خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه شرایط تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه

شرایط تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه

بروزرسانی شده نوامبر 22, 2017 11:34 ق.ظ
1
819
اعزام به خدمت
شرایط تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی مشمولان نظام وظیفه
میانگین 5 رای از تعداد 2

تمدید یا تعجیل در اعزام به خدمت سربازی چیست؟ آیا برای اعزام به خدمت سربازی ثبت درخواست نموده اید و زمان اعزام شما مشخص شده اما تمایل دارید آن را دور تر یا نزدیک تر کنید؟ در ادامه مطلب با ما باشید

تمدید یا تعجیل اعزام به خدمت سربازی چیست

بسیاری از مشمولان سربازی بعد از مشخص شدن زمان اعزام شان مشکلاتی ناخواسته برایشان پیش می آید و نیاز دارند که زمان اعزام به خدمت سربازی شان به تعویق بیفتد و یا این که شخص می خواهد هرچه سریع تر به خدمت سربازی اعزام شود و زمان بین ثبت درخواست تا اعزام خود را به حداقل برساند ، به عبارت دیگر شخص قصد دارد شروع دوره سربازی خود را جلو بی اندازد، سازمان نظام وظیفه راهکاری برای رفع مشکل هر دو دسته از این افراد اندیشیده است که به آن تمدید در اعزام خدمت و تعجیل در اعزام به خدمت سربازی گفته می شود .


مشاوره سربازی از 8 صبح الی 12 شب تماس از تلفن ثابت با : 9099072068شرایط تمدید یا تعجیل در خدمت سربازی :

  • 1- به درخواست تمديد مشمولان غايب رسيدگي نخواهد شد.
  • 2- ميزان تمديد تاريخ اعزام براي مشمولان ديپلم و زيرديپلم يك دوره يكماه و براي مشمولان فوق ديپلم و بالاتر يك دوره دو ماهه مي باشد.
  • 3- ارايه درخواست تمديد و يا تعجيل صرفا براي يك بار قابل رسيدگي مي باشد.
  • 4-ارايه درخواست تمديد و تعجيل به منزله موافقت تلقي نشده و مشمولان مي توانند نتيجه درخواست خود را پس از گذشت حداكثر يك هفته از همان دفتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) ثبت كننده، دريافت نمايند.
  • 5-مشمولان متقاضي تمديد: در موعد اعزام كه تا كنون از تسهيلات تمديد و يا تعجيل استفاده ننموده اند، مي توانند حداقل تا 40 روز قبل از موعد اعزام نسبت به تكميل فرم و ثبت درخواست در يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) اقدام و پس از يك هفته نسبت به دريافت پاسخ از طريق همان دفتر اقدام نمايند.
  • 6-مشمولان متقاضي تعجيل: در موعد اعزام مي توانند با مراجعه به يكي از دفاتر خدمات الكترونيك انتظامي (پليس+10) و تكميل فرم نسبت به ارايه درخواست تعجيل اقدام و پس از يك هفته نسبت به دريافت پاسخ از طريق همان دفتر اقدام نمايند. لازم به ذكر است تعجيل در موعد اعزام در صورت وجود ظرفيت انجام پذيرفته و مشمولان ديپلم و زير ديپلم نيز مي بايست در سال اعزام قرار داشته باشند.‌ ( مثلا متولد 76 در سال 94 ).
  • 7- آن دسته از مشمولان متقاضي تمديد كه داراي معاذير زير مي باشند مي توانند با در دست داشتن مدارك مورد نياز و مرتبط با هر يك از معاذير قيد شده به مراكز وظيفه عمومي استان محل سكونت (حتي در روز اعزام) مراجعه نمايند.

الف – مشمولانی که به علت بیماری قادربه انجام خدمت دوره ضرورت نباشند باتأیید پزشک معتمد بهداری استان موعداعزام آنان حداکثربه مدت دوماه به تعویق می افتد، مشمولانی که نیازمند استراحت بیش از دوماه باشند می بایست به وضعیت آنان پس از ابطال اعزام در شورای پزشکی وظیفه عمومی موردبررسی قرارگیرد. ب – فوت بستگان درجه یک شمول(پدر،مادر،برادر،خواهر،همسر، فرزند) اعزام مشمول از زمان فوت حداکثر 2 ماه به تعویق می افتد. ث- مشمولانی که به علت بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله ویاوقوع حوادثی مانند سقوط هواپیما، آتش سوزی و… خود یا یکی از اعضای درجه یک خانواده (پدر،مادر، همسر وفرزند) به طور جدی آسیب دیده باشند موعداعزام آنان حسب مورد وبه تناسب میزان آسیب وارده باتأیید استانداری ویافرمانداری ها، ازیک تا شش ماه به تعویق می افتد.

ج – پذیرفته شدگان قطعی دانشگاه ها ومراکزآموزش عالی (داخل وخارج از کشور) که زمان ثبت نام وادامه تحصیل آنان بعد از موعداعزام باشد، اعزام آنان حسب مورد حداکثر تا شش ماه به تعویق می افتد

د- دارندگان برگ اعزام ماه های مرداد، شهریور و دی هرسال که منتظر اعلام نتیجه آزمون مراکزسنجش آموزش عالی هستند موعداعزام آنان حسب موردحداکثر تا دوماه به تعویق می افتد

و- ورزشکاران تیم های ملی بادرخواست فدراسیون مربوط جهت اعزام به مسابقات آسیایی، جهانی والمپیک، موعداعزام آنان بنا به تشخیص سازمان حداکثر تا چهارماه به تعویق می افتد. ط- مشمولانی که درحال طی مراحل نهایی گزینش واستخدام در نیروهای مسلح می باشند، درصورت تأیید موضوع ازسوی سازمان مربوط ، اعزام آنان حداکثر تا چهارماه به تعویق می افتد. ظ- مشمولان متأهلی که دارای شرایط خاص، (تولدفرزند، بیماری شدید همسر وفرزند و…) می باشند موعداعزام آنان حداکثر تا دوماه به تعویق می افتد.

ل- مشمولانی که قصد تشرف به حج تمتع رادارند موعداعزام آنان حداکثر به مدت دوماه به تعویق می افتد. ی- درسایرموارد درصورت احراز معاذیر موجه بنا به تشخیص رئیس سازمان وظیفه عمومی موعداعزام مشمولان حسب مورد ازیک ماه تا یک سال به تعویق می افتد.

در صورت تمایل می توانید سوالات متداول خدمت سربازی را اینجا دنبال فرمایید .

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و یا نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در نظام وظیفه

بررسی کنید

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتری

طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکتریمیانگین 5 رای از تعداد 10 طرح کسری خدمت سربازی ارشد و دکت…