امریه سربازی سازمان بهزیستی|شرایط و مدارک لازم برای جذب پرسنل

امریه سربازی سازمان بهزیستی چه شرایطی دارد؟

امریه سربازی سازمان بهزیستی چگونه است؟

سازمان بهزیستی کشور یکی از سازمانهایی است که نام آن در بین لیست ارگانهای امریه گیر نظام وظیفه به چشم میخورد. این سازمان که تحت نظارت وزارت رفاه و تامین اجتماعی کشور فعالیت میکند؛ با کسب مجوز از سازمان وظیفه میتواند بخشی از نیروهای کار مورد نیاز خود را از بین مشمولان وظیفه ای انتخاب کند که شرایط و دانش لازم برای همکاری با این سازمان را دارند؛ بدین ترتیب سازمان بهزیستی کشور با صرف حداقل هزینه ها نیروی مورد نیاز خود برای اعزام به مناطق دور افتاده و کم برخوردار تامین میکند. امریه سربازی سازمان بهزیستی این فرصت را در اختیار مشمولان و سربازان وظیفه قرار میدهد که قبل از ورود به بازار کار، تخصص و دانش خود را در محیط کار بسنجند.

اگر بخواهیم برخی از مزیتهای امریه سربازی در سازمان بهزیستی کشور را برشمریم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سربازان امریه ای که در سازمان بهزیستی خدمت میکنند مانند دیگر اعضای کادر و کارمندان این اداره لباس میپوشند و نیازی به پوشیدن لباس فرم نیست.
 • سربازان امریه در طول روز، تنها در ساعات اداری مشغول به خدمت هستند. همین امر باعث شده که امریه برای سربازان متاهل و سرپرست خانوار گزینه مناسبی باشد تا ساعات بیکاری خود را به امور و مسئولیتهای خانوادگی خود بپردازند.
 • سربازان امریه ای که بومی باشند از حقوق و مزایایی برخوردار خواهند بود.
 • دوره سربازی برای سربازان امریه در سازمان بهزیستی به عنوان بخشی از سوابق کاری آنها در نظر گرفته میشود. این موضوع باعث میشود که دوره نسبتا طولانی امریه که دو سال است و نسبت به دیگر سربازان طولانی تر است، قابل تحمل تر شود.

توجه کنید که برای اخذ امریه از این سازمان نداشتن غیبت یک شرط اساسی میباشد. اگر به دلایل توجیه پذیر و مورد تایید سازمان وظیفه مرتکب غیبت شده اید میتوانید بعد از توجیه غیبت خود برای اخذ امریه اقدام کنید.

رشته های مورد نیاز امریه بهزیستی شامل چه مواردی میباشد؟

رشته های مورد نیاز امریه بهزیستی هر ساله و طی فراخوان این سازمان برای جذب سرباز امریه اعلام میشود. سازمان بهزیستی نیز مانند هر ارگان دیگری بیشتر افرادی را به عنوان سرباز امریه میگیرد که توانایی و مهارت لازم برای همکاری در پروژه ها و فعالیت های تخصصی این سازمان را داشته باشند. فعالیت های سازمان بهزیستی بیشتر در حوزه نگهداری از کودکان بی سرپرست، ایجاد مراکز توانبخشی، ایجاد مراکز ترک اعتیاد، ایجاد مراکز مشاوره و… میباشد. با توجه به اهمیت این فعالیتها در سلامت جامعه تنها افراد متخصص باید به این حوزه وارد شوند؛ بنابراین ارائه مدرک تحصیلی مرتبط با حوزه فعالیت سازمان بهزیستی برای اخذ امریه از آن ضروری است. لیست برخی از رشته های مورد نیاز این سازمان به ترتیب زیر است:

 • گرایش های رشته روانشناسی
 • مشاوره
 • علوم اجتماعی
 • مددکاری اجتماعی
 • حسابداری
 • مدیریت
 • کامپیوتر
 • و…

دارندگان مدرک تحصیلی در این زمینه ها در صورتی که دیگر شرایط لازم برای امریه شدن را داشته باشند، میتوانند شانس پذیرش خود را به عنوان امریه در سازمان بهزیستی کشور بسنجند. معمولا افرادی دراین سازمان به عنوان امریه جذب میشوند که رزومه ی آنها نشاندهنده انجام فعالیت های تحقیقاتی مرتبط با حوزه فعالیت این سازمان باشد.

چگونه امریه سربازی سازمان بهزیستی بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سپاه پاسداران
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

شرط معدل و مدرک تحصیلی برای پذیرش امریه سربازی سازمان بهزیستی

شرط معدل و مدرک تحصیلی برای پذیرش امریه سربازی بهزیستی یکی دیگر از شرایطی است که این سازمان برای متقاضیان امریه مقررر کرده است. از آنجایی که اکثر فعالیتهای این سازمان با سلامت روانی جامعه در ارتباط است، لذا به کارگیری بهترین و کارآمدترین افراد در انجام این فعالیتها الزامی است. سازمان بهزیستی در همین راستا، شرط معدل را مطرح کرده است که طبق آن؛ این سازمان تنها از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی که حداقل معدل لازم را کسب کرده باشند اقدام به جذب سرباز امریه میکند. این شرایط برای فارغ التحصیلان، بر حسب دانشگاه محل تحصیلشان مقرر شده که در ادامه مورد بررسی قرار میگیرد.

 • آن دسته از متقاضیان امریه که دوره تحصیل خود را در دانشگاه های دولتی و روزانه گذرانده اند باید حداقل معدل 15 داشته باشند.
 • حداقل معدل لازم برای مشمولانی که در دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی، غیر انتفاعی، پیام نور و… تحصیل کرده اند، 16 است.

هر چقدر معدل دوره تحصیل شما بیشتر باشد در رقابت با دیگر متقاضیان موفق تر خواهید بود. لازم به ذکر است که مدرک تحصیلی مورد پذیرش در سازمان بهزیستی تنها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری میباشد و معمولا از بین دارندگان مدرک دیپلم و زیر دیپلم سرباز امریه نمیگیرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که سربازان امریه نیز مانند دیگر سربازان وظیفه، نمیتوانند در حین خدمت، ادامه تحصیل دهند.

وظایف سربازان امریه در سازمان بهزیستی چیست؟

وظایف سربازان امریه در سازمان بهزیستی طیف وسیعی را شامل میشود که با توجه به تخصص و مدرک تحصیلی هر فرد مشخص میشود. مثلا افرادی که در رشته های عمومی همچون حسابداری، کامپیوتر و… تحصیل کرده اند به عنوان نیروهای بخش های حسابداری و امور مالی و… این سازمان به کار گرفته میشوند. حال افرادی که در رشته های مشاوره و روانشناسی، مددکاری اجتماعی و رشته های از این دست تحصیل کرده اند در مراکز درمانی و مشاوره، کمپ های ترک اعتیاد، مراکز نگهداری از کودکان بی سرپرست و… به کار گرفته میشوند. سربازانی که به عنوان امریه خدمت میکنند دیگر فعالیت های نظامی و پست های شبانه و… نمیدهند زیرا هدف سازمان وظیفه استفاده بهینه از تخصص این افراد در ارگانهایی همچون سازمان بهزیستی و در جهت توسعه هر چه بیشتر کشور میباشد.

بنابراین نمیتوان وظیفه مشخصی را برای سربازان امریه ای که در سازمان بهزیستی به کار گرفته میشوند عنوان کرد چرا که شرایط مختلفی در تعیین این وظایف دخیل است. مثلا این موضوع که سازمان بهزیستی برای تکمیل کدام رده شغلی اقدام به جذب سرباز امریه کند در نوع وظایف محوله به سربازان امریه تاثیر گذار است.

نظام وظیفه

شرایط اخذ امریه سربازی سازمان بهزیستی کدام است؟

شرایط اخذ امریه سربازی سازمان بهزیستی به طور کلی به دو گروه شرایط عمومی و شرایط اختصاصی دسته بندی میشود. اگر شما از این شرایط اطلاع داشته باشید و بتوانید مدارک مبنی بر داشتن تعداد بیشتری از این شرایط را در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهید، شانس بیشتری برای دریافت امریه از این سازمان دارید. لذا در این قسمت به بررسی این شرایط میپردازیم. اولین گروه از شرایط لازم شرایطی را شامل میشود که سازمان وظیفه مطرح کرده و داشتن حداقل یکی از این شرایط نه تنها برای اخذ امریه از سازمان بهزیستی بلکه برای اخذ امریه از هر اداره و سازمانی الزامی است که شامل موارد زیر میباشند:

 • مشمولان دارای همسر و فرزند باشند.
 • مشمولانی که فرزند ایثارگران، جانبازان، رزمندگان میباشند.
 • مشمولانی که به دلیل بیماری معافیت از رزم دارند.
 • مشمولی که مددجوی بهزیستی و یا کمیته امداد باشد.
 • مشمولی که سرپرست خانواده باشد.

علاوه بر شرایطی که سازمان وظیفه مطرح کرده، خود سازمان بهزیستی نیز شرایط و ضوابطی را برای جذب سرباز امریه مقرر کرده که شامل موارد زیر میباشد:

 • نداشتن غیبت از سربازی و ارائه برگه ی اعزام به خدمت در زمان مقرر شده
 • اخذ امتیاز مورد نیاز در مصاحبه حضوری
 • نداشتن سو سابقه کیفری
 • نداشتن سابقه حضور در احزاب و گروه های سیاسی
 • ایمان به اسلام و نداشتن دشمنی و عناد با نظام جمهوری اسلامی
 • داشتن تابعیت ایران
 • پذیرش امریه معمولا از بین سربازان بومی انجام میشود.
 • داشتن حداقل معدل و مدرک تحصیلی مورد نیاز در رشته های مرتبط
 • نداشتن نسبت فامیلی سببی و نسبی با کارمندان شاغل در این سازمان

توجه کنید که شما تنها مجاز به ارائه درخواست برای اخذ امریه به یک سازمان میباشید و اگر به طور همزمان به سازمان بهزیستی و ارگان دیگری درخواست دهید هر دو درخواست شما رد میشود و نمیتوانید امریه بگیرید.

حقوق سربازان امریه در سازمان بهزیستی چگونه محاسبه میشود؟

حقوق سربازان امریه در سازمان بهزیستی نیز مانند حقوق دریافتی دیگر سربازان وظیفه، مبلغی است که برای کمک به سربازان برای تامین هزینه های رفت و آمد به محل خدمت، پوشاک و خوراک به
آنها داده میشود اما از آنجایی که میزان حقوق دریافتی این سربازان با توجه به مولفه های مختلفی مشخص میشود نمیتوان مبلغ مشخصی را برای آن عنوان کرد؛ ازجمله مواردی که در میزان حقوق این افراد تاثیر دارد شامل موارد زیر است:

 • مدرک تحصیلی
 • درجه نظامی
 • وضعیت تاهل سربازان
 • داشتن یا نداشتن فرزند

علاوه بر این موارد فاصله ی محل زندگی سربازان امریه تا سازمان بهزیستی محل خدمتشان نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در میزان حقوقشان میباشد. اما به طور کلی میتوان گفت که حقوق زیادی به سربازان پرداخت نمیشود. ضمن اینکه بستن قرارداد و یا پرداخت مبالغ بیشتر از سوی ارگان امریه گیر به سربازان امریه خلاف قانون است.

امریه سربازی سازمان بهزیستی چگونه است؟

مدارک لازم برای ثبت درخواست امریه سربازی سازمان بهزیستی کدامند؟

ثبت درخواست امریه شدن در سازمان بهزیستی باید بعد از اعلام فراخوان جذب امریه این سازمان و از طریق سامانه اینترنتی امریه سازمان بهزیستی انجام شود. لذا جمع آوری مدارک برای بارگذاری در این سامانه چالش دیگری است که مشمولان و متقاضیان با آن مواجه هستند. لیست این مدارک به ترتیب زیر است:

 • برگه ی اعزام به خدمت سربازی یا برگ سبز که دارای مهر بدون غیبت باشد.
 • تصویر گواهی مدرک تحصیلی همراه با معدل
 • تصویر کارت ملی و شناسنامه فرد مشمول
 • عکس پرسنلی از مشمول
 • رزومه و سوابق علمی مشمول
 • ارائه مدارک شناسایی همسر و فرزند برای سربازان متاهل
 • معرفی نامه سازمان بهزیستی و کمیته امداد برای سربازان مددجو

بخش کارگزینی سازمان بهزیستی این مدارک را در مراحل مختلفی مورد بررسی قرار میدهد و استعلامات لازم را انجام میدهد. چنانچه مشمول واجد شرایط باشد میتواند به عنوان سرباز امریه در این سازمان خدمت کند.

سهمیه امریه سربازی بهزیستی چه تعداد است؟

سهمیه امریه برای بهزیستی به طور دقیق توسط ستاد کل نیروهای مسلح تعیین میشود. مقدار سهمیه امریه ادارات و سازمان های مختلف تغییر کند، به طور کلی با توجه به اینکه درخواست مشمولان سربازی برای امریه هر ساله افزایش پیدا میکند. محدودیت هایی برای جذب نیرو وجود دارد. زیرا یگان های نظام وظیفه نیز نیاز روز افزون به وجود سربازان در پادگان ها و مناطق نظامی دارند. به همین خاطر احتمال دارد سهمیه سربازی امریه کاهش پیدا کند. احتمال دارد سهمیه بندی امریه در هر استان و اداره ای متفاوت باشد. زیرا بر طبق نیاز سازمان ها و نیروی موجود در امریه سهمیه ها مشخص میشوند.

به طور مثال اگر سهمیه اداره بهزیستی صد نفر باشد، این تعداد سرباز بین تمامی سازمان های بهزیستی کل استان های کشور تقسیم میشود. شما باید به طور دقیق از انواع سهمیه ها در هر اداره و استانی مطلع شوید تا در زمان دقیق جهت ثبت نام اقدام نمایید. ممکن است زمان فراخوان در استان های مختلف متفاوت باشد زیرا هر سازمانی بر حسب نیاز خود در زمان های مختلف نیرو جذب میکند. هنگام بررسی مشمولان امریه نیز اولویت هایی وجود دارد. مثلا افرادی که زودتر درخواست بدهند در صورت داشتن شرایط جذب میشوند، یا افرادی که از لحاظ سابقه تحصیلی و مدرک دانشگاهی رزومه قوی تری دارند، میتوانند در اولویت پذیرش قرار بگیرند.

سوالات متداول

امریه اداره بهزیستی چیست؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

امریه بهزبستی جزء ارگان هایی است که برای بخشی از فعالیت های کاری خود از سربازان امریه استفاد میکند. چون به طور کلی امریه یعنی سربازان در ارگان های دولتی به جای سربازی مشغول به کار شوند.

مدارک مورد نیاز امریه برای اداره بهزیستی چیست؟

برگه اعزام به خدمت بدون غیبت، ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه معدل، گواهی پایان مقطع تحصیلی و تسویه حساب با دانشگاه، مشخصات فردی مانند: نام و نام خاتوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، مدرک ورشته تحصیلی بخشی از مدارک مورد نیاز هستند.

گرفتن امریه بهزیستی چه شرایطی دارد؟

تابعیت کشور ایران، تدین به دین اسلام و یا سایر ادیان مورد تایید اسلام، پایبند بودن به قانون اساسی کشور، نداشتن سوء پیشینه، عدم حضور در گروه های مخالف با نظام جمهوری اسلامی و موارد دیگری که الزامی هستند. علاوه بر این متقاضیان باید از شرایط اختصاصی نیز برخوردار باشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

امریه سربازی سازمان بهزیستی|شرایط و مدارک لازم برای جذب پرسنل

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1403/1/28

چهارشنبه

1403/1/29

پنجشنبه

1403/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید