کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

شرایط تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه

اعزام به خدمت
به اشتراک بگذارید

تمدید یا تعجیل در اعزام به خدمت سربازی چیست؟ آیا برای اعزام به خدمت سربازی ثبت درخواست نموده اید و زمان اعزام شما مشخص شده اما تمایل دارید آن را دور تر یا نزدیک تر کنید؟ در ادامه مطلب با ما باشید

تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی چیست

بسیاری از مشمولان سربازی بعد از مشخص شدن زمان اعزام شان مشکلاتی ناخواسته برایشان پیش می آید و نیاز دارند که زمان اعزام به خدمت سربازی شان به تعویق بیفتد و یا این که شخص می خواهد هرچه سریع تر به خدمت سربازی اعزام شود و زمان بین ثبت درخواست تا اعزام خود را به حداقل برساند ، به عبارت دیگر شخص قصد دارد شروع دوره سربازی خود را جلو بی اندازد، سازمان نظام وظیفه راهکاری برای رفع مشکل هر دو دسته از این افراد اندیشیده است که به آن تمدید در اعزام خدمت و تعجیل در اعزام به خدمت سربازی گفته می شود .


مشاوره سربازی از ۸ صبح الی ۱۲ شب تماس از تلفن ثابت با : تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸شرایط تمدید یا تعجیل در خدمت سربازی :

  • ۱- به درخواست تمدید مشمولان غایب رسیدگی نخواهد شد.
  • ۲- میزان تمدید تاریخ اعزام برای مشمولان دیپلم و زیردیپلم یک دوره یکماه و برای مشمولان فوق دیپلم و بالاتر یک دوره دو ماهه می باشد.
  • ۳- ارایه درخواست تمدید و یا تعجیل صرفا برای یک بار قابل رسیدگی می باشد.
  • ۴-ارایه درخواست تمدید و تعجیل به منزله موافقت تلقی نشده و مشمولان می توانند نتیجه درخواست خود را پس از گذشت حداکثر یک هفته از همان دفتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) ثبت کننده، دریافت نمایند.
  • ۵-مشمولان متقاضی تمدید: در موعد اعزام که تا کنون از تسهیلات تمدید و یا تعجیل استفاده ننموده اند، می توانند حداقل تا ۴۰ روز قبل از موعد اعزام نسبت به تکمیل فرم و ثبت درخواست در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام و پس از یک هفته نسبت به دریافت پاسخ از طریق همان دفتر اقدام نمایند.
  • ۶-مشمولان متقاضی تعجیل: در موعد اعزام می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) و تکمیل فرم نسبت به ارایه درخواست تعجیل اقدام و پس از یک هفته نسبت به دریافت پاسخ از طریق همان دفتر اقدام نمایند. لازم به ذکر است تعجیل در موعد اعزام در صورت وجود ظرفیت انجام پذیرفته و مشمولان دیپلم و زیر دیپلم نیز می بایست در سال اعزام قرار داشته باشند.‌ ( مثلا متولد ۷۶ در سال ۹۴ ).
  • ۷- آن دسته از مشمولان متقاضی تمدید که دارای معاذیر زیر می باشند می توانند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و مرتبط با هر یک از معاذیر قید شده به مراکز وظیفه عمومی استان محل سکونت (حتی در روز اعزام) مراجعه نمایند.

الف – مشمولانی که به علت بیماری قادربه انجام خدمت دوره ضرورت نباشند باتأیید پزشک معتمد بهداری استان موعداعزام آنان حداکثربه مدت دوماه به تعویق می افتد، مشمولانی که نیازمند استراحت بیش از دوماه باشند می بایست به وضعیت آنان پس از ابطال اعزام در شورای پزشکی وظیفه عمومی موردبررسی قرارگیرد. ب – فوت بستگان درجه یک شمول(پدر،مادر،برادر،خواهر،همسر، فرزند) اعزام مشمول از زمان فوت حداکثر ۲ ماه به تعویق می افتد. ث- مشمولانی که به علت بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ویاوقوع حوادثی مانند سقوط هواپیما، آتش سوزی و… خود یا یکی از اعضای درجه یک خانواده (پدر،مادر، همسر وفرزند) به طور جدی آسیب دیده باشند موعداعزام آنان حسب مورد وبه تناسب میزان آسیب وارده باتأیید استانداری ویافرمانداری ها، ازیک تا شش ماه به تعویق می افتد.

ج – پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه ها ومراکزآموزش عالی (داخل وخارج از کشور) که زمان ثبت نام وادامه تحصیل آنان بعد از موعداعزام باشد، اعزام آنان حسب مورد حداکثر تا شش ماه به تعویق می افتد

د- دارندگان برگ اعزام ماه های مرداد، شهریور و دی هرسال که منتظر اعلام نتیجه آزمون مراکزسنجش آموزش عالی هستند موعداعزام آنان حسب موردحداکثر تا دوماه به تعویق می افتد

و- ورزشکاران تیم های ملی بادرخواست فدراسیون مربوط جهت اعزام به مسابقات آسیایی، جهانی والمپیک، موعداعزام آنان بنا به تشخیص سازمان حداکثر تا چهارماه به تعویق می افتد. ط- مشمولانی که درحال طی مراحل نهایی گزینش واستخدام در نیروهای مسلح می باشند، درصورت تأیید موضوع ازسوی سازمان مربوط ، اعزام آنان حداکثر تا چهارماه به تعویق می افتد. ظ- مشمولان متأهلی که دارای شرایط خاص، (تولدفرزند، بیماری شدید همسر وفرزند و…) می باشند موعداعزام آنان حداکثر تا دوماه به تعویق می افتد.

ل- مشمولانی که قصد تشرف به حج تمتع رادارند موعداعزام آنان حداکثر به مدت دوماه به تعویق می افتد. ی- درسایرموارد درصورت احراز معاذیر موجه بنا به تشخیص رئیس سازمان وظیفه عمومی موعداعزام مشمولان حسب مورد ازیک ماه تا یک سال به تعویق می افتد.

در صورت تمایل می توانید سوالات متداول خدمت سربازی را اینجا دنبال فرمایید .

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و یا نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

شرایط تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- یک نظر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068