خانه خدمات مشاوره ای تحصیلی و آموزشی تحصیل رایگان مددجویان کمیته امداد در دانشگاه‌ها

تحصیل رایگان مددجویان کمیته امداد در دانشگاه‌ها

بروزرسانی شده آوریل 23, 2018 11:59 ب.ظ
0
64
مددجویان کمیته امداد

برای مشاوره در زمینه تحصیل رایگان مددجویان کمیته امداد در دانشگاه‌ها

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

تحصیل رایگان مددجویان کمیته امداد در دانشگاه‌ها
میانگین 5 رای از تعداد 1

هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در حکم جدیدی، رای به اعمال ماده ۱۳ قانون دیوان عدالت در رابطه با تحصیل رایگان مددجویان کمیته امداد در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی داد. جزییات خبر را در ادامه بخوانید.

تحصیل مددجویان کمیته امداد رایگان شد

در ماده 3 آیین‌نامه اجرایی بند الف ماده تبصره 15 قانون بودجه سال 1394 کل کشور آمده بود: دانشگاه‌ها و موسسات مشمول موظف به ثبت نام و اخذ امتحانات بدون دریافت وجه از مشمولین این آیین نامه در هر نیمسال تحصیلی هستند. دستگاه‌های اجرایی موظفند نسبت به پرداخت شهریه تحصیلی در حدود اعتبارات تخصیص یافته اقدام و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز موظف است تمهیدات لازم را برای تسویه حساب دانشگاه‌ها و موسسات مشمول در پایان دوره تحصیلی دانشجویان مشمول اتخاذ کنند.

دیوان عدالت اداری در تاریخ دوم آبان سال 96 به دنبال شکایت شاکی خصوصی، ماده سوم آیین‌نامه اجرایی بند الف ماده تبصره 15 قانون بودجه سال 1394 کل کشور را ابطال و اعلام کرد: با عنایت به اینکه در بند «ک» ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و نیز بند الف تبصره 15 قانون بودجه سال 1394 که مبنای ماده 3 آیین نامه مورد اعتراض است، برای پرداخت شهریه تحصیلی افراد مشمول قید « در حدود اعتبارات» ملاحظه نمی شود، بنابراین بند 3 آیین نامه مورد اعتراض اجرای احکام قانونی فوق الذکر را به میزان اعتبار مقید کرده است، در نتیجه مغایر مقررات فوق الذکر است و مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 حکم بر ابطال ماده 3 آیین نامه معترض به صادر می‌شود.

به دنبال صدور این حکم، شاکی خصوص، مجددا با ارائه درخواست به هیئت عمومی دیوان، درخواست اعمال ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان را کرد که نهایتاً هیئت عمومی دیوان پس از بحث و بررسی به شرح آتی مبادرت به صدور حکم و اعلام کرد: نظر به اینکه در رأی شماره 724 مورخ دوم آبان سال 1396 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری بند 3 آیین‌نامه اجرایی بند الف تبصره 15 قانون بودجه سال 1394 کل کشور ابطال شده است، در اجرای ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 و فراز دوم ماده 35 آیین نامه اداره جلسات هیئت عمومی و هیئتهای تخصصی و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق اشخاص، رأی به تسری ابطال مصوبه باطل شده از تاریخ تصویب مصوبه مذکور صادر می‌شود.

با این حساب آن دسته از دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد که تا قبل از ابطال ماده مذکور، وجهی پرداخت کرده‌اند، می‌توانند با در دست داشتن این حکم به دانشگاه خود مراجعه و وجوه واریزی را باز پس بگیرند.

 

مشاوره دانشگاهی آویژه دانش

اگر از مددجویان کمیته امداد می باشید و در خصوص انواع تسهیلات دانشگاهی نظیر وام شهریه و … نیاز به راهنمایی و مشاوره تلفنی دارید ٬ کافیست از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب از تلفن ثابت و بدون کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید .

 منبع خبر : tasnimnews

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تحصیلی و آموزشی

بررسی کنید

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت علمی کاربردی بدون کنکور مهر 97به این مطلب امتیاز دهید ” علمی کار…