتش دربیام؟

 51. سلام وقت بخیر من الان دارم خدمت میکنم سرباز هستم ۳ماهه غیبت هم ندارم اصلا بسیج هم دارم فعال مدرک کامپیوتر هم دارم تا سوم دبیرستان خوندم ۲واحد مونده بود دیپلم بگیرم گفتم الان با مدرک زیر دیپلم میشه استخدام شد نیرو انتظامی

 52. سلام
  من علاقه زیادی به تک تیری دارم و یه سوالی داشتم
  آیا میتونم در حال خدمت جذب شوم ؟
  18 سال سن دارم

   1. سلام من غیبت سربازی دارم با مدرک دیپلم میتونم استخدام نیرو انتظامی بشم

    1. سلام در حال حاضر شما مشمول سربازی هستید و باید اول از همه تکلیف خدمت سربازی خود را مشخص کنید

 53. سلام من تمام مراحل گزینش راانجام داده ام وزمان اعزم خدمت سربازی ام۱۴۰۰/۵/۱است میگم اگه سربازی برم تکلیف استخدامم چه میشه

  1. باسلام اول آموزشی رو میره مباد بعداستخدام میشه اگر سپاه یا ارتش باشد.

 54. سلام با غیبت سربازی می توانیم در حین خدمت کردن استخدام نیروی انتظامی بشیم؟ با وجود داشتن ۶ ماه غیبت سنواتی، لطفاً کامل توضیح بدین ممنون از سایت خوبتون

   1. سلام من میخوام تک تیر انداز بشم ایا می تونم از طریق خدمت سربازی تک تیر انداز بشم؟

    1. سلام. در دوره سربازی یکی از آموزشهایی که می‌بینید کار با اسلحله است اما اگر قصد دارید به طور حرفه ای این رشته را دنبال کنید میتوانید از باشگاه‌های تیر اندازی استفاده کنید.

 55. سلام با غیبت سربازی می توانیم در حین خدمت کردن استخدام نیروی انتظامی بشیم؟ با وجود داشتن ۶ ماه غیبت سنواتی، لطفاً کامل توضیح بدین ممنون از سایت خوبتون

 56. سلام من در مقطع درجه داری ردم کردند نمیدونم چرا حالا دوباره میتونم برم ثبت نام کنم چون من به نظام علاقه دارم و عضو بسیج فعالم

 57. سلام
  میخواستم بدونم آیا در حین خدمت سربازی
  برای ثبت نام در نظام باید مصاحبه هم داشته باشه؟
  و معاینات پزشکی هم لازمه؟

  1. سلام بله تمامی مراحل به صورت عادی صورت میگیرد

 58. سلام من الان18سال سن دارم و دست سمت چپم شیشه بریده ولی راحت میتونم باهاش کار کنم سوالی داشتم میخواستم ببینم برای بریدگی یا رد بخیه ای که رو دستم هست میتونم زمانی که سرباز وظیفه شدم برای اسختدام جزء کادر های نظام بشم؟

 59. سلام
  میخواستم بدونم کسی که واسه سربازی معاینه پزشکی رفته واسه استخدام شدن در نظام بازم لازمه بخش معاینه پزشکی رو انجام بده

 60. سلام،من 6 ماه غیبت دارم و مدرک دوم متوسطه هست و دیپلم ندارم ، آیا میتونم حین سربازی استخدام نیروی انتظامی بشم یا بعد سربازی استخدام بشم؟

 61. سلام من لیسانس برق دارم ، امکان استخدامم حین خدمت هست ؟ و اینکه در چه مقطعی استخدام میشوم؟(درجه داری یا افسری )

  1. سلام خیر پس از پایان سربازی جهت ثبت نام درخواست بدید

   1. سلام من میخوام تک تیر انداز بشم و الان 22 سال سن دارم ایا میتونم از طریق خدمت سربازی به هدفم برسم؟

    1. سلام. در دوره سربازی یکی از آموزشهایی که می‌بینید کار با اسلحله است اما اگر قصد دارید به طور حرفه ای این رشته را دنبال کنید میتوانید از باشگاه‌های تیر اندازی استفاده کنید.

 62. سلام می خواستم بدونم اگه من الان سربازی تو ارتش باشم می تونم استخدام سپاه بشم یا نه؟

 63. سلام. من الان در حال گذروندن خدمت بصورت سرباز معلم هستم. و یک سال از خدمتم مونده. آیا میتونم سپاه ثبت نام کنم؟

 64. سلام من سه ماه اضافه خدمت دارم و می خواهم در نیرو های مسلح استخدام شوم می خواستم بدون آیا مشکلی برام پیش می یاد و یا حین و بعد سربازی می شود استخدام نیرو های مسلح بشوم یا نه لطفا راهنمایی دقیق بکنید خیلی ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت غیبت نمیتوانید . امکان استخدام در حین خدمت مقدور است

   1. سلام
    میخواستم بدونم کسی که واسه سربازی معاینه پزشکی رفته واسه استخدام شدن در نظام بازم لازمه بخش معاینه پزشکی رو انجام بده

     1. سلام من الان18سال سن دارم و دست سمت چپم شیشه بریده ولی راحت میتونم باهاش کار کنم سوالی داشتم میخواستم ببینم برای بریدگی یا رد بخیه ای که رو دستم هست میتونم زمانی که سرباز وظیفه شدم برای اسختدام جزء کادر های نظام بشم؟

     2. با سلام بله ایرادی ندارد .

   2. سلام خسته نباشید. من شش ماه غیبت سنواتی دارم می خوام برم خدمت سربازی، آیا در حین خدمت سربازی می تونم توی ناجا استخدام بشم یا اینکه حتما باید خدمت سربازی رو تموم کنم که بتونم استخدام بشم لطفاً کامل توضیح بدید ممنون از سایت خوبتون

 65. سلام بند واسه ضعیفی کم چشم چپ معافیت گرفتم و سابقه بسیج فعال وحکم دارم ایا میتونم برای استخدام نیرو های مسلح یا سپاه اقدام کنم

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال دارد اقدام کنید. شرایط استخدام سلامت کامل جسمانی میباشد

 66. من عاشق نظام ونظامی گری هستم..ممنون ازراهنمایی به لطف خدا من هم باتلاش وکوشش جزو ازارگان نظامی کشورعزیزم ایران به یاری خدا.خواهم شد.

   1. سلام ایا کسی که سابقه داره با رفتن به خدمت میتونه استخدام شه

     1. سلا م و عرض خسته نباشید، میخواستم بدونم که اثر بخیه و… عمل جراحی هم برایه مرحله پزشکی مشکل ایجاد میکنه یا خیر؟ ممنون میشم جواب بدید

     2. سلام وقت بخیر بستگی به عمل جراحی دارد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1402/7/9

دوشنبه

1402/7/10

سه شنبه

1402/7/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید