امریه سازمان ملی استاندارد|شرایط و ضوابط پذیرش

امریه سازمان ملی استاندارد چه شرایطی دارد؟

امریه سازمان ملی استاندارد چند سالی است که تعداد زیادی از سربازان نظام وظیفه را به خدمت گرفته و از دانش آن ها بهره میگیرد. شاید بسیاری از شما در مورد سازمان ملی استاندارد چیزهایی شنیده باشید. این سازمان استاندارد در ایران به سازمانی گفته میشود که تدوین قوانین مربوط به استاندارهای ملی را بر عهده داشته و اجرا کننده و نظارت کننده بر این قوانین میباشد. این سازمان بسیار گسترده بوده و دارای زیر مجموعه های بسیاری در کشور میباشد. ساختار دولتی این سازمان زیر نظر نهاد ریاست جمهوری است. سازمان ملی استاندارد یکی از مهم ترین سازمان هایی است که به همکاری سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشمولین زیادی را به عنوان سرباز امریه جذب خواهد کرد.

اگرچه معافیت های سربازی برای جوانان این موقعیت را فراهم میکند تا بدون رفتن به خدمت سربازی، کارت معافیت خود را دریافت کنند. اما شرایط و قوانین معافیت ها بسیار سختگیرانه است.

اما امریه سربازی شرایطی است که مشمولین میتوانند دوره ی خدمت ضرورت خود را در ادارات دولتی بگذرانند. این بدان معناست که مشمولین میتوانند دوره ی خدمت خود را مانند کارمندان به سرکار رفته و دانش خود را ارتقا دهند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

امریه سازمان ملی استاندارد در استان ها

پذیرش امریه سازمان ملی استانداردهر ساله به منظور تامین نیروی متخصص مورد نیاز نهاد های مستقر این سازمان در استان های مختلف انجام می شود. با توجه به تنوع بالای تخصص های مورد نیاز این سازمان برای اخذ امریه در استان های مختلف بایستی به مرکز این سازمان واقع در محل زندگی خود مراجعه کنید تا لیست تخصص هایی که در استان شما مورد نیاز است را بدست بیاورید و پس از تکمیل مدارک خود اقدام به انجام ثبت نام اولیه از طریق سامانه این سازمان به نشانی www.isiri.gov.ir بکنید.

رشته های مورد نیاز امریه سازمان ملی استاندارد

رشته های امریه سازمان ملی استاندارد بیشتر در زمینه های مدیریتی می باشد. همانطور که از اسم سازمان پیداست، وظیفه این سازمان تعیین وضعیت استاندارد برای موارد مختلف است. هم چنین این سازمان وظایف نظارتی بسیار زیادی بر عهده دارد بنابراین نیاز دارد تا در زمینه های مختلف افراد متخصص را جذب نماید. از عمده نیاز این سازمان می توان نیاز به افراد متخصص در زمینه های

 • گرایش های مختلف آمار همانند آمار ریاضی و آمار حیاتی
 • گرایش های مختلف مدیریت همانند مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت سیستم های اطلاعات

اشاره کرد ولی همانطور نیز که قبلا گفته شد این سازمان به دلیل مسئولیت های بسیار گسترده ای که دارد و بخاطر اینکه باید برای تعیین استاندارد در تمامی زمینه ها ورود کند، به افراد متخصص در هر زمینه ای نیاز دارد.

چگونه امریه سازمان ملی استاندارد بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه وزارت امور خارجه
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

شرایط امریه سازمان ملی استاندارد چه مواردی را شامل میشود؟

شرایط امریه سربازی سازمان ملی استاندارد با توجه به قوانین این سازمان بررسی شده و به مشمولین در اطلاعیه ای عمومی اعلام میگردد. هر سازمان دارای شرایط خاص خود میباشد. که مشمولین واجد شرایط میتوانند برای دریافت امریه این سازمان اقدام کنند. سازمان ملی استاندارد به عنوان یک سازمان مهم تحت نظارت نهاد ریاست جمهوری از مشمولین تحصیلکرده سرباز امریه جذب خواهد کرد. در واقع تحصیلات دانشگاهی یکی از شروط اصلی دریافت امریه در سازمان های بزرگ و وزارتخانه های مختلف است. پس کسانی که از معافیت تحصیلیبهره مند میشوند، میتوانند از امریه های سربازی نیز استفاده کنند.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که تنها معافیت های تحصیلی است که مشمولین پس از اتمام آن و در سنوات مجاز میتوانند برای ثبت نام امریه اقدام کنند. وگرنه افرادی که قصد استفاده از انواع معافیت های خدمت سربازی دیگر را داشته باشند از شرایط امریه در سازمان ملی استاندارد برخوردار نخواهند بود. پس آن دسته از متقاضیان امریه که قصد دارند پس از پایان تحصیل برای گرفتن امریه سربازی اقدام کنند میتوانند اول شرایط سازمان های مختلف را بررسی کرده و سپس مراحل اقدام را پشت سر بگذارند.

شرایط امریه سربازی سازمان ملی استاندارد

 1. دارای حداقل مدرک کارشناسی یا لیسانس از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم
 2. داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با رشته شغلی مورد نیاز سازمان
 3. نداشتن غیبت غیر موجه برای مشمولان
 4. اقدام برای دریافت امریه تقریبا ۲ یا ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت سربازی
 5. داشتن همسر برای مشمولین
 6. داشتن فرزند یا فرزندان
 7. سرپرست خانواده بودن
 8. نخبگان مورد تایید سازمان ملی نخبگان کشور
 9. اعضای استعداد درخشان دانشگاه ها
 10. قاریان مطرح قرآن کریم
 11. اولویت دریافت امریه برای اعضای ایتام
 12. اعضای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور
 13. حافظان مطرح قرآن مجید
 14. اعضای کمیته امداد امام خمینی
 15. فرزندان آزادگان، اسرا، جانبازان

مدارک لازم برای امریه سازمان ملی استاندارد

مدارک امریه لازم برای سازمان ملی استاندارد برای جذب امریه شامل موارد و نکات مهمی است. زیرا همانطور که میدانید کامل بودن مدارک یکی از شروطی است که داوطلبان میتوانند از آن استفاده کرده و ثبت نام امریه سربازی خود را سریعا انجام دهند. مدارک مورد نیاز اعلام شده برای هر سازمان ممکن است با هم متفاوت باشد. بنابراین مشمولین متقاضی باید اطلاعات درباره ی مدارک امریه برای سازمان ملی استاندارد را مطالعه کرده و سوالات خود در این زمینه را با مرکز مشاوره نظام وظیفه مطرح نمایند. امید است که با خواندن این مقاله تمام سوالات مشمولان در زمینه امریه سازمان ملی استاندارد پاسخ داده شود. پس مدارک لازم برای دریافت و ثبت نام این امریه را با هم خواهیم دید.

مدارک لازم جهت دریافت امریه خدمت سربازی وظیفه

 1. برگه ی اطلاعیه جذب سرباز امریه برای سازمان ملی استاندارد
 2. فرم مشخصات فردی مشمول
 3. فرم برگه سبز اعزام به خدمت سربازی مشمول
 4. شناسنامه مشمول به همراه کپی
 5. کارت ملی مشمول با کپی آن
 6. کپی صفحه دوم شناسنامه و وضعیت تاهل مشمول
 7. کپی شناسنامه همسر مشمول در صورت تاهل
 8. کپی شناسنامه فرزند یا فرزندان مشمول در صورت فرزند داشتن
 9. مدرک تحصیلی دانشگاهی مشمول با کپی
 10. معرفی از سازمان های بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، بنیاد شهید، بنیاد نخبگان و غیره

پس از تهیه این مدارک میتوانید برای دادن درخواست به سازمان مربوطه مراجعه کرده و برای تشکیل پرونده مراحل مورد نیاز را طی کنید. به خاطر داشته باشید که اقدام به موقع برای دریافت امریه شما را در لیست اولویت قرار داده و شانس شما برای دریافت امریه خدمت سربازی را افزایش خواهد داد. پس اقدام یه موقع را هرگز فراموش نکنید. البته علاوه بر سازمان ملی استاندارد، نهادهای دولتی دیگر نیز در مبحث امریه سربازی با سازمان نظام وظیفه همکاری میکنند.

نظام وظیفه

مراحل پذیرش امریه سازمان ملی استاندارد چگونه است؟

مراحل پذیرش امریه سربازی سازمان ملی استاندارد طبق روال سال های گذشته با اعلام از طریق اطلاعیه های عمومی آغاز میشود. مشمولینی که واجد شرایط دریافت امریه خدمت سربازی میباشند باید مراحل پذیرش امریه در سازمان ملی استاندارد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدامات خود را شروع کنند. پس تحقیق در زمینه شرایط و مراحل پذیرش امریه بسیار ضروری و مهم است. که شما میتوانید پس از اطلاع از این مراحل و شرایط ، برای دریافت امریه سریعا اقدام کنید. مراحل اولیه به صورت زیر بوده که آن ها را مطالعه کرده و برای راهنمایی های لازم با شماره های داده شده در تماس باشید.

مرحله اول: خواندن اطلاعیه اولیه در مورد جذب نیروی امریه سرباز سازمان ملی استاندارد

مرحله دوم: مراجعه به صورت حضوری برای اطلاع دقیق از تاریخ اقدام برای ثبت درخواست

مرحله سوم: تهیه مدارک و مستندات مورد نیاز برای درخواست امریه

مرحله سوم: ارائه ی مدارک مورد نیاز به سازمان ملی استاندارد استان محل زندگی مشمول

مرحله چهارم: تشکبل پرونده در سازمان ملی استاندارد

مرحله پنجم: بررسی مدارک توسط سازمان مربوطه و ارسال آن به سازمان اصلی برای بررسی

مرحله ششم: بررسی مدارک توسط گزینش سازمان ملی استاندارد

مرحله هفتم: تایید درخواست امریه سربازی مشمول و اعلام آن

مرحله هشتم: دریافت کارت سبز و گذراندن دوره آموزشی

مرحله نهم: شروع دوره ی امریه خدمت سربازی در سازمان ملی استاندارد

در آخرین مرحله مشمول برای انجام امریه سربازی به سازمان مربوطه مراجعه میکند. که شروع کار مشمول مانند سایر کارمندان سازمان بوده و در ساعات اداری مشمول موظف است که در سازمان ملی استاندارد حضور داشته باشد. یکی دیگر از مزایای دریافت امریه این است که مشمولین مانند سایر کارمندان لباس پوشیده و نیاز به پوشش نظامی نخواهند داشت.

امریه سازمان ملی استاندارد چگونه است؟

ثبت نام و سهمیه امریه سربازیدر سامانه سازمان ملی استاندارد

ثبت نام امریه سازمان ملی استاندارد قبل از شروع کار مشمولین صورت میگیرد. پس از آن مشمولین خواهند توانست از فرصت استفاده کرده و از دانش و علم خود بهره بگیرند. در واقع ثبت نام امریه سرباز پ سازمان ملی استاندارد یا سازمان های دیگر این فرصت را به متقاضیان میدهند تا افراد تجربه ی کاری بدست آورند. هم چنین امریه سربازی میتواند رزومه ی کاری خوب برای داوطلبان امریه خدمت سربازی به حساب بیاید.

سهمیه امریه گرفتن سازمان ملی استاندارد برای آن دسته از افرادی است که از شرایط امریه بهره مند بوده و دارای مدارک دانشگاهی معتبر میباشند. هر ساله این سهمیه امریه سازمان ملی استاندارد به فارغ التحصیلان رشته های خاصی تعلق میگیرد. که شما میتوانید پس از اعلام جذب نیرو از سوی این سازمان به سایت مراجعه کرده و از رشته های مورد نیاز آن مطلع شوید.

سوالات متداول

دریافت امریه سربازی سازمان ملی استاندارد شامل چند مرحله میباشد؟

برای دریافت امریه این سازمان مشمولین باید نه مرحله را طی کنند. البته این نکته را نیز دقت کنید که مراحل دریافت امریه باید ۳ ماه قبل از اعزام انجام شود. در غیر اینصورت از دریافت امریه سربازی جا خواهید ماند.

یکی از مهم ترین و اصلی ترین شروط دریافت امریه سربازی چیست؟

مشمولین برای دریافت امریه به هیچ عنوان نباید وارد غیبت سربازی بشوند. سربازان غایب نمیتوانند از امریه های سازمان های مختلف بهره مند شوند.

مدارک لازم برای دریافت امریه های سربازی سازمان ملی استاندارد چیست؟

کپی شناسنامه مشمول، کپی کارت ملی، عکس پرسنلی ۳*۴، مدرک تحصیلی دانشگاهی و بسیاری مدارک دیگر.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه سازمان ملی استاندارد|شرایط و ضوابط پذیرش

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 3 نظر:
 1. بنده امریه استاندارد ام بدترین سازمان است متاسفانه باید با هزار توصیه امریه بگیرید من با معدل ۱۹ و نیم در برابر یکی که معدل ۱۴ داشت رد شدم تا اینکه یکی رو پیدا کردم توصیه ام کرد و تونستم ۴ ماه پیش امریه بگیرم از طرفی این سازمان در کل متاسفانه مانع ترین اداره جهت تولید و چراغ اقتصاد است نه تنها تاثیر بر کیفیت ندارد بلکه مانع تولیدی های سرپا است از طرفی از سازمان به همه ی کارکنان عیدی دادن عیدی ۵ سرباز امریه رو آجیل خریدن بین کل اداره پخش کردن

  1. سلام دوست عزیز
   از حفاظت کل ارگان پیگیر باشید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید